sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Martin Maivald je jeden z našich úspěšných jezdců v disciplíně všestrannost. Naplňuje ho a koně jsou jeho zaměstnáním. Co nám ještě Martin o sobě prozradil?

Kategorie: sport
/ 29.1.2014 10:00:00

Trevis Jospo je český teplokrevník odchovaný R. Karáskem, jeho majiteli jsou manželé Pospíšilovi a jezdcem Fabrizio Sigismondi. Je také nominován na drezurního koně roku 2013. Má výborný charakter, ale víte, kde se naposledy "předváděl"?

Kategorie: sport
/ 26.1.2014 15:00:37

Bílá jako padlý sníh, bomba v krosu - tak to je klisna Furioso XXII-7. Dobře, my ji asi spíše známe pod jménem Gomba. A tato příslušnice plemene furioso má krásnou přezdívku!

Kategorie: sport
/ 26.1.2014 10:00:23

Eliška Opravilová jezdí úspěšně všestrannost, ale ráda má také koňské pólo. S koňmi tráví veškerý čas, ale občas zajde i do školy. Její Lasing byl uchovněn, což patří mezi veselé zážitky loňského roku, ale co ji vloni až tak nepotěšilo? Prozradíme, že smůla přišla hned dvakrát... 

Kategorie: sport
/ 22.1.2014 6:00:23

Letos třináctiletého westfálského valacha Balďu jezdí junior Viktor Trávníček od roku 2011. Mazel, který nemá rád kování - a co rád má? Dozvíte se v profilu. 

Kategorie: sport
/ 19.1.2014 6:00:14

Letos jedenadvacetiletá ostravská svěřenkyně Pavla Hudečka Lucia Orlovová si při pádu s koněm zlomila pánev, přesto stále jezdí a drží se hesla: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti...

Kategorie: sport
/ 15.1.2014 6:00:21

Kůň, který vás v ničem nenechá a nikdy vás nevypeče - tak to je valach Pay Day, zvaný Pepa nebo  Payda. Vloni donesl Lenku Heřmanovou až na stříbrnou příčku mistrovství republiky, ale předtím sbíral mnoho dalších úspěchů i s jinými jezdci. A jelikož je to chov Ing. Vladimíra Mestenhausera z Jezdeckého klubu Mělník, stejně jako třeba úspěšná Jetta, v únorovém čísle Jezdectví se speciálem na téma Chov si i na toto téma s Ing. Mestenhauserem popovídáme...

Kategorie: sport
/ 12.1.2014 10:53:46

Na mistrovství ČR dětí skončila jako druhá a z jezdců uznává odchovankyni stejného klubu Zuzanu Zelinkovou. Jejím snem je dosáhnout úspěchů se svými mladými koňmi - to je čerstvě patnáctiletá (gratulujeme!) Lenka Heřmanová

Kategorie: sport
/ 8.1.2014 13:37:18

Letos jedenáctiletá klisna českého teplokrevníka Jetta je dalším produktem chovu Jezdeckého klubu Mělník. Pro něj také sbírá úspěchy, vloni třeba zvítězila s Denisou Vegrichtovou ve finále Kolowrat Junior Cupu pro mladší jezdce. Co ráda jí a v jaké poloze? Jak lehce jí vyčistíte zadní nohy?

Kategorie: sport
/ 5.1.2014 6:00:37

Hana Bařtipánová začínala na ponících v pěti letech a na MČR pony se také umístila na čtvrtém a pátém místě. Vloni startovala na republikovém mistrovství juniorů, kde absolvovala bezchybně druhé kolo. V podzimním finále Stylšampionátu skončila třetí. Jaké má však další obdivovatelka jezdeckého stylu Marcuse Ehninga zlozvyky?

Kategorie: sport
/ 4.1.2014 6:00:32

Už jistě víte, kdo vyhrál hlavní soutěž na tradičních vánočních závodech v belgickém Mechelenu - byl to "domácí" Daniel Deusser s Cornetem d'Amour. Toto vítězství ho posunulo na 9. místo západoevropské ligy Světového poháru. Soutěž absolvovali ze čtyřicítky startujících jenom čtyři bezchybně, za Danielem skončili Švéd J. Fredricson (Lunatic), Španělka Lucrecia Pilar (Nuage Bleu) a po chybě rozeskakování vzdal Nizozemec J. Dubbledam (Zenith). A proč píšeme o Danielovi "domácí"?

Kategorie: sport
/ 3.1.2014 12:00:09

Michal Hyka reprezentuje JK Ptýrov a trénuje ho Dan Voksa. Toho také kromě Jiří Pecháčka, Jaroslava Jindry a Aleše Opatrného v jezdeckém sportu uznává. A co mu jeho trenér na mistrovství republiky poradil? Jaký nejbolestivější, ale spíše psychicky, pád prožil?

Kategorie: sport
/ 3.1.2014 6:00:45

Třináctiletá reprezentantka JK Skrip Dobročkovice začínala jezdit na ponících. Účastnila se již několika závodů v zahraničí s dobrými výsledky. Co se však Lucii Kumarové stává na parkuru? Dozvíte se v profilu...

Kategorie: sport
/ 2.1.2014 6:00:47

Krásná zlatá barva, impozantní skok, mnoho vítězství na kontě, ano, to je plemenný hřebec a výborný sportovní kůň Aristo Z. V sedle s Jiřím Hruškou reprezentuje Opavu Kateřinky a to tak dobře, že v roce 2011 byl vyznamenán na Žofíně titulem Kůň roku. Asi vás překvapí, kdy si na něj Jirka vůbec směl sednout, ale oblíbená činnost tohoto plemenného hřebce je určitě logická...

Kategorie: sport
/ 1.1.2014 6:00:00

Už jsme vás seznámili s oběma jeho svěřenci, Quimerem-M i Cento Lanem Arcus. Právě ten je životní pro v listopadu třicetiletého Ondřeje Zváru. Některé otázky však nechal bez odpovědi, naopak s jeho nešvarem se určitě lehce ztotožníte. A jak těsně byl od kvalifikace na Světové jezdecké hry?

Kategorie: sport
/ 31.12.2013 6:00:53
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020