volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V rámci tradičních narozeninových oslav obchodnímu domu s jezdeckými potřebami Dance and Jump a současně jeho majitelky JUDr. Renaty Tomanové se již poněkolikáté konala charitativní aukce obrázků ze soutěže Kamarád kůň vyhlašované časopisem Jezdectví, jejíž letošní podtitul byl „Kůň = srdeční záležitost“. Výtěžek z ní je určen na nákup vybavení pro Ranč Loučka, který osobně v Dance and Jump zastupovala Zuzka Prokopová a Pavel Čechovský. Kolik se nakonec vybralo peněz se dozvíte spolu s dalšími informacemi v naší reportáži, která je doplněná bohatou fotogalerií....

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 29.10.2009 0:20:22

Dovolujeme si vás ještě jednou pozvat 28. října od 18.00 hodin do prostor obchodního domu Dance and Jump, kde se uskuteční závěrečná aukce nejkrásnějších obrázků z letošní soutěže Kamarád kůň s podtitulem Kůň = srdeční záležitost. Do veřejné aukce nakonec půjdou s výjimkou obrázku V-7 i již vydražené obrázky po internetu (autorky a současně dražitelky je přenechají tomu, kdo za ně nabídne vyšší částku). Díla, která nebudou vydražena, si zájemci mohou zakoupit za libovolnou částku. Všechny obrázky si můžete prohlédnout v naší galerii – viz odkaz z nadpisu. Nutno dodat, že vybraná částka půjde na nákup vybavení pro Ranč Loučka...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 27.10.2009 11:00:00

V úterý 28. října se uskuteční v obchodním domě Equiservis autogramiáda Anjy Beran u příležitosti vydání její nové knihy „S respektem“ z edice Nakladatelství Brázda. V této nádherně ilustrované knize sděluje Anja Beran své celoživotní zkušenosti se studiem klasických jezdeckých ideálů a etických zásad, stejně jako to, jak podle nich jezdit a cvičit koně. Podrobnosti o této knize vám přinášíme v dnešním článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 7:59:59

Už jste stihli dočíst říjnové Jezdectví? Pokud ne, rychle se do něj pusťte, protože už ve čtvrtek 29. 10. bude na novinových stáncích k mání nové číslo (pro předplatitele již v úterý!), opět nabité informacemi ze všech možných disciplín či odvětví týkajících se koní a jezdeckého sportu. Událost měsíce určitě nikoho nepřekvapí. Připomeneme si společně šesté vítězství Josefa Váni st. v sedle Tiumena ve 119. Velké pardubické a dostihy jako disciplínu vám představíme také v tématu měsíce. Neméně zajímavý bude i rozhovor měsíce s Barborou Tomanovou a jejím trenérem, Jiřím Pecháčkem. Pravidelná veterinární rubrika bude od nynějška doplněna také o seriál „Trénujeme koně“. Dominika Švehlová zde čtenářům vysvětlí proč a jak koně správně připravovat na fyzický výkon. Na následujících stránkách se také dozvíte, jak lze využít aromaterapii u koní, proč je nezbytné sepisovat smlouvu o ustájení, jaké poznatky si přivezla Jitka Bartošová z mezinárodního etologického kongresu a spoustu dalších informací. Pojďte nahlédnou podrobněji do obsahu!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 3:14:48

Z osmi fotografií uveřejněných minulý pátek vás nejvíce oslovila ta s číslem 4 doplněná popiskem: „Koukni se koni do oka a uvidíš celý jeho život“, jejíž autorkou je čtrnáctiletá Veronika Poršová z Prahy 5. Gratulujeme a zasíláme jí cenu! Ačkoliv to ještě ve středu dopoledne vypadalo s množstvím fotografií pro následující týden bídně, na naši výzvu jste obratně zareagovali, a tak vám můžeme dnes nabídnout celkem 11 opravdu nádherných obrázků, z nichž máte možnost následujících 5 dní (tj. do středy 28. 10. 10.00 hod.) vybírat ten nejzdařilejší. Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Pokud budete hlasovat vícekrát, započte se pouze ten první... Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 23.10.2009 10:00:00

Pro všechny čtenáře přílohy Koníček, kteří si tréninkově vyplňují poznávací doplňovačky z vnitřní strany obálky máme dobrou zprávu. V internetové rubrice Koníčka Kaštánka najdete již vyplněné další díly ze září a října. Můžete se tak přesvědčit, zda jste vyplňovali správně a poznali všechny uvedené odznaky na hlavě, na nohou či z dřívějška barvy koní, resp. části výstroje koně, části těla koně s vyobrazením svalstva nebo kostí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:35:20

V říjnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na nohou. Tak co? Poznali jste bílou korunku, ve spěnce bílý, spěnkový kloub bílý, patku bílou, nad spěnkovým kloub bílou, do půl holeně bílou, po hlezno bílou a nad karpální kloub bílou? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:24:57

V zářijovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na hlavě. Tak co? Poznali jste kvítek, hvězdu, nosní pruh, šňupku, lysinu, lucernu, mléčnou hubu nebo žabí hubu? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:18:51

Ještě celý dnešní den můžete posílat fotografie svých koní do dalšího dílu Koňského fotopátku a získat tak velmi reálnou šanci na zajímavou výhru. Prozatím nám totiž dorazily pouze tři snímky, což není mnoho. Tak neváhejte a pochlubte se svými koňskými kamarády, vždyť podzim plný barev je jako stvořený pro focení (a to nejen koní). Budeme rádi, když se s námi podělíte také o snímky z tradičních Hubertových jízd, přičemž v tomto případě nepohrdneme ani celými sériemi snímků, které uveřejníme v samostatných (avšak nesoutěžních) fotogaleriích. V případě zasílání většího počtu snímků nás však předem kontaktujte, abychom se domluvili na technických parametrech, resp. jejich množství. Děkujeme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 21.10.2009 8:48:15

Máme radost, že se vás opět zapojilo do hlasování o nejkrásnější fotografii z minulého týdne větší množství, jelikož je pak soutěž o to více zajímavější. Jako vítěznou jste vybrali fotku s číslem 8 nazvanou Útok (snímek vlevo). Její autorka Jana Rengevičová z Liptovského Mukáleše (Slovensko) tak od nás získává dárkovou plechovku čaje s koňskými motivy. I tentokrát pro vás máme připravenou další sadu fotografií – celkem jich je osm a některé jsou opravdu nádherné! Hlasovat pro tu nejkrásnější můžete následujících 5 dní (tj. do středy 21. 10. 10.00 hod.). Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Pokud budete hlasovat vícekrát, započte se pouze ten první... Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 16.10.2009 10:00:00

Další z podzimních parforsních honů v České republice se uskuteční 16. – 18. října v jihočeských Drahenicích na panství Johannese Lobkowicze, který pořádá společně s Lucií Pilipovou a Václavem Vydrou. Sobotní trať bude dlouhá přes 25 kilometrů a povede mírně zvlněnou krajinou s přírodními skoky a částečně i náročnými překážkami. V neděli se pojede s ohledem na předchozí náročný den jen okolo 15 km. Pro méně zdatné jezdce bude připraven druhý lot, který bude překážky objíždět. Po boku koní uvidíte opět smečku Asbach Foxhoundů Otto Schütze. V pátek je na programu od 16 hodin vyjížďka se smečkou, v sobotu se začíná nástupem v 11.00 hod., kolem poledne se vyrazí na trať a halali, resp. curée jsou naplánovány na 15.30 hod. Od 20 hodin proběhne společenský večer v konírně zámku Drahenice. Neděle zahájí od 10.00 mší svatou v zámecké kapli a koně se vydají na trať zkráceného honu kolem 13. hodiny. Zakončení bude stejně jako předchozí den kolem půl čtvrté. Více na webu České jezdecké honební společnosti - www.cjhs.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 15.10.2009 3:30:11

Za poslední týden jste hlasování v Koňském fotopátku příliš nedali. Přestože má galerie bezmála 400 prohlédnutí, hlasovali pouze tři čtenáři – navíc pokaždé pro jiný snímek, což znamená, že nám nastala patová situace – vítězem se nestal nikdo! Aby to však těm třem nebylo líto, posíláme je pod stejnými čísly do dalšího týdne. K těmto třem fotografiím přikládáme dalších sedm (z toho dvě dokonce ze Slovenska!) a sami rozhodněte, která z nich se vám líbí nejvíce. Ten pak od nás dostane tradiční cenu v podobě dárkové plechovky čaje s koňskými motivy. Hlasovat můžete následujících 5 dní (tj. do středy 14. 10. 10.00 hod.). Pokud chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 9.10.2009 10:00:00

S příchodem podzimu nastal pro podstatnou část jezdců a koní čas parforsních honů a Hubertových jízd. První parforsní hony pod hlavičkou České jezdecké honební společnosti se uskuteční již nacházející víkend (9. – 11. října) v Kladrubech nad Labem u příležitosti konání Velké pardubické. Na další se můžete těšit hned o týden později v Drahenicích u Jahannese Lobkowicze. Další jsou naplánovány na 6. 11. do Hněvšína a 7. 11. ve Všeticích (oboje Středočeský kraj). O těchto akcích vás budeme podrobněji informovat. Neváhejte však informovat také VY nás a ostatní naše čtenáře o svých Hubertových jízdách, které připravujete ve svých stájích – a to prostřednictvím našeho kalendáře akcí, kam můžete vložit podrobné informace a pozvat tak případné další účastníky. Stačí se přihlásit na naše stránky a vložit je pomocí jednoduchého formuláře. Kalendář akcí je samozřejmě otevřen pro všechny další zajímavé akce z koňského prostředí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 6.10.2009 9:02:53

Předešlý pátek jsme vám nabídli v naší fotorubrice pouhé čtyři obrázky. Přesto jste se nenechali odradit a galerii hojně navštěvovali. S velkým náskokem u vás zvítězila fotografie č. 4 nazvaná „Hafling Ben čeká na svou jezdkyni“, kterou nám zaslala Veronika Velechová z Prahy. My jí za odměnu zasíláme dárek v podobě plechovky čaje s koňskými motivy. Protentokrát opět dorazilo o něco více snímků – celkem osm. Z nich můžete v následujících 5 dnech (tj. do středy 7. 10. 10.00 hod.) vybírat ten nejkrásnější a poslat mu svůj hlas. Pokud chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 2.10.2009 10:00:00

Gratulujeme všem výhercům vstupenek na úvodní představení Black Horse Show 2009, které se uskuteční v pátek 9. 10. od 19.00 hodin v jezdecké hale společnosti In-expo Group na Císařském ostrově v Praze 7. Dovolujeme si vás upozornit, že po domluvě s pořadatelem nebudeme vstupenky na představení zasílat poštou, abychom zabránili případné ztrátě během doručení, resp. jejich pozdnímu dodání. Vstupenky budete mít připravené k vyzvednutí od 17.30 do 18.30 hodin na pokladně v místě konání akce. Další podrobnosti pro výherce přinášíme ve článku. Pro ty z vás, kteří nevyhráli, máme ještě jednu zajímavou informaci – kvůli nedostatkům u některých soutěžících, resp. díky předešlé výhře 1 – 2 ks vstupenek, je stále 9 lístků ve hře. Stačí být pozorný a vysledovat, kam správně vložit opakovaně výherní kód, resp. nezapomenout si zviditelnit v medailonku své jméno a e-mail...

Kategorie: volný čas
/ 2.10.2009 2:54:20
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020