volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Máme radost, že se vás opět zapojilo do hlasování o nejkrásnější fotografii z minulého týdne větší množství, jelikož je pak soutěž o to více zajímavější. Jako vítěznou jste vybrali fotku s číslem 8 nazvanou Útok (snímek vlevo). Její autorka Jana Rengevičová z Liptovského Mukáleše (Slovensko) tak od nás získává dárkovou plechovku čaje s koňskými motivy. I tentokrát pro vás máme připravenou další sadu fotografií – celkem jich je osm a některé jsou opravdu nádherné! Hlasovat pro tu nejkrásnější můžete následujících 5 dní (tj. do středy 21. 10. 10.00 hod.). Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Pokud budete hlasovat vícekrát, započte se pouze ten první... Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 16.10.2009 10:00:00

Další z podzimních parforsních honů v České republice se uskuteční 16. – 18. října v jihočeských Drahenicích na panství Johannese Lobkowicze, který pořádá společně s Lucií Pilipovou a Václavem Vydrou. Sobotní trať bude dlouhá přes 25 kilometrů a povede mírně zvlněnou krajinou s přírodními skoky a částečně i náročnými překážkami. V neděli se pojede s ohledem na předchozí náročný den jen okolo 15 km. Pro méně zdatné jezdce bude připraven druhý lot, který bude překážky objíždět. Po boku koní uvidíte opět smečku Asbach Foxhoundů Otto Schütze. V pátek je na programu od 16 hodin vyjížďka se smečkou, v sobotu se začíná nástupem v 11.00 hod., kolem poledne se vyrazí na trať a halali, resp. curée jsou naplánovány na 15.30 hod. Od 20 hodin proběhne společenský večer v konírně zámku Drahenice. Neděle zahájí od 10.00 mší svatou v zámecké kapli a koně se vydají na trať zkráceného honu kolem 13. hodiny. Zakončení bude stejně jako předchozí den kolem půl čtvrté. Více na webu České jezdecké honební společnosti - www.cjhs.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 15.10.2009 3:30:11

Za poslední týden jste hlasování v Koňském fotopátku příliš nedali. Přestože má galerie bezmála 400 prohlédnutí, hlasovali pouze tři čtenáři – navíc pokaždé pro jiný snímek, což znamená, že nám nastala patová situace – vítězem se nestal nikdo! Aby to však těm třem nebylo líto, posíláme je pod stejnými čísly do dalšího týdne. K těmto třem fotografiím přikládáme dalších sedm (z toho dvě dokonce ze Slovenska!) a sami rozhodněte, která z nich se vám líbí nejvíce. Ten pak od nás dostane tradiční cenu v podobě dárkové plechovky čaje s koňskými motivy. Hlasovat můžete následujících 5 dní (tj. do středy 14. 10. 10.00 hod.). Pokud chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 9.10.2009 10:00:00

S příchodem podzimu nastal pro podstatnou část jezdců a koní čas parforsních honů a Hubertových jízd. První parforsní hony pod hlavičkou České jezdecké honební společnosti se uskuteční již nacházející víkend (9. – 11. října) v Kladrubech nad Labem u příležitosti konání Velké pardubické. Na další se můžete těšit hned o týden později v Drahenicích u Jahannese Lobkowicze. Další jsou naplánovány na 6. 11. do Hněvšína a 7. 11. ve Všeticích (oboje Středočeský kraj). O těchto akcích vás budeme podrobněji informovat. Neváhejte však informovat také VY nás a ostatní naše čtenáře o svých Hubertových jízdách, které připravujete ve svých stájích – a to prostřednictvím našeho kalendáře akcí, kam můžete vložit podrobné informace a pozvat tak případné další účastníky. Stačí se přihlásit na naše stránky a vložit je pomocí jednoduchého formuláře. Kalendář akcí je samozřejmě otevřen pro všechny další zajímavé akce z koňského prostředí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 6.10.2009 9:02:53

Předešlý pátek jsme vám nabídli v naší fotorubrice pouhé čtyři obrázky. Přesto jste se nenechali odradit a galerii hojně navštěvovali. S velkým náskokem u vás zvítězila fotografie č. 4 nazvaná „Hafling Ben čeká na svou jezdkyni“, kterou nám zaslala Veronika Velechová z Prahy. My jí za odměnu zasíláme dárek v podobě plechovky čaje s koňskými motivy. Protentokrát opět dorazilo o něco více snímků – celkem osm. Z nich můžete v následujících 5 dnech (tj. do středy 7. 10. 10.00 hod.) vybírat ten nejkrásnější a poslat mu svůj hlas. Pokud chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 2.10.2009 10:00:00

Gratulujeme všem výhercům vstupenek na úvodní představení Black Horse Show 2009, které se uskuteční v pátek 9. 10. od 19.00 hodin v jezdecké hale společnosti In-expo Group na Císařském ostrově v Praze 7. Dovolujeme si vás upozornit, že po domluvě s pořadatelem nebudeme vstupenky na představení zasílat poštou, abychom zabránili případné ztrátě během doručení, resp. jejich pozdnímu dodání. Vstupenky budete mít připravené k vyzvednutí od 17.30 do 18.30 hodin na pokladně v místě konání akce. Další podrobnosti pro výherce přinášíme ve článku. Pro ty z vás, kteří nevyhráli, máme ještě jednu zajímavou informaci – kvůli nedostatkům u některých soutěžících, resp. díky předešlé výhře 1 – 2 ks vstupenek, je stále 9 lístků ve hře. Stačí být pozorný a vysledovat, kam správně vložit opakovaně výherní kód, resp. nezapomenout si zviditelnit v medailonku své jméno a e-mail...

Kategorie: volný čas
/ 2.10.2009 2:54:20

S posledním zářijovým dnem skončila internetová aukce obrázků z letošního ročníku soutěže Kamarád kůň, která probíhala na našich stránkách celý minulý měsíc. Bohužel se kromě dvou autorek, které si vydražily své obrázky „zpět“ (děkujeme tímto Soně Štosové a Martě Valáškové), nenašel nikdo, kdo by touto formou letošní projekt podpořil. Podstatnou částí spadá odpovědnost i na nás, jelikož protentokrát akce neměla natolik masivní mediální podporu a neprobíhala zcela dle tradičního formátu. Přesto jsme věřili v poněkud větší ohlas. V tuto chvíli je na pomyslném kontě „pouhých“ 3300 Kč. Jelikož bychom tuto částku, která je určena pro Ranč Loučka, alespoň o něco navýšili, nabídneme (nejen) zbylé obrázky při tradiční „živé“ aukci 28. října od 18.00 hodin v obchodním domě Dance and Jump, kde v tento „sváteční den“ bude probíhat řada dalších doprovodných akcí spojených s oslavami narozenin uvedené prodejny... Obrázky, které jsou nadále v nabídce si můžete prohlédnout v galerii (viz odkaz uvnitř článku).

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 1.10.2009 1:19:05

Z provozních důvodů měla soutěž o 100 vstupenek na Black Horse Show dvoutýdenní přestávku. Do této chvíle jsme rozdali rovnou polovinu vstupenek a jelikož se termín akce kvapem blíží, máme již  jen pár dní na to, abychom mezi vás přerozdělili jejich druhou polovinu. Mírně jsme proto poupravili podmínky pro získání dalších vstupenek. Ty budou nyní po dvojicích, tzn. že na jeden soutěžní kód získáte rovnou dvě vstupenky. To je zároveň maximum, které může získat jeden hráč. Za hráče považujeme jak konkrétní fyzickou osobu, tak IP adresu počítače, která se nám zobrazuje u každého vloženého příspěvku. V reálu to tedy znamená, že i kdyby z jednoho počítače s unikátní IP adresou soutěžilo více osob, resp. více registrovaných uživatelů (např. rodinní příslušníci), získat mohou jen dvě vstupenky. A jak tedy postupovat, pokud najdete soutěžní kód? To se dozvíte uvnitř článku...

Komentářů: 120
Kategorie: volný čas
/ 29.9.2009 12:30:56

Ahoj kamarádi! Říjen je měsíc, který už opravdu patří podzimu. Sluníčka ubývá, dny se valem krátí, začíná být zima, takže musíme vytáhnout svetry a bundy... ale nebudeme smutnit, podzim má i své výhody: například strniště, po kterých se dá krásně cválat. A také už tu zase jsou tzv. Huberty, tak nám do naší dopisové rubriky nezapomeňte napsat, jak probíhal ten u vás! To ale trochu předbíháme, vaše příspěvky týkající se Hubertových jízd se objeví nejdřív v listopadovém čísle, co však máme v tom říjnovém? Tak tedy pěkně popořádku...Ahoj kamarádi! Říjen je měsíc, který už opravdu patří podzimu. Sluníčka ubývá, dny se valem krátí, začíná být zima, takže musíme vytáhnout svetry a bundy... ale nebudeme smutnit, podzim má i své výhody: například strniště, po kterých se dá krásně cválat. A také už tu zase jsou tzv. Huberty, tak nám do naší dopisové rubriky nezapomeňte napsat, jak probíhal ten u vás! To ale trochu předbíháme, vaše příspěvky týkající se Hubertových jízd se objeví nejdřív v listopadovém čísle, co však máme v tom říjnovém? Tak tedy pěkně popořádku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 29.9.2009 8:47:39

V pátek 25. září se za účasti zahraničních a domácích hostů uskutečnil v prostorách zámku Oltyně křest knihy  Fríský kůň – černá perla od autorů Hany Herčíkové a Dalibora Gregora, jejíž je redakce Jezdectví mediálním partnerem. Kmotry knihy se stali Ing. Lenka Gotthardová, Manfred Claus, Karel Roden a Marian Roden. Během křtu mohli hosté zhlédnout výstavu obrazů malířky koní paní Aleny Lukešové. Podrobnou fotogalerii najdete na stránkách Dalobora Gregora – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 29.9.2009 3:06:43

Minulý týden čítala naše (resp. vaše) galerie pěkných 13 obrázků, tento týden je poněkud slabší. Přinášíme Vám čtyři obrázky a doufáme, že se budete alespoň hojně účastnit hlasování o nejhezčí fotografii, jejíž autor se může těšit na zajímavou cenu. A kdo byl tím nejlepším minulý týden? Jendoznačně jste jako nejlepší vybrali fotografii č. 4 Michala Rohrera ze Stradova (35 let) s názvem "Úkryt před sluncem".  Celkem získala 6 hlasů, následovali ji fotky č. 6 a 1, které získaly po třech hlasech. Pro dnes uveřejněné obrázky hlasujte v následujících 5 dnech (tj. do středy 30. 9. 10.00 hod.). Pokud sami chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 25.9.2009 10:00:00

Už jste si určitě zvykli, že časopis Jezdectví každý poslední čtvrtek v měsíci přináší všestranné informace o koních a lidech kolem nich. Dnes vychází říjnové Jezdectví, které má všestrannost přímo jako téma měsíce – totiž všestrannost jako nejatraktivnější a současně nejobtížnější jezdeckou disciplínu. K rozhovoru měsíce jsme přizvali etoložku Jitku Bartošovou, protože se právě vrátila z mezinárodní konference. Bohužel k informacím z této konference nakonec vůbec nedošlo, zato jsme probrali, co etologům vadí na jezdeckém či dostihovém sportu a moderním chovu koní. Ale nebojte se, výsledek není pro „koňáky“ tak negativní, jak by se mohlo zdát… Od etologie to vezmeme rovnou k mistrovství Evropy ve skocích a drezuře a navštívíme Windsor, čímž významně ušetříme vaše finance – právě vysoké vstupné prý bylo důvodem nízké návštěvnosti vrcholu sportovní sezony. A kam se s námi vydáte dále?

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 24.9.2009 8:47:24

Přestože jsme minulý týden uveřejnili hned 13 obrázků, hlasování se tentokrát vyvíjelo jednoznačně pro obrázek č. 5, jehož autorkou je Klára Pešková ze Suchomast – ten dostal naprostou většinu hlasů. I tento pátek pro vás máme 13. obrázků, z nichž můžete v následujících 5 dnech (tj. do středy 23. 9. 10.00 hod.) vybírat ten nejkrásnější a poslat mu svůj hlas. Třeba právě díky vám jeho autor dostane zajímavou cenu... Pokud chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek, zašlete nám ho nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 18.9.2009 10:00:00

Již druhý ročník Mezinárodního veletrhu turistiky (koná se v rámci výstavy Kůň 2009 v Lysé nad Labem - 18. - 20. září) představí řadu možností, jak strávit krásnou dovolenou v sedle nebo kam se vypravit ke koním s rodinou, s partnerem, s přáteli cyklisty, jen tak si koně pohladit či se učit jezdit. Podrobnosti přináší Ing. Milena Andrlová.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Milena Andrlová
Kategorie: volný čas
Rubrika: agroturistika
/ 17.9.2009 8:00:34

Do pardubického obchodního centra AFI Palác se „nastěhovali“ koně. Tedy v kreslené podobě. Od středy 9. září jsou zde vystaveny obrázky z 1. ročníku výtvarné soutěže pro žáky pardubických základních škol „Namaluj si koně“. Soutěž uspořádal Dostihový spolek, a.s. Pardubice ve spolupráci s Magistrátem města Pardubice, Kulturním centrem Pardubice a obchodním centrem AFI Palác. Byla rozdělena do dvou kategorií – pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Zvolit si mohli libovolnou techniku zpracování, různé formáty a bylo možné dodat i třírozměrná díla. Musel však na nich objevit kůň. Více již Dušan Korel ve svém článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 14.9.2009 0:12:33
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019