volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V listopadovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k sedmi fotografiím koní s různými tvary hlav a krků koní. Tak co? Poznali jste rovnou, klabonosou či štičí hlavu, resp. pravidelný, labutí, jelení nebo krátký krk? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.11.2009 2:32:31

Je tu páteční desátá hodina a s ní i pravidelná rubrika Koňský fotopátek. Do předcházejícího dílu postoupily hned 3 snímky ze 43. týdne, jelikož počet hlasů u nich byl shodný. Nakonec se vítězství dočkala fotografie č. 5 s názvem „Elegance“ od Evy Mezerové z Vyskytné nad Jihlavou (viz foto vlevo), která tak od nás získává cenu! Přestože tento díl má svého vítěze, i tentokrát dva snímky postupují do dalšího kola. Je to proto, že jsme je omylem označili stejným číslem a tak v jejich případě hlasování nebylo regulérní. Za chybu se ještě jednou omlouváme! Celkem můžete následujících 5 dní (tj. do středy 11. 11. 10.00 hod.) vybírat z 12 obrázků. Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 6.11.2009 10:08:07

Jezdecký klub Pegas Děpoltovice byl ve dnech 24. a 31. 10. již tradičně hostitelem dvou loveckých jízd. Té první (cvalové) se účastnilo celkem 28 jezdců, z toho 6 bylo ze spřátelené obce Ritersgrun. Masterem této jízdy byla Helena Lahodná, která má už s tímto postem zkušenosti z minulých ročníků. Naopak nováček na „velké lovecké“ byla Kateřina Štorkánová v roli lišky. Podrobnosti se dozvíte z článku...

Autor: Tisková informace, Martin Štorkán
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 5.11.2009 9:11:58

Minulý pátek jsme uveřejnili 10 fotografií. Nejvíce vás oslovily celkem tři: č. 5, č. 9 a č. 10. A protože všechny získaly totožný počet hlasů a nelze tedy zvolit jednoznačného vítěze, postupují všechny tři fotografie do tohoto týdne, kde se budou moci zúčastnit boje o vítěznou cenu znovu. Celkem dnes bude soutěžit 10 fotografií, z nichž máte možnost následujících 5 dní (tj. do středy 4. 11. do 10.00 hod.) vybrat tu nejkrásnější. Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Chcete-li se sami soutěže zúčastnit, není nic jednoduššího, než zaslat svůj snímek nejpozději do středy na redakce@jezdectvi.cz, připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 30.10.2009 10:00:00
Už máte listopadového Koníčka?

Listopadový Koníček vás seznámí s shirskými dobráky a provede jezdeckým klubem v Choťánkách nedaleko Poděbrad. V jezdecké školičce si vysvětlíme, jak správně na koni sedět a pomocí čeho lze koni sdělit, co po něm ze sedla chcete. Kromě dárku v podobě pokračování puzzle na vás čeká tradičně i povídka, slovníček či křížovka a ani to stále není vše. Nezapomeňte si tedy včas dojít pro aktuální číslo časopisu Jezdectví, kde najdete i vaší oblíbenou přílohu Koníček...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 29.10.2009 3:00:00

V rámci tradičních narozeninových oslav obchodnímu domu s jezdeckými potřebami Dance and Jump a současně jeho majitelky JUDr. Renaty Tomanové se již poněkolikáté konala charitativní aukce obrázků ze soutěže Kamarád kůň vyhlašované časopisem Jezdectví, jejíž letošní podtitul byl „Kůň = srdeční záležitost“. Výtěžek z ní je určen na nákup vybavení pro Ranč Loučka, který osobně v Dance and Jump zastupovala Zuzka Prokopová a Pavel Čechovský. Kolik se nakonec vybralo peněz se dozvíte spolu s dalšími informacemi v naší reportáži, která je doplněná bohatou fotogalerií....

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 29.10.2009 0:20:22

Dovolujeme si vás ještě jednou pozvat 28. října od 18.00 hodin do prostor obchodního domu Dance and Jump, kde se uskuteční závěrečná aukce nejkrásnějších obrázků z letošní soutěže Kamarád kůň s podtitulem Kůň = srdeční záležitost. Do veřejné aukce nakonec půjdou s výjimkou obrázku V-7 i již vydražené obrázky po internetu (autorky a současně dražitelky je přenechají tomu, kdo za ně nabídne vyšší částku). Díla, která nebudou vydražena, si zájemci mohou zakoupit za libovolnou částku. Všechny obrázky si můžete prohlédnout v naší galerii – viz odkaz z nadpisu. Nutno dodat, že vybraná částka půjde na nákup vybavení pro Ranč Loučka...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 27.10.2009 11:00:00

V úterý 28. října se uskuteční v obchodním domě Equiservis autogramiáda Anjy Beran u příležitosti vydání její nové knihy „S respektem“ z edice Nakladatelství Brázda. V této nádherně ilustrované knize sděluje Anja Beran své celoživotní zkušenosti se studiem klasických jezdeckých ideálů a etických zásad, stejně jako to, jak podle nich jezdit a cvičit koně. Podrobnosti o této knize vám přinášíme v dnešním článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 7:59:59

Už jste stihli dočíst říjnové Jezdectví? Pokud ne, rychle se do něj pusťte, protože už ve čtvrtek 29. 10. bude na novinových stáncích k mání nové číslo (pro předplatitele již v úterý!), opět nabité informacemi ze všech možných disciplín či odvětví týkajících se koní a jezdeckého sportu. Událost měsíce určitě nikoho nepřekvapí. Připomeneme si společně šesté vítězství Josefa Váni st. v sedle Tiumena ve 119. Velké pardubické a dostihy jako disciplínu vám představíme také v tématu měsíce. Neméně zajímavý bude i rozhovor měsíce s Barborou Tomanovou a jejím trenérem, Jiřím Pecháčkem. Pravidelná veterinární rubrika bude od nynějška doplněna také o seriál „Trénujeme koně“. Dominika Švehlová zde čtenářům vysvětlí proč a jak koně správně připravovat na fyzický výkon. Na následujících stránkách se také dozvíte, jak lze využít aromaterapii u koní, proč je nezbytné sepisovat smlouvu o ustájení, jaké poznatky si přivezla Jitka Bartošová z mezinárodního etologického kongresu a spoustu dalších informací. Pojďte nahlédnou podrobněji do obsahu!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.10.2009 3:14:48

Z osmi fotografií uveřejněných minulý pátek vás nejvíce oslovila ta s číslem 4 doplněná popiskem: „Koukni se koni do oka a uvidíš celý jeho život“, jejíž autorkou je čtrnáctiletá Veronika Poršová z Prahy 5. Gratulujeme a zasíláme jí cenu! Ačkoliv to ještě ve středu dopoledne vypadalo s množstvím fotografií pro následující týden bídně, na naši výzvu jste obratně zareagovali, a tak vám můžeme dnes nabídnout celkem 11 opravdu nádherných obrázků, z nichž máte možnost následujících 5 dní (tj. do středy 28. 10. 10.00 hod.) vybírat ten nejzdařilejší. Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Pokud budete hlasovat vícekrát, započte se pouze ten první... Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 23.10.2009 10:00:00

Pro všechny čtenáře přílohy Koníček, kteří si tréninkově vyplňují poznávací doplňovačky z vnitřní strany obálky máme dobrou zprávu. V internetové rubrice Koníčka Kaštánka najdete již vyplněné další díly ze září a října. Můžete se tak přesvědčit, zda jste vyplňovali správně a poznali všechny uvedené odznaky na hlavě, na nohou či z dřívějška barvy koní, resp. části výstroje koně, části těla koně s vyobrazením svalstva nebo kostí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:35:20

V říjnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na nohou. Tak co? Poznali jste bílou korunku, ve spěnce bílý, spěnkový kloub bílý, patku bílou, nad spěnkovým kloub bílou, do půl holeně bílou, po hlezno bílou a nad karpální kloub bílou? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:24:57

V zářijovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na hlavě. Tak co? Poznali jste kvítek, hvězdu, nosní pruh, šňupku, lysinu, lucernu, mléčnou hubu nebo žabí hubu? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:18:51

Ještě celý dnešní den můžete posílat fotografie svých koní do dalšího dílu Koňského fotopátku a získat tak velmi reálnou šanci na zajímavou výhru. Prozatím nám totiž dorazily pouze tři snímky, což není mnoho. Tak neváhejte a pochlubte se svými koňskými kamarády, vždyť podzim plný barev je jako stvořený pro focení (a to nejen koní). Budeme rádi, když se s námi podělíte také o snímky z tradičních Hubertových jízd, přičemž v tomto případě nepohrdneme ani celými sériemi snímků, které uveřejníme v samostatných (avšak nesoutěžních) fotogaleriích. V případě zasílání většího počtu snímků nás však předem kontaktujte, abychom se domluvili na technických parametrech, resp. jejich množství. Děkujeme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 21.10.2009 8:48:15

Máme radost, že se vás opět zapojilo do hlasování o nejkrásnější fotografii z minulého týdne větší množství, jelikož je pak soutěž o to více zajímavější. Jako vítěznou jste vybrali fotku s číslem 8 nazvanou Útok (snímek vlevo). Její autorka Jana Rengevičová z Liptovského Mukáleše (Slovensko) tak od nás získává dárkovou plechovku čaje s koňskými motivy. I tentokrát pro vás máme připravenou další sadu fotografií – celkem jich je osm a některé jsou opravdu nádherné! Hlasovat pro tu nejkrásnější můžete následujících 5 dní (tj. do středy 21. 10. 10.00 hod.). Upozorňujeme, že každý uživatel či IP adresa má pouze jeden hlas. Pokud budete hlasovat vícekrát, započte se pouze ten první... Chcete mít svůj snímek v této rubrice již příští pátek? Pak nám jej zašlete nejpozději do středy a nezapomeňte připsat své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži.

Kategorie: volný čas
/ 16.10.2009 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020