chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

arabO víkendu 3. - 4. září se v Praze na Císařském ostrově uskuteční jubilejní X. národní šampionát arabských koní a II. ročník mezinárodního šampionátu Prague Intercup. Začátek bude v 10:00 hodin, předpokládaný konec mezi 17 – 18 hodinou po oba dny.  Do Národního šampionátu je přihlášena třicítka koní, kteří budou rozděleni do devíti věkových kategorií... Aktualizace 3. září: Akci můžete sledovat také online a to v sobotu i neděli. Internetová televize HorseTV.cz nabízí online přenos ZDE. Aktualizace 7. září: Přidána fotogalerie Renáty Kolářové.

Autor: Tisková informace, Renáta Kolářová
Kategorie: chov
/ 7.9.2011 11:00:09

haflingMoravský spolek chovatelů haflingů ve spolupráci s TJ JK Trojanovice pořádá zítra 20. srpna již 3. ročník Moravské výstavy haflingů. V 9 hodin se v areálu TJ JK Trojanovice uskuteční svod klisen a zápis do plemenných knih, v 10 hodin zahájí výstava, která bude spojena s jezdeckým dnem a přehlídkou pony. V rámci chovatelského dne proběhne hned několik soutěží dokazujících všestrannost haflingů. Připraven je bohatý program...

Kategorie: chov
/ 19.8.2011 14:00:00

ZH PísekJak jsme již informovali spolu s pozvánkou do písecké knihovny, Zemský hřebčinec písek letos slaví 200 let. U příležitosti tohoto významného výročí hřebčinec pořádá zítra 20. srpna Chovatelský den. V 8 hodin zahájí celé dění přehlídka tříletých klisen plemene český teplokrevník, v 10 hodin se bude na nádvoří pokračovat přehlídkou plemenných hřebců ZH Písek. Ve 13 hodin vypukne hlavní program. Výstavu fotografií, chovatelských dokumentů a nejrůznějších předmětů k této významné příležitosti můžete vidět do konce srpna v písecké knihovně. O historii chovu koní si můžete přečíst na stránkách ZH zde.

Kategorie: chov
/ 19.8.2011 11:55:09

Shagya-arabi v Pardubicích na XIX. Národní přehlídce plemenePardubické závodiště každoročně navštěvují koně plemene Shagya-arab. Stává se tak v rámci velkého koňského svátku, mezinárodní výstavy Koně v akci. V letošním roce se Shagya-arabové v Pardubicích představí rovnou dvakrát. Jeden mítink mají již za sebou. V sobotu 13. srpna se zde uskutečnila XIX. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab v ČR. Do Pardubic se sjelo 46 koní...

Autor: redakce Jezdectví, Irena Sládková
Kategorie: chov
/ 17.8.2011 16:40:41

drazbaJiž 19. srpna je první uzávěrka přihlášek na 4. Středoevropskou dražbu anglického plnokrevníka, která se uskuteční v pátek 7. října v Pardubicích. Pokud chcete na letošní dražbě, jejíž prestiž strmě stoupá, prodávat své koně, máte nejvyšší čas na rozhodnutí. Druhý termín přihlášek sice bude ještě 14. září, přihlásit koně v srpnovém termínu je ale výhodnější nejen vzhledem k výši poplatku, ale i delší době, po kterou bude propagován prostřednictvím dražebního katalogu a webu Středoevropské dražby. Dražební formulář, podmínky a noviny najdete uvnitř...

Autor: redakce Jezdectví, TZ
Kategorie: chov
/ 16.8.2011 10:48:33
Svod klisen a registrace hříbat proběhne již v září

Hannoverský svazV první polovině září se v Čechách uskuteční již tradiční svod klisen a registrace hříbat hannoverského svazu. Registrovat je možné i klisny ČT s dostatečným podílem hannoverské krve. Hannoverský svaz žádá chovatele, kteří by měli zájem o zápis klisen či registraci hříbat, aby se v nejbližších dnech přihlásili a dodali potřebné podklady. Přihlášky je možné zasílat přímo na Hannoverský svaz ve Verdenu, kde je k dispozici Dr. Ludwig Christmann. S případnými dotazy se můžete obrátit i na zástupce svazu zajišťujícího klientský servis v České a Slovenské republice, a to e-mailem na veronika.jiroutova@seznam.cz nebo telefonicky na 777 776 682.

Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
/ 4.8.2011 8:16:24

vystava Svaz chovatelů Českého sportovního pony, ASCHK ČR o. s. a Pony klub Olešnice pořádá v sobotu 13. srpna národní výstavu přístupnou všem koním plemene Český sportovní pony sekce pony a malý kůň. Chybět nebude ani otevřená kategorie pro ostatní pony. Posuzování se uskuteční dle pravidel českého řádu PK. Přihlášky je možné zasílat do 11. srpna. Po ukončení výstavy v odpoledních hodinách proběhne sportovní odpoledne. Více...

Kategorie: chov
/ 19.7.2011 10:05:03

ZH PísekNovodobější historie chovu koní v Písku začala v roce 1902, kdy byli do současného nově vystavěného hřebčince poprvé umístěni plemenní hřebci, první zmínka o stanovišti hřebců v Písku je již z r. 1811, dříve byl hřebčinec ve “Švantlově dvoře“ ve městě. Letos tomu bude tedy 200 let. Právě k tomuto výročí uspořádal ZH Písek ve spolupráci s Městskou knihovnou Písek výstavu na toto téma. Ve 12 vitrínách budou představeny nejen fotografie, ale také různé předměty a chovatelské výsledky v podobě cenných listin až do konce srpna. . Aktualizace 19. 7. 9:45 HOD: Střípky z vernisáže.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 19.7.2011 10:00:00

Zahájení

ZH Tlumačov s. p., ASCHK ČR a SCHK Moravy a Slezska pořádaly 2. - 3. července již tradiční „Výstavu koní chovatelů Moravy a Slezka“. Letošní 6. ročník byl ve znamení dešťových kapek. Tato výstava historicky navazuje na slavné Jezdecké a chovatelské dny v Tlumačově, pořádané ZH Tlumačov v areálu hřebčince a na závodišti „Bahňák" od roku 1928 do roku 1996...

Autor: Tisková informace, Jana Fatěnová
Kategorie: chov
/ 12.7.2011 10:23:08

Víkend ve znamení Irských cobůV sobotu 11. června se na Ola Ranči uskutečnil svod irských cobů pod záštitou mateřské plemenné knihy Irsko. Koně byli zapsáni do nově schválené plemenné knihy v ČR. Vzhledem k tomu, že ČR respektive o. s. ICSCR je filiálkou mateřské plemenné knihy, tak výsledky ze svodu jsou uznatelné pro všechny plemenné knihy zabývající se irským cobem v Evropě.  

Autor: Lucie Hladová, Marta Moravcová
Kategorie: chov
Rubrika: svody klisen
/ 15.6.2011 19:30:21

Velký jezdecký denZhruba čtyřhodinový odpolední program s ukázkami různých typů zápřeží, barokního ježdění, čtverylek, ukázky výcviku policejních koní (policie Praha, Ostrava a Pardubice), ukázky dobové zemědělské techniky a mnohem více nabídne Velký jezdecký den ve Slatiňanech, který se uskuteční 25. června v Zámeckém parku Slatiňany. Celý program bude komentovaný a účinkující uvidíme v kostýmech za doprovodu dobové hudby. V rámci programu proběhne také dražba 2 starokladrubských hříbat ryzé barvy. O jaká hříbata jde? Více...

Kategorie: chov
/ 15.6.2011 16:30:42

Irský Cob

Česká republika má od 6. června 2011 21. plemennou knihu koní, vedenou na jejím území. Ministerstvo zemědělství uznalo podle zákona Asociaci svazů chovatelů koní ČR uznaným chovatelským sdružením pro plemeno irish cob (irský kob). Schválilo chovný cíl plemene, jeho šlechtitelský program a řád plemenné knihy. Aktualizace 9. května  15.20 HOD: Pozvánka na svod Svod plemene irish cob.

Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 9.6.2011 15:20:21
Zkoušky výkonnosti klisen v Kuníně zrušeny

SCHČTDle informací ze Svazu chovatelů českého teplokrevníka jsou zrušeny zkoušky výkonnosti klisen v Kuníně (severní Morava) původně plánované na středu 8. června. Důvodem zrušení je malý počet přihlášených klisen. Svod klisen probíhá dle kalendáře, tedy 8. června.

Kategorie: chov
/ 6.6.2011 21:05:25
O víkendu na Den koní v NH Kladruby nad Labem

Den koníNárodní hřebčín Kladruby nad Labem zve na tradiční Den koní, který se uskuteční tuto sobotu 28. května. V rámci programu si návštěvníci budou moci samostatně prohlédnout vybrané stáje Národního hřebčína bez výkladu průvodce. Rámcový program  nabízí v 10 a 11 hodin možnost prohlídky zámku a výstavy obrazů. V poledne se uskuteční v kostele sv. Václava a sv. Leopolda slavnostní mše. O hodinu později zahájí zhruba dvouhodinový program na nádvoří hřebčína, který nabídne například ukázku plemenných hřebců, křest hříbat, sedlový i kočárový program, push ball, vlotiž či oblíbené zahánění stáda. Součástí programu bude také vystoupení Národního hřebčína Topolčianky ze Slovenska. Vstupné je dobrovolné.

Kategorie: chov
/ 24.5.2011 21:47:59

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky právě startuje do II. ročníku. Jako první se představují reprezentanti malých plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 14. 5. 14:00 HOD: Hlasování na Jezdectvi.cz bude ukončeno již v pondělí 16. května! Aktualizace 16. 5. 12:00 HOD: Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 488 čtenářů. Nejvíce hlasů (202) získal hafling 1404 Aquavit I. Hlasování další divize (chladnokrevná plemena) zahájíme ještě dnes.


Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 16.5.2011 12:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020