zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>

Návrat Kůň Převalského – poslední divoký kůň vůbec – byl ve volné přírodě vyhuben na přelomu 60. a 70. let minulého století. Přežil pouze v lidské péči, přičemž mimořádnou zásluhu na jeho zachování si může připsat právě Zoo Praha. Jistě jste postřehli, že během tohoto týdne byli transportováni čtyři koně právě z pražské zoo. Jak informuje web ZOO Praha, po dlouhé cestě jsou koně zcela v pořádku a dnes byli vypuštěni. Přinášíme kompletní materiály z tiskové konference a tip, kde si můžete přečíst zajímavé informace z průběhu celého transportu. Aktualizace 28. června 8:00 HOD: Plány ZOO Praha do budoucna...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 28.6.2011 8:45:07

Vláda na svém dnešním jednání souhlasila s darováním starokladrubského hřebce Jejich královským Výsostem vévodovi a vévodkyni z Cambridge, kteří dar přijali. Až do dalšího rozhodnutí novomanželů zůstane kůň ustájen v Národním hřebčínu Kladruby.

Autor: Tisková informace, Tereza M. Dvořáčková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 18.5.2011 21:16:00

Třídenní říjnový festival se 121. ročníkem Velké pardubické České pojišťovny. 13. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci. A olympijská kvalifikace ve všestrannosti. To budou tři hlavní vrcholy pestrého programu na Dostihovém závodišti v Pardubicích v letošní sezoně, která od března do listopadu nabízí návštěvníkům více než čtyři desítky dostihových, jezdeckých, kulturních a společenských akcí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 4.5.2011 20:15:00

Královská svatba přitahuje mimořádnou pozornost veřejnosti i v naší moderní době. Tím spíš, jedná-li se o svatbu prince tak významné monarchie, jakou je Spojené království. Miliony lidí po celém světě budou sledovat  průběh ceremoniálu ve Westminsterském opatství a média se ještě dlouho budou zajímat o ženichova vyznamenání, o návrháře nevěstiných šatů, o svatební porcelán a samozřejmě o svatební dary. Jeden z nich - hřebečka  s modrou krví a vpravdě královským jménem Favory Alta XXI – 30 věnuje novomanželům na návrh ministra Ivana Fuksy Národní hřebčín Kladruby nad Labem.

Autor: Tisková informace, Tereza M. Dvořáčková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 29.4.2011 6:00:00

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky brzy odstartuje do druhého ročníku. Má stejné pořadatele - Asociaci svazů chovatelů koní ČR a Dostihový spolek Pardubice - i stejné mediální partnery: časopis Jezdectví, jeho internetové stránky a zpravodajský server Equichannel. Počet zúčastněných kandidátů je ovšem proti loňsku dvojnásobný a zásadně jiná bude i jejich cesta k prestižnímu titulu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 24.4.2011 8:05:32

Dostihový spolek a. s. Pardubice přichází s další letošní novinkou pro návštěvníky areálu u Taxisova příkopu. Po pravidelných prohlídkách Dostihového závodiště s průvodcem nabízí další možnost příjemného strávení volného času v domově slavné Velké pardubické. Veřejnost bude mít možnost projet se na koni.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 20.4.2011 11:49:48

Pravidelné prohlídky Dostihového závodiště v Pardubicích s průvodcem pokračují i v dubnu. Konají se nadále každou neděli od 10.00 hodin a každou středu od 16.00 hodin. Už se však při nich bude platit vstupné. Pro návštěvníky je od nadcházející prohlídky, která se bude konat 13. dubna, připravena jedna novinka. Každý účastník si na památku odnese typický pardubický dárek – perníkového koně.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 11.4.2011 16:35:54

Luxusním hotelem stejně jako proslulým chovem koní, tenisovými turnaji a impozantní rozlohou poskytující velký prostor pro jezdectví i další sporty byl v minulých letech populární ojedinělý areál v Pecínově poblíž Benešova u Prahy. Nyní se nachází v insolvenci a 25. května jej čeká dražba, kterou realizuje společnost Naxos, první dražebník v zemi. Celková výměra pozemků, na nichž se komplex nachází, činí 712 820 metrů čtverečních. Nejnižší podání je 80 milionů korun.

Autor: Tisková informace, Jana Bryndová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 7.4.2011 15:37:02

Bezmála sedm stovek návštěvníků během zahajovacího měsíce. Takovému zájmu se těšily prohlídky Dostihového závodiště Pardubice s průvodcem v průběhu března, kdy pořádající Dostihový spolek a. s. nabídl všem zájemcům o exkurze v domově slavné Velké pardubické vstup zdarma.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 1.4.2011 7:55:41
Pozor, změna: Jezdectví nově vydává K4K publishing a sídlí v Prokopově 15

Vzhledem k tomu, že se od dubnového čísla mění vydavatel časopisu Jezdectví a místo Pražské vydavatelské společnosti bude Jezdectví vydávat společnost K4K Publishing, se náš časopis stěhuje na novou adresu Prokopova ulice čp. 15, 130 00 Praha 3. Telefon zůstává stejný 222 317 809, e-mail redakce@jezdectvi.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 14.3.2011 11:20:37

Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Vilma Cibulková, Richard Krajčo nebo Valerie Zawadská - to jsou herci, s nimiž se budeme po třináct pátečních večerů od 11. února až do 6. května setkávat na obrazovkách České televize v hlavním vysílacím čase, tedy od 20 hodin. Seriál Znamení koně, o jehož natáčení jsme vás informovali v loňském roce, je totiž hotov a 11. 1. 2011 v 11 hodin byl oficiálně představen novinářům. Ten, kdo si oblíbil jinou českou klasiku z dostihového prostředí, Dobrou Vodu, bude jistě potěšen i tímto počinem režiséra Milana Cieslara. Na farmách Slunečná hora (Napajedla) a Svatý Hubert (Bílavsko) se budou odvíjet smutné, ale snad i veselé lidské i koňské osudy. Pojďte se podívat na děj seriálu, informace o hercích a fotografie z natáčení.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 11.1.2011 15:08:38

K jubilejnímu 10. tažení připravil generál Custer slavnostní pochod Prahou. Tohoto pochodu se zúčastní cca 60 koní. Půjde se vždy dvoustupem, kdy jako první pojedou zvědové a za nimi švadrony za svými veliteli a praporečníky. Celkem se bude jednat o 5 švadron po cca 12 jezdcích a cca 4 kočáry, dělo, kapelu a skotské dudáky. Po části trasy centrem nebude chybět doprovod pěších vojáků. Na Staroměstském náměstí proběhne slavnostní přehlídka. Na Císařské louce krátké manévry. Časový harmonogram a přesnou trasu tažení Prahou najdete uvnitř článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 18.8.2010 8:01:48

Rok utekl jako voda a v řece Little Bighorn a my máme opět tu čest pozvat vás na X. Memorial Gen. G. A. Custera. Loňské tažení absolvovalo v pořádku 180 koní a jezdců a letos velení 7. kavalerie pevně věří, že počet kavaleristů dosáhne plného stavu. Takže vzhůru do sedel! 19. 8. – tažení Prahou, 20. 8. – trénink na Hněvšíně, 21. 8. – Memorial gen. Custera. Podrobnou pozvánku najdete v příloze pod článkem... 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 16.8.2010 13:00:37

(PR článek) V dňoch 3. 7. – 4. 7. od 10.00 hod v areáli Jazdecko-rehabilitačného centra Lesan n.o. v Opatovciach 6 (Slovensko) vás srdečne pozývame na stretnutie jazdcov s koňmi aj bez koní, divákov v cykle seminárov s Lukášom Tomšíkom a Mirkou Kytkovou z DREAM LM. Prinášajú niekoľkoročné skúsenosti zo Španielska, spájajú ich s NATURÁLNYM jazdením a psychológiou koní. Vo Francúzsku a Španielsku ich videlo viac ako 20.000 ľudí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 25.6.2010 9:53:51

(PR článek) Jedinečný sterilizátor sena, který Vám zajistí čisté a chutné seno pro zvýšení výkonu a zdraví Vašeho koně. Seno spařené Haygainem je velmi chutné a většina koní mu dává přednost před vším ostatním. Spařené seno nemá vylouhované základní živiny, a na rozdíl od namáčení zajistí, že Váš kůň dostane ze sena vše to, co chcete. Haygain spaří balíky nebo volné seno. Je tepelně izolovaný a uzavřený, udržuje vysoké teploty (nad 100 stupňů Celsia), které zabíjí všechny škodlivé plísňové spóry. Čtěte více uvnitř článku!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 16.6.2010 18:06:23
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020