sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jak píše server World of Showjumping, desetiletý hřebec Lukas 1054 (Locorotondo x Ramiro's Son) dříve závodící v pětihvězdových soutěžích do 160 cm s německým jezdcem Christianem Kukukem bude nově závodit s irským jezdcem Denisem Lynchem. Kůň je v majetku Ronnoco Jump Ltd, jejímž vlastníkem je Cian O'Connor.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.1.2019 18:00:00

Předposlední skokové kolo Světového poháru západoevropské ligy bude ve dnech 24. - 27. ledna hostit Amsterdam. Proběhne zde také další kolo drezurního Světového poháru. Seznam jezdců najdete uvnitř.

/ 23.1.2019 17:05:00

Ve dnech 17. - 20. ledna se v Lipsku uskuteční tradiční závody Partner Pferd, v rámci kterých proběhnou další kola Světového poháru ve skocích, spřežení a voltiži. Více uvnitř.

/ 20.1.2019 18:10:00

Všechna evropská jezdecká média už to včera psala - tak se připojujeme i my se svou troškou do mlýna. Flying, letos 11letý valach, jehož ještě vloni sedlal Kamil Papoušek, změnil stáj a od Denise Lynche se přemístil k Martinu Fuchsovi!

/ 18.1.2019 15:15:15

Skokový Světový pohár západoevropské ligy pokračoval prvním kolem v novém roce od 10. do 13. ledna v Basileji ve Švýcarsku. Za domácí nastoupila světová jednička Steve Guerdat, dále Martin Fuchs nebo Pius Schwizer. Do Basileje přijeli také Marcus Ehning, Peder Fredricson, Niels Bruynseels, Kevin Staut, Edwina Tops-Alexander a další. Kompletní přehled najdete v článku.

/ 14.1.2019 10:35:00

Young Riders Academy 2019 je projekt pro talentované mladé jezdce, ve kterém je možné získat půlroční stáž v renomované stáji u vybraného trenéra zdarma.

/ 13.1.2019 7:00:00

Po dlouhé a úspěšné kariéře odchází do důchodu šestnáctiletý hřebec All Star 5 (Argentinus x Alme). Svoji mezinárodní kariéru začal v roce 2011 s irským jezdcem Denisem Lynchem v sedle. Během své kariéry vyhrál a umístil se v mnoha pětihvězdových soutěžích po celém světě.

/ 6.1.2019 19:20:00

Do nového roku vstupuje jako skoková světová jednička Steve Guerdat. Na druhé místo tak klesnul Harrie Smolders, který se dlouho držel v čele žebříčku. Třetí místo patří Marcusi Ehningovi. Do první desítky se nově posunula z 11. na 9. místo Elizabeth Madden. O 43 míst se v žebříčku posunula také nejvýše postavená česká jezdkyně Emma Augier de Moussac. Kompletní žebříčky najdete v článku.

/ 2.1.2019 18:10:00

Od 26. do 30. prosince proběhly v belgickém Mechelenu tradiční jezdecké závody, jejichž součástí byly také soutěže Světového poháru ve skocích, spřežení a drezuře. Více uvnitř.

/ 31.12.2018 14:25:00

Ve čtvrtek v Mechelenu naposledy závodil třináctiletý hřebec Bisquet Balou C (Balou du Rouet x Polydor). Bezchybnou jízdou v soutěži Open Sires of the World Zangersheide se s belgickou jezdcem Nicolou Philippaertsem umístil na pátém místě. Nyní se přesouvá do Francie, kde bude působit v chovu. Společně s Philippaertsem zaznamenal hřebec mnoho top umístění v soutěžích Grand Prix a Poháru národů. Účastnil se také soutěží Global Champions, kde například letos v Londýně obsadil v soutěži 150/155 cm sedmé místo.

/ 29.12.2018 18:50:00

Na konci roku oznámil belgický jezdec Niels Bruynseels prodej své úspěšné klisny Cas de Liberté (Cracky Z x Chellano Z). Naopak nově bude jezdit vítěze soutěže Světového poháru v Londýně, 14letého hřebce Utamaro d’Ecaussinnes (Diamant de Semilly x Quidam de Revel).

/ 28.12.2018 16:50:00

Ve dnech 17. - 23. prosince probíhá v londýnské aréně Olympia tradiční předvánoční akce Olympia Horse Show. Na programu jsou další kola Světového poháru ve skocích, drezuře a spřežení. Podrobnosti uvnitř.

/ 22.12.2018 19:30:00

Max Kühner prodal svého talentovaného koně PSG Final (Toulon x Cassini) australské jezdkyni Edwině Tops-Alexander. Osmiletý valach má na svém kontě již mnoho úspěchů. Nedávno se umístil na druhém místě v CSI5* soutěži Světového poháru ve Stuttgartu. Bezchybně v říjnu absolvoval také první kolo CSIO5* finále Poháru národů v Barceloně. "Jsem smutný, že ztrácím takového talentovaného koně, který mi dovol splnit mnoho mých velkých snů. Ale aspoň je v top stáji, kde bude pokračovat ve své slibné kariéře," komentoval pro server WoSJ Kühner.

/ 20.12.2018 20:05:00

Belgický jezdec Jos Verlooy oznámil konec sportovní kariéry svého úspěšného koně Domino (Thunder vd Zuuthoeve x Azur de Paulstra). Patnáctiletý valach si nyní bude užívat života na pastvinách. S Dominem Verlooy proniknul do pětihvězdových soutěží. Společně vyhrál CSI5* Longines Grand Prix v Los Angeles v roce 2014. Účastnili se také mistrovství Evropy v Herningu 2013 a také Cáchách 2015. Byli součástí belgického týmu na Světových jezdeckých hrách v roce 2014. Dvojice také dvakrát závodila ve finále Světového poháru, kde se v roce 2015 v Las Vegas umístila na 5. místě.

/ 18.12.2018 18:00:00

Od 13. do 16. prosince proběhne v O2 aréně historicky první Global Champions Prague PlayOffs 2018. Startovní listiny na čtvrtek a složení týmů najdete uvnitř.  / Ve čtvrtfinále nastoupí za Prague Lions Bruynseels, Kellnerová a Fredricson / Prague Lions do semifinále nepostoupil  / V první páteční soutěži zvítězila Sára Vingrálková, ve druhé Kamil Papoušek / Semifinále vyhráli Madrid in Motion (van der Vleuten, Aznar, Houtzager) / David Will si spravil náladu / Anna Kellnerová pátá / V Super Grand Prix zvítězila Edwina Tops-Alexander / Sára Vingrálková 3. v CSI2* GP / V Super Cupu zvítězil Madrid in Motion