sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

O víkendu 24. - 25. září proběhne mistrovství České republiky ve voltiži v Hřebčíně Albertovec. Finále moderuje Aleš Šklubal (Radio ČAS). Kromě vystoupení voltižérů je připraven i bohatý doprovodný program. V článku najdete pokyny pro účastníky, rozpis a také plánek areálu. V neděli bude Česká televize natáčet záznam soutěží. V úterý ve 14:35 HOD můžete tento záznam zhlédnout na ČT4, repríza je připravena na 28. 9. v 6:40 HOD. Aktualizace 26. 9. 14:40 HOD: Vloženy výsledky kategorií: junior ženy, senior ženy, muži, junior skupiny, dvojice a družstva jednotlivců.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 26.9.2011 14:40:53

MEMistrovství Evropy ve voltiži letos hostí ve dnech 16. – 21. srpna francouzské město Le Mans. V sobotu 13. srpna tam vyráží také početná ekipa juniorských i seniorských jezdců reprezentujících Českou republiku.  Mezi seniory se představí jediný muž, nadějný Lukáš Klouda. O medaile bude bojovat také juniorský tým z JK Hřebčín Albertovec. Kdo konkrétně je v české reprezentaci a pokusí se přivézt medaile? Online přenos přináší Dailymotion zde. Aktualizace 21. 8. 18:33 HOD: Reprezentanti z Albertovce si vezou domů krásné šesté místo...

 

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 21.8.2011 18:33:42

Stadl - PauraVoltižní reprezentace ve středu 1. června odjela na první mezinárodní závody do známého rakouského areálu ve Stadl Pauře. Výprava bude reprezentovat v neobvykle velkém počtu závodníků. Podařilo se obsadit všechny vypsané kategorie a soutěže. Některé závodnice dokonce musely počkat až na speciální pozvánku od pořadatele, protože limit v kategorii jednotlivců byl pouze čtyři cvičenky z jedné země. Do Rakouska cestuje také 8 českých koní. Aktualizace 13. června 10:30 HOD: Přidány výsledky české reprezentace a fotografie.

Autor: redakce Jezdectví, Andrea Švanová, Andrea Sklenaříková
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 13.6.2011 10:30:52

Další seznam účastníků na finále Světového poháru je uzavřen, a sice startovní listina voltižních jednotlivců. Po kvalifikacích v Mnichově, Drážďanech, Salzburgu a Paříži se do Lipska probojovalo šest žen a šest mužů. Mezi nimi i Čech Lukáš Klouda!

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 19.2.2011 8:31:14

Po přečtení článku v Jezdectví „Pokuta pro voltižéry“ mi nezbývá nic jiného, než na tento článek reagovat. Zhruba začátkem ledna jsem byla náhodně dotazována k zápisu z VV ČJF, ve kterém se píše o pokutě udělené některým voltižním členům startujících na WEG v Kentucky. Píši náhodně, protože zápisy z VV si pravidelně nečtu a jelikož pár dní před konáním VV se konalo slavnostní předávání odměn za reprezentaci na WEG, všichni na Strahově se tvářili velmi přátelsky a nikdo, ani manažerka voltiže nás na žádné problémy neupozornila, nenapadlo mě tedy, přečíst si zápis, ve kterém se dovím o trestu. V danou chvíli jsem se ještě rozhodla vyčkat, ale článek v Jezdectví mě přesvědčil o tom, že je třeba reakce.

Autor: redakce Jezdectví, MVDr. Petra Cinerová, Lukáš Klouda, Jana Sklenaříková
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 17.2.2011 9:33:22
Voltižní seminář ve Frenštátě

Během nadcházejícího víkendu se pro příznivce voltiže koná ve Frenštátě pod Radhoštěm seminář, jehož náplní budou především změny národních pravidel, nový cvik v technické sestavě jednotlivců, nová lonžovací zkouška pro koně, nová zkouška pro voltižní lonžéry, proškolení ve všeobecných pravidlech. Seminářem vás bude provázet národní rozhodčí Michaela Guznar Růžičková. Více najdete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 4.1.2011 12:33:24
Klouda v Paříži

Na pařížské zastávce voltižního Světového poháru se náš Lukáš Klouda umístil jako pátý. Cvičil na francouzském koni Carlos, s nímž druhé místo obsadil Ivan Nousse. S výslednou známkou 8,937 zvítězil další Francouz Nicolas Andréani.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 18.12.2010 11:00:59
Lukáš Klouda získal cenné body do Světového poháru

V rámci mnichovských mezinárodních halových závodů se koná také první kvalifikace do voltižního Světového poháru, jehož finále se bude konat s ostatními disciplínami příští rok v Lipsku. Do Mnichova dorazil také Lukáš Klouda, a skončil na výborném druhém místě za úřadujícím mistrem světa P. Looserem. Získal tak za své umístění cenné body, neboť do finále postupuje pouze nejlepších šest voltižérů.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 7.11.2010 10:46:58

Přinášíme vám aktuální zpravodajství z Alltech FEI Světových jezdeckých her (WEG). V následujícím článku najdete informace k disciplíně VOLTIŽ, ve které jako jediné startují čeští zástupci. AKTUALIZACE: 11. 10. 23.30 hod.: Výsledky soutěže družstev, 11. 10. 15.20 hod.: Z blogu drásovských: Neděle 10. října, 10. 10. 18.15 hod.: Petr Eim celkově na 6. místě, Lukáš Klouda na 11. pozici, 7. 10. 4.46 hod.: Z blogu drásovských: Jana se bohužel do finále nedostala a skončila celkově na 23. místě. ČTĚTE VÍCE...

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 11.10.2010 23:30:00

Mistrovství Vyšehradské čtyřky (V4), které se uskutečnilo 26. až 29. srpna 2010 v Popradu (SK), bylo nejen setkáním nejlepších voltižních jezdců, ale i oslavou této nejmladší jezdecké disciplíny. Pro závodníky z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska to byly zároveň národní šampionát, což činí z těchto závodů  výjimečnou akci. Specifikem závodů bylo, že každá ze zúčastněných zemí měla vypsány svoje soutěže, a tak to byl  čtyřdenní maraton pro závodníky, rozhodčí a hlavně organizátory. Více v článku P. Schillerové.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 9.9.2010 13:19:45

Česká voltižní reprezentace se již ve středu 7. července vydává na mezinárodní voltižní závody do dalekých Cách na světoznámý festival CHIO Aachen. Voltižní soutěže již tradičně bývají z organizačních důvodů ještě před zahájením celého festivalu. Každý stát dostává pravidelně pozvánku od organizátora pro účast dvou seniorských žen, dvou mužů a jedné skupiny. Kdo z našich to bude? To se dozvíte z příspěvku Jany Sklenaříkové...

Autor: redakce Jezdectví, Jana Sklenaříková
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 7.7.2010 12:31:11

I když jsme se z voltižních kolbišť neozvali, neznamená to, že česká voltiž spí. Letos čekají voltižní závodníky hned dvě velké akce, a to Mistrovství Evropy juniorů a snad největší akce v jezdecké společnosti, Světové jezdecké hry WEG Kentucky. Jaké však bylo voltižní jaro? Kde netradičně začalo, jak závody dopadly? Která ne právě obsazovaná kategorie zaznamenala velký nárůst? Čtěte dále v článku Andrey Švanové doplněném fotografiemi Petra Videnky.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 27.5.2010 15:30:18

JK Chotěbuz a Stáj u Luka pořádají v sobotu 1. května premiérové závody ve voltiži. Na programu jsou povinné a volné sestavy jednotlivců, resp. skupin juniorů, seniorů a skupin D. Mezi účastníky bude např. i voltižní mistr světa z roku 2008 Petr Eim. První soutěž začíná v 9.30 hodin. Pro závodníky i diváky je zajištěno bohaté občerstvení. Podrobnější pozvánku najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 28.4.2010 9:34:46

V sobotu 20. února od 9.00 hodin se bude konat v klubovně jízdárny ve Frenštátě pod Radhoštěm voltižní seminář. Účelem semináře je si společně zopakovat a procvičit praxi v rozhodování před letošní závodní sezonou, předat si vzájemně nové poznatky a informace. Podrobný program najdete v příloze pod článekm. Účast je nutné potvrdit do čtvrtka 18. února na mail: michaelaguzna­rr@seznam.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 17.2.2010 9:40:13
Vyhlášení voltižního poháru na Dobešce

Jezdecký oddíl TJ Orion ve spolupráci s Českou jezdeckou federací pořádají 6. února od 18 v Praze na Dobešce slavnostní vyhlášení voltižního poháru a nejlepších jezdců a koní roku 2009. Divadlo Dobeška sídlí v ulici Jasná I. 1181/6 v Praze 4. Cena vstupenek včetně večeře je 200 Kč. Pořadatelé se rozhodli přizpůsobit program tradici Dobešky, kde se konají „Besídky“ divadla Sklep a tak přišli s návrhem, aby si každý oddíl (družstvo) připravilo krátkou scénku (vystoupení) pro pobavení ostatních. Kdo byl na národním večeru při mistrovství světa 2008 v Brně, tak dá jistě za pravdu, že voltižní jezdci jsou na tento způsob zábavy profíci a půjde o skvělou zábavu! Účast na vyhlášení je třeba v předstihu potvrdit na email: norahoricka@sez­nam.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 4.2.2010 0:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020