volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>

V říjnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na nohou. Tak co? Poznali jste bílou korunku, ve spěnce bílý, spěnkový kloub bílý, patku bílou, nad spěnkovým kloub bílou, do půl holeně bílou, po hlezno bílou a nad karpální kloub bílou? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:24:57

V zářijovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými odznaky na hlavě. Tak co? Poznali jste kvítek, hvězdu, nosní pruh, šňupku, lysinu, lucernu, mléčnou hubu nebo žabí hubu? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:18:51

Ahoj kamarádi! Říjen je měsíc, který už opravdu patří podzimu. Sluníčka ubývá, dny se valem krátí, začíná být zima, takže musíme vytáhnout svetry a bundy... ale nebudeme smutnit, podzim má i své výhody: například strniště, po kterých se dá krásně cválat. A také už tu zase jsou tzv. Huberty, tak nám do naší dopisové rubriky nezapomeňte napsat, jak probíhal ten u vás! To ale trochu předbíháme, vaše příspěvky týkající se Hubertových jízd se objeví nejdřív v listopadovém čísle, co však máme v tom říjnovém? Tak tedy pěkně popořádku...Ahoj kamarádi! Říjen je měsíc, který už opravdu patří podzimu. Sluníčka ubývá, dny se valem krátí, začíná být zima, takže musíme vytáhnout svetry a bundy... ale nebudeme smutnit, podzim má i své výhody: například strniště, po kterých se dá krásně cválat. A také už tu zase jsou tzv. Huberty, tak nám do naší dopisové rubriky nezapomeňte napsat, jak probíhal ten u vás! To ale trochu předbíháme, vaše příspěvky týkající se Hubertových jízd se objeví nejdřív v listopadovém čísle, co však máme v tom říjnovém? Tak tedy pěkně popořádku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 29.9.2009 8:47:39

Do pardubického obchodního centra AFI Palác se „nastěhovali“ koně. Tedy v kreslené podobě. Od středy 9. září jsou zde vystaveny obrázky z 1. ročníku výtvarné soutěže pro žáky pardubických základních škol „Namaluj si koně“. Soutěž uspořádal Dostihový spolek, a.s. Pardubice ve spolupráci s Magistrátem města Pardubice, Kulturním centrem Pardubice a obchodním centrem AFI Palác. Byla rozdělena do dvou kategorií – pro žáky prvního a druhého stupně základních škol. Zvolit si mohli libovolnou techniku zpracování, různé formáty a bylo možné dodat i třírozměrná díla. Musel však na nich objevit kůň. Více již Dušan Korel ve svém článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 14.9.2009 0:12:33

Také v červnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k částem těla koně, na kterém byly vyobrazeny tentokrát svaly. Zařadili jste správně všechny pojmy? Můžete se přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 12:36:18

S potěšením vám můžeme oficiálně představit novou pravidelnou rubriku portálu Jezdectví.cz věnovanou našim nejmladším čtenářům. Jde o rubriku Koníček, která bude v podstatě takovým samostatným dětským e-zinem (internetovým magazínem), doplňujícím informace ze stejnojmenné přílohy časopisu Jezdectví. Doporučujeme tuto rubriku navštěvovat pravidelně, jelikož aktuality v ní se nebudou běžně zobrazovat na titulní stránce tohoto portálu. Dostanete se do ní velmi jednoduše – stačí kliknout buďto do nadpisu této novinky, příp. kdykoliv v budoucnu na sekci Volný čas – rubrika Koníček, a nebo na banner, který do ní bude směřovat z některé reklamní pozice na pravé liště těchto stránek. Příjemnou zábavu s Koníčkem přeje redakce Jezdectví a koníček Kaštánek.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 11:04:24
Nová internetová rubrika koníčka Kaštánka

Ahoj Kamarádi! Vítám vás ve své nové internetové rubrice, kde pro vás budu pravidelně chystat novinky a zajímavosti z přílohy Koníček. Každý měsíc byste zde měli najít např. řešení obrázkových doplňovaček, ale třeba také ostatní řešení a nápovědy z různých soutěží, které uveřejňuji v Koníčkovi. To však není zdaleka vše. Najdete zde jednoduše to, co by vás – děti a juniory (jak jste na jezdeckých závodech mnohdy označováni) – mohlo zajímat. Rozhodně doporučuji nahlížet do mé rubriky pravidelně, jelikož se moje aktuality nebudou zobrazovat běžně na titulní stránce portálu Jezdectví.cz. Ale nebojte se, cestu ke mě vždy jednoduše najdete – stačí kliknout na sekci Volný čas – rubrika Koníček, případně na můj banner, který sem bude směřovat z některé reklamní pozice na pravé liště těchto stránek. Těším se na vaše další návštěvy! Váš KAŠTÁNEK

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 10:51:46

V květnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k částem těla koně, na kterém byly vyobrazeny různé kosti. Zařadili jste správně všechny pojmy? Můžete se přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 10:32:27
Kvarteto z Koníčka je kompletní, pojďte si zahrát!

V září můžete konečně zkompletovat svoji sbírku 32 karet Kvarteta z Koníčka a společně s kamarády si zahrát tuto zajímavou karetní hru. Možná se proto hodí připomenout její pravidla. Kvarteto mohou hrát 3 až 6 hráčů. Jeden z nich rozdává karty do kola po jedné, dokud mu žádná nezbude. První hráč se zeptá kohokoliv na kartu z dané čtveřice, kterou chce sbírat. Má-li ji dotazovaný u sebe, musí ji odevzdat tomu, kdo se ptal a ten může pokračovat v dotazování té samé osoby nebo kohokoliv jiného. Stane-li se, že dotazovaný kartu nemá, další otázku klade on. Vyhrává hráč s největším počtem k sobě padnoucích čtveřic.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 10:24:03

V srpnovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k osmi fotografiím koní s různými barvami. Tak co? Poznali jste hnědáka, albína, ryzáka, strakoše, vraníka, žluťáka, bělouše i plaváka? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 2:46:19

V červencovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k výstroji koně a jejím jednotlivým částem. Jako model nám posloužil vítěz Velké ceny Litomyšle 2009 – plemenný hřebec Pinot Grigio. Zda jste zařadili všechny pojmy správně, o tom se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.9.2009 1:41:25
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020