novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Přemýšlíte, kam o víkendu a rádi byste svůj program spojili s koňmi? Pak není nic jednoduššího, než se vydat do nedalekého Mnichova na každoroční akci s názvem Pferd International. Kromě zábavy pro děti, westernového městečka a parkurů se tu konají pětihvězdové drezurní závody série World Dressage Masters. Úvodní soutěž vyhrála Isabell Werth s El Santem, sobotní Special R. Davison s Hiscox Artemis. V nedělním küru dominovala Italka Valentina Truppa; odkaz na její jízdu na hudbu najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.5.2012 7:00:53
Denis Lynch po nepříjemném pádu: dvě zlomená žebra

Nepříjemná zpráva čekala dnes na irského reprezentanta Denise Lynche. Při čestném kolečku, které s koněm Night Train absolvoval po vítězství v La Baule Derby, ošklivě spadl (neupevněná helma se odebrala jiným směrem). První ohledání přímo ve Francii skončilo výrokem lékařů, že je Denis zdravý a naštěstí neutrpěl žádnou zlomeninu. Druhé ohledání německými doktory již tak příznivé nebylo: dvě zlomená žebra. S největší pravděpodobností si tak musí Denis nechat zajít chuť na nadcházející Hamburské derby...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 15.5.2012 22:43:49

Šeštice českých drezurních jezdců hájí domácí barvy na tříhvězdičkových závodech v polském Radzionkowě. Aktualizace 6. 5. 18:00 HOD: Fabrizio Sigismondi čtvrtý v küru za 71,100%! Kompletní výsledky hledejte ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.5.2012 12:00:05
Totilas v Hagenu: Vítězství s téměř 84 %

Dnešní startky na CDI v Hagenu byly skutečně nabité, ovšem všichni byli zvědaví na jednu konkrétní dvojici - po delší době se totiž na obdélníku objevil Totilas s M. A. Rathem. Jejich vítězné jízdy hodnocené téměř 84 % je plný internet - shlédnout ji můžete třeba ZDE. Zapojte se do hodnocení jejich výkonu na našem Facebooku!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.4.2012 18:21:46

Již ve čtvrtek, 26. dubna, bude na stáncích květnové Jezdectví. A co všechno jsme pro vás připravili tentokrát? Nahlédněte do jeho obsahu a uvidíte sami, že na své si přijde opravdu každý!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 25.4.2012 10:00:00

V dubnovém Jezdectví jsme vám v rubrice "Představujeme" představili areál v Dolním Bezděkově u Kladna, kde pobývají někteří ze čtyřnohých svěřenců dostihové trenérky Ing. Olivy Horové. Pojďte si prohlédnout fotky, které se nám z důvodu omezené kapacity do časopisu nevešly.

Kategorie: zajímavosti
/ 21.4.2012 8:00:39
Zemřel Holger Schmezer

Nejen drezurní, ale potažmo celý jezdecký svět zasáhla velmi smutná zpráva: pětašedesátiletý trenér německého týmu, osobnost německého jezdeckého sportu, Holger Schmezer, byl nalezen mrtvý ve svém hotelu v 's Hertogenboschi, kde byl s německými jezdci na finále SP. Příčina smrti nebyla zatím stanovena. Čest jeho památce.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 20.4.2012 9:40:03

Pokud jste otevřeli v dubnovém Jezdectví rubriku Přátelé člověka, jistě vám neunikly fotografie ze Zooparku v Chomutově, kde najdete nejen koně, ale také dalších 160 druhů zvířat. Je tedy jasné, že všechny fotografie se nám do časopisu vejít nemohly - a tak se na některé můžete podívat zde - nejlepší však bude Zoopark navštívit osobně!:-)

Kategorie: zajímavosti
/ 14.4.2012 8:00:56

Na tradiční a velmi slušně obsazené drezurní závody do rakouské Stadl Paury míří hned několik českých jezdkyň. Na tříhvězdové CDI jsou do juniorských soutěží přihlášeny B. Marešová (Remember Me H), B. Dvorníková (Why Not) a P. Hašková (Lindgren), do Velké rundy je nahlášena J. Weinberg s Joe Blackem, v pony soutěžích se objeví B. Kamírová. Aktuální výsledky najdete na našem webu, případně také na stránkách závodů ZDE. Aktulalizace 4. 4. 23:00 HOD: B. Marešová za více než 63 %. Výsledky v článku. Aktualizace 6. 4. 13:00 HOD: Přidány čtvrteční výsledky. Aktualizace 8. 4. 17:00 HOD: Přídány sobotní výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 4.4.2012 23:00:11

Sezona se začíná pomalu a jistě rozjíždět - a s novým Jezdectvím to půjde ještě lépe! Pojďte se podívat, co všechno jsme pro vás na dubnových 100 stránkách připravili. Slibujeme, že nudit se nebudete!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 28.3.2012 8:00:00
Josef Váňa v pořadu Nikdo není dokonalý

Máte rádi Josefa Váňu? Pak byste si neměli nechat ujít jeho vystoupení v pořadu Nikdo není dokonalý, který odvysílá televizní stanice Prima Family dnes ve 20 hodin. Dalším hostem Josefa Krampola bude kromě slavného žokeje další milovník zvířat, Zdeněk Srstka.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 20.3.2012 9:35:18

Před časem jsme vás informovali o prodeji nadaného finského valacha Donnperignona jezdce Christopha Koschela do stáje dánské jezdkyně Anny Kasprzak, jejíž matka je majitelkou společnosti Ecco (zabývající se prodejem bot). Koupě to byla vskutku dobrá, neboť teprve dvaadvcetiletá Dánka má za sebou několik velmi úspěšných startů na úrovni GP a byla dokonce navržena do olympijského týmu Dánska. Jestli se do něj skutečně dostane a pojede do Londýna právě ona, se rozhodne v červenci po cášském CHIO. V článku najdete odkaz na video nové dvojice.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 18.3.2012 14:59:28
Zemřel Mathieu Pignon

Velmi smutná zpráva dorazila z Francie - jeden ze tří světoznámých bratrů Pignonových, nejmladší Mathieu, zemřel na infarkt. Ve věku nedožitých třiceti let se se světem rozloučil umělec, který stejně jako jeho bratři miloval koně a předváděl s nimi ve volnosti neuvěřitelné kousky na různých výstavách a show. Jeho smrt oznámil na Facebooku bratr Jean-Francois. "Ztratil jsem nejlepšího přítele a nejlepšího člověka, kterého na světě znám," napsal na sociální síti. Snad v Mathieuových šlépějích půjde alespoň jeden z jeho dvou potomků. Čest jeho památce!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.2.2012 12:52:50

O víkendu to bude ve Švédském Göteborgu koňmi skutečně nabité: na programu jsou totiž soutěže drezurní i skokové, v nichž se hraje o body do Světového poháru. Kromě toho je program prokládán nejrůznějšími show a třeba také klinikami (například s Ludgerem Beerbaumem). Poslední jmenovaný tu vystoupí samozřejmě i v rámci soutěží SP, společně s ním Marcus Ehning nebo mistr Evropy Kevin Staut, Michael Whitaker či domácí Rolf Göran Bengtsson. Drezurní fanoušky potěší Patrik Kittel, Jenny Schreven nebo Minna Telde. Aktualizace 26. 2. 21 HOD: Vítězem soutěže SP se stal M. Kutscher s hannoverským Satisfaktionem FRH, druhý čistý, ale pomalejší v rozeskakování byl L. Philippaerts a Kassini Jac. Ve svém třetím parkuru přidal Campbel k 10. a 12. ještě 9. místo. A v nedělním, čtvrtém ještě páté místo...

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.2.2012 18:00:04
Alena Zeusová je dvojnásobnou maminkou

Právě jsme obdrželi radostnou zprávu! Drezurní jezdkyni Aleně Zeusové, která je maminkou syna Samuela, se dnes narodila krásná a zdravá holčička Terezka. Moc gratulujeme a přejeme hodně zdraví oběma! Alena se umístila druhá v Pavo Poháru Jezdectví a budete ji moci vidět při vyhlašování Pavo PJ na Žofíně již za dva týdny!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.2.2012 12:54:54
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020