novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<123456>>>

Dnes si představíme mladou Elišku Orctovou, která úspěšně závodí v disciplíně všestrannost. Jejím nezapomenutelným partákem byla ponička Blueberry Valmart.

Kategorie: sport
/ 12.3.2014 6:08:59

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o pořádá dne 29. 3. 2014 od 10 hodin prodejní přehlídku starokladrubských koní, nejdříve ve Slatiňanech a poté v Heřmanově Městci. Pozvánka uvnitř.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2014 12:46:18

Co nás čeká v sezoně 2014? Pony komise opět výrazně podporuje stylšampionát a již na začátku roku přišla se schválenými pravidly a rozpisem jednotlivých kol. Skoková komise, která v minulých dvou ročnících měla na starost styl na velkých koních, je opět pozadu a můžeme pouze doufat, že se vůbec nějakého stylu v letošním roce dočkáme. V Herouticích se závodilo již 9. března. Výsledky zde, fotogalerie zde.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.3.2014 10:22:59

Druhý březnový víkend nabízí mnoho skokových i drezurních závodů. Závodit se bude v hale v německém Braunschweigu či Dortmundu, venkovní závody pokračují dalšími týdny v americkém Wellingtonu, portugalském Vilamouru nebo španělském Vejer de la Frontera. 10. 3. 9:15 HOD: SP Wellington - vítězem Rodrigo Pessoa a Citizenguard Cadjanine Z (krásná fotogalerie zde); CDI Vidauban - vítězem küru Patrik Kittel a Watermill Scandic H.B.C.; GP Braunschweig - vítězem Philipp Weishaupt a Tabea; GP Dortmund - vítězem  Albert Zoer a Abra Kadabra; GP Vejer - Sergio Álvarez Moya a Zipper; GP Lublin - vítězem Jaroslaw Skrzyczynski a valach Crazy Quick.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.3.2014 9:15:39

V roce 2013 spolu odjezdily teprve první sezonu a jezdkyně Lucie Kumarová nemůže svou klisnu Ramonu 1 vynachválit. Přesvědčit se o tom můžete v následujícím rozhovoru.

Kategorie: sport
/ 9.3.2014 6:00:00

Traumatická artritida je vlastně komplex několika kloubních poškození a lze ho rozdělit na několik typů. Rozhodnutí pro chirurgickou nebo konzervativní terapii závisí na konkrétním případu i na zkušenostech a technických možnostech veterináře, na lokalizaci, typu a velikosti zlomeniny, na věku, pohlaví a hodnotě koně. V současnosti se poměrně běžně používá artroskopie, která není takovým vážným zásahem do kloubu a často pouze ona umožní návrat koně do sportu či k původnímu využití. O celé problematice pojednává článek z listopadového Jezdectví roku 2005 z pera Dr. D. Švehlové.

Autor: Petra Svobodová, MVDr. Dominika Švehlová
Kategorie: zajímavosti
/ 8.3.2014 6:00:00

Na ranči Jirák ve Štěnovickém Borku u Plzně momentálně probíhají přípravy pro sobotní přehlídku plemenných koní oblasti. Své místo už zaujala zemědělská technika, venkovní oplocení pro psy, nebo stánkaři s krmivy a jezdeckými potřebami.

Kategorie: chov
/ 7.3.2014 19:24:33

Western klub o.s. sídlící v Suchdole nad Ondrou připravil nejen pro své příznivce zajímavý kalendář akcí.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 7.3.2014 18:24:19

Ve čvrtek 13. 2. jednal Výkonný výbor České jezdecké federace. Upozornil například na zbytečné průtahy s projednáním materiálu kategorizace jezdců Ing. Šímy. Jmenoval D.Diringerovou specializovanou rozhodčí ve všestrannosti. Schválil pravidla ČDP, Zlaté podkovy, Benjamin cupu a Stylšampionátu pony 2014. Ve vytrvalosti byli jmenování noví národní (Terberová, Novotná) a specializovaní rozhodčí (Miřátská, Kyselá, Redlová). Rada ČJF se bude konat v květnu.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2014 16:17:21

Mladým drezurním koněm roku 2013 byl včera na galavečeru jezdeckého sportu Koně na Žofíně vyhlášen hřebec Sir Boss. Pojďme si ho společně s jeho závodní jezdkyní Evou Jančaříkovou představit - kdo ho však jezdí doma v práci?

Kategorie: sport
/ 2.3.2014 6:00:00

Na přelomu měsíce února a března se bude opět závodit na CSIO4*/CDI-W Wellingtonu (USA). Utkají se zde např. CSIO: Daniel Deusser, Johannes Ehning, Meredith Michaels-Beerbaum v CDI: Maria Kaldewei. Ve švédském Goteborgu na CSI5*-W/CDI-W startuje v CSI: Ludger Beerbaum, Marcus Ehning a Lars Nieberg, na CDI: Jessica von Bredow-Werndl. Francouzský Vidauban bude hostit taková jména jako je např. Bernadette Brune, Stephan Köberle, Sanneke Rothenberger, Jill de Ridder. 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.2.2014 8:50:08

Dnes si představíme mladičkého Tomáše Němce, který se věnuje hlavně všestrannosti. Ošklivý pád, který zmiňuje Tomáš v rozhovoru, jsem viděla tenkrát na vlastní oči. Tehdy mu bylo 13 let a se závodním ježděním teprve začínal. Je překvapením, že se z tohoto pádu na parkuru otřepal a rozhodl se ještě pro obtížnější a nebezpečnější disciplínu.

Kategorie: sport
/ 26.2.2014 10:00:00

Stejně jako každý rok ČJF aktualizuje pravidla pro rok 2014 všech disciplin. Nikdo zřejmě netušil, jaké rozhořčení vyvolá navrhovaná úprava drezurních pravidel, kterou navrhla údajně středočeská oblast. Pan Zdeněk Beneš reaguje na tuto situaci v otevřeném dopise. Dle nových pravidel by nesměl soudcovat rozhodčí, který je registrován za stejný klub jako soutěžící jezdci. Zveřejňujeme celé znění dopisu.

Kategorie: Nezařazené
/ 25.2.2014 21:06:52

PR TEXT Hřebčín Sprehe v Oldenburgu byl založen roku 2000 bratry Paulem a Albertem. Hřebčín je jedním z největších privátních hřebčínů ve světě. Kromě plemenných hřebců vlastní kvalitní premiované klisny a zabývá se i prodejem koní. Pro české zájemce nyní zaktualizoval své webové stránky v češtině.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 25.2.2014 9:00:25

Veřejnost samozřejmě zajímá, jaká je aktuální situace v Národním hřebčíně Kladruby n.L. (NHK), a to především ve vztahu k projektu  "Obnova součástí národní kulturní památky hřebčín v Kladrubech nad Labem", financovaného z Integrovaného informačního programu. Jak už byla veřejnost informována, v září roku 2013 byla vyhlášena nová veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby - otom již více v únorovém Jezdectví. V březnovém čísle navážeme přímo aktuálními informacemi z probíhající rekonstrukce, sportovní úspěchy hřebčína i termíny akcí pořádaných v Kladrubech.

Kategorie: zajímavosti
/ 25.2.2014 6:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020