sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Uprostřed nádherné zachovalé přírody Novohradských hor pouhých pár kilometrů od hranic s Rakouskem a poblíž turistického střediska Dobrá voda je místo, které si před jedenácti lety vybral pro život organizátor tohoto dostihu, Ing. Robert Blíženec.
Kategorie: sport
Rubrika: vytrvalost
/ 26.9.2006 7:59:09
Dodatečně ME - Endurance Zábřeh 2006
Pozdě, ale přeci přinášíme odkaz na souhrnnou informaci z ME endurance v Zábřehu. Ve dnech 15. – 17. 9. pořádala Sportovní stáj Kyselý v Zábřehu na Moravě "Otevřené mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců ve vytrvalostním ježdění". Celkem se zúčastnilo 18 zemí, z toho 15 evropských. V ME týmů se z vítězství radovali jezdci Francie, 2. místo získalo Španělsko a 3. Belgie. V kategorii jednotlivců zvítězila holandská jezdkyně Carmen Romer s koněm Fadilah, 2. místo obsadil italský jezdec Carlo di Battista s Amir do Pegaso, 3. skončil Daniel Jean Aiello z Francie s koněm Galago. Vynikajícího úspěchu dosáhla Markéta Terberová s Chositou, která dokončila na 4. místě poté, co téměř celý závod byla v čele a vedení ztratila až v poslední etapě. Celou zprávu najdete na www.cjf.cz. Podrobné výsledky naleznete na stránce www.mikyfarm.wz.cz.
/ 26.9.2006 7:38:46
2x druhá ve Wroclawi, 3x třetí ve Fótu

Štěpánka Koblížková v září nezahálela a vyrazila hned dva víkendy po sobě na mezinárodní závody CDI. V polské Wroclawi obsadila v pátek i v sobotu druhé místo a v neděli skončila třetí, v maďarském Fótu pak všechny tři dny dokončila na bronzové příčce. Podrobnosti již ve středu v Jezdectví.

Rubrika: drezura
/ 25.9.2006 11:58:44
Tento víkend proběhlo na mosteckém hipodromu finále Orling Junior Cupu 2006, jehož vítězkou se stala Natálie Crnková. V tzv. malém finále se nejvíce dařilo Kláře Šandové. Podrobnosti najdete pod odkazem.
Rubrika: skoky
/ 24.9.2006 9:36:49
MS jednospřeží
Na základě upozornění našeho čtenáře informujeme o odkazu na kterém můžete sledovat průběh Mistrovství světa jednospřeží:  http://www.fise.it/?id=1029. Zpravodajství je v italštině.
Rubrika: spřežení
/ 24.9.2006 8:11:52
Pony liga - změna termínu 5. kvalifikačního kola
JK Heroutice oznamuje, že došlo ke změně termínu 5. kvalifikačního kola seriálu Pony liga. Nově se bude konat při halových závodech 18. – 19. 11., tj. týden před posledním kvalifikačním kolem a finále. Změna místa konání z venkovního kolbiště do haly s sebou přináší rovněž lehkou úpravu technických parametrů kategorie Teenager, kde bude mít soutěž stupně L pouze jednu hvězdu. Propozice najdete na www.ponyliga.cz.
Autor: DasaH
Rubrika: pony
/ 20.9.2006 0:00:00
Kompletní soutěž jedno a dvojspřeží pony + jedno a dvojspřeží velkých koní uspořádal JK Bohuslavice nad Metují ve spolupráci s SK SOKOL Lipiny ve dnech 1. - 3. 9. 2006 na kolbišti "pod lípou" v Bolehošti - Lipinách. Jaký byl letošní již 16. ročník? Dozvíte se u nás.
/ 19.9.2006 10:11:40
O víkendu proběhlo v Kolesách letošní mistrovství České republiky ve všestrannosti. Na základě výsledků naší ankety, kde si v drtivé většině přejete rychlé zveřejnění výsledků, vám tyto dnes přinášíme.
Rubrika: všestrannost
/ 18.9.2006 2:11:44
V neděli, 20. 8. 2006, uspořádal Jezdecký klub Kunčice pod taktovkou pana Josefa Volfa kvalifikační kolo Českého jezdeckého poháru 2006. Původní záměr jet na novém pískovém obdélníku v krásném areálu s rybníčkem v Kunčicich se díky opožděné dodávce sice nepodařilo naplnit, ale možná, že to bylo ku prospěchu. Pořadatelé přesunuli operativně obdélník na blízkou louku a díky ideálnímu terénu a krásně zarámovanému prostoru si snad opravdu nikdo na podmínky stěžovat nemohl. Kunčickým přálo i počasí a tak tyto závody opravdu neměly chybu.
/ 14.9.2006 8:32:31
Předběžné termíny ČSP 2007

Na stránkách Asociace Český skokový pohár byly před malou chvílí uveřejněny předběžné termíny této seriálové soutěže na příští rok. Kdo bude pořadatelem finále zatím není jasné, každopádně by se jeho termín měl vrátit opět do druhé poloviny září.

/ 13.9.2006 3:55:09
Česká republika o tomto víkendu bude hostit již letošní druhé ME - CEIY **** Open. Stáj Kyselý letos pořádá ME ve vytrvalostním ježdění juniorských a mladých jezdců. Vzhledem k tomu, že se jedná o "Open" mistrovství, je otevřené všem zájemcům z celého světa.
Autor: Lenx
/ 12.9.2006 9:48:13
TV Tip: ČSOB Grand Prix
Kdo jste včera nemohl sledovat přímý přenos Grand Prix ČSOB Poděbrady máte dnes od 9.00 hodin druhou možnost. Reprízu vysílá program ČT4 sport ještě jednu, a to 16. září od 8.00 hodin. Další náš tip směřuje na stanici Eurosport. Ve středu od 20.30 hodin bude odvysílán sestřih ze Světových jezdeckých her v Cáchách.
/ 11.9.2006 8:29:54

Přinášíme vám poslední komentované zpravodajství z ČSOB CSIO****W Poděbrady 2006. Zpráva tentokrát shrnuje nejdůležitější soutěžní program obou víkendových dnů.

/ 10.9.2006 5:55:15
ČSOB CSIO****W Poděbrady 2006 je minulostí

Grand Prix ČSOB vyhrál maďarský jezdec Balász Horváth s koněm Frederik. Přinášíme vám aktuálně výsledky všech soutěží. Pokud máte zájem vytisknout, můžete si je stáhnout také ve formátu PDF.

/ 10.9.2006 4:40:22
Přinášíme vám několik komentářů k pátečnímu programu na ČSOB CSIO****W Poděbrady, které se týkají především vrcholu tohoto dne - Poháru národů, v němž zvítězilo družstvo Dánsko. Česká republika obsadilo pěkné páté místo.