volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<46474849>>>
Málem umrznul, hladověl, pohlédl smrti do tváře. Zoufale toužící po pomoci přešel severní indickou hranici blízko Mana a vstoupil do vojenské zóny - bez víza. Upřednostnil veterinární potřeby svých koní před vlastními legálními a to se mu stalo osudovým. Indické místní úřady jej odsoudili za špionáž a narušení státních hranic. Daniel Robinson stále trpí v indickém vězení. čím více lidí o něm budě vědět, tím větší je naděje na pomoc.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 20.2.2007 3:00:00
V dnešní části nahlédneme trochu do historie výměnné stezky čaj za koně, nazývané Čajová stezka (Tea Horse Trail), na kterou se vydal Angličan Daniel Robinson. Protože mu onemocněli koně, byl nucen sejít ze Stezky a vyhledat pomoc v zemi Buddhy a Gándího. Za což ho stihlo vězení a obžaloba z narušování hranic, vyzvědačství... Všichni příznivci dálkových jízd, kteří mohou, se snaží mu pomoci. S podobným úmyslem přinášíme jeho příběh i vám.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 19.2.2007 1:17:38
Březnové Jezdectví brzy v prodeji!

V záplavě smutných zpráv přinášíme alespoň jednu veselejší... Od tohoto čtvrtka bude v prodeji březnové číslo časopisu Jezdectví a již nyní s námi můžete nahlédnout do jeho obsahu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 19.2.2007 0:40:12
Co vede lidi k dlouhým poutím v sedle koní napříč kontinenty? Jaký cíl mají? Kam je jejich pouti dovedou? Daniela Robinsona, který se vydal na část Hedvábné stezky, dovedlo jeho putování do indického vězení. Všichni příznivci jezdeckých stezek, kteří mohou, nyní apelují na jeho propuštění. Pro ty, kteří nevládnou anglicky, uvádíme první část jeho příběhu. Ostatní prosím, aby si jeho příběh přečetli na zdrojovém webu již nyní a zvážili, nemohou-li pomoci.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 14.2.2007 12:37:00
Je sice sychravý únor, ale místní kalendář akcí se rychle plní akcemi, které pořádáme pro své sportovní vyžití či jen zábavu s kamarády po celý rok. Extrémně oblíbené jsou mezi nimi Hubertovy jízdy. A právě o jedné takové vám dnes napíši. Pro zasmání, pro vzpomínku a především pro ty, kdož si myslí, že pořádat takovou "hubertku" je dílem radostného okamžiku :o) Určitě připište i své postřehy pod článek!
Autor: draace
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 13.2.2007 0:00:00
Téměř každou sobotu pokračuje zimní příprava v hale v Lukách nad Jihlavou. V sobotu 13.1. trénoval pan František Toman tři děvčata s koňmi. Jako účastnice tohoto skokového soustředění se chci podělit o to, jak takovéto soustředění probíhá.
Autor: Elizabeta
Kategorie: volný čas
/ 8.2.2007 6:10:00
Archiv Jezdectví aktualizován

Opět jsme aktualizovali náš elektronický archiv Jezdectví. Odedneška v něm najdete řádkovou inzerci z čísla 2/2007 a vybrané odborné články z čísla 12/2006. Připomínáme, že dnes je poslední termín pro objednávky inzerce do čísla 3/2007.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 5.2.2007 9:39:33

Pro velký zájem většiny účastníků minulé stáže jsme ve dnech 15.-16.1.2007 uspořádali druhé soustředění s bývalou reprezentantkou Belgie v drezúře paní Céline Willmsovou. Podrobnosti si můžete přečíst v dnešní reportáži, komentář k fotografiím připravila Romana Kvapilová.

Kategorie: volný čas
/ 3.2.2007 0:00:00
Jezdecké stanice - dejte o sobě vědet!
Pokud jste provozovatelem jezdecké stanice nebo poskytujete jiné služby v rámci jezdeckých stezek a jezdecké turistiky, máme pro vás zajímavý návrh spolupráce s turistickým a ubytovacím portálem travelguide.cz, kde byla zřízená sekce putování na koni. Pokud máte někdo zájem o vložení turistické karty o vašem areálu, napište na adresu leona.nemcova@travelguide.cz, pošlete název, adresu, kontakty, krátký popis, polohu v mapě a případně i fotografie, služba je zdarma.
Autor: jaja
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 24.1.2007 0:00:00
Nabité únorové Jezdectví v prodeji od čtvrtka

Čtyři týdny utekly jako voda a s posledním čtvrtkem v měsíci přichází také další číslo časopisu Jezdectví. Někomu se může zdát, že v zimním období není příliš o čem psát, ale opak je pravdou! I toto vydání bude nabité informacemi až po okraj. Aktuálně přineseme reportáže z Lipska a z Prahy, v tématu měsíce se podíváme na vysoké školy pro koňaře, povídali jsme si s Karlem a Mariánem Rodenovými i s prezidentem JC ČR Václavem Lukou, probereme se letošní nabídkou plemenných hřebců, pozveme vás za merénskými koňmi a etologický článek bude doslova lahůdkou! Tentokrát bude Jezdectví bohaté i na vkládané materiály – zejména co se týče výtisků určených předplatitelům v ČR. Víc ale neprozradíme - nechte se překvapit!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 21.1.2007 11:56:05
Archiv Jezdectví aktualizován

Opět jsme doplnili elektronický archiv našeho časopisu. Nově si tak můžete prohlédnout vybrané články z listopadového čísla loňského roku, řádkovou inzerci z lednového čísla a navíc i titulní stránky prvních dvou ročníků předchůdce Jezdectví z let 1953 a 1954. Vzhledem k tomu, že první rok vyšlo celkem 16 čísel Výkonnostných skúšek a chovu koní, budeme muset technicky dořešit, aby se tam vešly všechny (zatím jich tam je jen dvanáct). Naopak u druhého ročníku se nám doposud nepodařilo dopátrat čísel 1, 2, 9 – 12. Pokud někdo o nich víte, dejte nám vědět – děkujeme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 14.1.2007 3:23:11
O putování koňmo ale i o dalších aktivitách se hovořilo na setkání, které proběhlo v sobotu 6. ledna ve vinném šenku Bene v pražských Vysočanech. Přinášíme krátkou zprávu z akce.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 13.1.2007 0:00:00
Jedním ze způsobů, jak koně začít trénovat, je „spojit myslícího koně s myslícím jezdcem“. Názor, se kterým se nemusíte ztotožnit, ale zamyslet se nad ním stojí za trochu času. Americký veterinář se ve svém článku, který vyšel v letošním podzimním čísle The Cowboy Magazine, právě nad tímto spojením zamýšlí a probírá nešvary, objevující se v dostihovém sportu a v americkém westernovém ježdění.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
/ 29.12.2006 7:59:41

Linda Tellington Jonesová je známa jako jezdkyně a trenérka koní. U nás její práci najdeme v publikaci s názvem Jezdecká škola Lindy Tellington Jonesové. Svojí metodu výchovy koní nazvala TTEAM a jeden z jejích přímých žáků, pan František Toman, seznamoval v polovině prosince zájemce s principy metody v Lukách nad Jihlavou...

Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
/ 27.12.2006 1:37:46
Výsledky ankety o Nej... titul roku 2006

Přesně 62 odpovědí dorazilo do naší e-mailové ankety o Nej... titul roku 2006. Mnohokrát vám děkujeme nejen za ně, ale také za další náměty a připomínky, které jste neváhali do zprávy připsat. Moc si toho ceníme! Jak jsme slíbili, tak plníme - tři účastníky ankety oceníme ještě před Vánocemi dárkem. Ledvinku Jezdectví od nás získávají: Eva Vaňková z Ratibořských Hor, Iva Machovcová z Lednice a Rudolf Kosta z Teplic. Gratulujeme! Zajímají vás výsledky ankety? Tak vězte, že se vám nejvíce líbila shodně titulní strana z července a prosince, naopak nejméně vás zaujala obálka lednová a březnová. Všechny titulky si však našly své zastánce i odpůrce, což jen dokládá, že skladba našich čtenářů je opravdu různorodá.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 20.12.2006 0:00:00
<<<46474849>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019