volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<464748>>>
Akce: 2 čísla Jezdectví zdarma – startujeme!

Právě odstartovala akce, která se jen tak nebude opakovat! Časopis Jezdectví počátkem příštího roku zahajuje 55. ročník své existence a proto jsme pro vás připravili speciální nabídku – předplatné na rok 2007 jen za 550 korun! Dostanete tak nikoliv jedno, ale dvě čísla zdarma (tj. průměrně 45,80 Kč/ks). Navíc prvních 55 předplatitelů od nás získá zdarma jako bonus stolní kalendář plemenných hřebců 2007 (do vyčerpání zásob), popř. ledvinku Jezdectví. Ale pozor, máte na to pouze 550 hodin (akce platí od 1. do 23. prosince). Tak neváhejte a klikněte si pro závaznou objednávku!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.12.2006 0:00:00
Jezdectví: ceník a harmonogram výroby 2007

Upozorňujeme všechny zájemce o reklamu v časopisu Jezdectví, že v příslušných sekcích je již k nahlédnutí ceník inzerce a harmonogram výroby 2007. Uzávěrka objednávek pro lednové číslo je 4. prosince. Těšíme se na spolupráci i v příštím roce!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.11.2006 6:07:10
Jezdectví: Nej... titul roku 2006

V našem elektronickém archivu se již nashromáždily všechny titulní stránky letošních čísel Jezdectví a proto jsme se rozhodli vyhlásit anketu o nejkrásnější titul roku. Současně by nás zajímalo, který titul se vám líbil ze všeho nejméně. Výsledky této ankety jsou pro nás velmi důležité, abychom se mohli inspirovat pro výběr titulních stránek v příštím roce. Nahlédněte tedy a napište nám svůj názor na uvedený odkaz do 15. prosince, tři z vás odměníme před Vánocemi pěkným dárkem.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.11.2006 0:00:00
Vánoce s Jezdectvím budou levnější!

Ano, v prosincovém Jezdectví, které bude na pultech prodejen tisku od 30. listopadu, najdete kromě spousty zajímavých článků také dvě speciální nabídky, díky nimž můžete před Vánocemi ušetřit nemalé množství peněz. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.11.2006 11:54:59

Mark Rashid je uznávaným trenérem koní, známým svou schopností vidět věci z pohledu tohoto ušlechtilého zvířete. Umí řešit problémy obtížně zvládatelných jedinců a přednost dává spíše komunikaci než hrubé síle. Jeho zásadou je vždy pracovat s koněm a nikdy proti němu, a vycházet z toho, co se nám kůň snaží říct. Jeho metody práce jsou populární po celém světě a právě proto věří český vydavatel jeho knihy, Koně nikdy nelžou, že jeho myšlenky zaujmou i vnímavé české čtenáře. Pouze na Equichannelu si dnes můžete přečíst bližší údaje, ale i ukázku z knihy.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.10.2006 8:15:00
Richard Hinrichs opět Kladrubech

Říjen je v NH naplněn Hubertovými jízdami a předpokládáme, že i počátek listopadu bude na jiných místech patřit těmto podzimním jezdeckým slavnostem. Proto jsme za vhodný termín k dalšímu kurzu s předním německým jezdcem a trenérem barokního ježdění naplánovali na pátek 3. 11. (tak, aby případní zájemci o  Huberty nebyli kráceni ani o jednu akci). Kurz se uskuteční od 9.00 hodin a bude dle osvědčené metody rozdělen na dopolední a odpolední část s následným hodnocením celodenního výkonu. O překlad z němčiny by se měly podělit Renata Malá a Eva Ritschel. Přihlásit se můžete na adrese chovkoni@nhkladruby.cz a to buď jako jezdec s koněm nebo jako divák.

Kategorie: volný čas
/ 17.10.2006 11:27:57
Hubertova jazda v NŽ Topoľčianky
Národný žrebčín Topoľčianky a Slovenská jazdecká federácia pozývajú záujemcov na Hubertovu jazdu 2006. Bude sa konať 21. októbra 2006 v Topoľčiankach a samozrejme nie po prvý krát. Chov koní v Topoľčiankach siaha mnoho rokov do minulosti. Využite možnosť na návrat do histórie, do čias, kedy sa v anglickom parku preháňali jazdci v červených sakách, do zlatej doby jazdectva. Zraz účastníkov je 10,30 hod., podrobnejšie informácie podá pán Róbert Pál 00421 903 466 554.
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 17.10.2006 11:20:10
Hubertovské víkendy

Naprostá většina Hubertových jízd se uskuteční v následujících třech týdnech. Již tuto sobotu můžete vyrazit slavnostně zakončit jezdeckou sezonu do Brandlína, Vlčic u Trutnova a Žlutic, o týden později pak např. do Janské u České Kamenice, Dobřan u Plzně, Kamýku nad Vltavou, na Pražského Huberta do Uhříněvsi, či na zámek Kačina. Další víkend se konají Hubertovky ve Slaném, Herouticíh, Kostelní Lhotě u Sadské, Přerově a Mladé Vožici, tím však výčet těchto akcí nekončí. Račte navštívit náš kalendář akcí a pokud tam ten váš Hubert ještě chybí, rychle to napravte.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 10.10.2006 6:34:13
Nová služba řádkovým inzerentům v Jezdectví

Náš nový archiv časopisu Jezdectví, který postupně plníme titulními stranami a obsahy všech ročníků umožňuje novou službu našim (prozatím jen řádkovým) inzerentům. A to takovou, že zhruba po jednom až dvou týdnech prodeje časopisu se objeví v elektronické verzi řádková inzerce. Otvírá se tak možnost dalším potencionálním zájemcům, kteří neměli doposud čas, zajít si pro svůj aktuální výtisk Jezdectví. Věříme, že tak učiní dodatečně :o) Po delším časovém období doplníme do e-archivu i vybrané články (tam ovšem bude z pochopitelných důvodů časový odstup výrazně vyšší). Řádkový inzerát do dalšího čísla Jezdectví (11/2006) můžete podat třeba hned, a to formou vyplnění jednoduchého formuláře. Ať vám slouží!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 5.10.2006 0:18:51

Česká parforsní společnost za organizační podpory společnosti Via Perfecta letos pořádají Parforsní hony, které se uskuteční ve dnech 6. - 9. října na panství knížete Lobkowicze v Drahenicích na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Co zajímavého uvidíte, pokud se tam vypravíte, si můžete přečíst v připraveném příspěvku. Dozvíte se v něm také mnoho zajímavých informací z historie i současnosti českých parforsních honů. Časopis Jezdectví je mediálním partnerem této akce a díky tomu najdete v říjnovém čísle kupon na 20% slevu z účastnického poplatku při sobotním honu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 2.10.2006 8:20:06
Říjnové Jezdectví v prodeji již dnes!

Již od dnešního dne najdete ve všech kvalitních prodejnách tiskovin a na vybraných poštách říjnové číslo časopisu Jezdectví.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.9.2006 0:07:38
Hubertovy jízdy se blíží

Nastává období Hubertových jízd, a tak nezapomeňte právě tu vaši zadat do našeho kalendáře akcí, aby se o ní dozvěděli ostatní a mohli společně s vámi svátečně zakončit letošní jezdeckou sezonu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář dle daných instrukcí. Vaše akce se objeví v kalendáři ihned po našem schválení. Stejně tak čekáme na informace o plánovaných podzimních a zimních soustředěních.  

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 25.9.2006 9:55:27
Poděkování redakce

Redakce časopisu Jezdectví by tímto chtěla veřejně poděkovat pánům Zdeňkovi Rajmontovi a Jiřímu Kopicovi (mezi jezdeckou veřejností známého jako GUT GUT) za to, že reagovali na naši výzvu zde na internetu a pomohli nám zkompletovat archiv Jezdectví až do roku 1955. Nyní nás čeká nelehký úkol, zpracovávat tato čísla do elektronické podoby a postupně je uveřejňovat na web. Není to práce na pár dní, ale výsledky se dostavují průběžně. Pokud by někdo z čtenářů vlastnil zbylé dva ročníky (1953 a 1954) časopisu Chov koní a výkonnostné skúšky (později Chov koní a jazdecký šport), jehož následníkem je náš časopis, a byl by ochoten je přenechat za adekvátní odměnu, byli bychom vděčni. Děkujeme za spolupráci!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 22.9.2006 12:13:47
Říjnové Jezdectví již 27. září!

Nové číslo časopisu Jezdectví vychází díky státnímu svátku již ve středu 27. září. I tentokrát bude doslova protkané zajímavými články. Kromě druhé části exkluzivních reportáží ze Světových jezdeckých her se sportovci mohou těšit na podrobné referáty z CSIO Poděbrady, z ME ve vytrvalosti či z finále KMK. Nesportovně zaměřené čtenáře jistě zaujmou zahraniční reportáže Magdalény Strakové s názvem „Clydesdale: Dobromyslný obr ze Skotska“ a Věry Markové „Fríská svatba - živá tradice Holandska“. Z domácího prostředí si nenechte uniknout články s množstvím fotografií z obou koňských výstav v Pardubicích a Lysé. Další skvělý článek připravila Simona Stejskalová, jmenuje se „Anestezie - Otázka života a smrti koňského pacienta“. To je však pouhý zlomek toho, co v nejnovějším čísle najdete. Ani tentokrát nechybí kupón, ušetříte s ním 20 % při účasti na parforsních honech. Skvělou akci jsme připravili také pro nové předplatitele...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 21.9.2006 8:05:46
Starší čísla časopisu Jezdectví

Ač jsou to již čtyři roky od katastrofálních povodní, které postihly i naši redakci a zničily podstatnou část archivu, teprve nyní, při spouštění elektronického archivu Jezdectví, se dostáváme ke kompletaci starších čísel. Obracíme se proto na vás, naše věrné a dlouholeté čtenáře s prosbou, zda byste nám pomohli sestavit kompletní archiv našeho časopisu. Ten bychom rádi postupně zpřístupnili všem zájemcům na internetu. Ročníky, které nám chybí, jsou tyto: všechny starší než rok 1980, dále 1983, 1986, 1989 a 1990. Upřednostňujeme kompletní a již svázané ročníky, za něž rádi poskytneme adekvátní odměnu. V současné době má elektronický archiv Jezdectví doplněné obsahy čísel až do roku 1995.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 6.9.2006 0:00:00
<<<464748>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2019