chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Již jste zde měli možnost si přečíst pozvánku a první zprávu z víkendového  výběru hřebců ČT do plemenitby. Přihlášeno na akci bylo celkem 37 koní, vybrána nakonec byla jen čtvrtina z nich. Další pohled na celou akci, rodokmeny hřebců a nové snímky přináší dnešní zpráva.

Autor: country
Kategorie: chov
/ 2.12.2008 4:25:00

Jak jsme vás již informovali, Svaz chovatelů českého teplokrevníka pořádal ve dnech 28. – 29. 11. Výběr hřebců do plemenitby (ročník 2006 a zároveň i výběr starších hřebců), který probíhal v jezdecké hale v Hradištku u Sadské. Aktuálně jsme pro vás připravili souhrn předvybraných a vybraných hřebců společně s několika ilustračními snímky z úvodního dne...

Kategorie: chov
/ 29.11.2008 9:35:14

V sobotu,  22. 11. 2008 nás náhle ve věku 56 let opustil dlouholetý milovník koní, ing.Vladimír Milota. Jeho život byl pevně spjatý s koňmi a jim celý život zasvětil, ať už jako učitel na SOU Zemědělském v kroměříži výukou odborných předmětů oboru chovatel koní, jezdec z povolání, nebo jako velký příznivec chovu Moravského teplokrevníka, u jehož rozvoje stál a aktivně se na něm podílel...

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 29.11.2008 9:01:34

Svého chladnokrevného koně Danyho mají děti z Dětského domova Potštejn. Našetřili si na něho velmi odhodlaně. Přestože se na něm nejen vozí, pohybují jej na lonži a také s ním chodí na procházky, chtějí děti a personál domova vědět více o ošetřování tohoto typu koně a také o jiných možnostech vyžití s ním.

Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 29.11.2008 4:08:48

Letos Svaz chovatelů koní Kinských uspořádal v areálu Jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské už v pořadí třetí národní přehlídku koní. O titul šampiona a šampionky pro rok 2008 se „utkalo“ více než 60 koní. Očávanou třešničkou na pomyslném dortu však byla první výběrová aukce žluťáků.
 

Autor: country
Kategorie: chov
/ 27.11.2008 6:00:00
Výběr hřebců v Hradišťku

Svaz chovatelů českého teplokrevníka pořádá ve dnech 28. – 29. 11. Výběr hřebců do plemenitby (ročník 2006 a zároveň i výběr starších hřebců). Uskuteční se v jezdecké hale v Hradištku u Sadské. V pátek začíná program v 10 hod. předváděním mladých hřebců na tvrdé podložce a od 14 hod. je naplánován skok ve volnosti a výběr do sobotního finále. Od 19 hod. je připraven večerní program. V sobotu začíná v 9 hod. předvedení starších hřebců, mezi 12 – 14 hodinou diváci uvidí jezdecké ukázky a od 14 hod. se uskuteční závěrečné vyhodnocení. Více informací najdete na www.schct.cz.

Kategorie: chov
/ 26.11.2008 0:00:00
Kalendář chladnokrevníci 2009 nyní i v Litoměřicích či v Brně

Pro zájemce o osobní odběr kalendáře máme několik novinek. Přesto, že není standardně distribuován do obchodní sítě, několik vybraných míst jím před vánoci disponuje. Zakoupit jej nyní můžete na SZeŠ Lanškroun, na odborných seminářích MVDr. Švehlové (Brno, Heroutice, Slovensko - Častá - více zde) a v jezdeckých potřebách Dlouhá Litoměřice či u pana Čapka v JP Petrovice - Štoky. V přestávce bude také k dostání zítra v rámci odborného semináře na MZLU v Brně. S případnou  objednávkou přes poštu  již  raději moc neváhejte :o)

Kategorie: chov
/ 20.11.2008 4:11:08

Centrum rozvoje chovu slezského norika a hřebčín Hradčany spojili síly v další volnočasové aktivitě výhradně pro chladnokrevníky, jejich obdivovatele a majitele a 1. listopadu je „spískali“ na úplně „ulítlé“ trekkingové akci – na Expedici Zakletý 2008.

Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 17.11.2008 2:53:29
Petice byla předána, podpisy nadále přibývají

Dnes v 10.00 hodin byla předána tiskovému mluvčímu ministra zemědělství Mgr. Petra Gandaloviče – Mgr. Petru Vorlíčkovi petice čtenářů těchto stránek za zrušení odvolání ing. Lenky Gotthardové z pozice ředitelky NH Kladruby. Celkem bylo odevzdáno 199 petičních archů čítajících 1525 podpisů. Během dopoledne však již dorazily další archy a tak v tuto chvíli petici podepsalo 1594 lidí. Zbylé archy, které budou doručeny v následujících dnech zašleme poštou na ministerstvo zemědělství v průběhu příštího týdne.

Kategorie: chov
/ 13.11.2008 11:41:43

Aktualizováno: 12.11. 13:20 - Doplněn seznam hřebečků s původy
Úterní ráno, 28. října 2008, halila kraj v okolí Křemešníku mlha, že by se dala krájet. Cestu do Proseče, na farmu pana Zdenka Hrnčíře, si ale i přesto našlo asi 40 diváků, neboť se zde konalo podzimní naskladňování chladnokrevných hřebečků. Současně s ním probíhal  také kontrolní den hřebců, naskladněných v loňském roce...

Kategorie: chov
/ 11.11.2008 11:17:00
Jaké má MZe plány s nemovitostmi NHK?

Jen krátce po odvolání ředitelky NH Kladruby ing. Lenky Gotthardové Ministerstvo zemědělství ČR vypsalo veřejnou zakázku (5.11.) na: „Ekonomicko právní posouzení stávajícího využití nemovitého majetku státní organizace Národního hřebčína Kladruby n. L., státní podnik a návrh variant jeho optimalizace“. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 1.990.000,- Kč bez DPH. Nabídky musí být doručeny do 18.11.2008. Jako jeden z výstupů zakázky by mělo být navržení optimální varianty využití majetku. Bude tedy zajímavé sledovat, jaké bude mít Mze s nemovitostmi NHK další plány...

Kategorie: chov
/ 11.11.2008 10:43:50
TV Tip: Reportéři ČT mapovali dění v Kladrubech

Dnešní TV Tip opět bude lákat k obrazovkám České televize. Ta totiž od 21.35 hod. na programu ČT1 odvysílá v rámci pořadu Reportéři ČT reportáž o aktuálním dění v Národním hřebčíně Kladruby. Následně by měl být tento pořad umístěn také na internetové stránky ČT.

Kategorie: chov
/ 10.11.2008 9:12:57
Lenku Gotthardovou podpořilo v petici přes tisíc lidí!

Když jsme vám před týdnem dali možnost vyjádřit své nesouhlasné stanovisko k odvolání ředitelky NH Kladruby – ing. Lenky Gotthardové prostřednictvím petice, netušili jsme, jak velký ohlas tento krok u vás bude mít. Do dnešního dne dorazilo do naší redakce celkem 145 petičních archů, na nichž je 1056 podpisů! Zcela jistě nejde o konečné číslo, neboť během víkendu nám volalo několik lidí, že petici nestihli odeslat a půjde tedy poštou v pondělí. Své znění má tato petice již i v německém jazyce, jelikož i tam měla mezi chovatelskou veřejností Lenka Gotthardová mnoho příznivců v čele se světoznámými fotografkami koní Christiane Slawik a Gabriele Boiselle.

Kategorie: chov
/ 10.11.2008 1:04:31
Proběhla aktualizace plemenných knih ČT a ASCHK

V sobotu, 8.11., jsme opět aktualizovali  všechny plemenné knihy on-line, vedené na našem serveru pro Svaz chovatelů ČT a pro ASCHK. Data nyní obsahují mj. i chladnokrevné hřebce, zařazené do plemenitby tento podzim. Poslední aktualizace tohoto roku, v pořadí již pátá, proběhne koncem prosince. Zároveň bude v prosinci aktualizována i PK slovenského teplokrevníka.

Kategorie: chov
/ 9.11.2008 8:45:00
Ministr Gandalovič dostal včera první petici

Ministr zemědělství Petr Gandalovič včera převzal z rukou starosty Kladrub Milana Tlučhoře petici proti odvolání Lenkdy Gotthardové z funkce ředitelky NHK. Společně s ním dorazil na ministerstvo také ředitel kladrubského učiliště František Petřík a zaměstnanec hřebčína Petr Vozáb. Kladrubští nasbírali dohromady kolem 250 podpisů. Termín pro odeslání petice umístěné na našich stránkách je dnes, ale po mnohých telefonátech jsme se rozhodli prodloužit možnost pro zasílání o týden a petice tedy bude předána ve dvou etapách. O aktuálním dění informují mj. Pardubický deník nebo iDnes.cz a situaci mapuje také Česká televize do pořadu Reportéři ČT. Nám se dostalo do ruky Stručné shrnutí výsledků forenzního auditu v NHK a rozhodli jsme jej uveřejnit, abyste měli sami možnost posoudit vážnost zjištěných nedostatků a návrh jejich řešení.

Kategorie: chov
/ 7.11.2008 10:54:36
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020