zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ochutnávka z Jezdectví: Neslaná nemastná Apassionata

Kdo si myslel, že se na velké jubilejní show k 10. výroční Apassionaty dočká něčeho opravdu velkolepého, ten byl pravděpodobně 15.-16. prosince v pražské O2 Aréně poněkud zklamán. Menu se připravovalo podle zavedených receptů, ovšem leckdy bohužel s úpravou à la televizní kuchtík Babica – aneb když je nějaká ingredience drahá a nemáš na to, vrzni tam něco jiného, případně tam místo toho nemusíš dát vůbec nic... Čtyřstránková fotoreportáž z této akce od Magdalény Strakové na vás čeká v aktuálním lednovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 25.12.2012 9:00:00

V posledních dnech máte jistě hlavu plnou shánění dárků pro své blízké, ale nezapomeňte na sebe! Na chvíli si odpočinout od předvánočního shonu vám pomůže lednové Jezdectví, které vychází již tento čtvrtek (20. prosince) a přináší dárek v podobě slevových kuponů! Podívejte se na obsah prvního čísla jedenašedesátého ročníku.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.12.2012 14:00:14
Ochutnávka z Jezdectví: Cornet Obolensky odchází do chovu

Oslnivě bílý hřebec s nádherným exteriérem, úžasným stylem skoku a nevšedními schopnostmi. Ale zároveň s velmi specifickou povahou. To vše platí o Cornetovi Obolenskym, který (dle stránek Ludgera Beerbauma „prozatím“) ukončil svoji skokovou kariéru a bude nadále plně k dispozici chovatelům. O vzestupech a pádech této bílé hvězdy se dočtete v prosincovém Jezdectví - dnes máte poslední příležitost zakoupit si ho na novinových stáncích.

Kategorie: zajímavosti
/ 18.12.2012 9:00:00
Nenechte si ujít velký nástěnný kalendář v prosincovém Jezdectví!

Prosincovému Jezdectví se čas krátí a na stáncích ho najdete už jen začátkem příštího týdne. Určitě byste si ho neměli nechat ujít, protože jeho součástí je veliký nástěnný kalendář formátu A2 a ne ledajaký! Jsou v něm totiž zaznamenány ty nejdůležitější české akce spojené s koňmi a to ať už se jedná o závody, dostihy nebo výstavy. Díky našemu kalendáři vám už žádná z těchto událostí neunikne!

Kategorie: zajímavosti
/ 15.12.2012 10:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: D&J Stars 21 Jezdectví před koncem roku

Již pošesté letos přinášíme v časopisu Jezdectví stav žebříčku pro skokové jezdce od 12 do 21 let. Ke dni 23. 11. se přihlásilo 116 jezdců, a sice 29 do kategorie děti, 60 junioři a 27 mladí jezdci. Uzávěrka přihlášek je však až 31. 12. 2012. Přihlásit se může každý, kdo splňuje požadovaný věk emailem na adresu redakce@jezdectvi.cz. Aktuální stav všech třech žebříčků najdete v aktuálním prosincovém čísle Jezdectví. Prosíme také jezdce, aby si zkontrolovali své výsledky na webu ČJF. V případě, že nějaké nechybí, je třeba oslovit pořadatele, zda by je na ČJF nezaslal.

Kategorie: zajímavosti
/ 11.12.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: Mistryně s odhadem a bez nervů

Proklatě dobrá sezona – přesně tak jsme původně plánovali nazvat prosincový Rozhovor měsíce. A bylo by to zcela výstižné: Barbora Tomanová totiž v uplynulé sezoně nejen že obhájila mistrovský titul ve své kategorii, ale v září snad v nejobsazenějším "těžkém" parkuru (tedy na úrovni 150 cm) na našem území porazila všech 62 (!) konkurentů! Velmi pěkná tečka za rokem 2012, co myslíte? A nejen proto si jistě zaslouží Rozhovor měsíce v aktuálním prosincovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 4.12.2012 9:00:00

Již ve čtvrtek 29. listopadu se na stáncích objeví nové číslo Jezdectví. Celý prosinec se tak budete moci seznamovat se všemi novinkami z jezdeckého světa – krok za krokem. Pojďte se podívat, co jsme pro vás tentokrát připravili!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.11.2012 8:00:52
Ochutnávka z Jezdectví: Tragická smrt klisny Mejwisy

„Obracím se na Vás s tím, zda by Váš časopis neměl zájem uveřejnit případ úmrtí mé klisny, která zemřela v místě, kde byla ustájena, za velice podivných a drastických okolností,“ zněla slova emailu dorazivšího na začátku září do redakce, který nás všechny bez výjimky vyděsil. Co se ale vlastně stalo a na čí straně je pravda? O tom se dočtete na stránkách listopadového Jezdectví a celý příběh bude mít svou dohru taktéž v prosincovém čísle - to vychází již tento čtvrtek!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.11.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: Senzační sólo Orphée des Blins

Na pětadvacet tisíc lidí se přišlo o druhé říjnové sobotě podívat na pardubické závodiště. Nejméně devět desetin z nich bylo motivováno společnou touhou: být očitými svědky devátého jezdeckého vítězství přízraku českého turfu jménem Josef Váňa. Jenže se nedočkali. A přece ze závodiště nemuseli odcházet zklamaní. To, co se jim v letošní Velké pardubické s Českou pojišťovnou nabídlo ke zhlédnutí, byla totiž zřejmě nejkvalitnější překážková podívaná, jakou kdy kdo na území našeho státečku viděl. Jejími ústředními protagonisty byli klisna Orphée des Blins a žokej Jan Faltejsek. Zakuste dechberoucí atmosféru 122. Velké pardubické s ČP prostřednictvím listopadové reportáže Petra Gutha a fotografií Magdalény Strakové.

Kategorie: zajímavosti
/ 20.11.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: Vládce pouští

Bývá označován za nejkrásnějšího, nejstaršího a nejušlechtilejšího koně světa, jeho vytrvalost a skromnost je neuvěřitelná, jeho původ je opředený legendami. Jedna z nich praví, že když bůh chtěl stvořit koně, řekl jižnímu větru: „Chci z tebe udělat živou bytost, zhmotni se!“ A vítr se zhmotnil. Ihned se objevil archanděl Gabriel a přinesl plnou hrst prachu, kterou nabídl bohu, a ten udělal hnědáka a ryzáka. Přitom řekl: „Tvé jméno je Kůň. Učinil jsem tě arabem a dal ti červenou barvu mravenců. Zavěsil jsem štěstí do kštice, která visí mezi tvýma očima, učinil tě pánem jiných živočichů. Lidé tě budou následovat, kamkoli půjdeš; budeš stejně dobrý k honbě jako k letu; bohatí budou jezdit na tvém hřbetě a štěstěna bude přicházet díky tobě.“ Rubrika Já, kůň patří v listopadovém Jezdectví tentokrát arabskému plnokrevníkovi.

Kategorie: zajímavosti
/ 13.11.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: Finále, jaké svět neviděl

Znáte pohádku Obušku z pytle ven a krásnou scénu o jitrnici, kterou svět neviděl? Přibližně tak by se dalo označit finále seriálové soutěže na styl pro jezdce od 12 do 18 let. Setmělá obloha a vytrvalý déšť způsobily, že během obou finálových soutěží se daly na parkuru rozeznat pouze bílé rajtky účastníků, a to ještě pouze když projížděli kolem hrazení. Ano, finále, jaké nikdo neviděl... Jak se k průběhu finále Stylšampionátu vyjádřili přímí účastníci a organizátoři se dočtete v listopadovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.11.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: 3 dny, 3 koně, 3 trenéři

Jak si poradí tři trenéři s úplně neznámými třemi koňmi neznajícími lidskou ruku? Postup jejich vzájemného sbližování během pouhých tří dnů popisuje Kateřina Santarová, vše probíhalo na jedné speciální soutěži před zraky diváků. Je jasné, že bylo co sledovat...

Kategorie: zajímavosti
/ 30.10.2012 9:22:43

Nenechte padat listí bez listopadového Jezdectví! Již od čtvrtka 25. listopadu si budete moci zakoupit 100 listů, které jsou laděny nejen do barev podzimu, ale především jsou plné koní! Nahlédněte již nyní do jeho obsahu.

Kategorie: zajímavosti
/ 24.10.2012 8:00:19
Ochutnávka z Jezdectví: Vrátí se černý klenot do holandských rukou?

Přenádherný hřebec je pověstný svou lehkostí, elegancí a šarmem. Tyto parametry nutí rozhodčí udělovat nejvyšší známky a nedovolují divákům spustit z něj oči, dokonce ani na malou chvíli. Poslední z nekonečné řady úspěchů? Nedávné OH v Londýně znamenaly pro jedenáctiletého Uthopiu týmové zlato a páté místo v jednotlivcích... Využijte poslední šanci koupit si říjnové Jezdectví i se čtyřstránkovým profilem hřebce Uthopia, již ve čtvrtek ho totiž na stáncích vystřídá listopadové číslo.

Kategorie: zajímavosti
/ 23.10.2012 9:00:00
Ochutnávka z Jezdectví: Jádro jádra

Tématem říjnového Jezdectví je význam jadrného krmiva ve výživě koní. Co jadrné krmivo do výživy přináší a na co je naopak chudé? Jaké obilniny jsou vhodné a jaké ne? Víte opravdu vše o ovsu? V listopadovém čísle na toto téma navážeme diskusí, jestli je jádro pro všechny koně nutné a vhodné.

Kategorie: zajímavosti
/ 16.10.2012 9:23:11
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019