sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Drezurní jezdkyně Petra Minářová je aktuálně sedmá v Poháru Jezdectví. S pohádkově bílým Coconutem nasbírala za letošní sezonu hned několik pěkných umístění. Na koních miluje hebký čumáček a největší radost jí dělají, když jsou šťastní. Jaké je její životní motto a co ji baví kromě ježdění na koních, se dozvíte v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 12.1.2011 11:00:21

První profil roku 2011 je doslova hvězdný - na naše zvídavé otázky odpovídal mistrovský Capitano, doma v Drásově zvaný Kápo. Neuvěřitelné kousky na něm předvádí Jana Sklenaříková a Lukáš Klouda, přípravu pod sedlem má na starosti lonžérka Petra Cinerová. Jaká tři vtipná slova holštýnského valacha charakterizují, prozradí dnešní profil!

Kategorie: sport
/ 5.1.2011 13:00:32

Již třetím rokem je sportovní partnerkou Sergeje Motygina desetiletá ryzka Zoe de Liebri Z. Do České republiky přicestovala až z Belgie a vedle toho, že je pozorná, inteligentní a citlivá, má ovšem podle svého jezdce ještě jednu špatnou vlastnost - je to ženská... :) Pojďte se s námi o "Zojce" dozvědět mnohem více!

Kategorie: sport
/ 29.12.2010 10:00:00

Několikanásobná mistryně republiky ve voltiži Jana Sklenaříková miluje koně odmalička. Nebudete tomu věřit, ale kromě ježdění na koni ji baví také gymnastika! :o) Uznává několikanásobného mistra světa Kaie Vorberga, z žen Nicolu Stroh. Sama by si přála dostat se do finálové "top 15" na MS nebo ME. Více čtěte v profilu!

Kategorie: sport
/ 22.12.2010 11:11:18

Tři týdny od první adventní neděle jsou nenávratně pryč a my vám teď přinášíme poslední díl této předvánoční rubriky. Jak jsme slíbili, čekají dnes na vás hned dva jezdci, kteří se s vámi podělí o tom, jak tráví vánoční svátky. Zapalme dnes tedy poslední adventní svíčku společně s Michaelou Lagínovou a Filipem Doležalem.

Kategorie: sport
/ 19.12.2010 9:00:00

Ještě loni a začátkem roku 2010 jsme se s desetiletým hnědákem Vigem setkávali na kolbištích pod vedením Ludvíka Jandourka. Od letošního léta však převzala jeho otěže Kristýna Mikulková a hned z kraje spolu dosáhli na 7. místo při MČR v kategorii žen. Není to ovšem Vigův jediný úspěch. Vedle toho, že je Viktor (tak mu doma říkají) zkušený skokan, se v dnešním profilu dozvíte, že zbožňuje jablíčka a k smrti nenávidí stříhací strojek. A co víc? Podívejte se do článku...

Kategorie: sport
/ 15.12.2010 9:00:00

Český teplorevník Lalique oslaví v lednu sedmnácté narozeniny a zároveň bude již pátým rokem se svou jezdkyní Lucií Soustružníkovou. Nejraději má drbání na bříšku a na zádech. :o) Pojďte zjistit, co dělá letošní mistr republiky (drezura, mladí jezdci) ve svém volném čase!

Kategorie: sport
/ 8.12.2010 14:00:20

První prosincovou středu dnes věnujeme klisně Calledě, o níž jsme se z nedávného profilu Ing. Josefa Pařenici dozvěděli, že je jeho životním koněm. Tato devítiletá hnědka ho doprovází už od svých čtyř let. Jak nám její jezdec i majitel v jedné osobě prozradil, je pracovitá, dominantní a nafoukaná. Chcete se o "Edě" dozvědět více? Nahlédněte do článku...

Kategorie: sport
/ 1.12.2010 10:00:00

Osmiletý drezurní valach Pampalini zazářil už jako mladý při drezurních KMK, ovšem pozor - jako čtyřletý se dokonce prosadil ve skákání! Co nám na sebe chytrý, citlivý a nevyzpytatelný Pampa prozradil, dočtete se v profilu!

Kategorie: sport
/ 24.11.2010 11:01:05

V dnešním svátečním profilu vám představíme parkurového jezdce, jehož jméno vám jistě není cizí. Poprvé se s koňmi setkal v deseti letech v jeho rodném městě Djurtjuli v Rusku a za cca čtyři roky již prvně závodil. Jako sedmnáctiletý se pak dostal do B-kádru ruské reprezentace. Jistě už tušíte, že dnešní profil patří Sergeji Motyginovi. Více se o něm dozvíte uvnitř článku.

Kategorie: sport
/ 17.11.2010 15:00:00

Drezurní jezdkyně Zdeňka Skripová stráví s koňmi nemálo času - vlastně jim podřizuje veškerý svůj program. Však se jim také věnuje od malička - její tatínek je veterinář, a tak není divu, že si první kontakt s čtyřnohými kamarády ani nepamatuje... Letos získala týmové zlato na MČR. Jakých dalších úspěchů si také cení, dozvíte se z profilu.

Kategorie: sport
/ 10.11.2010 14:00:37

Kristýna Mikulková reprezentuje Stáj Karsit a zde se potkala i se svým životním koněm - klisnou Leandrou Karsit. Od té doby začala sportovní výkonnost dvaadvacetileté parkurové jezdkyně prudce stoupat a dnes má na svém kontě dokonce vítězství v ST** při ČSP v Praze, 7. místo z MČR či bezchybné T* opět v rámci ČSP v Hořovicích. Pojďte se o Kristýně dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 3.11.2010 12:20:00

Tentokrát se budeme v našem pravidelném středečním profilu věnovat jezdci z nově vznikajícího areálu, který leží jen pár kilometrů jižně od Prahy - v Sulicích. Teď už tedy jistě tušíte, že bude řeč o Josefovi Pařenicovi. Letos jste ho mohli vidět v sedlech koní Tarola D, Tozeppe, Zidane B a dalších. Jeho životním koněm je ovšem Calleda.

Kategorie: sport
/ 27.10.2010 10:00:00

Drezurní jezdkyně Michaela Lagínová se s Courtagem letos umístila první na mistrovství Prahy, na MČR získala v kategorii mladých jezdců bronz. A to jezdí drezuru závodně teprve od osmnácti let! Koho uznává z jezdeckého sportu a co ji baví kromě koní, to už prozradí dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 20.10.2010 11:00:45

Devatenáctiletá parkurová jezdkyně Tereza Veselá je veselá. A také ukecaná a tvrdohlavá. Na koních miluje jejich oči a jejím "top" čtyřnohým partnerem je Graf Livio. Ráda se kouká na pořad Ano šéfe!, což by mohlo vysvětlovat její zálibu ve vaření, které provozuje, pokud zrovna nesedí na koni... Seznamte se s Terezou v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 13.10.2010 14:00:15
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2019