sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dominika Strmisková závodí se spřežením teprve rok, ovšem tato disciplína pro ni rozhodně není nová - jako spolujezdec totiž jezdí od roku 1998. Začínala u Tomáše Bartáka a Jiřího Jehličky, nyní jí radí Jiří Nesvačil. Čeho by tato šikovná jezkdyně ráda dosáhla? To vám poví dnešní profil...

Kategorie: sport
/ 19.1.2011 11:00:14

Drezurní jezdkyně Petra Minářová je aktuálně sedmá v Poháru Jezdectví. S pohádkově bílým Coconutem nasbírala za letošní sezonu hned několik pěkných umístění. Na koních miluje hebký čumáček a největší radost jí dělají, když jsou šťastní. Jaké je její životní motto a co ji baví kromě ježdění na koních, se dozvíte v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 12.1.2011 11:00:21

První profil roku 2011 je doslova hvězdný - na naše zvídavé otázky odpovídal mistrovský Capitano, doma v Drásově zvaný Kápo. Neuvěřitelné kousky na něm předvádí Jana Sklenaříková a Lukáš Klouda, přípravu pod sedlem má na starosti lonžérka Petra Cinerová. Jaká tři vtipná slova holštýnského valacha charakterizují, prozradí dnešní profil!

Kategorie: sport
/ 5.1.2011 13:00:32

Již třetím rokem je sportovní partnerkou Sergeje Motygina desetiletá ryzka Zoe de Liebri Z. Do České republiky přicestovala až z Belgie a vedle toho, že je pozorná, inteligentní a citlivá, má ovšem podle svého jezdce ještě jednu špatnou vlastnost - je to ženská... :) Pojďte se s námi o "Zojce" dozvědět mnohem více!

Kategorie: sport
/ 29.12.2010 10:00:00

Několikanásobná mistryně republiky ve voltiži Jana Sklenaříková miluje koně odmalička. Nebudete tomu věřit, ale kromě ježdění na koni ji baví také gymnastika! :o) Uznává několikanásobného mistra světa Kaie Vorberga, z žen Nicolu Stroh. Sama by si přála dostat se do finálové "top 15" na MS nebo ME. Více čtěte v profilu!

Kategorie: sport
/ 22.12.2010 11:11:18

Tři týdny od první adventní neděle jsou nenávratně pryč a my vám teď přinášíme poslední díl této předvánoční rubriky. Jak jsme slíbili, čekají dnes na vás hned dva jezdci, kteří se s vámi podělí o tom, jak tráví vánoční svátky. Zapalme dnes tedy poslední adventní svíčku společně s Michaelou Lagínovou a Filipem Doležalem.

Kategorie: sport
/ 19.12.2010 9:00:00

Ještě loni a začátkem roku 2010 jsme se s desetiletým hnědákem Vigem setkávali na kolbištích pod vedením Ludvíka Jandourka. Od letošního léta však převzala jeho otěže Kristýna Mikulková a hned z kraje spolu dosáhli na 7. místo při MČR v kategorii žen. Není to ovšem Vigův jediný úspěch. Vedle toho, že je Viktor (tak mu doma říkají) zkušený skokan, se v dnešním profilu dozvíte, že zbožňuje jablíčka a k smrti nenávidí stříhací strojek. A co víc? Podívejte se do článku...

Kategorie: sport
/ 15.12.2010 9:00:00

Český teplorevník Lalique oslaví v lednu sedmnácté narozeniny a zároveň bude již pátým rokem se svou jezdkyní Lucií Soustružníkovou. Nejraději má drbání na bříšku a na zádech. :o) Pojďte zjistit, co dělá letošní mistr republiky (drezura, mladí jezdci) ve svém volném čase!

Kategorie: sport
/ 8.12.2010 14:00:20

První prosincovou středu dnes věnujeme klisně Calledě, o níž jsme se z nedávného profilu Ing. Josefa Pařenici dozvěděli, že je jeho životním koněm. Tato devítiletá hnědka ho doprovází už od svých čtyř let. Jak nám její jezdec i majitel v jedné osobě prozradil, je pracovitá, dominantní a nafoukaná. Chcete se o "Edě" dozvědět více? Nahlédněte do článku...

Kategorie: sport
/ 1.12.2010 10:00:00

Osmiletý drezurní valach Pampalini zazářil už jako mladý při drezurních KMK, ovšem pozor - jako čtyřletý se dokonce prosadil ve skákání! Co nám na sebe chytrý, citlivý a nevyzpytatelný Pampa prozradil, dočtete se v profilu!

Kategorie: sport
/ 24.11.2010 11:01:05

V dnešním svátečním profilu vám představíme parkurového jezdce, jehož jméno vám jistě není cizí. Poprvé se s koňmi setkal v deseti letech v jeho rodném městě Djurtjuli v Rusku a za cca čtyři roky již prvně závodil. Jako sedmnáctiletý se pak dostal do B-kádru ruské reprezentace. Jistě už tušíte, že dnešní profil patří Sergeji Motyginovi. Více se o něm dozvíte uvnitř článku.

Kategorie: sport
/ 17.11.2010 15:00:00

Drezurní jezdkyně Zdeňka Skripová stráví s koňmi nemálo času - vlastně jim podřizuje veškerý svůj program. Však se jim také věnuje od malička - její tatínek je veterinář, a tak není divu, že si první kontakt s čtyřnohými kamarády ani nepamatuje... Letos získala týmové zlato na MČR. Jakých dalších úspěchů si také cení, dozvíte se z profilu.

Kategorie: sport
/ 10.11.2010 14:00:37

Kristýna Mikulková reprezentuje Stáj Karsit a zde se potkala i se svým životním koněm - klisnou Leandrou Karsit. Od té doby začala sportovní výkonnost dvaadvacetileté parkurové jezdkyně prudce stoupat a dnes má na svém kontě dokonce vítězství v ST** při ČSP v Praze, 7. místo z MČR či bezchybné T* opět v rámci ČSP v Hořovicích. Pojďte se o Kristýně dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 3.11.2010 12:20:00

Tentokrát se budeme v našem pravidelném středečním profilu věnovat jezdci z nově vznikajícího areálu, který leží jen pár kilometrů jižně od Prahy - v Sulicích. Teď už tedy jistě tušíte, že bude řeč o Josefovi Pařenicovi. Letos jste ho mohli vidět v sedlech koní Tarola D, Tozeppe, Zidane B a dalších. Jeho životním koněm je ovšem Calleda.

Kategorie: sport
/ 27.10.2010 10:00:00

Drezurní jezdkyně Michaela Lagínová se s Courtagem letos umístila první na mistrovství Prahy, na MČR získala v kategorii mladých jezdců bronz. A to jezdí drezuru závodně teprve od osmnácti let! Koho uznává z jezdeckého sportu a co ji baví kromě koní, to už prozradí dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 20.10.2010 11:00:45
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020