volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<46474849>>>
O putování koňmo ale i o dalších aktivitách se hovořilo na setkání, které proběhlo v sobotu 6. ledna ve vinném šenku Bene v pražských Vysočanech. Přinášíme krátkou zprávu z akce.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 13.1.2007 0:00:00
Jedním ze způsobů, jak koně začít trénovat, je „spojit myslícího koně s myslícím jezdcem“. Názor, se kterým se nemusíte ztotožnit, ale zamyslet se nad ním stojí za trochu času. Americký veterinář se ve svém článku, který vyšel v letošním podzimním čísle The Cowboy Magazine, právě nad tímto spojením zamýšlí a probírá nešvary, objevující se v dostihovém sportu a v americkém westernovém ježdění.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
/ 29.12.2006 7:59:41

Linda Tellington Jonesová je známa jako jezdkyně a trenérka koní. U nás její práci najdeme v publikaci s názvem Jezdecká škola Lindy Tellington Jonesové. Svojí metodu výchovy koní nazvala TTEAM a jeden z jejích přímých žáků, pan František Toman, seznamoval v polovině prosince zájemce s principy metody v Lukách nad Jihlavou...

Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
/ 27.12.2006 1:37:46
Výsledky ankety o Nej... titul roku 2006

Přesně 62 odpovědí dorazilo do naší e-mailové ankety o Nej... titul roku 2006. Mnohokrát vám děkujeme nejen za ně, ale také za další náměty a připomínky, které jste neváhali do zprávy připsat. Moc si toho ceníme! Jak jsme slíbili, tak plníme - tři účastníky ankety oceníme ještě před Vánocemi dárkem. Ledvinku Jezdectví od nás získávají: Eva Vaňková z Ratibořských Hor, Iva Machovcová z Lednice a Rudolf Kosta z Teplic. Gratulujeme! Zajímají vás výsledky ankety? Tak vězte, že se vám nejvíce líbila shodně titulní strana z července a prosince, naopak nejméně vás zaujala obálka lednová a březnová. Všechny titulky si však našly své zastánce i odpůrce, což jen dokládá, že skladba našich čtenářů je opravdu různorodá.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 20.12.2006 0:00:00

Přemýšlíte stále nad tím, co koupit jako dárek pod stromeček? Co se týče mne osobně, tak knihou u mne nikdo neudělá chybu. Protože se mi nedávno sešlo několik nových i novějších titulů, ráda bych vám je v této vánoční době trochu přiblížila. Možná, že vás některý titul inspiruje. Pěkné počteníčko.

Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 16.12.2006 9:42:49
Archiv Jezdectví doplněn

Do našeho elektronického archivu Jezdectví jsme doplnili v čísle 12/2006 řádkovou inzerci a v čísle 10/2006 vybrané odborné články.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 15.12.2006 1:21:12
Akce: 2 čísla Jezdectví zdarma – startujeme!

Právě odstartovala akce, která se jen tak nebude opakovat! Časopis Jezdectví počátkem příštího roku zahajuje 55. ročník své existence a proto jsme pro vás připravili speciální nabídku – předplatné na rok 2007 jen za 550 korun! Dostanete tak nikoliv jedno, ale dvě čísla zdarma (tj. průměrně 45,80 Kč/ks). Navíc prvních 55 předplatitelů od nás získá zdarma jako bonus stolní kalendář plemenných hřebců 2007 (do vyčerpání zásob), popř. ledvinku Jezdectví. Ale pozor, máte na to pouze 550 hodin (akce platí od 1. do 23. prosince). Tak neváhejte a klikněte si pro závaznou objednávku!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 1.12.2006 0:00:00
Jezdectví: ceník a harmonogram výroby 2007

Upozorňujeme všechny zájemce o reklamu v časopisu Jezdectví, že v příslušných sekcích je již k nahlédnutí ceník inzerce a harmonogram výroby 2007. Uzávěrka objednávek pro lednové číslo je 4. prosince. Těšíme se na spolupráci i v příštím roce!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.11.2006 6:07:10
Jezdectví: Nej... titul roku 2006

V našem elektronickém archivu se již nashromáždily všechny titulní stránky letošních čísel Jezdectví a proto jsme se rozhodli vyhlásit anketu o nejkrásnější titul roku. Současně by nás zajímalo, který titul se vám líbil ze všeho nejméně. Výsledky této ankety jsou pro nás velmi důležité, abychom se mohli inspirovat pro výběr titulních stránek v příštím roce. Nahlédněte tedy a napište nám svůj názor na uvedený odkaz do 15. prosince, tři z vás odměníme před Vánocemi pěkným dárkem.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.11.2006 0:00:00
Vánoce s Jezdectvím budou levnější!

Ano, v prosincovém Jezdectví, které bude na pultech prodejen tisku od 30. listopadu, najdete kromě spousty zajímavých článků také dvě speciální nabídky, díky nimž můžete před Vánocemi ušetřit nemalé množství peněz. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.11.2006 11:54:59

Mark Rashid je uznávaným trenérem koní, známým svou schopností vidět věci z pohledu tohoto ušlechtilého zvířete. Umí řešit problémy obtížně zvládatelných jedinců a přednost dává spíše komunikaci než hrubé síle. Jeho zásadou je vždy pracovat s koněm a nikdy proti němu, a vycházet z toho, co se nám kůň snaží říct. Jeho metody práce jsou populární po celém světě a právě proto věří český vydavatel jeho knihy, Koně nikdy nelžou, že jeho myšlenky zaujmou i vnímavé české čtenáře. Pouze na Equichannelu si dnes můžete přečíst bližší údaje, ale i ukázku z knihy.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 30.10.2006 8:15:00
Richard Hinrichs opět Kladrubech

Říjen je v NH naplněn Hubertovými jízdami a předpokládáme, že i počátek listopadu bude na jiných místech patřit těmto podzimním jezdeckým slavnostem. Proto jsme za vhodný termín k dalšímu kurzu s předním německým jezdcem a trenérem barokního ježdění naplánovali na pátek 3. 11. (tak, aby případní zájemci o  Huberty nebyli kráceni ani o jednu akci). Kurz se uskuteční od 9.00 hodin a bude dle osvědčené metody rozdělen na dopolední a odpolední část s následným hodnocením celodenního výkonu. O překlad z němčiny by se měly podělit Renata Malá a Eva Ritschel. Přihlásit se můžete na adrese chovkoni@nhkladruby.cz a to buď jako jezdec s koněm nebo jako divák.

Kategorie: volný čas
/ 17.10.2006 11:27:57
Hubertova jazda v NŽ Topoľčianky
Národný žrebčín Topoľčianky a Slovenská jazdecká federácia pozývajú záujemcov na Hubertovu jazdu 2006. Bude sa konať 21. októbra 2006 v Topoľčiankach a samozrejme nie po prvý krát. Chov koní v Topoľčiankach siaha mnoho rokov do minulosti. Využite možnosť na návrat do histórie, do čias, kedy sa v anglickom parku preháňali jazdci v červených sakách, do zlatej doby jazdectva. Zraz účastníkov je 10,30 hod., podrobnejšie informácie podá pán Róbert Pál 00421 903 466 554.
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 17.10.2006 11:20:10
Hubertovské víkendy

Naprostá většina Hubertových jízd se uskuteční v následujících třech týdnech. Již tuto sobotu můžete vyrazit slavnostně zakončit jezdeckou sezonu do Brandlína, Vlčic u Trutnova a Žlutic, o týden později pak např. do Janské u České Kamenice, Dobřan u Plzně, Kamýku nad Vltavou, na Pražského Huberta do Uhříněvsi, či na zámek Kačina. Další víkend se konají Hubertovky ve Slaném, Herouticíh, Kostelní Lhotě u Sadské, Přerově a Mladé Vožici, tím však výčet těchto akcí nekončí. Račte navštívit náš kalendář akcí a pokud tam ten váš Hubert ještě chybí, rychle to napravte.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 10.10.2006 6:34:13
Nová služba řádkovým inzerentům v Jezdectví

Náš nový archiv časopisu Jezdectví, který postupně plníme titulními stranami a obsahy všech ročníků umožňuje novou službu našim (prozatím jen řádkovým) inzerentům. A to takovou, že zhruba po jednom až dvou týdnech prodeje časopisu se objeví v elektronické verzi řádková inzerce. Otvírá se tak možnost dalším potencionálním zájemcům, kteří neměli doposud čas, zajít si pro svůj aktuální výtisk Jezdectví. Věříme, že tak učiní dodatečně :o) Po delším časovém období doplníme do e-archivu i vybrané články (tam ovšem bude z pochopitelných důvodů časový odstup výrazně vyšší). Řádkový inzerát do dalšího čísla Jezdectví (11/2006) můžete podat třeba hned, a to formou vyplnění jednoduchého formuláře. Ať vám slouží!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 5.10.2006 0:18:51
<<<46474849>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020