chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

TV Tip: Reportéři ČT mapovali dění v Kladrubech

Dnešní TV Tip opět bude lákat k obrazovkám České televize. Ta totiž od 21.35 hod. na programu ČT1 odvysílá v rámci pořadu Reportéři ČT reportáž o aktuálním dění v Národním hřebčíně Kladruby. Následně by měl být tento pořad umístěn také na internetové stránky ČT.

Kategorie: chov
/ 10.11.2008 9:12:57
Lenku Gotthardovou podpořilo v petici přes tisíc lidí!

Když jsme vám před týdnem dali možnost vyjádřit své nesouhlasné stanovisko k odvolání ředitelky NH Kladruby – ing. Lenky Gotthardové prostřednictvím petice, netušili jsme, jak velký ohlas tento krok u vás bude mít. Do dnešního dne dorazilo do naší redakce celkem 145 petičních archů, na nichž je 1056 podpisů! Zcela jistě nejde o konečné číslo, neboť během víkendu nám volalo několik lidí, že petici nestihli odeslat a půjde tedy poštou v pondělí. Své znění má tato petice již i v německém jazyce, jelikož i tam měla mezi chovatelskou veřejností Lenka Gotthardová mnoho příznivců v čele se světoznámými fotografkami koní Christiane Slawik a Gabriele Boiselle.

Kategorie: chov
/ 10.11.2008 1:04:31
Proběhla aktualizace plemenných knih ČT a ASCHK

V sobotu, 8.11., jsme opět aktualizovali  všechny plemenné knihy on-line, vedené na našem serveru pro Svaz chovatelů ČT a pro ASCHK. Data nyní obsahují mj. i chladnokrevné hřebce, zařazené do plemenitby tento podzim. Poslední aktualizace tohoto roku, v pořadí již pátá, proběhne koncem prosince. Zároveň bude v prosinci aktualizována i PK slovenského teplokrevníka.

Kategorie: chov
/ 9.11.2008 8:45:00
Ministr Gandalovič dostal včera první petici

Ministr zemědělství Petr Gandalovič včera převzal z rukou starosty Kladrub Milana Tlučhoře petici proti odvolání Lenkdy Gotthardové z funkce ředitelky NHK. Společně s ním dorazil na ministerstvo také ředitel kladrubského učiliště František Petřík a zaměstnanec hřebčína Petr Vozáb. Kladrubští nasbírali dohromady kolem 250 podpisů. Termín pro odeslání petice umístěné na našich stránkách je dnes, ale po mnohých telefonátech jsme se rozhodli prodloužit možnost pro zasílání o týden a petice tedy bude předána ve dvou etapách. O aktuálním dění informují mj. Pardubický deník nebo iDnes.cz a situaci mapuje také Česká televize do pořadu Reportéři ČT. Nám se dostalo do ruky Stručné shrnutí výsledků forenzního auditu v NHK a rozhodli jsme jej uveřejnit, abyste měli sami možnost posoudit vážnost zjištěných nedostatků a návrh jejich řešení.

Kategorie: chov
/ 7.11.2008 10:54:36
Odkaz (nejen) na včerejší on-line rozhovor

(Aktualizováno 13.05 hod.) Jelikož mnozí z vás mají problém s dohledáním včerejšího on-line rozhovoru s Lenkou Gotthardovou, připomínáme přímý odkaz na něj. Současně běží diskuze na fóru o koních, jehož znění najdete pod tímto odkazem. Petiční arch proti odvolání Lenky Gotthardové si můžete stáhnout ZDE a článek s aktuálními informacemi ZDE. Na toto téma krátce hovořil ministr Gandalovič také v dnešním Dobrém ránu s Českou televizí - rozhovor si můžete přehrát na stránkách ČT24.

Kategorie: chov
/ 4.11.2008 12:22:14

(Aktualizováno: 15.42 hod. - přidána Petice za zrušení odvolání ing. Lenky Gotthardové z pozice ředitelky Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem) Ministr zemědělství Mgr. Petr Gandalovič dnes odvolá z funkce ředitelky Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem ing. Lenku Gotthardovou. „Zatím nemám nic písemně, tato informace mi byla sdělena pouze ústně při páteční schůzce,“ prozradila ředitelka NH. Neznámé jsou zatím také důvody, proč tomu tak je. Celou situaci budeme v průběhu dne aktuálně sledovat a dnes od 20.00 hodin bude s Lenkou Gotthardovou na těchto stránkách on-line rozhovor. Již nyní jí můžete zasílat své dotazy a komentáře...

Kategorie: chov
/ 3.11.2008 8:09:44
Petice proti odvolání Lenky Gotthardové z pozice ředitelky NHK

V návaznosti na reakce řady čtenářů se redakce časopisu Jezdectví a zpravodajského portálu Equichannel.cz rozhodly zorganizovat „Petici za zrušení odvolání ing. Lenky Gotthardové z pozice ředitelky Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem“. Celá akce by měla současně podpořit obdobnou snahu zaměstnanců NH Kladruby. Pokud tedy i vy nesouhlasíte s odvoláním ing. Lenky Gotthardové a domníváte se, že k tomuto kroku nevedly pádné důvody, máte možnost vytisknout si petiční arch, doplnit ho o podpisy a zaslat jej do pátku 7. 11. 2008 na adresu naší redakce. Petici v příštím týdnu předáme na ministerstvo zemědělství ČR.

Kategorie: chov
/ 3.11.2008 3:55:58

31.10. 15:22 - Doplněny snímky všech testovaných hřebců
15.10. 18:20 - Doplněny snímky tří nejlépe hodnocených hřebců
15.10. 16:00 - Po celé pondělí a úterý probíhaly v hřebčíně Klokočov výkonnostní zkoušky chladnokrevných hřebců.  Za přítomnosti asi 150 diváků, při nezvykle pěkném počasí a před komisí ve složení Ing. Cerman, Ing. Calta, p. Anderle, p. Zasadil, p. Konečný a p. Raška je úspěšně absolvovalo všech 14 hřebců, jejich seznam přikládáme pod článkem. Vítězem VZ se stal norik 43/170 Stopař, hodnocený 8,29 body.

Kategorie: chov
/ 31.10.2008 3:22:00

...konaný ve dnech 21. – 22. listopadu 2008 v aule MZLU v Brně a v prostorách NH Kladruby nad Labem - Hřebčín Slatiňany. Pro svou odbornost a zajímavou návštěvnost je akce výbornou příležitostí k načerpání nových znalostí v oboru, proto si v případě zájmu pospěšte s přihlášením. Uzávěrka přihlášek je 7. listopadu, program semináře a všechny potřebné náležitosti uvádíme v dnešním článku.

Kategorie: chov
/ 30.10.2008 2:44:49

Jak napovídá nadpis článku, i chladnokrevné klisny mají svou soutěž krásy. Krásek velikosti XL se tentokrát v Pardubicích sešlo celkem 21. Z akce vám přinášíme snímky a zhodnocení.

Autor: Makula
Kategorie: chov
/ 22.10.2008 4:33:26
Paradrezurní šampionát v Praze

Mistrem České republiky v paradrezuře se během uplynulého víkendu stal Jan Rous na koni Salvádor. Druhá skončila obhájkyně titulu Jana Doležalová na Sunny a třetí místo obsadila Pavla Žofková s Barem 1. Šampionát se konal v rámci mezinárodních závodů CPEDIM pořádaných klubem Kvítek na pražském Císařském ostrově, o jejichž průběhu vás budeme podrobněji informovat v listopadovém Jezdectví (v prodeji od 30.10.).

Kategorie: chov
/ 20.10.2008 8:46:29
Mistrovství ČR v paradrezuře

O víkendu 17.-19.10.2008 se v hale In Expo Group na Císařském ostrově bude konat již sedmé mezinárodní mistrovství ČR v paradrezuře. Po oba dva dny se můžete těšit na soutěže jednotlivců, národních týmů, volné sestavy na hudbu i soutěže začínajících a neklasifikovaných jezdců, samozřejmě včetně doprovodného programu. Všechny, kteří by rádi svoji účastí podpořili tuto velmi zajímavou a přínosnou akci, zve pořadatel závodů - Klub Kvítek.

Autor: jaja
Kategorie: chov
/ 16.10.2008 0:59:33

Ve Vilémově u Golčova Jeníkova se každoročně koná přehlídka koní a poníků chovaných v blízkém i vzdálenén okolí, a vzhledem k pouti konané ve stejném termínu se jedná o velice zajímavý tip na výlet. Letos vyšel Chovatelský den Okresního spolku chovatelů koní v Havlíčkově brodě na neděli 28.9.2008.

Autor: Pablo
Kategorie: chov
/ 15.10.2008 0:17:09

Svaz chovatelů koní Kinských pořádá 18.10.2008 v areálu Jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské Národní přehlídku koní Kinských spojenou s historicky první veřejnou aukcí koní Kinských.
 

Autor: Karel
Kategorie: chov
/ 15.10.2008 0:08:16

Bohužel, i nadále jsme posly špatných zpráv. S příspěvkem Lenky Gotthardové ke smutnému nedělnímu a pondělnímu dění, který k nám dnes v dopoledních hodinách dorazil, přišla i další smutná informace. Včera večer zemřel také pan Dr. Karel Trojan, velký chovatel poníků. Následující článek tak bude mít záhy ještě jedno pokračování...

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 14.10.2008 11:16:35
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020