sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Devatenáctiletá parkurová jezdkyně Tereza Veselá je veselá. A také ukecaná a tvrdohlavá. Na koních miluje jejich oči a jejím "top" čtyřnohým partnerem je Graf Livio. Ráda se kouká na pořad Ano šéfe!, což by mohlo vysvětlovat její zálibu ve vaření, které provozuje, pokud zrovna nesedí na koni... Seznamte se s Terezou v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 13.10.2010 14:00:15

V dnešním profilu se seznámíte s hřebcem jménem Montek, kterého můžete vídat na drezurních obdélnících se Zdenkou Skripovou. Letos byl mimo jiné členem vítězného družstva na MČR v drezuře. Proč mu doma přezdívají Vojtíšek, proč byl vybrán zrovna na drezuru a co považuje za své největší úspěchy? To už vám prozradí jeho profil.

Kategorie: sport
/ 6.10.2010 11:00:33
Valach Robert je ve svých osmnácti letech stále svěží a učí ve svém sedle jezdce paradrezury. Pro toto odvětví byl vybrán právě pro svou spolehlivost. Ale nemyslete si, do ničeho si od svých jezdců nenechá "kecat". Ve svém věku už moc dobře ví, že on je ten, kdo má své lidské sportovní partnery učit.
Kategorie: sport
/ 29.9.2010 13:27:42

Dvacetiletá drezurní jezdkyně Lucie Soustružníková má na kontě dvě vyhraná MČR v drezuře s Laliquem, cení si však i každého dobrého umístění s klisnou Fieelou. Svého životního koně možná zatím nepotkala, ale nejvíce ji určitě naučil impozantní bělouš Lalique. Chutná jí každé dobré jídlo a v životě se řídí mottem: ...prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 22.9.2010 11:00:25

Dnes máte příležitost se seznámit se sedmiletým skokovým valachem, kterému doma říkají Grafík - jeho pravé jméno je Graf Livio. S Terezou Veselou v sedle zvítězili například při letošním CSI ve Zduchovicích. Co má tenhle silný, avšak velmi mazlivý koník rád, se dozvíte z našeho profilu.

Kategorie: sport
/ 15.9.2010 14:00:00

Drezurní jezdkyně Miloslava Šlamborová sbírá největší úspěchy v sedle impozantního Pampaliniho. Letos spolu zvítězili například na Císařském ostrově v "esku", cenné je pro ně ale každé pěkné umístění. Miloslavu můžete blíže poznat v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 8.9.2010 11:00:44

Kvalitní italské víno nebo talentovaný skokový kůň? Příznivcům jezdectví se jistě při vyslovení jména "Pinot Grigio" vybaví druhá varianta - patnáctiletý hannoverský hřebec má na kontě nejeden úspěch! Zavděčíte se mu suchým rohlíkem nebo pastvou, naopak ho nepotěšíte dotahováním podbřišníku. Seznamte se v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 1.9.2010 11:01:23

Lenka Vodičková se poprvé s koňmi setkala jako tříletá při hipoterapii. To tehdy ještě netušila, že se jednou bude jezdectví věnovat závodně. Dnes je její vášní vedle plavání a psaní povídek také paradrezura a na svém kontě má mimo jiné i bronzovou medaily z Mistrovství ČR. Jaké jsou její životní cíle a co má na koních nejradši? Nejen to se dočtete v dnešním profilu...

Kategorie: sport
/ 25.8.2010 11:00:00

Helena Dubová je sama nejen aktivní jezdkyní (se svými koňmi se účastní drezurních soutěží stupně T, vloni jsme ji mohli vidět i při drezurních KMK s klisnou Welttinou H), ale koně jsou i jejím povoláním - je vedoucí jezdecké stáje na Zmrzlíku. Ve volném čase se věnuje svým teriérům a nejraději vzpomíná na koně Aladina... Více v profilu!

Kategorie: sport
/ 18.8.2010 11:00:00

Jméno? Sapiens-K. Pohlaví? Hřebec. Plemeno? Český teplokrevník. Disciplína? Drezura. Jezdkyně? Michaela Habásková. A tak dále... Sapiense jistě znáte, ale věděli jste, že mu říkají Sape či Sapíku (když zlobí, pak jedině Sapouchu :o))? Má rád meloun a taky se moc rád válí - bez ohledu na místo - klidně i na opracovišti na závodech... Více se dozvíte z dnešního koňoprofilu!

Kategorie: sport
/ 11.8.2010 11:00:37

Není tomu tak dávno, co se u nás na webu v pravidelné rubrice Profily jezdců a koní objevil první zástupce parajezdectví. Byla jím Anastasja Vištalová a dnes budete mít příležitost seznámit se s jejím sportovním partnerem valachem Buráčkem. Nejen, že je to skutečný dobrák, ale ve světě parajezdectví není rozhodně nováčkem. Má za sebou dokonce i start na mistrovství Evropy! Více se dočtete v článku...

Kategorie: sport
/ 4.8.2010 10:00:00

David Fialka je sice parkurový jezdec, ale závodně se věnoval i voltiži. A jeho nejhorší pád? Nebyl ani na parkuru, ani na voltiži, ale na Hubertovi, když spadl z... Ne, nebyl to teplokrevník, ale slezský norik. A kterého koně považuje David za svého "životního"? Prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 28.7.2010 11:00:00

Seznamte se. Jmenuje se Bond, James Bond. Ano, máme tady čtyřnohého agenta! Jeho tajnou zbraní je pohybové nadání a drezurní talent. Jak se sluší a patří - má vytříbený vkus, nepohrdne hroznovým vínem ani melounovou slupkou... Letos šestiletý Bond se sice občas bojí, což se úplně neshoduje s jeho jménem, ale zato zcela jistě dělá radost své jezdkyni Tereze Hábové...

Kategorie: sport
/ 21.7.2010 11:01:07

Lenku Matunovou jste jistě nemohli na parkuru v sedle mohutného hřebce Orida přehlédnout. Mají spolu na kontě mnoho vítězství ve skokových soutěžích až do stupně T a pyšnit se mohou také mistrovskými medailemi. Pojďte se s námi o Lence dozvědět více.

Kategorie: sport
/ 14.7.2010 10:00:00

Drezurní jezdkyně Adéla Neumannová začala s koňmi, aniž by o tom vlastně sama rozhodla... Nyní jsou jejím koníčkem a zároveň povoláním, někdy jich odjezdí až šest za den a další tři odtrénuje... Zkrátka žije s koňmi "non-stop". Pojďte se o téhle talentované svérázné jezdkyni dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 30.6.2010 11:00:30
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020