volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<46474849>>>

Česká parforsní společnost za organizační podpory společnosti Via Perfecta letos pořádají Parforsní hony, které se uskuteční ve dnech 6. - 9. října na panství knížete Lobkowicze v Drahenicích na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Co zajímavého uvidíte, pokud se tam vypravíte, si můžete přečíst v připraveném příspěvku. Dozvíte se v něm také mnoho zajímavých informací z historie i současnosti českých parforsních honů. Časopis Jezdectví je mediálním partnerem této akce a díky tomu najdete v říjnovém čísle kupon na 20% slevu z účastnického poplatku při sobotním honu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 2.10.2006 8:20:06
Říjnové Jezdectví v prodeji již dnes!

Již od dnešního dne najdete ve všech kvalitních prodejnách tiskovin a na vybraných poštách říjnové číslo časopisu Jezdectví.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.9.2006 0:07:38
Hubertovy jízdy se blíží

Nastává období Hubertových jízd, a tak nezapomeňte právě tu vaši zadat do našeho kalendáře akcí, aby se o ní dozvěděli ostatní a mohli společně s vámi svátečně zakončit letošní jezdeckou sezonu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář dle daných instrukcí. Vaše akce se objeví v kalendáři ihned po našem schválení. Stejně tak čekáme na informace o plánovaných podzimních a zimních soustředěních.  

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 25.9.2006 9:55:27
Poděkování redakce

Redakce časopisu Jezdectví by tímto chtěla veřejně poděkovat pánům Zdeňkovi Rajmontovi a Jiřímu Kopicovi (mezi jezdeckou veřejností známého jako GUT GUT) za to, že reagovali na naši výzvu zde na internetu a pomohli nám zkompletovat archiv Jezdectví až do roku 1955. Nyní nás čeká nelehký úkol, zpracovávat tato čísla do elektronické podoby a postupně je uveřejňovat na web. Není to práce na pár dní, ale výsledky se dostavují průběžně. Pokud by někdo z čtenářů vlastnil zbylé dva ročníky (1953 a 1954) časopisu Chov koní a výkonnostné skúšky (později Chov koní a jazdecký šport), jehož následníkem je náš časopis, a byl by ochoten je přenechat za adekvátní odměnu, byli bychom vděčni. Děkujeme za spolupráci!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 22.9.2006 12:13:47
Říjnové Jezdectví již 27. září!

Nové číslo časopisu Jezdectví vychází díky státnímu svátku již ve středu 27. září. I tentokrát bude doslova protkané zajímavými články. Kromě druhé části exkluzivních reportáží ze Světových jezdeckých her se sportovci mohou těšit na podrobné referáty z CSIO Poděbrady, z ME ve vytrvalosti či z finále KMK. Nesportovně zaměřené čtenáře jistě zaujmou zahraniční reportáže Magdalény Strakové s názvem „Clydesdale: Dobromyslný obr ze Skotska“ a Věry Markové „Fríská svatba - živá tradice Holandska“. Z domácího prostředí si nenechte uniknout články s množstvím fotografií z obou koňských výstav v Pardubicích a Lysé. Další skvělý článek připravila Simona Stejskalová, jmenuje se „Anestezie - Otázka života a smrti koňského pacienta“. To je však pouhý zlomek toho, co v nejnovějším čísle najdete. Ani tentokrát nechybí kupón, ušetříte s ním 20 % při účasti na parforsních honech. Skvělou akci jsme připravili také pro nové předplatitele...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 21.9.2006 8:05:46
Starší čísla časopisu Jezdectví

Ač jsou to již čtyři roky od katastrofálních povodní, které postihly i naši redakci a zničily podstatnou část archivu, teprve nyní, při spouštění elektronického archivu Jezdectví, se dostáváme ke kompletaci starších čísel. Obracíme se proto na vás, naše věrné a dlouholeté čtenáře s prosbou, zda byste nám pomohli sestavit kompletní archiv našeho časopisu. Ten bychom rádi postupně zpřístupnili všem zájemcům na internetu. Ročníky, které nám chybí, jsou tyto: všechny starší než rok 1980, dále 1983, 1986, 1989 a 1990. Upřednostňujeme kompletní a již svázané ročníky, za něž rádi poskytneme adekvátní odměnu. V současné době má elektronický archiv Jezdectví doplněné obsahy čísel až do roku 1995.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 6.9.2006 0:00:00

V zářijovém Jezdectví najdete na str. 9 článek o blížících se Parforsních honech pořádaných Českou parforsní společností ve spolupráci s Via Perfectou. Bohužel se nedopatřením do článku dostaly původní termíny a místa konání honů. Druhý hon se nebude konat 10.10. v Kladrubech nad Labem, ale již 9.10. stejně jako ten první (7.10.) na panství knížete Lobkowicze v Drahenicích u Březnice na Příbramsku. Velmi se za tuto chybu omlouváme. Přesný program letošních honů najdete v článku.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 31.8.2006 9:24:35
Přesunutí diskuzí STEZEK
Milí přátelé jezdecké turistiky.  Vzhledem k tomu, že se všechny projekty sdružení EQUICHANNEL.cz, provozovatele webu stezek, slučují do nového rozhraní, byla i stará diskuze uzavřena a nová založena. Postačí, když si kliknete a do bookmarků uložíte novou adresu  a jste-li již zaregistrovaní, můžete pod svým loginem rovnou přispívat. Ostatní kliknou  na odkaz Registrovat, vyplníte své údaje a pustíte se do nových příspěvků a témat.
Přejeme vám, aby vám nová diskuze sloužila výrazně lépe, nežli nedokonalá stará!
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 1.8.2006 1:45:31
To, co nám v dnešní hektické době často chybí, je turistika, pohyb a relaxace v přírodě. Dnešní populace ve své většině sedí u televize a v lepším případě vleze do nějakého dopravního prostředku a jede na výlet. Jen menší část jde pěšky, jede na kole a někteří se vydají na výlet na koni. K tomu se budují pěší stezky, cyklostezky a v poslední době i koňské stezky.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 8.6.2006 0:00:00
25. - 26. února 2006 se uskutečnilo klání čtyř známých osobností, pracujících s koňmi jemnou cestou – Natural Horsemanship. Mezi zúčastněnými muži ve složení Martin Black, Craig Cameron a Van Hargis, se objevila první ženská konkurentka, Stacy Westfallová.
Kategorie: volný čas
/ 17.3.2006 0:00:00
<<<46474849>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020