sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Sportovní dvojice Jaroslav Jindra a Kreace není pro nikoho překvapením. Však už se spolu znají celých osm let. A možná právě proto si navzájem tak vyhovují. Jaroslav o Kreaci mimo jiné prozradil, že se jedná o opravdu velmi hyperaktivní a pracovitou klisnu. V článku se o ní dozvíte mnohem více.

Kategorie: sport
/ 23.6.2010 10:00:00

Dnes vám úplně poprvé představíme zástupce disciplíny, která patří mezi ty nejnáročnější jezdecká odvětví vůbec. Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme, že se jedná o paradrezuru a dnešní profil je o  mladé talentované jezdkyni Anastasje Vištalové. Poprvé se s koňmi setkala ve třech letech, když začala docházet na hipoterapii a od té doby se řídí mottem: "Žádná hodina života není ztracena, pokud je strávená v sedle."

Kategorie: sport
/ 16.6.2010 10:00:00

Na CSIO**** Praha byla vyhlášena nejlepším koněm českého chovu. Hnědka s drobnou hvězdičkou oslaví brzy 14. narozeniny. Plemeno? Český teplokrevník. Disciplína? Na dostizích jí všichni utekli, na drezuře ji nebavila hlava dole, takže... Parkur! Jezdkyně? Veronika Krajníková. Koho vám dnes představíme v profilu? Není třeba více napovídat, jistě jste Cikádu poznali i z fotografie...

Kategorie: sport
/ 9.6.2010 11:00:24

Eva Jančaříková patří k našim nejúspěšnějším drezurním jezdkyním. Letos ji můžeme vídat třeba na hřbetě Guardian Angela, ale známá je hlavně díky úspěchům s mladými koňmi (např. Charles Charming), vždyť je také několikanásobnou vítězkou drezurních KMK. Tahle skromná, pracovitá a tvrdohlavá jezdkyně nám na sebe prozradila tolik zajímavého, že by byla škoda nechat si to pro sebe...

Kategorie: sport
/ 2.6.2010 11:00:24

Plemenný hřebec Orido oslaví letos v červenci čtrnácté narozeniny. Do té doby se již stihl několikrát umístit na MČR a zúčastnit se Grand Prix na CSIO. Proč byl "Orísek" vybrán právě pro parkurové skákání? A co si o něm myslí jeho jezdkyně Lenka Matunová? To vše a ještě mnohem více se dočtete v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 26.5.2010 14:00:00

Zdeňka Žílu, jednoho z našich nejznámějších parkurových jezdců, nemusíme nikterak dlouze představovat. Jeho první setkání s koňmi však nebylo v oddíle nebo na parkuru, jak by se mohlo zdát, ale když na zahradě proorával kůň s chomoutem brambory... Závodit začal v patnácti a parkuru se rozhodně nevzdá - je podle něj tou nejhezčí disciplínou. Více o Zdeňkovi čtěte v profilu!

Kategorie: sport
/ 19.5.2010 11:00:26

Drezurní jezdkyně Klára Boháčková se řídí heslem: Žít v lásce a pokoře, tolerovat, uctívat a respektovat zvířata. To samo o sobě napovídá o dnešním profilu více, než myslíte. Klára úspěšně absolovala první závody stupně Z v roce 2004, už nějakou dobu ji ale můžet vídat na obdélníku s Kodexem Royal v úlohách ST a T. A proč si vlastně vybrala drezuru? Prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 12.5.2010 12:00:21

Dnešní profil je vlastně takový narozeninový dárek... Jakto? Hannoverská klisna Sisi totiž právě včera oslavila jubilejní desáté narozeniny! Za celou redakci gratulujeme :o) Její jezdec Jan Zwinger ji určitě potěšil oblíbeným jablkem či mrkví, možná dostala volno v podobě pastvy. Pojďte se o klisně, která "je prostě jedinečná", dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 5.5.2010 11:00:55

"Není čas ztrácet čas," říká Lukáš Klouda, jeden z našich nejlepších voltižních jezdců. Věděli jste, že je však úspěšný i v parkuru? Není divu, že veškerý svůj volný čas věnuje koním, ale pokud mu nějaká chvilku přeci jenom vyzbyde, zajímá se o auta a rád by vyrazil na Dakar... Tak neztrácejte čas a přečtěte si celý Lukášův profil! :o)

Kategorie: sport
/ 28.4.2010 11:00:42

Kateřina Říhová sice začínala na parkuru, ale rozhodně se pro ni hodí označení drezurní jezdkyně. I když si lásku k drezuře vybudovala v podstatě "náhodou", bere ji vážně a se vším všudy. S Guardian Angelem vybojovala v roce 2007 vítězství v Novice Cupu a vloni se jí dařilo i na MČR. Kateřina nám dokazuje, že její heslo "Všechno jde, stačí jen chtít a jít si za tím" je oprávněné...

Kategorie: sport
/ 21.4.2010 11:00:27

Poprvé se s koňmi setkal už u maminky v bříšku - a to možná ještě netušil, že ho čeká slibná jezdecká kariéra. Osmnáctiletý parkurový jezdec Jan Zwinger si nejvíce cení titulu mistra republiky a obdivuje Marcuse Ehninga. Jaký byl jeho nejhorší pád? Co dělá, když zrovna nezlepšuje své jezdecké dovednosti v sedle? Dozvíte se z dnešného profilu!

Kategorie: sport
/ 14.4.2010 11:01:00

Krásný urostlý tmavý hnědák, kterého vám dnes představíme, se narodil před osmi lety, tedy téměř - osmé narozeniny oslaví za měsíc. Nejoblíbenější činností hřebce Lancelota je samozřejmě připouštění fešných kobylek, ovšem vyniká i svou pracovitostí. Jak dokázal při FEI testu nebo finále ČDP Novice Cupu (kde se mu podařilo v závěřečném küru zvítězit), je pro něj drezura to pravé, ačkoliv je všestraně nadaný...

Kategorie: sport
/ 7.4.2010 11:00:44

Barboru Tomanovou netřeba dlouze představovat. Znáte ji z kolbišť - kromě samotného parkuru se totiž pravidelně objevuje i při čestném kole... Vítězka loňského finále Dance and Jump Czech Junior Cupu má na koních nejraději jejich oddanost... A který je ten "životní"? Coloman, se kterým si prošla jezdeckým výcvikem pěkně od začátku - od ZM až po ST. A jaké má tahle cílevědomá jezdkyně motto? Prozradí vám dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 31.3.2010 15:00:18

Klisna Tereza bude mít letos v květnu na svém "koňodortu" celkem čtrnáct svíček (nebo snad svých oblíbených mrkviček? :o)) Se svou jezdkyní Zuzanou Střebákovou dosáhla úrovně TT, za největší úspěch však považuje bronzovou medaili z MČR v drezuře mladých jezdců z roku 2007. A pokud je její jezdkyně zrovna na dovolené, usedá na její hřbet maminka či trenérka. Více o této pracovité kobylce se dozvíte z profilu!

Kategorie: sport
/ 24.3.2010 11:00:07

Od 16 do 27 let jezdil parkury, dnes jej ovšem znáte spíše jako jezdce spřežení. Této disciplíně se věnuje také jeho dcera. Jako své sportovní partnerky si často volil klisny, přičemž jednu z nich, Parádu, jsme si představili loni v červencovém profilu. Nyní je ovšem jeho "životním" koněm lipicán Radan. Více se o Pavlu Drbohlavovi dozvíte v článku.

Kategorie: sport
/ 17.3.2010 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020