chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Druhé kolo soutěže Chlaďas 2008, které bylo zároveň druhým kvalifikačním kolem do národního finále ovladatelnosti v kládě, formanské jízdě a těžkém tahu pro oblast Orlicka, se konalo 5.7.2008 v Lanškrouně - Dolním Třešňovci. Oproti prvním květnovým závodům se nyní sešlo méně soutěžících i diváků, ale ti, co nakonec přišli, nebyli rozhodně ochuzeni o pěknou podívanou a tak i pro vás zařazujeme zpětně podrobnější reportáž s mnoha komentovanými snímky...
Kategorie: chov
/ 8.8.2008 9:21:00
25.7. Doplněn přesný časový hramonogram akce
Druhý ročník výstavy pro chladnokrevná plemena koní a pony v Pěčíně v Orlických horách bude již za týden. Jako mediální partneři akce vám dnes přinášíme další aktuální informace.
Kategorie: chov
/ 25.7.2008 1:34:00

Již tuto sobotu 26. července od 10 hodin proběhne v Jezdeckém areálu Junior v Liberci Národní šampionát plnokrevných arabských koní. Koně několika věkových kategorií budou po celý den posuzováni mezinárodní komisí na základě exteriéru a mechaniky pohybu, divákům se představí také v nejrůznějších jezdeckých ukázkách. Více již v dnešním článku.

Kategorie: chov
/ 24.7.2008 1:15:59
V sobotu, 28.června 2008, se u loveckého zámečku Obora u Hluboké nad Vltavou konalo druhé kolo kvalifikace na ME v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní. Bohužel se této soutěže zúčastnilo pouze pět soutěžních dvojic, což je veliká škoda vzhledem k velké divácké návštěvnosti a nádhernému prostředí...
Autor: petula
Kategorie: chov
/ 23.7.2008 0:00:00
První kolo kvalifikací na MČR ve formanské jízdě, ovladatelnosti v kládě a těžkém tahu pro oblast Orlicka se konalo 24. května 2008 v areálu SZeŠ Lanškroun v Horním Třešňovci. Přinášíme vám bohatou fotodokumentaci a výsledky.
Autor: petula
Kategorie: chov
/ 19.7.2008 0:00:00
Aktualizovány všechny plemenné knihy on-line
Jak titulek napovídá, v noci jsme aktualizovali všechny plemenné knihy on-line, které o.s. EQUICHANNEL.cz provozuje pro ASCHK ČR a Svaz chovatelů ČT.  Nová data odráží stav v ÚEK Slatiňany ke dni 15.7.2008. Ať vám slouží!
Kategorie: chov
/ 18.7.2008 3:31:22

V sobotu 5.7. se uskutečnil v Třešti na Jihlavsku Den chladnokrevných koní. V krásném areálu závodiště Jiřího Drasticha bojovalo celkem 15 vozatajů a přísedících o titul ,,Vozataj Vysočiny 2008“. V. ročník tohoto klání zorganizoval SCHČMBK-ČR. Partnery této soutěže byli Jiří Drastich a Lesy České republiky.

Kategorie: chov
/ 18.7.2008 0:00:48
Nová plemenná kniha on-line - SLOVENSKÝ TEPLOKREVNÍK
Díky dlouhodobým úspěšným jednáním server  EQUICHANNEL.cz připravil a začal provozovat další plemennou knihu on-line, tentokrát pro Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka. V nové databázi tak můžete ode dneška listovat i vy, na adrese Svazu www.studbookcs.cz. Data pocházejí, jak už je u našeho produktu dobrým zvykem, z Ústřední evidence koní Slatiňany a budou v letošním roce aktualizována ještě jednou po výkonnostních zkouškách. Svaz také zvolil novou strategii zobrazování dat, která vám umožní získat podrobnější informace o hodnocení koní. Ať vám nová PK on-line dobře slouží!
Kategorie: chov
/ 17.7.2008 8:27:26
Slovenský teplokrevník - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ
Svaz chovatelů Slovenského teplokrevníka vyhlašuje výběrové řízení na funkci tajemníka svazu. Zájemci zašlou přihlášku do výběrového řízení spolu se životopisem na adresu: Svaz chovatelů CS v ČR, Box 145, Pražská 607, 530 02 Pardubice nebo na email: muller@pce.cz. POZOR!  Uzávěrka přihlášek je 31.7.2008.
Kategorie: chov
/ 16.7.2008 3:31:26
Každý obor lidské činnosti a zájmu je schopen akceptovat vývoj, který není možné zastavit a rozhodně nám přináší novinky v našem životě. I obor chovu koní, potažmo chladnokrevných koní, podléhá změnám, které jsou někdy horší z našeho konzervativního pohledu a někdy jsou od počátku vnímány jako svěží vítr do plachet. Občanské sdružení Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany společně se soukromým hřebčínem slezskonorické krve v červnu nabídli alternativu těm, kteří při profi závodech stojí v hledišti a nechají se unášet uměním haluzáků...
Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 15.7.2008 2:57:33
Předsednictvo Svazu chovatelů haflinga (SCHH) a Rada PK hafling vyhlašuje nejdůležitější termíny v letošním roce. Prosíme, chovatelé a příznivci, čtěte!
Kategorie: chov
/ 15.7.2008 0:00:03
Již potřetí se letos 7. června na farmě manželů Studničkových ve Vrchovanech u Doks konala regionální výstava koní plemene hafling. Výstava, která se tradičně koná v rámci Dne koní, postupně získává jméno, a tak se na třetí ročník sjelo celkem 32 haflingů všech věkových kategorií. Konkurence, hlavně mezi mladými koňmi, byla veliká a diváci tak mohli vidět i velmi kvalitní haflingy českého i zahraničního chovu...
Kategorie: chov
/ 14.7.2008 1:28:37
Náš venkov vysílal - pořad o koních na Klokočově
Opravdu nebývá zvykem, aby se v pozornosti televize ocitnul chladnokrevný kůň. O to více si vážíme počinu ČT2, která odvysílala 5. července pořad, zaměřený na koně a činnost hřebčína Francův Dvůr - Klokočov. 23-minutový záznam pořadu o chovu slezského norika a o práci s ním naleznete zařazený do archivu ČT na této adrese.
Kategorie: chov
/ 13.7.2008 8:31:51
Poslední dobou v České republice mezi chovateli růst zájem o skutečně kvalitní chov koní. Protože právě na chovatelích záleží celková úroveň chovu, je nutné všechny zájemce o chov podporovat a poskytovat jim co nejvíce informací, které jsou základem dalšího rozvoje chovu. I to byl jeden z důvodů, proč se Svaz chovatelů haflinga rozhodl uspořádat pětidenní zájezd pro všechny členy i nečleny, které zajímá chov tohoto plemene. Účastníci zájezdu měli možnost poznat několik chovů v jižním Tyrolsku, navštívili hřebčín v rakouském Ebbsu a několik chovatelských akcí...
Kategorie: chov
/ 11.7.2008 11:34:34
V dňoch 13.-15.6.2008 sa konal na pôde historického žrebčína Topoľčianky významný MEDZINÁRODNÝ CHOVATEĽSKÝ ŠAMPIONÁT KONÍ. V Topoľčiankach sa zišla špička koní z celej Európy. Viac ako 260 koní z 21 krajín zápolilo o titul šampiónov troch plemien génových zdrojov: Lipican, Shagya-arab a Hucul. Možno ho právom považovať za chovateľskú udalosť desaťročia génových zdrojov koní na Slovensku...
Autor: Emil Kovalcik
Kategorie: chov
/ 8.7.2008 7:57:33
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019