sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Letos desetiletá klisna českého teplokrevníka Vidina 1 má jasné poslání: parkur. Drezura jí totiž leze krkem... Páníček jí říká Beruško, jezdkyně Kristina Stonjeková občas prý použije i ostřejší výraz... :o) Přesto si o ní myslí, že je malý / velký ďáblík s jedinečnou koňskou duší. A jak tráví tahle odvážná kobylka dny volna? To se dozvíte z dnešního profilu!

Kategorie: sport
/ 10.3.2010 11:00:09

Tentokrát bude středeční profilová rubrika v poněkud netradičním duchu. Nedopatřením se totiž stalo, že v březnovém Koníčkovi v rubrice Mládí v sedle došlo k záměně fotografií a vedle profilu Adély Půlpánové se objevil snímek Marcely Škodové na koni Liberty Looping-T. Tímto se všem poškozeným omlouváme a opravu přinášíme v článku.

Kategorie: sport
/ 3.3.2010 10:00:00

Drezurní jezdkyně Ema Jančářová má jasno: "Je třeba se na to dívat optimisticky!". A optimistický je i celý její profil, jak se můžete přesvědčit uvnitř článku. Když se na vrhala přes ZM parkur kosmickou rychlostí, asi ještě netušila, že za pár let bude na obdélníku jako doma. Nemá smysl dále upoutávat, raději se podívejte sami...:o)

Kategorie: sport
/ 24.2.2010 13:00:25

Letos jedenáctiletý plnokrevný valach Oster si z národních i mezinárodních závodů všestrannosti odnesl nejedno vítězství. I když na něj jeho jezdkyně Radka Dvořáková nedá dopustit, čas od času ji dokáže i pěkně pozlobit. Na co si "Osťa" potrpí a co ho rozčiluje? To se dočtete v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 17.2.2010 14:00:00

Jaroslav Jindra v současnosti vede na různých místech naší republiky skoková soustředění, která jsou rok od roku žádanější. Jaký vzor má náš úřadující vicemistr republiky a jakým životním mottem se řídí? Proč mu imponují právě koně a co ho baví kromě práce s těmito inteligentními zvířaty? To a ještě mnohem více se dozvíte v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 10.2.2010 14:00:00

Pokud jste vloni navštívili galavečer na Žofíně, pak vám jistě utkvělo v paměti jméno Koně roku 2008 v kategorii drezura... Ano, stal se jím hřebec Plesant, který v březnu oslaví čtrnácté narozeniny. Nejoblíbenějším pamlskem tohoto makotřaského šampiona je cukříkek a když ho bude chtít naštvat, stačí, abyste si ho přestali na chvilku všímat... Nebo nedej bože podrbali za ušima stájového kolegu Luckyho, to by byl oheň na střeše...:o) Více informací o překrásném vraníkovi se dozvíte z dnešního profilu!

Kategorie: sport
/ 3.2.2010 15:00:31

Dnes se opět vracíme k vytrvalostní disciplíně a představíme si naši reprezentantku Markétu Terberovou. Na svém kontě má 3 mistrovské tituly, 4. místo z ME, ale její sny směřují ještě výše. Wellfare, jejíž profil jsme uveřejnili v půlce listopadu, je Markéty životním koněm a nedá na ni dopustit. Kolem těchto elegantních zvířat se motá snad ode dne, kdy se poprvé nadechla.

Kategorie: sport
/ 27.1.2010 12:00:00

Znáte už devítiletého Congo Kinga Nathalie Crnkové? Ne? Od toho je tady dnešní profil... Pojďte se s námi podívat na milovníka cukru, akčních dobrodružství a zároveň odpůrce veškeré létající havěti. Původní majitel tohoto holštýnského hnědáka Bohumil Starnovský ho v loňském roce daroval jeho jezdkyni Nathalii Crnkové. Ta se svým svěřencem dosáhla nejednoho cenného úspěchu. Co dělá, když je jeho majitelka zrovna na závodech? Co považuje "Congísek" za svůj největší úspěch? To vše a další informace najdete v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 20.1.2010 15:01:18

Dovolte nám, abychom vám v rámci pravidelné profilové rubriky JEŠTĚ JEDNOU představili klisnu Tiksi. Vzhledem k výpadku našeho webu jste se její profil pokoušeli marně zobrazit, a tak jí dnes dáme "ještě jednu šanci". Osmiletá klisna českého teplokrevníka je doslova a do písmene všestranná. Ano, její disciplínou je všestrannost a na kontě má řadu úspěchů, namátkou třeba: vítězství ve finále Zlaté podkovy nebo 3. místo z MČR seniorů. Tiksi nám prozdradila, že jí občas říkají Maruško a pokud jí budete chtít udělat radost, rozhodně nepohrdne jablkem. Tip pro vás: Chcete-li se zasmát, zastavte se u otázky "Kdy jsem svého jezdec vypekla" a přečtěte si vtipnou příhodu.

Kategorie: sport
/ 13.1.2010 11:00:00

Dnes začneme malou nápovědou. Dřívější mistr České republiky v drezuře mladých jezdců. Druhý ve finále ČDP 2008. Druhý ve finále ČDP 2009. Stále ještě nevíte? Jistě ano, ale kdyby si přecejenom někdo z vás nebyl jistý - mistr České republiky v drezuře pro rok 2009. Ano, je to Fabrizio Sigismondi, kdo nám zodpověděl na naše dotazy. Na koních má rád jejich krásné oči a sní o olympijském zlatu. Říkáte si, že určitě nemá žádný zlozvyk při ježdění? Ale má, vyplazuje totiž při jezdění jazyk... :o) Více již v profilu!

Kategorie: sport
/ 6.1.2010 15:00:59

Z kolbišť ji znáte jako drobnou dívku v sedle mohutné Vigory, své koně má velmi dobře přiježděné, a proto s nimi neváhá vyjet i na drezurní závody. Jistě tušíte, že vám dnes představíme Petru Charvátovou. Sídlí se svými sportovními partnery nedaleko Mnichova Hradiště v malé vesničce Strážiště. Pojďme se o Petře dozvědět více...

Kategorie: sport
/ 23.12.2009 10:00:00

Jste zvědaví, koho vám dnes v profilu představíme? Pro mnohé z vás nebude setkání s drezurním valachem jménem Guardian Angel poprvé... Jistě jste ho viděli na obdélníku nebo o něm četli na stránkách našeho časopisu. Na kontě má řadu úspěchů, jako např. vítězství na MČR v drezuře 2008, vítězství v ČDP v kategorii Top Ten Cup 2008, vítězství v ČDP v kategorii Novice Cup v roce 2007... A tak bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Určitě stojí za to o něm vědět více!

Kategorie: sport
/ 16.12.2009 11:00:01

JK Cavalier Rynárec jsme vám již představili v zářijovém čísle Jezdectví. Dnešní profil jezdce bude patřit jeho hlavní reprezentantce - Radce Dvořákové. Přesto že má tato vynikající jezdkyně soutěží všestrannosti za sebou ošklivé zranění z Hubertovy jízdy (!), nezmeškala jedinou sezonu a se svými koňmi se prezentuje na závodech u nás i v zahraničí. Chcete vědět, proč si vybrala právě tuto disciplínu? To se dozvíte v článku...

Kategorie: sport
/ 9.12.2009 10:00:00

Sledujete-li pravidelně naši rubriku "Profily jezdců a koní", zřejmě tušíte, že je dnes na řadě celebrita čtyřnohá, disciplína parkur. Ano, je to tak - představujeme vám valacha belgického teplokrevníka, který letos v dubnu oslavil svoje desáté narozeniny, Winstona-G. Vítěz letošní VC Bernolákovo nepohrdne ničím, co je k jídlu. Přátelský a klidný "Píďa" byl na parkur zvolen, protože ho drezura moc nebavila (a nejinak je tomu i dnes). Nejraději spí, a je opravdu naštvaný, když ho někdo vzbudí a nebo když se skáče na závodech pozdě v noci - to se umí pořadně naštvat... Pojďme se silného na poslušného skokana podívat blíže!

Kategorie: sport
/ 2.12.2009 11:00:44

Dnešní profil bude tak trochu neobvyklý. Disciplínu, totiž drezuru, jsme tu představovali již mnohokrát, ale překvapit by vás mohl jazyk - slovenština. Denisa Valentová sice uvedla do místa bydliště Bratislavu, nicméně ji střídá s Prahou, kde v Radimovicích trénuje s Karolínou Žižkovou. Znát ji budete v sedle Holiday Inn, ale "zabrat" jí dává i pětiletý hřebec Cartier. A co má tahle sympatická blondýnka na koních nejradši? "Úplne všetko!"

Kategorie: sport
/ 25.11.2009 11:00:23
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020