Nezařazené

<<<123456>>>

Východočeský oblastní výbor vypisuje výběrové řízení na funkci oblastního sekretáře. Písemné přihlášky se základními životopisnými údaji zasílejte do 31. 7. 2012 na adresu sekretar@vco-cjf.cz. Požadavky na kandidáty naleznete uvnitř článku.

Kategorie: Nezařazené
/ 26.7.2012 18:00:00
Zemřel Stefan Krawczyk

Známý hlasatel a člen pořadatelského týmu CHIO Cáchy, Stefan Krawczyk, ve středu po dlouhé a vážné nemoci v pouhých 56 letech zemřel. Jeho hlas bude divákům chybět nejen v Cáchách, ale i při mnoha dalších významných sportovních událostech, jejichž se stal v posledních třiceti letech součástí.

Kategorie: Nezařazené
/ 16.6.2012 12:00:00

... měsíc a půl po svých devětadvacátých narozeninách. Pro koně pěkně úctyhodný věk, ale pro ty, kteří tu zůstali a schází jim, pro ně tu ještě měla alespoň chviličku zůstat. Bude nám strašně chybět. Byla přeci tak slavná. Nejen, že se podívala na olympiádu do Barcelony, ale byla i Koněm roku. To bylo pohárů, stužek a fotografií.

Kategorie: Nezařazené
/ 2.5.2012 21:00:00

S těžkým srdcem oznamujeme, že po těžké nemoci zemřel v sobotu 21. dubna pan prof. MVDr. Zdeněk Věžník, DrSc., vědecký pracovník Výzkumného ústavu veterinárního lékařství. Rozloučení s panem profesorem proběhne v pátek 27. dubna v krematoriu města Brna ve 14:45 h. Právě na něj budeme tento týden vzpomínat, a právě proto v neděli vynecháme rubriku Vzpomínáme na...

Autor: redakce Jezdectví, MVDr. Petra Přinosilová, Ph.D.
Kategorie: Nezařazené
/ 25.4.2012 12:00:00
Další krádež sedel: Zloděj si odnesl celou jezdeckou výbavu

Další krádež sedel se odehrála v obci Kněžičky nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Když jejich majitelka vešla včera večer do sedlovny, která je součástí rodinného areálu se dvěma koňmi, nestačila se divit. Na svém místě nebyla nejen dvě sedla značky Prestige, ale ani uzdečky a veškeré další jezdecké vybavení.

Kategorie: Nezařazené
/ 15.4.2012 10:00:00
Krádež amerického klusáka v obci Nedvězí

Trest až dva roky odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který v době od 2. do 3. dubna odcizil desetiletého valacha amerického klusáka přímo z pastviny na farmě v obci Nedvězí (okres Benešov). Pachatel dle zprávy por. Bc. Zuzany Stránské nejdříve odstranil elektrický ohradník v horní části pastviny, pak přestřihl látkový ohradník, a tak vnikl na pozemek. Šestatřicetiletému majiteli vznikla škoda za třicet tisíc korun.

Kategorie: Nezařazené
/ 5.4.2012 12:03:23
Princezna Haya je již podruhé matkou

V sobotu 7. 1. spatřil poprvé světlo světa syn prezidentky FEI, princezny Haya a jejího manžela Scheich Mohammad Bin Rashid Al Maktoum. Chlapeček se jmenuje Zayed a těšila se na něj také jeho čtyřletá sestřička Sheikha Al Jalila.

Kategorie: Nezařazené
/ 9.1.2012 15:00:00

Červnové JezdectvíČervnové Jezdectví vám prozradí, jak se poprat s největšími nástrahami léta, ve fotografiích zrekapituluje průběh čtyř světových finále pod jednou střechou v Lipsku a představí vám usměvavou Céline Willms a nadpozemského E. T. Za pozastavení jistě stojí také článek o kultuře oblékání v jezdectví, o dušnosti či o tipech kam na prázdniny s koňmi. To vše a ještě mnohem více najdete v červnovém čísle časopisu Jezdectví - v prodeji od 26. května.

Kategorie: Nezařazené
/ 26.5.2011 10:00:00
Dostihový spolek a. s. Pardubice vyhlašuje výběrové řízení

Představenstvo akciové společnosti Dostihový spolek Pardubice vyhlašuje výběrové řízení na pozici ředitel/ka společnosti. Písemné nabídky včetně motivačního dopisu a strukturovaného životopisu budou přijímány do 17. června 2011. Více informací na webových stránkách závodiště.

Kategorie: Nezařazené
/ 24.5.2011 13:04:00

Názory si utváříte sami, my však přinášíme informace, které by vám měly usnadnit rozhodování - v květnovém Jezdectví se dozvíte, proč (ne)mít svatbu na koni, jak to (ne)vypadá v jezdeckém oddíle Vlčí stopa, jakého hřebce pro vaši klisnu (ne)zvolit... Možná vás přesvědčíme nejen o tom, jak výjimečný kůň byl For Pleasure, ale i proč se věnovat partnershipu nebo poznat blíže haflinga. Květnové Jezdectví vychází právě dnes!

Kategorie: Nezařazené
/ 28.4.2011 10:30:38

V dubnovém čísle si přijde na své každý čtenář: Všechny jistě zaujme rozhovor s cestovatelem a fotografem Tomášem Míčkem či reportáž z největší koňské výstavy na světě, Equitany. Dozvíte se, zda je pro koně vhodná senáž, poznáte miláčka nejen drezurního publika hřebce Fuega XII, seznámíte se s islandským koněm a pod pokličku se podíváte do stáje Cento Lanovi, vítězi KMK 6letých skokových koní... A to samozřejmě není zdaleka vše! Dubnové číslo vychází právě dnes!

Kategorie: Nezařazené
/ 31.3.2011 10:08:31

V pátek 18. února kolem 9. hodiny zemřel ve věku 25 let nezapomenutelný For Pleasure. Vše se odehrálo naprosto nečekaně, v době, kdy trávil chvíle na pastvě se svým pony-kamarádem Maxem, přestože byl zcela zdravý. Tento výjimečný kůň má za sebou hvězdnou skokovou kariéru v sedle s jezdci Larsem Niebergem a Marcusem Ehningem a neméně výrazný byl i v chovu.

Kategorie: Nezařazené
/ 20.2.2011 21:08:01

Rádi byste si nechali vyfotit vašeho čtyřnohého miláčka ve volnosti, pod sedlem, v zápřeži nebo máte nějakou úplně novou ideu? Chtěli byste portrét vašeho hřebce pro reklamu nebo prezentační foto jezdeckého areálu? Chcete někoho překvapit a věnovat mu jako dárek poukaz na profesionální fotografování či plánujete svatbu (nejen) s koňmi? Tak to vás jistě zaujme informace, že před pár dny byla spuštěna nová webová prezentace přední fotografky a externí redaktorky časopisu Jezdectví, Magdalény Strakové. Odkaz najdete v článku.

Kategorie: Nezařazené
/ 14.2.2011 13:49:30

Nalistujete-li v lednovém čísle rubriku Číslo měsíce, dočtete se zde, že vás žádáme o vyjádření, která z titulních stran loňského roku vás, milí čtenáři, zaujala nejvíce. Váš názor nás zajímá a jedině takto můžeme vybírat fotografie pro vaši spokojenost. Staňte se tedy alespoň na chvilku součástí naší redakce a hlasujte zde v diskuzi pod článkem. Přehled titulek najdete v sekci Archiv Jezdectví - klikněte ZDE.

Komentářů: 13
Kategorie: Nezařazené
/ 15.1.2011 9:38:00
Zemřel pan Jaroslav Bayer

Ve středu 29. 12. zesnul trenér, chovatel a zakladatel TJ Haná Přerov - pan Jaroslav Bayer. Během svého života dosáhl mnoha úspěchů nejen v sedle, když byl dokonce účastníkem Velké pardubické, ale své zkušenosti umě předával i svým svěřencům jakožto trenér. V letošním roce oslavil své 80. narozeniny. Poslední rozloučení proběhne 4. 1. 2011 od 13:00 v obřadní síni v Přerově. Čest jeho památce.

Kategorie: Nezařazené
/ 31.12.2010 9:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020