western

V této kategorii najdete zajímavosti z westernové oblasti. Rubriky jsou rozděleny na western, rodeo a parawestern. Informace o reiningu najdete v sekci SPORT. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Čas od času se stane, že některé zajímavé reportáže se přes veškerou snahu do našeho časopisu nedostanou. Např. článek Ivany Pohlové z Middle European Cupu 2009 měl vyjít původně v listopadovém čísle, kam se bohužel z prostorových důvodu nevešel. Naplánovali jsme mu tedy prostor do prosincového čísla. Kvůli přetlaku materiálů se nakonec musel nadvakrát zkracovat, přesto jej nakonec v Jezdectví nenajdete. Společně s omluvou autorce jej tedy uveřejňujeme alespoň v internetové podobě... V půlce září se konal již 5. ročník Středoevropského poháru – soutěže družstev ve westernových disciplínách. Jezdci ze Slovenska, Polska, Rakouska, České republiky a Maďarska závodí v šesti třídách mládeže a deseti třídách dospělých, v disciplínách drezurních, rychlostních i dobytkářských...

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 27.11.2009 5:10:28

Ranch El Paso pořádá v sobotu 24. října u příležitosti zakončení závodní sezony „El Paso Classic Party Show 09“ – aneb vážně nevážné soustředění v reiningu a trailu, doplněné hudbou, zpěvem, tancem, jídlem, pitím a dalšími světskými radovánkami. Soutěže, při nichž nepotřebujete být členem žádné organizace, asociace ani federace a rovně nemusíte být vy ani kůň držiteli jakékoli licence. Na programu bude celkem 7 soutěží označené jako shor stirrups, green as grass, ladies, gentleman, getting cocky a stop sliding zone. Podrobné informace najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 22.10.2009 4:23:07
Ranč El Paso: Karanténa byla ukončena

Podle informace na webových stránkách svojetického ranče El Paso byla včera, tj. 24. 9. ve 22.00 hodin ukončena karanténa a veškerá mimořádná veterinární opatření s tímto související. Pohyb koní na ranč i z ranče a pohyb osob ve stájích a po ranči se tímto vrací do běžného režimu. O víkendu na ranči proběhne Svatováclavský prodloužený víkend. Vše o průběhu karantény na tomto ranči přinášíme také v říjnovém čísle Jezdectví.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 25.9.2009 4:26:36

Do slovenského hřebčína Motešice vyrazí o víkendu několik českých westernových jezdců, aby se v místní kryté hale účastnili mezinárodního mistrovství Slovenska ve westernové drezuře. Pakliže se této akce povede, budou Motešice nominovány na pořadatele Středoevropského poháru 2011. Připraven je bohatý program, jak se dozvíte z plakátu. Prohlédněte si také pár fotografií z minulého ročníku.

Autor: Zdena Motyginová, Veronika Merková
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 24.9.2009 9:31:11

Letos již popáté se bude konat v termínu 11. – 13. září Middle European Cup (MEC) – soutěž družstev ve westernových disciplínách. Po loňské polské Karpaczi se tento rok pořádání ujalo Maďarsko, konkrétně ranč EL BRONCO, který se nachází asi 100 km jižně od Budapešti u města Kecskemét. Tak jako předloni na Slovensku v Pezinoku, tak i tento rok budou zároveň probíhat soutěže AQHA a body budou připisovány hned od dvou zahraničních rozhodčích. Majitelé koní plemene American Quarter Horse tuto aktivitu jistě velice rádi přivítají. Více již v dnešním článku Ivany Pohlové...

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 27.8.2009 10:00:00

Nezapomeňte si v kalendáři zaškrtnout víkend 18. - 19. července a udělat si u něj poznámku, že všechny ostatní záležitosti a akce musí počkat. Koná se totiž další Appaloosa Show, o kterou není radno přijít. Oproti loňsku se Show nadála jedné zásadní změny, a to místa konání. Ta letošní bude na ranči El Paso ve Svojeticích nedaleko Prahy. Podrobnosti přinášíme v článku.

Autor: redakce Jezdectví, Gabriela Horáčková a Veronika Matějů
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 14.7.2009 8:00:00

Tuto sobotu 11. 7. proběhl ve Westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem Velký den koní se Starobrnem. Jedná se o jednu z nejtradičnějších akcí, která o víkendu s mottem „Přítel kůň“ přilákala na 4,5 tisíce příznivců těchto ušlechtilých zvířat. Kromě tradičních atrakcí se mohli diváci těšit na závody ve westernovém ježdění, které probíhaly od 15. hodiny v Rodeoaréně. Přinášíme vám jak reportáž z této akce, tak bohatou fotogalerii.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jan Novák
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
/ 13.7.2009 10:30:00
O víkendu na Western Show Trojanovice


V neděli 12. 7. od 13 hodin na vás v Trojanovicích čeká Western Show plná soutěží, rodea na ovečkách, práce s bičem a dalších podobných adrenalinových lákadel nejen pro všechny příznivce westernu. Nebude chybět ani závod koně s motorkou, žonglování s revolvery , agility a mnoho dalšího. Chcete-li se na tuto akci vydat, hledejte podrobnější informace na www.ranchnazarach.estranky.cz.

Kategorie: western
Rubrika: ostatní
/ 9.7.2009 2:00:00

PQHA (Polish Quarter Horse Association) si dovoluje pozvat závodníky z České republiky na PLQHA All-Novice Show 2009. Závody pod hlavičkou AQHA Approved Show se konají 25. 7. 2009 na území Roleski Ranch ve Starych Zukowicich u Tarnowa (Polsko). Tato pozvánka je určena pro jezdce startující v katagoriích amatér a mládež. 24. 7. se dále koná bezplatný kurz pro účastníky závodu s rozhodčí Dagmar Zenker (GER) a bezprostředně po závodech tj 26. 7. AQHA Trail Ride. Pozvánku i přihlášku nalezenete pod článkem.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 7.7.2009 11:00:20

Poslední květnový víkend se v Rožnově pod Radhoštěm jelo 1. kolo seriálu westernových závodů Wooden Trophy, které pořádá Tom Zajac se svým sehraným týmem v jezdeckém areálu Hradisko. Jako vždy vše bylo připraveno proto, aby jezdci i jejich koně byli spokojeni, a tak jediné, co zlobilo, bylo deštivé a chladné počasí. Reportáž nám zaslala Ivana Pohlová.

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 3.6.2009 12:00:00

Již několik let postrádají jezdci v oblasti severních Čech pravidelné westernové akce. Kdo se zajímáte o westernové ježdění, jistě víte, že většina westernových sekcí a stájí, pořádajících oficiální závody, je spíše směrem na východ republiky. A to je určitě pro hodně menších stájí nebo jednotlivců z druhého konce republiky velkou překážkou - obzvláště pokud nechtějí vyloženě závodit v rámci WRC, ale jen se srovnat s ostatními a ověřit si um sebe a svého koně. I těm se ale nyní na serveru blýská na lepší časy...

Autor: EQCH red.
Kategorie: western
/ 2.3.2009 4:28:00

V sobotu 24.1. 2008 se ve Zbýšově u Brna konala Valná hromada členů Western Riding Clubu ČR. Hned na začátku se ujala slova odstupující prezidentka clubu Míša Zachová. Po bilancování své činnosti v clubu představila nové kandidáty na post prezidenta WRC.

Autor: iva
Kategorie: western
/ 10.2.2009 0:00:00
Na Novou Ameriku za Ouelletem

Ve dnech 29. - 30. listopadu se bude na Nové Americe u Jaroměře konat další „All Around Training Clinic“ s Pierrem Ouelletem, který je jedním z nejlepších evropských all around trenérů koní i jezdců. Program se bude skládat z jezdeckých lekcí naprosto přizpůsobených potřebám účastníků a teoretických přednášek o posuzování jednotlivých disciplín. Pro další informace kontaktujte Jitku Kynclovou na e-mailu: kynclova@czqha.cz, resp. tel. 776109431.

Kategorie: western
/ 25.11.2008 2:10:00

Jeden z nejlepších evropských all around trenérů bude opět vyučovat v Čechách. Po loňské úspěšné premiéře v Čechách opět přivítáme Pierra Ouelleta, který je původem z Kanady, žije ovšem již dlouhodobě v Itálii. Je rozhodčím několika mezinárodních organizací (NRHA, AQHA, APHA, NSBA, NRHA). On sám i členové jeho rodiny a klienti jsou držiteli mnohonásobných titulů různých úrovní až po all around evropské šampiony...

Kategorie: western
/ 3.11.2008 0:00:00

Mistrovství Western Riding Clubu ČR 2008 se konalo začátkem října v Horce nad Moravou, v jezdeckém areálu pana Vlastimila Sedláčka. Po celé dva dny, kdy mistrovství probíhalo, se bylo na co koukat, sportovní výkony jezdců rok od roku stoupají a účast byla opravdu velká.

Autor: iva
Kategorie: western
/ 28.10.2008 8:29:50
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020