zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12345>>>
Autogramiáda Fríského koně na Hippologice 2009

Během mezinárodního sportovního veletrhu koní a jezdeckých potřeb „HIPPOLOGICA 2009“ v Berlíně se uskutečnila v sobotu 12. prosince autogramiáda knihy „Fríský kůň – černá perla“, jejíž je redakce Jezdectví mediálním partnerem. Autogramiády se osobně zúčastnil fotograf a vydavatel této knihy Dalibor Gregor. Probíhala ve výstavních prostorách Die Ostsee-Quadrille z Německa, která je známá na domácí i mezinárodní scéně jako velká evropská přehlídková formace fríských koní.

Autor: Tisková informace, Dalibor Gregor
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 17.12.2009 6:39:52
Ministr Šebesta odvolal z funkce ředitele Národního hřebčína

Ministr zemědělství Jakub Šebesta v pátek rozhodl o odvolání ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s.p. a státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem MVDr. Jaroslava Dražana. Informoval o tom v pátek mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček. „Hlavním důvodem je špatná komunikace se zakladatelem a prezentace osobních názorů, které nevycházejí ze záměrů a zájmů ČR a MZe. K odvolání přispělo také pochybení při podání žádosti hřebčína o dotaci z Integrovaného operačního programu, na základě kterého došlo k vyřazení žádosti z operačního programu. Nový šéf hřebčína by měl být vybrán v průběhu první poloviny prosince. Vedením Národního hřebčína Kladruby n. L. byla dočasně pověřena zástupkyně ředitele Simona Voňková,“ tolik tisková informace MZe ČR. Celé situaci v NHK se budeme v následujících dnech a týdnech podrobněji věnovat a o dění vás budeme informovat.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 29.11.2009 4:47:14

(PR článek) Majitelé, chovatelé a ošetřovatelé koní stále více oceňují přednosti profesionálních přístrojů v péči o výstroj jejich čtyřnohých krasavců. Jednou z nich je i paní Vladimíra Hežová, jezdkyně a majitelka obchodu s jezdeckými potřebami Bukefalos. Příjemný rozhovor vznikal v prostorách jezdeckého oddílu v JK Derby Bohuňovice u Olomouce, kde má své svěřence ustájené. Koně jsou její obrovskou zálibou od dětství, aktivně se jim věnuje přes dvacet let. Dnes vlastní dva české teplokrevníky...

Autor: Tisková informace, PR článek
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 21.11.2009 4:44:12

FTV – Production a HorseTV natočili pro Českou televizi magazín o koních a lidech kolem nich nazvaný „Království za koně.“ Moderátoři Martin Dejdar a Radka Stratilová budou diváky provázet různým prostředím u koní. Magazín má 9 dílů a vysílat se bude přes prázdniny a to týdně od středy 1. 7. 2009 od 17.30 hod. (změna  termínu v ČT vyhrazena) v premiéře. Podrobnosti (vč. slova autora a několika fotografií z natáčení) přinášíme v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 24.6.2009 10:00:00

/PR článek/  Další zajímavé novinky přinesla na jarní trh jezdeckého zboží  česká firma Kentaur z Prostějova. Tentokrát se jedná o nové typy a modely rajtek, včetně speciálních dětských, jejichž střih skutečně respektuje dětskou postavu. Prohlédněte si nové barevné variace a vyzkoušejte je u svých oblíbených  prodejců naživo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: tiskové zprávy
/ 10.4.2009 1:50:00
<<<12345>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020