volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Váš názor nás zajímá, a právě proto každý měsíc oslovujeme čtenáře z řad našich předplatitelů, abychom se jich zeptali, co je zaujalo a o čem by si rádi přečetli příště. Rubrika věnovaná vašim názorům nese název "A jak to vidím já?" a najdete ji na straně 98. Aktualizace 17. 5. 11 HOD: Kalendář vyhrává Adéla Kličková z Klatov.

Kategorie: volný čas
/ 17.5.2012 11:00:01

Těžko byste mezi vytrvalci našli člověka, který by neznal někoho z rodiny Terberů. Téměř na všech tuzemských závodech působí Antonín a Helena Terberovi coby rozhodčí a hlavně – Helena a její dcery sbírají již řádku let cenná umístění na vytrvalostních tratích po celém světě. Schválně, jestli víte, jak se všechny čtyři dcery jmenují. Pokud ne, dozvíte se to zcela jistě na stránkách květnového Jezdectví. Aktualizace 11. 5. 16 HOD: Kalendář vyhrává Hana Frauenterková z Prahy.

Kategorie: volný čas
/ 11.5.2012 16:00:01

Když minulý rok skončilo poslední soustředění s Tjarkem Nagelem ve Svinčicích, mnoho účastníků mělo zájem ve spolupráci s tímto úspěšným trenérem pokračovat. Jelikož je Tjark velmi časově vytížený, nebylo jasné, zdali se to podaří. O soustředění českých juniorů u tohoto trenéra se dočtete v aktuálním čísle Jezdectví, v tomto článku najdete také odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 1. 5. 14 HOD: Kalendář vyhrává Eva Juraszková (Trhové Sviny).

Kategorie: volný čas
/ 1.5.2012 14:00:01

V dubnovém čísle jsme vyslyšeli přání naší čtenářky Marie Lurfové a přiblížili si její oblíbené plemeno, kterým je oldenburský kůň. A jelikož je to skutečně velmi zajímavé čtení, nebude vůbec těžké odpovědět na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 25. 4. 17 HOD: Kalendář vyhrává Hana Chrastecká ze Zlína.

Kategorie: volný čas
/ 25.4.2012 17:00:01

Na českých drezurních obdélnících letos nebude, zdá se, nuda ani v nejmenším! Startovní listiny by v kolonce "kůň" mělo okořenit několik nových a zajímavých jmen. Některá se nám podařilo "vypátrat" a s nimi se můžete seznámit v dubnovém Jezdectví. Četli jste jej pozorně? Aktualiza 19. 4. 9 HOD: Kalendář vyhrává Andrea Nádvorníková z Plzně.

Kategorie: volný čas
/ 19.4.2012 9:00:01

Jako předloha pro další díl jezdecké poradny nám posloužila kniha s názvem Kdyby koně mohli křičet od Gerharda Heuschmanna, kterou vydavatelství Brázda nedávno uvedlo na trh. Je plná zajímavých poznatků o „moderním“ výcviku a přináší velmi přínosný pohled veterináře. Určitě pro vás nebude vůbec těžké, najít v tomto článku odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 12. 4. 10 HOD: Kalendář vyhrává Karolína Haklová z Jičína.

Kategorie: volný čas
/ 12.4.2012 10:00:01

V aktuálním dubnovém čísle Jezdectví se ve fotoudálosti, kterou nemůže být nic jiného než devátý ročník galavečera Koně na Žofíně, dozvíte exkluzivní informaci o tom, jak se umístili další nominovaní v odborné anketě Nejlepší jezdec a kůň roku 2011. Objevíte zde také odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 4. 4. 15 HOD: Kalendář vyhrává Aneta Šulcová (Třeboň).

Kategorie: volný čas
/ 4.4.2012 15:00:00

Většina lidí si pod pojmem klonování představí tvorbu naprosto totožné kopie jedince, ať už v rostlinné či živočišné říši. Nicméně jeho uplatnění v praxi je mnohem širší. Klonování patří celý březnový Speciál a najdete v něm odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 28. 3. 10 HOD: Kalendář vyhrává Anna Smékalová z Velkých Opatovic.

Kategorie: volný čas
/ 28.3.2012 10:00:01

Protože srdce většiny z vás nepatří pouze koním, v posledních číslech časopisu Jezdectví nezapomínáme ani na ostatní zvířata. Ve speciální rubrice s názvem Přátelé člověka představujeme občas i skutečně kuriózní druhy, které sdílí s milovníky koní jejich obydlí, nebo se dokonce pasou ve společném výběhu s jejich koňmi. Už víte, kam zamíří dnešní soutěžní otázka? Aktualizace 20. 3. 15 HOD: Kalendář vyhrává Lucie Drahotová (Kutná Hora).

Kategorie: volný čas
/ 20.3.2012 15:00:00

Nyní máte jedinečnou šanci s krmivem značky Pavo vyhrát připouštěcí poplatek pro koně nebo poníka v maximální hodnotě 1500 Euro. Ze všech soutěžících budou vylosováni celkem 3 výherci. Podmínky soutěže najdete v článku.

Kategorie: volný čas
/ 17.3.2012 12:00:00

„Zvedněte, prosím, ruce, kdo znáte projekt Horse Emergency, nazývaný též Koňská Záchranka!“ Takto zdánlivě absurdně se zeptal jeden z iniciátorů projektu Pavel Čechovský na jedné z přednášek. Následující reakce přítomných koňáků byla překvapivá. Ruku zvedla asi polovina přítomných a někteří další následně, váhavě s tím, že něco zaslechli, ale podrobnosti neznají. V dnešní soutěžní otázce nás zajímá, kdo byl druhým iniciátorem projektu. Aktualizace 13. 3. 17 HOD: Kalendář vyhrává Tereza Rzehaczková (Kravaře-Kouty).

Kategorie: volný čas
/ 13.3.2012 17:00:01

Mezi tradiční rubriky časopisu Jezdectví patří také Novinky na trhu. Představujeme vám v ní nejnovější zboží ze sortimentu potřeb pro jezdce i koně a v březnovém čísle zde najdete vedle kvalitní uzdečky, přilby či různého jezdeckého obutí také nádherné šperky s jezdeckou tématikou. Na těchto stranách navíc objevíte odpověd na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 6. 3. 12:30 HOD: Kalendář vyhrává Hana Kočová z Prachatic.

Kategorie: volný čas
/ 6.3.2012 12:30:01

Rádi soutěžíte? Sdružení HYJÉ má pro vás soutěž o jedinečné mapy společnosti Kartografie Praha, v nichž naleznete vyznačené jezdecké stezky ve Zlínském kraji. Je to jednoduché. Stačí odpovědět na 5 všetečných otázek. Čtyři otázky přinášíme na tomto webu a pátou najdete na www.hyje.cz.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jana Fatěnová
Kategorie: volný čas
/ 5.3.2012 11:00:00

V uplynulém týdnu vyšlo nové Jezdectví, a tak vám nyní přinašíme první pondělní soutěžní otázku z březnového čísla. Abyste našli správnou odpověď, nebudete muset ani dlouho listovat - ptát se budeme na naši pravidelnou rubriku Číslo měsíce. Aktualizace 29. 2. 11 HOD: Kalendář vyhrává Nicole Pecková z Prahy.

Kategorie: volný čas
/ 29.2.2012 11:00:01

S trenéry spolupracují nejenom začínající jezdci, ale i vrcholoví sportovci. Právě proto se v únorovém Jezdectví ptáme trenérky Esther Weberové, jaké jsou podle ní nejčastější chyby jezdců a jak je řeší u svých žáků. Dnes se navíc zeptáme i vás, milí čtenáři, zda-li jste si tento příspěvek dobře přečetli - soutěžní otázku najdete v článku. Aktualizace 22. 2. 15 HOD: Kalendář vyhrává Ing. Jana Klimentová (Chrudim).

Kategorie: volný čas
/ 22.2.2012 15:00:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020