sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>
Čeští voltižní jezdci v Lipsku

Jak jsme vás již informovali, voltižní soutěže při Partner Pferd v Lipsku se účastnili také tři naši reprezentanti – Jana Sklenaříková, Petr Eim a Lukáš Klouda. První kola soutěží žen i mužů probíhala v pátek vpodvečer a druhá v sobotu po poledni. Jana Sklenaříková dokončila mezi sedmi startujícími celkově na pátém místě, stejně jako v mužské kategorii Petr Eim. Lukáš Klouda skončil těsně za ním na šesté příčce (8 startujících). Podrobné informace přímo z místa dění pro vás připravují naši reportéři Pavlína Paroulková a Tomáš Holcbecher) do únorového Jezdectví, které vychází ve čtvrtek 28. ledna (předplatitelé by jej měli obdržet již o den dříve).

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 24.1.2010 15:38:02

Hned druhý den po obhajobě českého mistrovského titulu na domácím kolbišti v Tlumačově odcestoval současný úřadující mistr světa Petr Eim na mezinárodní závody CVI** do brazilského Sao Paula, jež se konaly nadcházející víkend (3. – 4. října). Ze své cesty zpracoval velmi podrobné vyprávění formou „deníku“, které je svým způsobem zcela unikátní. Ačkoliv jeho rozsah je až neuvěřitelných 9 stran formátu A4 (více jak 32 tisíc znaků vč. mezer), rozhodně se při čtení nebudete nudit. Jsme si téměř jisti, že takto podrobně a barvitě u nás ještě žádná jezdecká akce popsaná nebyla. I proto jsme se rozhodli vyprávění Petra Eima pro vás uveřejnit (samozřejmě s jeho svolením) v plném znění, doplnili jsme jej řadou fotografií a současně textovou část přiložili ve formátu PDF k vytištění (při čtení z monitoru by vás asi brzo bolely oči). Takže, příjemné počtení!

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 30.11.2009 10:00:00

Ačkoliv jste si nakonec na náš on-line rozhovor s Petrem Eimem museli počkat o více jak 36 hodin déle, určitě se toto čekání vyplatilo. Petr se k odpovědím na zaslané otázky dostal až po příletu do Sao Paula, a tak nás mohl alespoň letmo seznámit s koněm, na kterém bude v následujících dnech startovat na tamním CVI**. O tom, jak mu to na závodech půjde, se vás budeme snažit aktuálně informovat, nyní však již pojďme na slibovaný on-line (resp. off-line) rozhovor, který je vskutku velmi zajímavý! Navíc jsme pod něj doplnili v přílohách výsledky voltižního MČR v Tlumačově, o němž jsme s Petrem také hovořili... (odkaz z nadpisu)

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 1.10.2009 9:45:12

Mistrovství Evropy ve voltiži se letos konalo na přelomu července a srpna ve Švédském městečku Svedala (Bökeberg) přibližně 20 km od Malmö. O jeho výsledcích jsme vás ve stručnosti aktuálně informovali již v průběhu konání formou krátkých zpráv (viz rubrika Sport – voltiž). Podrobnější reportáž nyní najdete v zářijovém čísle časopisu Jezdectví, kterou doplňujeme podrobnější fotogalerií Martina Surýnka. 

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 28.8.2009 9:31:25

Po úvodních dobrých výsledcích se nakonec Petr Eim umístil až na 7. místě. Další čeští zástupci Josef Zelinka a Lukáš Klouda skončili na 10. resp. 13. místě. V kategorii muži nakonec překvapivě zvítězil francouzský zástupce Nicolas Andreani, když porazil oba německé voltižéry Kaie Vorberga a Daniela Kaisera. Z dalších českých zástupců se juniorský tým umístil na 9. místě z 10 zúčastněných, juniorka Jana Bartoňková na 14. místě (15 startujících). Výsledky najdete na stránkách pořadatele.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 3.8.2009 10:05:38
ME voltiž: Petr Eim zatím čtvrtý

Na čtvrtém místě se po pátečních povinných sestavách umístil náš Petr Eim (7,975). Jak čtenáři Jezdectví ví, teprve nedávno se úřadující mistr světa vyléčil ze zranění. Na prvním místě je prozatím zástupce Německa a velký Petrův rival Kai Vorberg, který mu bude jistě chtít oplatit porážku z brněnského mistrovství světa, zatím je vpředu s výrazným náskokem (8,343). Druhý je Francouz Nicolas Andreani (8,069), zatím třetí je z Brna třetí Daniel Kaiser (opět GER).

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 31.7.2009 12:45:10
Naše nejúspěšnější disciplína na ME

V těchto dnech probíhá ve švédském Malmö voltižní mistrovství Evropy. Naše republika zde má početnou ekipu včetně úřadujícího mistra světa Petra Eima. Dnes probíhaly soutěže juniorů, v nichž se na prvních místech umísťovali voltižéři Německa a Rakouska. V juniorkách však obsadila pěkné 14. místo Jana Bartoňková (lonžérka Dana Trčková, kůň Eskadra), na 26. místě se umístila Barbora Komárková a na 34. Kateřina Dušková. Zítra jsou na řadě skupiny a další jednotlivci.

 

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 29.7.2009 11:50:20

Hned dva víkendy po sobě startovali votižní zástupci České republiky na vybraných nominačních závodech a to 6. - 7. 6. ve slovenské Šaľe a prodloužený víkend 12. - 14. 6. v německém Krumke. Kdo konkrétně nás reprezentoval, jak se jim dařilo a hlavně, kdo se nominoval na mistrovství Evropy, to se dozvíte ze článku Andrey Švanové, který je doplněn podrobnější fotogalerií. Zejména v Šaľe bylo dost „veselo“, protože ze sobotních povinných sestav jelo několik závodníků rovnou do nemocnice. Proč a zda mezi nimi byli i Češi, to vám prozradíme až v uvedeném příspěvku...

Autor: redakce Jezdectví, Andrea Švanová
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 26.6.2009 10:30:00

TJJ LUCKY Drásov jako náš jediný voltižní oddíl odjel ve dnech 20. – 24. 5. reprezentovat Českou republiku na mezinárodní voltižní závody CVI** Stadl Paura (AUT). Do známého jezdeckého areálu se vypravila malá výprava ve složení Jana Sklenaříková, Jana Bartoňková, Lukáš Klouda a lonžérky Petra Cinerová a Dana Trčková se 3 koňmi. Jak se jim dařilo, to vám prozradí ve svém dnešním příspěvku osobně Jana Sklenaříková.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Sklenaříková
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 29.5.2009 12:30:43

Pro ty, kteří se nemohou dočkat reportáže z CVI2* Brno v červencovém Jezdectví (vychází již tento čtvrtek!), přinášíme alespoň tiskovou informaci dodanou organizátory závodů. Mj. se v ní dozvíte, že v kategorii mužů vyhrál dle předpokladů Kai Vorberg, dvojnásobný mistr světa i Evropy z Německa, který navíc lonžoval vítězný seniorský tým. Zprávu doprovází samozřejmě překrásné fotografie z akce!

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 26.6.2007 4:45:48
První červnový víkend ve znamení CVI** ve slovenské Šaľe byl pro jeho účastníky velmi úspěšný. Dvě zlaté medaile, dvakrát stříbro, třikrát bronz a vysoké hodnocení našich koní. Celkové výsledky a  pozvánky na další akce přinášíme v článku.
Autor: Teta
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 8.6.2007 11:41:58
Jako již tradičně závodní voltižní sezonu zahájil boj o velikonoční vajíčko ve Frenštátě pod Radhoštěm a o 14 dní později pokračovalo voltižní zápolení v Tlumačovském hřebčinci. Pojďme se podívat, jak vše dopadlo.
Autor: Teta
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 3.5.2007 9:13:00
17.3.2007 proběhne slavnostní večer, na kterém bude vyhodnocen Český voltižní pohár 2006 a dále Voltižní jezdec roku 2006. Pořadatelem je TJJ LUCKY Drásov, který zve všechny po vyhlášení také na „Josefovskou zábavu“. Podrobnosti a návod, jak se můžete zapojit do hlasování, najdete v tomto článku.
Autor: Teta
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 2.2.2007 11:57:55
Mistrovství ČR ve voltiži

Mistrovství ČR ve voltiži se bude konat od 29. září do 1. října v hale ŠCHK Kubišta v Měníku u Nového Bydžova. Na závěr sezóny se bude bojovat o  mistrovské tituly jak v kategorii skupin A a B , tak v kategorii jednotlivců – mužů a žen. Součástí víkendových závodů bude i přátelská soutěž skupin C a jednotlivců. Loňské mistrovství příjemně zpestřila soutěž dvojic, a proto je vyhlášena i letos. Chybět nebude ani oblíbená exhibice veteránů.

Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
/ 29.9.2006 8:59:37
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020