chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Slovenský teplokrevník - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ
Svaz chovatelů Slovenského teplokrevníka vyhlašuje výběrové řízení na funkci tajemníka svazu. Zájemci zašlou přihlášku do výběrového řízení spolu se životopisem na adresu: Svaz chovatelů CS v ČR, Box 145, Pražská 607, 530 02 Pardubice nebo na email: muller@pce.cz. POZOR!  Uzávěrka přihlášek je 31.7.2008.
Kategorie: chov
/ 16.7.2008 3:31:26
Každý obor lidské činnosti a zájmu je schopen akceptovat vývoj, který není možné zastavit a rozhodně nám přináší novinky v našem životě. I obor chovu koní, potažmo chladnokrevných koní, podléhá změnám, které jsou někdy horší z našeho konzervativního pohledu a někdy jsou od počátku vnímány jako svěží vítr do plachet. Občanské sdružení Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany společně se soukromým hřebčínem slezskonorické krve v červnu nabídli alternativu těm, kteří při profi závodech stojí v hledišti a nechají se unášet uměním haluzáků...
Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 15.7.2008 2:57:33
Předsednictvo Svazu chovatelů haflinga (SCHH) a Rada PK hafling vyhlašuje nejdůležitější termíny v letošním roce. Prosíme, chovatelé a příznivci, čtěte!
Kategorie: chov
/ 15.7.2008 0:00:03
Již potřetí se letos 7. června na farmě manželů Studničkových ve Vrchovanech u Doks konala regionální výstava koní plemene hafling. Výstava, která se tradičně koná v rámci Dne koní, postupně získává jméno, a tak se na třetí ročník sjelo celkem 32 haflingů všech věkových kategorií. Konkurence, hlavně mezi mladými koňmi, byla veliká a diváci tak mohli vidět i velmi kvalitní haflingy českého i zahraničního chovu...
Kategorie: chov
/ 14.7.2008 1:28:37
Náš venkov vysílal - pořad o koních na Klokočově
Opravdu nebývá zvykem, aby se v pozornosti televize ocitnul chladnokrevný kůň. O to více si vážíme počinu ČT2, která odvysílala 5. července pořad, zaměřený na koně a činnost hřebčína Francův Dvůr - Klokočov. 23-minutový záznam pořadu o chovu slezského norika a o práci s ním naleznete zařazený do archivu ČT na této adrese.
Kategorie: chov
/ 13.7.2008 8:31:51
Poslední dobou v České republice mezi chovateli růst zájem o skutečně kvalitní chov koní. Protože právě na chovatelích záleží celková úroveň chovu, je nutné všechny zájemce o chov podporovat a poskytovat jim co nejvíce informací, které jsou základem dalšího rozvoje chovu. I to byl jeden z důvodů, proč se Svaz chovatelů haflinga rozhodl uspořádat pětidenní zájezd pro všechny členy i nečleny, které zajímá chov tohoto plemene. Účastníci zájezdu měli možnost poznat několik chovů v jižním Tyrolsku, navštívili hřebčín v rakouském Ebbsu a několik chovatelských akcí...
Kategorie: chov
/ 11.7.2008 11:34:34
V dňoch 13.-15.6.2008 sa konal na pôde historického žrebčína Topoľčianky významný MEDZINÁRODNÝ CHOVATEĽSKÝ ŠAMPIONÁT KONÍ. V Topoľčiankach sa zišla špička koní z celej Európy. Viac ako 260 koní z 21 krajín zápolilo o titul šampiónov troch plemien génových zdrojov: Lipican, Shagya-arab a Hucul. Možno ho právom považovať za chovateľskú udalosť desaťročia génových zdrojov koní na Slovensku...
Autor: Emil Kovalcik
Kategorie: chov
/ 8.7.2008 7:57:33

Svaz chovatelů haflinga vyhlašuje druhý ročník Národního šampionátu mladých klisen plemene hafling. Šampionát opět proběhne v rámci výstavy Koně v akci, zřejmě v sobotu 6.9. 2008. Přihlášeny mohou být klisny zařazené v HPK se známkou za exteriér nad 7 bodů.  Další info a přihlášku najdete v článku.

Kategorie: chov
/ 6.7.2008 0:00:00
3.7. 15:01 - doplnili jsme úvodní slovo, program a seznam účastníků
Podruhé v roce se účastnit stejných závodů na jednom a tomtéž místě, to se nevidí často. Chladnokrevní koně jsou ale vyjímeční v mnoha ohledech.. a tak tedy tuto sobotu, 5.7., máte opět možnost zavítat do Dolního Třešňovce u Lanškrouna a sledovat kvalifikační klání beganů o postup do národního finále.
Kategorie: chov
/ 3.7.2008 3:01:48
Pro výstavu chladnokrevných koní pořádající občanské sdružení Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany vyzývá majitele a držitele chladnokrevníků či pony k hledání jakékoliv možnosti vystoupení v programu výstavy. Máte jedinečnou šanci začít aktivně veřejně vystavovat. Více info a motivační snímek najdete v článku.
Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 1.7.2008 6:00:06
27.6. 10:48 - Doplnili jsme fotky unimogu na soutěžní trati!
27.6. 9:13 - Pro chladnokrevníky se o víkendu v sobotu 28.6. pořádají hobby soutěže v Pěčíně na Hradčanech. Jsou určené "řadovým" chovatelům a příznivcům, kteří nemají ambice na profesní soutěže. Přesto programová skladba poskytuje soutěže, kde se prvky ovladatelnosti a poslušnosti a pohyb terénem prolínají. Pořadatelé zvou od deseti hodin dopoledne diváky na bega cross, begateamracing, dostih, závod v couvání pozpátku, supertrika.. a kdo chce znát více, rozklikne si článek ;-)
Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 27.6.2008 10:48:19

Vzhledem ke včera odvysílané reportáži TV Nova v pořadu Na vlastní oči o pohlavní nemoci v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem jsme kontaktovali jeho ředitelku ing. Lenku Gotthardovou se žádosti o vyjádření. Mnoho podstatných informací dle vedení hřebčína v uvedené reportáži vůbec nebylo uvedeno a jiné byly podány poněkud zkresleně. Z těchto důvodů nám ing. Lenka Gotthardová zaslala ve 12 bodech shrnutá nejdůležitější fakta k této kauze, aby jezdecká veřejnost byla dostatečně informována. Věnujte tedy prosím pozornost následujícímu příspěvku.

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 26.6.2008 1:52:21

Dvoudenní jezdecké závody pořádané TJ Sokol Písek v areálu píseckého Zemského hřebčince 14. a 15. června potvrdily svým druhým ročníkem, že se pořadatelům podařilo úspěšně položit základní kámen nové tradice. Více v příspěvku Zuzany Ptáčkové...

Kategorie: chov
/ 25.6.2008 0:00:00
Pozvánka na výstavu koní chovatelů Moravy a Slezska
Ve dnech 28.-29. 6. se koná již tradiční Moravskoslezská výstava koní. V sobotu od 10 hod. bude probíhat hodnocení jednotlivých kolekcí koní, v neděli budou návštěvníkům předvedeny vyhodnocení koně a ukážou se také v doprovodném programu, který bude probíhat až do večerních hodin. Jako vzácný host a vyvrcholení programu bude vystoupení světoznámého drezéra koní, působícího v zahraničí, Dr. Pavla Doubka. Jménem všech pořadatelů zve ASCHK ČR, Hřebčinec Tlumačov a MSSCHK.
Kategorie: chov
/ 23.6.2008 8:00:00
Zkoušky výkonnosti pro pětileté a starší chladnokrevné koně, které o víkendu proběhly v Pěčíně na Hradčanech, mají své výsledky a i vy, kteří jste nedorazili, se dnes můžete seznámit v reportáži nejen s jeho průběhem a výsledky, ale také s krásnou začínající tradicí přihazování na favorita...
Autor: JiS
Kategorie: chov
/ 20.6.2008 12:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020