sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Konečně! Konečně tu máme zajímavý profil i pro fanoušky vytrvalosti. A ne ledajaký. Představíme vám arabskou klisnu Wellfare, reprezentující se svou jezdkyní Markétou Terberovou JS Likoli. Wellfare vyniká opravdu skvělou kondicí a závodění doslova zbožňuje, však neudělala ostudu ani na mistrovství Evropy. Jak jí doma říkají, čeho se bojí a kterými úspěchy se může pochlubit, se dozvíte v článku.

Kategorie: sport
/ 18.11.2009 9:30:00

Veroniku Krajníkovou není třeba dlouho představovat... Dvojnásobná mistryně mladých jezdců v parkurovém skákání nám prozradila, že její první kontakt s koňmi nedopadl nejlépe... A když tehdy zůstala "viset" na horní kládě výběhu, možná sama netušila, jaká ji čeká úspěšná karierá. Haflinga vyměnila za Cikádu, která byla na pražském CSIO**** vyhlášena nejlepším koněm českého chovu. A jak zní životní motto skromné plavovlásky? To se dozvíte z dnešního profilu.

Kategorie: sport
/ 11.11.2009 11:00:18

Kdo se už těší na drezurní profil, ten se právě dočkal: představujeme sedmnáctiletého (pšššt, vypadá totiž jako mladík! :o) hřebce plemene KWPN jménem Kodex Royal. Vidět jste ho mohli jak ve finále ČDP, tak na mistrovství republiky. Ovšem to "Knockieho" moc nevzrušuje, spíše ho zajímají mladé a krásné kobylky ve výběhu, přestože mu jeho panička tvrdí, že na něj nejsou vůbec zvědavé... Kdo si smí sednout na jeho hřbet? Otevřte dnešní profil a zjistíte víc!

Kategorie: sport
/ 4.11.2009 11:00:06

V dnešním profilu se nezaměříme ani na drezuru, ani na parkur. I když vlastně... Zaměříme se na ně, a přidáme k nim ještě cross - výsledkem bude všestrannost a náš známý, úspěšný jezdec Radko Heidenreich, který se svou Tiksi sbírá v poslední době jeden úspěch za druhým (například 1. místo ve finále ZP v Humpolci). Proč má ze všech tří částí nejraději cross? V kolika letech se zúčastnil svého prvního dostihu na poníkovi Ferdovi? Kterého koně považuje za svého "životního"? Tiksi, samozřejmě, ale není sama... Pojďte se s Radkem seznámit v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 28.10.2009 11:00:02

Hřebec Canon-P Max je současným sportovním partnerem vynikajícího skokového jezdce i trenéra - Jaroslava Jindry. Zúčastňují se parkurů až do stupně T, společně si odvezli také stříbro z letošního MČR na Ptýrově. Věřili byste, že se takový úspěšný sportovec, jako je Canon, bojí studené vody a ze srdce nesnáší "muchy"? :) Je toho samozřejmě ještě víc, co se o něm ze zákulisí můžete dozvědět, vše se dočtete v článku.

Kategorie: sport
/ 21.10.2009 3:30:00

Kdo se těší na to, že dnes pozná jezdce, pro kterého je tou pravou disciplinou drezura, uděláme mu určitě radost. Jedenadvacetiletá Michaela Habásková, která od příštího roku přestupuje do seniorské kategorie, udělala na letošním drezurním mistrovství doslova zatou tečku za kategorií maldých jezdců - domů si odnesla vítězství ve všech kolech i celkové prvenství. Věděli jste, že začínala parkurem? A když se rozhodla pro drezuru, byla její první úloha oceněna 35 %. Dnes má tato jezdkyně výsledky téměř dvojnásobné! Pojďte ji poznat blíže - stojí to určitě za to.

Kategorie: sport
/ 14.10.2009 11:00:16

Konečně vám představíme také zástupce všestrannosti. Devítiletý plemeník Damon (majitele MVDr. Petra Přikryla) má na svém kontě nejeden významný úspěch na domácím poli, může se však pochlubit i startem na MS v Lionu. Reprezentuje JK Cavalier Rynárec v sedle s Radkou Dvořákovou a jeho největší předností je statečné srdce a houževnatost. Doma ho oslovují "Dajda". Chcete vědět více? Náhledněte tedy do celého článku.

Kategorie: sport
/ 7.10.2009 11:00:00

Opět je tady středa a my vám představíme další známou tvář, kterou můžete vídat na parkurových kolbištích. Na letošním seniorském mistrovství skončila na krásném pátém místě. Nathalie Crnková reprezentující JS Bost oslavila nedávno své osmnácté narozeniny. S koňmi tráví veškerý čas, někdy "až moc času". :o) Jejím vzorem je Malin Baryard Johnson, nejen pro svůj jezdecký styl, ale také proto, jak dovede skloubit vrcholový sport s rodinou. Co dělá ve svém volném čase? Nakupuje, ráda posedí s kamarády, plave a občas nedělá nic. :o) Pojďte se o ní dozvědět více! A někdy příště se seznámíte také s Congo Kingem, jejím životním koněm - to už vás zve "Fanča" sama.

Kategorie: sport
/ 30.9.2009 6:00:20

Máte-li pocit, že je tu v poslední době "přejezdcováno", nejspíš nejste daleko od pravdy... Ale to vzápětí napravíme, dnes je na řadě opět jeden ze čtyřnohých partnerů. A koho vám představíme tentokrát? Bude to drezurní valach, který v dubnu oslavil osmé narozeniny. Cascavello (po Carismo) byl zakoupen jako pětiletý a vídat jste ho mohli v sedle s Danielem Komendou, v současné době s Michalem Hřebíkem. Dokonce se jim podařilo probojovat do finále ČDP (kategorie Top Ten Cup). Pojďte se seznámit s učenlivým a krásným "Kajdou", kterého budete moci spatřit již tento víkend na Císařském ostrově. Více v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 23.9.2009 11:00:56

Koně ze stáje JK Tarpan patří ke stálicím českého parkurového prostředí. Podávají dobré výsledky a účastní se těch nejtěžších soutěží. Mezi stálice tarpanské stáje patří i dnes dvanáctiletá holštýnská klisna Chablis 121-T, které se ale doma říká "Chablii". Je sice malá, ale přesto velice šikovná (s Natálkou Roučkovou si vyskákala úroveň T). Co má tahle drobná ryzka ráda? Kromě mrkve třeba pastvu nebo spánek, ale to není vše, jak se dozvíte z jejího dnešního profilu. Bojí se sice sedmikrásek a pampelišek, jiná situace pro ni však nastává, je-li na řadě skákání - to jde všechen strach stranou... Pojďte se seznámit s dalším koníkem v naší pravidelné rubrice.

Kategorie: sport
/ 16.9.2009 11:01:31

Terezu Hábovou znáte z drezurních obdélníků, na nichž soutěžila především s talentovanou klisnou Libra 8. Kromě vítězství ve FEI Dressage Challenge si v roce 2006 přivezli domů stříbrnou medaili z MČR v drezuře (kategorie mladí jezdci). Nyní má tato jezdkyně v ohni hned dvě želízka - nadějného Rodriga a Jamese Bonda, s nimiž se zatím účastní nižšch závodů - ovšem pěkná umístění vypovídají o jejich kvalitě. A proč si sportovně založená Tereza vybrala právě ježdění? Na koních ji baví třeba "nekonečná a neoblomná snaha zvláště mladých exemplářů neustále testovat své okolí = mě"...:o) Pojďte se seznámit s další českou úspěšnou jezkdyní - v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 9.9.2009 11:01:39

Zuzanu Zelinkovou není třeba dlouze představovat, všichni ji z našich i zahraničních kolbišť určitě dobře znáte. V sedlech koní La Manche-T, Quito, Winston-G, Volonter-T a dalších slavila nejeden úspěch. Co však možná nevíte je, že má Zuzana v oblibě pořad Jana Krause Uvolněte se, prosím a nebo proč si vybrala zrovna skákání. Důvod je jednoduchý: ostatní disciplíny jí prý tolik nešly. Tomu se nám ale u tak talentované jezdykně ani nechce veřit... Naše sedmadvacetiletá česká reprezantka nám na sebe prozradila mnohem víc. Pojďte se s námi podívat na jejího "životního" koně a na myšlenky jejích koní, které se mění se směrem jizdy...:o) Vice v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 2.9.2009 12:00:00

Drezura je opět tady! :o) Dnešní profil vám přiblíží jednu pro tuto disciplínu známou jezdkyni - napovíme-li jméno DAF Ondráš, jistě už všichni milovnící koní vědí. Ano správně, nejde o nikoho jiného než o Libuši Půlpánovou, drezurní jezdkyni, která nedávno oslavila třiadvacáté narozeniny. Njevíce nás zaujala svou odpovědí na to, koho uznává z jezdeckého sportu. Doslova odpověděla: "Každého, kdo tento sport má rád, dělá ho s láskou a podle všech pravidel. Kdo hraje „fér“ jak vůči koni, tak i k okolním lidem. Každého, kdo se chce vzdělávat a naslouchá radám zkušenějších. Uznání si podle mě zaslouží všichni, kteří předvedou spokojeného a uvolněného koně." A jak odpovídala Libuše na naše další otázky? Dozvíte se v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 26.8.2009 1:00:00

Naše rčení "Je středa, a profilů je třeba!" opět nabylo na své důležitosti. Předminule jsme potěšili příznivce drezury, minule dostihové nadšence a dnes dostanou příležitost pro změnu obdivovatelé parkuru. Na naše všetečné otázky dnes odpovídal devítiletý Kohen, zvaný Kohýsek, který na nedávných závodech ve Frenštátě jel se svou jezdkyní Bárou Tomanovou první T** v životě. A dopadli skvěle: obsadili bronzovou příčku. Skákání je zkrátka Kohenova parketa - u drezury by se, jak nám prozradil, pravděpodobně unudil k smrti. :o) I když se sem tam něčeho lekne, je velmi pracovitý a svému jezdci se snaží ve všem vyhovět. Pojďte se o talentovaném skokanovi dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 19.8.2009 1:00:36

Původně jsme měli na dnešek naplánováno, že vám v naší pravidelné rubrice představíme Kohena Barbory Tomanové. Ovšem po víkendovém mistrovství v drezuře jsme udělali malou změnu - dnes vás seznámíme s novopečeným mistrem v seniorské kategorii - devítiletým hannoverským Chamberlainem. (Kohen nám snad promine, slibujeme, že se dočká přístí týden :o) Pojďte se už nyní podívat, jak "Čembi" tráví svůj volný čas a jaké pamlsky má rád a co si o něm myslí jeho jezdec Fabrizio Sigismondi. Více se dozvíte v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 12.8.2009 11:01:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020