sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Před necelým měsícem jsme vám na našich stránkách představili kobylku Sixteen, v jejímž sedle jsme mohli kromě Dušana Andrése spatřit jednoho šikovného dostihového jezdce - Josefa Bartoše. Známý je jezdecké veřejnosti nejspíš jako dvojnásobný vítěz Velké pardubické - v roce 2006 si doběhl pro vítězství s Decent Fellowem a o dva roky později právě se Sixteen. Co dělá osmadvacetiletý svěřenec trenéra Josefa Váni, když zrovna nejezdí na koních? Přestože nemá času nazbyt, rád se podívá na fotbal nebo lyžování. A také tráví spoustu času u počítače. Dostihy ho baví nejen pro rychlost, se kterou se všechno odehrává, ale i pro jejich atmosféru a lidi, kteří se kolem této disciplíny pohybují. Pojďme se s Josefem seznámit blíže...

Kategorie: sport
/ 5.8.2009 3:00:00

Překrásný hřebec s nádherným pohybem, vítěž FEI testu z roku 2008, 7. místo na MČR v drezuře... A přesto v něj ze začátku nikdo moc nevěřil, naštěstí kromě jeho jezdkyně Adély Neumannové, která v něm tušila velký potenciál - a rozhodně se nemýlila! Edie 1 je totiž kromě svého pohybového nadání neuvěřitelně ochotný a sveze každého, kdo si na něj sedne.  Je hodný, chytrý, vyrovnaný  a hlavně - má rád jídlo! Dietologové nechť si zacpou uši: nejmilejším pamlskem jsou Ediemu sušenky Bebe Dobré ráno. :o) A co nám na sebe "Kokýsek" ještě prozradil? Dozvíte se v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 29.7.2009 11:01:59

Za necelé dva měsíce oslaví Jana Perníčková z Heroutic devatenácté narozeniny - za tu dobu stihla v sedle svých koní nasbírat spoustu úspěchů především nad překážkami, dařilo se jí ale i v drezurním obdélníku. U drezury však postrádá dostatek adrenalinu, cross v ní zase vyvolává strach o koně. Tou nejlepší volbou je tedy parkur, ve kterém o adrenalin rozhodně nouzi nemá - třeba když se na ní při závodech v Rakousku povalil mladý kůň, byl z toho otřes mozku, zapadlý jazkyk a noc strávená v rakouské nemocnici. A co má tahle sympatická jezdkyně na koních nejraději? Kromě bojovnosti skutečnost, že kůň dokáže být nejen sportovcem, ale i opravdovým přítelem... Pojďte se o Janě dozvědět více -  v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 22.7.2009 2:00:00

Kdo pravidelně sleduje naši rubriku, nejspíš už tuší, že je tentokrát na řadě profil koně. Pravděpodobně ale nevíte, o jakou disciplínu dnes půjde. Bude to akční, rychlé a hlavně - bude to v rámci profilů poprvé. Tušíte správně - jsou to dostihy. A vstup do této disciplíny bude opravdu velkolepý: bělka Sixteen, kterou vám dnes představíme,  je totiž dvojnásobnou vítězkou Velké pardubické! Poprvé ji vyhrála s žokejem Dušanem Andrésem a o rok později, tj. v roce 2008, to byl Josef Bartoš, s nímž se objevila v cíli jako první. Josef je jejím současným jezdcem a prozradil nám o "Siky" spoustu zajímavostí, třeba že je v tréninku naprosto bezproblémová, a tak na ní může jezdit kdokoliv. Pojďte se o klisně, které nečiní problém ani vyhrát dvakrát "Velkou", dozvědět více!

Kategorie: sport
/ 15.7.2009 3:00:00

U koní začínal v cirkuse, později mu to ale přestalo stačit... Vyzkoušel si dostihy (vlastní i dostihovou licenci), parkur i drezuru. Dříve závodně tancoval, nyní se ale věnuje naplno koním a vysoké škole. Věřili byste, že je řeč o známém drezurním jezdci? Michal Košťál pochází z Prahy, a i když udělal z oxeru třísky, drezuru nejezdí ze strachu, ale prostě proto, že ho naprosto okouzlila. A jak to dělá, že skoro nepadá? Své sny nám sice neprozradil, ale v dnešním profilu se o něm i tak dozvíte spoustu zajímavých věcí, například jednu veselou historku z nedávného CDI3*-W v Brně.

Kategorie: sport
/ 8.7.2009 10:30:46

Tentokrát v naší pravidelné rubrice alespoň částečně načneme disciplínu, která zde ještě nebyla zastoupena – jedná se o spřežení. Klisna Paráda se může pyšnit nejen výkonnostní T v soutěžích spřežení, ale vyskákala si také ST v parkuru. V současné době je hrdou matkou dvou hříbat a užívá si zaslouženého odpočinku. Ale kdo ví, možná o ní ještě uslyšíme. Pojďte navštívít doslova parádní profil... :o)

Kategorie: sport
/ 1.7.2009 3:00:00

Minulý týden se nám představil drezurní valach Athos-7, kterého jezdí (a mj. velmi úspěšně reprezentovala na CDI-W Brno) Ema Jančářová. Pokud pravidelně čtete Jezdectví, jistě víte, že má Ema také sestru Idu, kterou oslovila nejen drezura, ale věnuje se také skokovému sportu. Ida Jančářová poslouchá Coldplay, má ráda italskou kuchyni a své pády z koně nepovažuje za nikterak tragické, přesto, že by se o tom dalo pochybovat. :o) Chcete-li se dozvědět více, čeká na vás dnešní profil!

Kategorie: sport
/ 24.6.2009 3:00:00

Pravidelná středeční rubrika je opět tady! A dnes pro vás máme opravdu vtipný profil nadaného dvanáctiletého drezurního valacha Athose-7, který s Emou Jančářovou sbírá úspěchy nejen na české, ale i na mezinárodní scéně, posuďte sami: letošní 6. místo v küru na mezinárodních závodech v Maďarsku mluví za vše. Když si ho jeho majitel ve věku "- 10 měsíců" koupil, určitě netušil, že z něj vyroste jeden z nejlepších českých drezurních koní... Více v dnešním profilu! 

Kategorie: sport
/ 17.6.2009 3:00:00

Minulý týden jsme vás seznámili s drezurním valachem Courtagem, a tak jistě uvítáte malou změnu disciplíny - pro dnešek jsme vybrali parkur. A protože byl před 14 dny v profilu mladý jezdec, rozhodli jsme se dnes potěšit i mužskou část publika - představujeme pětadvacetiletou jezdkyni Natálii Roučkovou, která nám mimo jiné prozradila, proč má ráda zrovna parkur nebo proč si o ní Ahorn myslí, že je mučitelka. :o)

Kategorie: sport
/ 10.6.2009 7:00:00

Pravidelná rubrika, v níž vám představujeme koně a jezdce české sportovní scény, pokračuje! Dnes se vám představí hannoverský valach Courtage, který se se svou jezdkyní Michaelou Lagínovou účastní drezurních soutěží stupně ST a T. Krásný tmavý hnědák oslaví ze několik dní své jedenácté narozeniny. Jaké má rád pamlsky, co zrovna dělá, když má volno nebo jak ho doma oslovují (a že má opravdu vtipnou přezdívku) se dozvíte v dnešním profilu.

Kategorie: sport
/ 3.6.2009 5:00:00

Dnes je středa, a to znamená, že profilů je třeba! :o) Představíme vám dvaadvacetiletého Jana Studničku, známého parkurového jezdce startujícího za JC Zájezd. S koňmi Goddess, Zero Hero nebo Factorem sbírá jedno umístění za druhým... Kterých úspěchů si cení nejvíce a co má na svých koních nejraději (a samozřejmě mnoho dalšího), to se dozvíte v následujícím článku.

Kategorie: sport
/ 27.5.2009 2:00:00

Jak jsme slíbili v průběhu dne, přinášíme vám v závěsu za prvním Profilem koně také úvodní díl rubriky Profil jezdce. Ten je laděn drezurně, jelikož v něm představíme jezdkyni Ditu Krčmářovou reprezentující JK Epona Praha. Tu vídáme na českých i zahraničních drezurních obdélnících především s jejím Ferragamem. S ním získala např. stříbrnou medaili na mistrovství České republiky 2008. Přesto jako svého nejmilejšího koně označila jiného. Kterého? To se již dozvíte v jejím profilu.

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Bartůšková
Kategorie: sport
/ 20.5.2009 9:00:00

Přinášíme vám úvodní díl naší nové rubriky „Profil koně“, která bude vycházet pravidelně ve středu, a to střídavě s obdobnou rubrikou „Profil jezdce“. Abyste se však mohli s oběma rubrikama dobře a rychle seznámit, dnes vám nabídneme profil koně i jezdce (ten bude následovat za pár hodin). Jako první z koní na řadu přichází Vigora 1. Tato velmi sebejistá a psychicky vyrovnaná klisna je dcerou albertovské trakénské klisny Víry a od roku 2004 sbírá v jejím sedle úspěchy Petra Charvátová. Její letošní první parkur stupně T na jezdeckých závodech v Páterově skončil vítězstvím. Pojďte se tedy o této výjimečné klisně dozvědět více.

Autor: redakce Jezdectví, Pavlína Paroulková
Kategorie: sport
/ 20.5.2009 2:50:58
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020