chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Šampionát a licentace hřebců velšských plemen pony a kob...
...pořádá Svaz chovatelů pony ve spolupráci s Asociací chovatelů koní ČR a NH Kladruby nad Labem v sobotu 4. srpna 2007 na nádvoří hřebčína. Šampionát je přístupný všem hřebcům Welsh Pony & Cob (sekce A, B, C, D) a Welsh Part-Bred (sekce WPBR), kteří jsou  zapsaní v některé uznané evropské PK a jejich zápis splňuje požadavky britské mateřské PK. Zároveň je  celostátním výběrem hřebců pro plemenitbu, zájemci z řad diváků jsou vítáni a více podrobností najdete v kalendáři.
Kategorie: chov
/ 24.7.2007 0:00:00

Za téměř ideálních podmínek pro koně proběhlo v Trojanovicích VI. kolo moravského šampionátu mladých koní. Závody sice krátce přerušil déšť, ale povrch byl dokonalý a tak proběhla „generálka na finále MŠMK“, které se bude konat ve zdejším areálu 28. a 29. července...

Autor: Vít Holý
Kategorie: chov
/ 3.7.2007 5:52:44
V sobotu 23. června 2007 se v zámeckém parku u loveckého zámečku a ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou konalo 3. kvalifikační kolo na Mezinárodní soutěže chladnokrevných koní. Před tříčlennou komisí ve složení pan Nedbálek, pan Zasadil a pan Políček se divákům představilo celkem sedm soutěžních dvojic.
Autor: petula
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 30.6.2007 0:00:00

Také dnes se vrátíme k akci poněkud starší, zato však svým významem vhodné k archivaci na tomto webu. Poslední dubnovou neděli se konala v Usedlosti Veselka v Řitce u Prahy historicky první výstava pony a malých koní, kterou s pověřením Central Bohemia Welsh Breeders´ Clubu (CBWBC) pořádali hřebčín Stonefield a hřebčín Dollom. Program akce s názvem Slavnost jara byl velmi bohatý a přilákal velký počet chovatelů a majitelů pony a koní...

Autor: Míla R
Kategorie: chov
/ 18.6.2007 2:21:55

Již devátý ročník jarní výstavy pony a malých koní v městečku Valeč, okres Karlovy Vary, se letos konal v sobotu 19. května a jeho pořadateli byli hřebčín Dollom, Central Bohemia Welsh Breeders´ Club (CBWBC) a barokní městečko Valeč. Pozvání k posuzování této výstavy přijala paní Charlotte Jensen ze hřebčína Maylie v Dánsku. A kdo uspěl?

Autor: Míla R
Kategorie: chov
/ 17.6.2007 8:45:22
Letošní rok bude pro chovatele haflingů poměrně bohatý na novinky. V září se bude konat licentace hřebců a šampionát mladých klisen plemene hafling a na přelomu srpna a září proběhnou také první výkonnostní zkoušky.
Kategorie: chov
/ 15.6.2007 1:41:06
Za tropického počasí se v sobotu 9. června 2007 konalo v Hustířanech u Jaroměře ve východních Čechách druhé kolo národní kvalifikace v ovladatelnosti v kládě, těžkém tahu a formanských jízdách a zároveň druhé kolo kvalifikace na Mezinárodní soutěže chladnokrevných koní. Rozhodčími pro všechny soutěže byli pánové Políček Bohuslav, Zasadil Jiří a Černík Zdeněk.
Autor: petula
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 15.6.2007 0:00:00
Sejdeme se na CHLAĎASOVI - již zítra!
Již zítra v 9 ráno očekáváme hojnou účast příznivců chlaďasů na národní kvalifikaci v Lanškrouně, kde se podle přihlášek sejde velká skupina soutěžících. Na kolbišti v areálu Střední zemědělské školy Lanškroun budete moci v průběhu dne sledovat formanku, ovladatelnost v kládě i těžký tah, zatipovat si v soutěži, setkat se se svými "východočeskými idoly" ;o) a především potkat se a posedět s lidmi stejného ražení. Lanškroun je 1. kvalifikací v oblasti, další v pořadí bude 7.7. Řetůvka. Na obě akce vás srdečně zveme!
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 8.6.2007 2:54:54

Svod klisen pro okres Domažlice pravidelně pořádá K+K Agro chov koní ve Svržně. Na tom letošním zastupovalo domácí stáj, která je největším chovem teplokrevných koní v Plzeňském kraji (momentálně se tu nachází 115 koní), pět klisen po otcích Lombard-1 a Jaspis. Kladně bylo komisařem oblasti hodnoceno potomstvo Jaspise z matek po holandském hřebci Bentley, zejména v mechanice pohybu.

Kategorie: chov
/ 3.6.2007 0:00:00

Druhý ročník finále Soutěže skoku ve volnosti čtyřletých klisen plemene český teplokrevník se konal ve středočeských Herouticích dne 31. března...

Kategorie: chov
/ 2.6.2007 0:00:00
V sobotu 26. května 2007 se za krásného slunečného počasí konalo ve Valašském Meziříčí - Podlesí 1. kolo kvalifikace na Mezinárodní soutěže chladnokrevných koní . Tato soutěž se jezdí v páru, přičemž startovat mohou koně, kteří v daném roce dosáhnou tří let. Celá soutěž se skládá ze tří částí a to formanské jízdy, ovladatelnosti v kládě a těžkého tahu.
Autor: petula
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 31.5.2007 0:00:00
Letošní soutěže chladnokrevníků se vrací do teplejších dní jara – 26. května 2007 na Hradčanech v Pěčíně se uskuteční klání v ovladatelnosti (OVL), těžkém tahu (TT), formanských jízdách (FOR).
Autor: JiS
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 22.5.2007 6:19:54
Na Farmě Heroutice se 19. 5. 2007 koná první inspekce irských cobů (tinkerů) v České republice. Pořádá ji holandská plemenná kniha ICS Nederland. Mohou se zúčastnit kromě již zapsaných cobů i všichni, kdo si myslí, že jejich strakatý kůň je irský cob. Pokud vyhoví vstupní přehlídce, budou jako IC zapsáni. V předvečer akce proběhne tlumočená volně přístupná beseda s holandskými inspektory.
Autor: DasaH
Kategorie: chov
/ 16.5.2007 7:53:04
4. kolo moravského šampionátu mladých koní, 11.5.2007, bylo poznamenáno nepříznivým počasím, kdy silný vítr často porážel skoky a několikrát musely být soutěže přerušeny. Přesto jsme viděli velmi pěkné výkony. Sešlo se 33 4-letých, 27 5ti-letých a 20 6ti-letých koní...
Autor: Vít Holý
Kategorie: chov
/ 14.5.2007 10:41:54
Již zítra IV. kolo MŠMK v Hradci nad Moravicí
Na webu http://www.jezdectvi.info jsou zveřejněny startovní listiny a plánky parkurů dalšího kola moravského šampionátu mladých koní.
Autor: Vít Holý
Kategorie: chov
/ 10.5.2007 11:48:24
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020