zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Meredith neměla jednoduché vklínit se mezi německou skokovou špičku jednak proto, že pochází z Kalifornie, a jednak proto, že je žena. Brzy však svým kolegům ukázala, s kým mají tu čest, a ruku na srdce – která dívka či žena zajímající se o parkurový sport by si nepřála alespoň na chvíli být Meredith Michaels-Beerbaum? Podrobný profil této jezdkyně, která je v současné době na Světových jezdeckých hrách a po úvodní soutěži je na 7. místě (nejlepší z německé reprezentace), najdete v říjnovém Jezdectví. Dnes máme pro vám malou ochutnávku...

Kategorie: zajímavosti
/ 5.10.2010 14:29:32

K 30. září se rozhodl Ing. František Lomský na svoji žádost ukončit pracovní poměr v ČJF a od 1. října ho na pozici generálního sekretáře nahradí Lucie Spiwoková. Tím končí oficiální informace ze zápisu výkonného výboru ČJF ze dne 11. srpna. Nejen ta byla důvodem, proč jsme oba aktéry požádali aktuálně o rozhovor. Tím hlavním jsou čtyři ožehavé kauzy, které se rozhořely v letních měsících... Interview najdete v zářijovém Jezdectví, které v prodeji již brzy nahradí číslo říjnové. Pokud jej tedy ještě nemáte, máte takříkajíc poslední šanci! Malou ochutnávku z rozhovoru najdete v dnešní pravidelné rubrice...

Kategorie: zajímavosti
/ 28.9.2010 0:00:01

... učitel se vždycky najde. Tak to říkají východní učenci. Co už ale neříkají, je to, že učitelem nemusí být pokaždé člověk. Jestliže chci pochopit koňský svět, pak je nejlepším učitelem sám kůň.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.9.2010 9:21:15

Když se Albert Zoer objevil na Velké ceně Lipska pouze v sedle Sama, rozšířila se zpráva o tom, že holandský jezdec kývl na výhodnou nabídku a svou stájovou jedničku prodal. Fanoušci Okidokiho se museli smířit s tím, že tuto dvojici již na kolbištích neuvidí. Tehdy ještě nikdo netušil, že se za nedlouhou rozloučíme s fenomenálním valachem nenávratně.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.9.2010 9:30:00
Stolní kalendář Koně z celého světa zdarma!

Chtěli byste získat stolní kalendář Koně z celého světa zcela zdarma? Zastavte se na stánku Jezdectví v Pardubicích, zaplaťte roční předplatné časopisu a tento kalendář dostanete jako dárek. Najdete nás v hale C hned naproti infocentru. A když už budete u nás, nakreslete nám obrázek koně a budete zařazeni do slosování o ceny! Podrobné informace o tom, jak získat exkluzivní kalendář Christiane Slawik, velmi netradičně opatřený i jmény koní, najdete zde.  

Kategorie: zajímavosti
/ 3.9.2010 12:23:20

O nákupu a prodeji koní by se daly psát romány. Jedná se o tak problematickou záležitost, že počet nespokojených prodávajících i kupujících je neustále omračující. Přesto se nadále setkáváme s lidmi, kteří pomoc odborníků při tomto obchodu nevyhledávají a prodej či nákup koně organizují na vlastní pěst. Ať už jste na straně kupujícího či prodávajícího, vždy se musíte řídit nějakými pravidly. O tom již více v našem tématu měsíce zářijového Jezdectví...

Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2010 13:22:55

V poslední Ochutnávce ze srpnového Jezdectví (to zářijové bude v prodeji již od nadcházejícího čtvrtka) se podíváme za koněm Henrym v rámci našeho seriálu Příběhy z koňské kliniky. Navíc jsme pro vás připravili bonusovou fotogalerii, v níž najdete další snímky z naší návštěvy v Číčovicích, kde je hlavní hrdina tohoto příběhu ustájen...

Kategorie: zajímavosti
/ 24.8.2010 9:06:44

Jak na koně? Rozhodně ne jako na psa, dozvěděli jste se v květnovém čísle našeho časopisu. Protože mnoho čtenářů zareagovalo na rady Sultána a Carmen s nadšením, požádali jsme známou dvojku o další zkušenosti načerpané léty praxe. Chcete se dozvědět o něco víc? Pak pro vás máme v srpnovém čísle Jezdectví podrobný popis metody 3N a také popis výcvikové metody PRST. Malou ochutnávku najdete tradičně v příloze pod článkem...

Kategorie: zajímavosti
/ 17.8.2010 11:53:56

Kdo z vás měl to štěstí navštívit prestižní mezinárodní závody např. v rámci Světového poháru, jistě byl uchvácen vždy zcela zúčastněným publikem. Diváci tleskají, obdivně vzdychají a štědře vítají každou startující dvojici. Čas od času se  ovšem tribuny doslova rozehřejí, někteří z přihlížejících dokonce vstávají ze sedadel a volají „Bravo!“ – to do kolbiště vjel Marcus Ehning. Marcus začal jezdit jako sedmiletý. Společně se svou sestrou Kerstin docházel do jezdeckého oddílu v Borkenu. Jelikož byl Marcus ambiciózní už jako začátečník, učil se velmi rychle... Chcete se o něm dozvědět něco víc? Pak pro vás máme v srpnovém čísle Jezdectví jeho podrobný profil s exkluzivním rozhovorem pro náš časopis!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.8.2010 9:00:51

Možná jste již slyšeli informaci, že ve středu 4. srpna oficiálně odvolala generální ředitelka Národního památkového ústavu (NPÚ) Ing. arch. Naděžda Goryczková kastelánku Státního zámku ve Slatiňanech (sídla Hipologického muzea), Ing. Lenku Gotthardovou CSc. Informuje o tom např. páteční Chrudimský deník... (viz odkaz). Situaci ve Slatiňanech bedlivě sledujeme a v příštím čísle Jezdectví se budeme snažit přinést podrobnější informace.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.8.2010 13:42:46

Možná jste to již také zažili – večer nemůžete usnout, ráno do sebe nevpravíte ani sousto a místo toho několikrát navštívíte toaletu. „Mám já tohle vůbec zapotřebí?“ ptáte se sami sebe. „Jestli to dneska pokazím, nejen, že si uříznu ostudu, ale navíc to bude mít i můj kůň napořád zapsané v kariérách. Že jsem raději nejel na hobbíky...“ Důvod, proč si jet zazávodit neoficiálně, může však být mnohem prozaičtější – třeba že licenci ještě ani nemáte. Vzrůstající zájem o neoficiální závody na jedné straně a vysychající finanční zdroje ČJF na straně druhé však již nejednou probudili u některých jezdeckých svazů myšlenku, jak zpoplatnit v rámci ČJF jezdce bez licencí... I to je tématem měsíce srpnového Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.8.2010 11:01:21

Jak jsme slibovali, přinášíme vám v červencovém čísle soutěž o velmi hodnotnou hlavní cenu. Je jí univerzální sedlo Apollon od firmy Kentaur. Jedná se o víceúčelové sedlo se zaměřením na skákání na elastické kostře s vyměnitelnou přední výztuhou a podélnými výztuhami z pérové oceli. Hluboké posedlí, extra vysoké přední a středně vysoké zadní opěrky drží sed ve správné pozici a vlněný sedlový polštář s dozadu vykrojenou komorou zajišťuje pohodlí pro koně. Na dalších pět vylosovaných čekají zajímavé knihy od nakladatelství Brázda... Nepropásněte poslední šanci koupit si červencové Jezdectví se soutěžním kuponem!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.7.2010 6:31:19

Hlavním hrdinou druhého dílu série „Příběhů z koňské kliniky“ bude opět dostihový kůň. Na rozdíl od Čajkina, Funnyho Valentina zastihly zdravotní komplikace na samotném vrcholu jeho sportovní kariéry. Pouhých šest dní po vítězství ve Velké jarní ceně v Bratislavě musel absolvovat svůj nejtěžší životní dostih – byl to závod o jeho život, v němž mu namísto žokeje pomáhali do vítězného konce pracovníci veterinární kliniky v Heřmanově Městci. Na samém začátku by asi na něj vypsali bookmakeři vysoký kurz. Přesto by si asi mnoho lidí nevsadilo... Více najdete v tradiční úterní Ochutnávce z Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.7.2010 8:22:59

Anthar, „Mocný“, je mohutný tuniský berber mogadorského typu. Impozantní hřebec s chladnokrevnými předky musí mít nervy ze železa. Nové podněty přijímá sebevědomě a uvolněně, aniž by hledal spásu v útěku. Proto jsme se také mohli odvážit sejmout mu na pláži ohlávku… Nyní stojí volně před malebnými pískovcovými útesy. Dívá se na nás plný očekávání. S fotoaparátem v pohotovosti se krčím na skalním výběžku v těsné blízkosti koně. Pod mýma nohama bublá voda, záda mi skrápí spršy vody tyrkysově modrého moře... Nechte se unést od Christiane Slawik na koňskou dovolenou k moři!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.7.2010 8:25:14

Když vjede tenhle vraník do obdélníku, zatajuje se dech nejen laické veřejnosti, ale také třeba úspěšným německým trenérům či parkurovým jezdcům. Ti, jako například v Mnichově, na chvíli vyměnili kolbiště s překážkami za pohled na energického Totilase, který v obdélníku předvádí ty nejtěžší prvky s takovou lehkostí a grácií, až člověku běží mráz po zádech. Tahle žijící koňská legenda si rozhodně zaslouží být „zpovídaným“ měsíce, a protože neumí mluvit (nepochybujeme, že se to v brzké době naučí), rozhodli jsme se o něm přinést zajímavé informace, abyste jej poznali o něco blíže. Najdete je v červencovém vydání časopisu Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 6.7.2010 8:06:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019