chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Myslete na připouštěcí sezonu již dnes!

Stejně jako letos i v příštím roce uveřejníme v únorovém čísle speciální rubriku, kde se budou moci prezentovat plemenní hřebci. Inzertní oddělení pro vás připravilo opět zvýhodněnou inzertní plochu v redakční části časopisu o velikosti cca 6,5 x 6,5 centimetrů za 1500,- Kč vč. DPH. Myslete proto na připouštěcí sezonu již dnes a nepromeškejte termín uzávěrky! Objednávky přijímáme do 5. ledna. O podrobnější informace nás můžete kontaktovat na adrese: inzerce@jezdectvi.cz.

Kategorie: chov
/ 12.12.2006 3:29:04
Nejprve k výběru. Konal se 6.10.2006 a stejná komise jako v loňském roce tedy: Ing. Josef Cerman jako předseda a pánové Josef Anderle, Stanislav Rek, Vojtěch Raška a Tomáš Janda posuzovali celkem 19 hřebců.
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 24.11.2006 0:00:00
Již těsně po skončení prvního mezinárodního mistrovství formanů, které proběhlo koncem října ve slovenské Dobšinné, vás dopisovatel tohoto webu, pan Jozef Ornth, seznámil s jeho průběhem (článek zde). Dnes se k celé úspěšné akci vracíme ještě jedním rozsáhlým hodnotícím komentářem a dalšími záběry.
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 20.11.2006 2:05:25
Smutná zpráva z NH, zemřel pan Josef Volenec
Velmi smutná zpráva nás překvapila v pondělí ráno. V neděli, 5. listopadu 2006, nás náhle navždy opustil pan Ing. Josef Volenec, dlouholetý zaměstnanec a bývalý ředitel o.z. Hřebčína Slatiňany, uznáváný odborník v chovu koní, který se většinu života věnoval hlavně výzkumu v oblasti koní a starokladrubských koní speciálně.
Poslední rozloučení se bude konat v pátek 10. listopadu 2006 v 11.00 hodin v obřadní síni na hřbitově v Čáslavi.
Kategorie: chov
/ 7.11.2006 9:33:00
Furmanský šport má krátku históriu, ale rýchlo sa rozvíja. Dôkazom je aj prvé medzinárodné meranie síl, ktoré sa konali v krásnej scenérii Slovenského Rudohoria. Mohutné kone, pekné výkony furmanov a okolitá príroda poskytli veľkému počtu divákov krásny sobotný zážitok...
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 24.10.2006 9:37:33
Túto sobotu 7. októbra 2006 privítala rázovitá obec Polomka pri Banskej Bystrici 11 párov furmanských koní. Furmani z celého Slovenska sa tu zišli, aby bojovali o titul Majstra Slovenska. Furmanské preteky majú na Slovensku už viacročnú tradíciu, pevné pravidlá, svoj časopis a vlastnú Asociáciu furmanov Slovenska, ktorá vznikla a sídli práve tu v Polomke...
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 13.10.2006 7:32:17
Plemenné knihy CHLADNOKREVNÍKŮ on-line!!
Nikoliv Apassionata, nikoliv nový seriál na našem webu, nikoliv nové číslo Jezdectví... Největší "bombou" letošního podzimu je spuštění dalších plemenných knih na internetu! Pod záštitou ASCHK ČR totiž byly právě dnes zprovozněny PK českomoravského belgického koně, norického koně a slezského norika. Přístupné jsou na webu Asociace: www.aschk.cz a i vy můžete nyní bezplatně listovat rodokmeny. Data pochází z 31.5. a letos s určitostí proběhne ještě jedna aktualizace. Ať vám knihy, hostované naším webem, slouží ku prospěchu :o)
Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 12.10.2006 3:11:44
Svod fríských koní v Národním hřebčíně
Tento svod byl sice v České republice v pořadí již druhý, ale množstvím přihlášených koní, organizací, propagací i počtem diváků v mnohém předčil. Překvapením bylo oficiální veřejné předání vlajky KFPS ředitelem Sietse de Boer paní Haně Herčíkové jako symbol volby FHCA za partnera KFPS a celé Světové organizace chovatelů fríských koní (WFHO) pro ČR a SR. Pro ty, kteří neměli možnost zúčastnit se svodu, jsme připravili na našich stránkách www.fhca.cz - reportáž doplněnou fotodokumentací Věry Markové. Milovnící fríských koní, kteří se zúčastnili svodu mají příležitost osvěžit si jednotlivé koně a jejich ohodnocení - hříbata, dvouročky, Vb-klisny, Stb - klisny, hřebci.  
Kategorie: chov
/ 10.10.2006 6:45:10
Chovatelé, majitelé a milovníci fríských koní se sešli na svodu fríských koní v sobotu 30.9.2006 v NH Kladruby. Mnoho přítomných diváků nikdy nemělo příležitost navštívit svod, tzv. keuring  fríských koní v Holandsku, a tak byli překvapeni stylem předvádění koní, který je jednoznačně daný  a ctí ho celý „fríský svět“. Určitě je zcela odlišný od předvádění jiných plemen,  je to určitý  „folklor“. Zatím vám předkládáme orientační výsledky svodu a připravujeme pro vás reportáž s doplněním foto od Věry Markové.
Kategorie: chov
/ 2.10.2006 9:41:48
Všechny milovníky fríských koní zveme na SVOD FRÍSKÝCH KONÍ do NH Kladruby n.L. v sobotu 30.9.2006 se slavnostním zahájením v 10.00 hodin. Proběhne posuzování a čipování hříbat, posuzování klisen, valachů a hřebců. Více v pozvánce.
Kategorie: chov
/ 25.9.2006 0:00:00
Po prvních 3 ročnících, které se uskutečnily v Ostravě, proběhl letos ve dnech 23. a 24.9. čtvrtý ročník šampionátu pěti, šesti a sedmiletých koní ve skocích v areálu pardubického dostihového závodiště. Přinášíme vám aktuálně celkové výsledkové listiny.
Kategorie: chov
/ 24.9.2006 5:19:38
Od pátku do neděle 1. – 3. září proběhla na pardubickém závodišti Kritéria mladých koní ve skocích a v drezuře. Jako první vám dnes přinášíme výsledky přímo od zdroje, zpracovatele výsledků a našeho milého spolupracovníka, Vládi Zvěřiny.
Kategorie: chov
/ 4.9.2006 6:27:00
Poslední prázdninové starty na pony

JK Trojanovice zve 2. září odpoledne na soutěže pro pony od ZLP do STP a večerní loučení s prázdninami. Zájemci o poslední prázdninové starty najdou informace na www.jezdectvi.info nebo na  tel. 737 301 035. Připomínáme, že ve stejný den pořádá JK JS Ctěnice v Praze 9 Vinoři třetí kolo seriálu závodů dětských jezdců na pony o Pohár náměstka primátora hl. m. Prahy. Děti s poníkami se tak nadcházející sobotu rozhodně nudit nebudou.

Kategorie: chov
/ 31.8.2006 11:37:09
Finále KMK o tomto víkendu

Od pátku do neděle 1. – 3. září budou na pardubickém závodišti probíhat finále Kritéria mladých koní ve skocích a v drezuře. Zároveň bude probíhat také přehlídka tříletých klisen ČT. Na stránkách závodiště najdete kromě rozpisů soutěží časový harmonogram.

Kategorie: chov
/ 31.8.2006 0:00:00

V roce 2003 přišel Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka s myšlenkou uspořádat celorepublikový šampionát mladých koní ve skoku, který by vhodně doplňoval existující systém Kritéria mladých koní. Veškeré podrobnosti k tomu letošnímu přináší článek Veroniky Müllerové. Jmenovité přihlášky  zasílejte ještě do 31.srpna!

Kategorie: chov
/ 30.8.2006 3:26:33
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020