zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V sobotu 12. března se otevřou brány světové koňské výstavy a veletrhu Equitana, který se koná v německém Essenu každé dva roky. Po devět dní zaplní všech šestnáct výstavních hal tamního výstaviště s plochou cca 100.000 metrů čtverečních stovky vystavovatelů, kteří nabízí vše, co souvisí s koňmi.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 12.1.2011 14:32:08

Již v pátek 17. září v 10 hodin se otevřou brány Výstaviště Lysá nad Labem, aby přivítaly jezdeckou veřejnost na tradiční výstavě Kůň. Po slavnostním zahájení bude následovat vyhlášení osobností vcházejících do Dvorany slávy. Pak již bude následovat program. Více informací v přiložených souborech. Připomínáme, že na stánku Jezdectví se budou losovat obrázky o zajímavé ceny, k dostání bude i stolní kalendář Christiane Slawik Koně z celého světa - ten, kdo si na místě zaplatí roční předplatné, může tento kalendář obdržet zcela zdarma. Aktualizace 17. 9. 20.20 HOD: Dvorana slávy

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 16.9.2010 20:31:22

(Aktualizováno 5. 9. 22.30 HOD) Mezinárodní výstava Koně v akci začne na Dostihovém závodišti v Pardubicích v pátek 3. září a  potrvá tři dny až do neděle 5. září. V pořadí 12. ročník má podtitul Království tradic – a ten hodně napovídá o programu výstavy. Záměrem výstavy je představení současného chovu koní v České republice a všech s ním souvisejících aktivit, s připomenutím jeho tradičních základů. Závěrečnou tiskovou informaci Dušana Korela najdete pod článkem, Magdaléna Straková připravuje do říjnového Jezdectví osobitou reportáž a během týdne zveřejníme na našich stránkách její fotogalerii.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 5.9.2010 22:30:38

V sobotu při 12. mezinárodní výstavě Koně v akci na Dostihovém závodišti v Pardubicích byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety o Nejkrásnějšího koně České republiky 2010 o Cenu AFI Palace Pardubice. Vítězem ankety, kterou pořádaly Dostihový spolek a.s. Pardubice a Asociace svazů chovatelů koní ČR, se stal osmiletý hřebec 2881 Agar, reprezentant plemene českomoravský belgický kůň. Více informací v přiložené tiskové zprávě.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 4.9.2010 21:26:11
Na Hradě bylo šestispřeží s kočárem prezidenta Masaryka

Ve středu dne 1. září 2010 od 13.00 do 14.00 hodin se na III. nádvoří Pražského hradu uskutečnilo přehlídkové vystoupení Hradní stráže. Toto vystoupení bylo obohaceno o ukázku šestispřeží běloušů z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, zapřažených do originálního historického kočáru, který užíval první československý prezident T. G. Masaryk. Na místě byl i Tomáš Holcbecher, do říjnového Jezdectví připravujeme výběr fotografií. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 2.9.2010 7:57:43

Jak jste se již z našeho časopisu i webu dozvěděli, o nadcházejícím víkednu nás čeká 12. Mezinárodní výstava o koních a lidech s názvem "Koně v akci" na dostihovém závodišti v Pardubicích. V rámci této akce bude probíhat zároveň fotovýstava Dalibora Gregora na téma Parforsní hony obohacená o zajímavý program. Pozvánku se všemi podrobnostmi najdete v článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 1.9.2010 13:00:00

V pátek 9. července se v areálu Jezdeckého oddílu Skály u Rýmařova (www.jk.wbs.cz) uskuteční akce nazvaná Na skok do Skal, jejíž výtěžek bude věnován nadaci „Pomozte dětem“. Program začne v kryté hale od 17.00 hodin a vstupné je 60 Kč (pro děti do 8 let zdarma). Prvních 49 návštěvníků navíc získá nápoj zdarma. Kdo bude v show účinkovat, to se již dozvíte z našeho dnešního článku... V sobotu 10. července budou na tamním kolbišti probíhat parkurové závody do stupně ST, resp. soutěž ve spřežení pony. Pro malé i velké diváky bude připraven skákací hrad, bohaté občerstvení a kryté tribuny. Vstup je zdarma, začátek od 10:00 hod. Aktualizace 11. 7. 13 HOD: Fotogalerie sobotního programu

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 9.7.2010 6:00:56

Velká akce se nadcházející dny 13. - 16. 5. koná v olympijském areálu v bavorském Mnichově: jedno- a tříhvězdové mezinárodní skokové závody, k tomu nejlepší drezuristé světa včetně koní jako je Parzival a M. Totilas, navíc rozsáhlá expozice více než 150 vystavovatelů v prostorách kolem obdélníků a kolbišť, to všechno s českou účastí - partnerskou zemí se totiž letos stala Česká republika! Startovat tu budou A. Opatrný a L. Jandourek, drezuristé E. Jančářová, v show programu vystoupí NH Kladruby nad Labem a Hřebčín Equus Kinsky. A kdo se v českém stanu bude prezentovat? 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 12.5.2010 13:28:29

Holandský Leeuwarden je srdcem fríského světa. Právě zde se konají svody (kierungy) klisen a hřebců a jednou za pět let také velkolepé slavnosti na počest založení fríské plemenné knihy (KFPS.) Hala WTC Expo ve dnech 23. – 24. října doslova praskala ve švech – zejména v sobotu, kdy se zaplnilo všech 9 000 míst! Mezi čestnými hosty byla i holandská královna Beatrix, která má patronát nad frískými koňmi, pro organizátory a všechny účinkující dobrovolníky (!) to byla obrovská čest. Dvouhodinový program byl koncipován jako putování po zemích, kde žijí fríští koně, a tak jste se během programu z Holandska mohli podívat do Německa, Rakouska, Maďarska, ale také do Španělska, Afriky a USA. Podrobnější informace společně z bohatou fotogalerií přináší Renáta Kolářová.

Autor: redakce Jezdectví, Renáta Kolářová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 25.11.2009 3:00:00

Na mezinárodním veletrhu agroturistiky a jezdectví Fieracavalli v italské Veroně letos padl významný rekord. Světově uznávanou přehlídku navštívilo přes 153 tisíc návštěvníků, nejvíce v její dlouholeté historii. 111. ročníku Fieracavalli se zúčastnilo více než 2 500 koní. Na 350 tisících metrů čtverečních zde své expozice předvedlo na 700 vystavovatelů. Podrobnosti najdete v dnešním příspěvku.

Autor: Tisková informace, Jakub Fürst
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 24.11.2009 9:40:50

Již tento pátek a sobotu se v jezdecké hale na pražském Císařském ostrově uskuteční Black Horse Show 2009, o jejíž průběhu jsme vás podrobně informovali mj. v našem úterním on-line rozhovoru s Ing. Viktorem Smetanou (viz odkaz z nadpisu). Připomínáme, že vstupenky jsou stále v prodeji a to v základní ceně 550 Kč. Na páteční předpremiéru bude mít na 1 vstupenku umožněn vstup 1 dospělá osoba + 2 děti do 15 let ZDARMA! Po oba dva dny začíná show přesně v 19.00 hodin, pořadatelé tak doporučují dorazit na místo s dostatečným předstihem. V sobotu navíc bude probíhat zábavné dobročinné odpoledne, kdy se můžete v duchu hesla „Všichni za jednoho“ skvěle bavit od 12 do 18 hodin. Zajezdíte si Hummerem, zastřílíte z luku nebo se třeba pobavíte u šermířské show... Cena vstupenky pouze na odpolední program jinak činí 50 Kč, celý výtěžek půjde na konto sbírky Pomozte dětem, všem dobře známého „Kuřete“. Více na www.blackhorseshow.eu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 8.10.2009 11:38:15

Milovníci koní se v sobotu 10. října dočkají premiéry druhého ročníku neobvyklého divadelně-jezdeckého představení Black Horse Show, které se chystá na Císařském ostrově v Praze. V pátek 9. října proběhne předpremiéra pro pozvané hosty. Svůj název show dostala podle typické havraní barvy fríských koní, kterých je na představení připraveno několik desítek. Během dvou revuí jezdci na převážně fríských koních formou scénického divadelního ztvárnění předvedou různá historická období. Začátek večerního programu je po oba dny plánován od 19.00 hod. V sobotu 10. října bude připraven také bohatý odpolední program, nejen pro rodiny s dětmi. Podrobnosti se dozvíte v dnešní tiskové zprávě. Pro výherce naší soutěže o 100 vstupenek chystáme další důležité informace v následujících dnech!

Autor: redakce Jezdectví, Jitka Tkadlecová (TZ)
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 1.10.2009 8:10:08

11. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci patří minulosti. Na pardubickém závodišti se uskutečnila od 4. do 6. září a jejím letošním ústředním tématem byly Uniformy v sedlech. „Právě skončenou výstavu hodnotím určitě kladně. Zvolili jsme téma, které se lidem líbilo a bylo zajímavé, což  nás pochopitelně potěšilo. Sešlo se hodně vystavovatelů i návštěvnost byla velmi dobrá. Musím poděkovat sehranému realizačnímu týmu, který se podílel na organizaci výstavy. A díky musím vyjádřit rovněž Asociaci svazů chovatelů koní a všem zúčastněným chovatelským svazům za spolupráci a aktivní přístup. Mám z výstavy dobrý pocit a už pomalu začneme vymýšlet téma na rok 2010,“ pronesl Jiří Kunát, ředitel pořádajícího Dostihového spolku a ředitel výstavy. Více najdete ve článku Dušana Korela. Naše reportérka Magdaléna Straková pro vás připravuje podrobnou reportáž do říjnového Jezdectví s řadou „exkluzivních“ fotografií – těšte se!

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 7.9.2009 9:44:14

Popler versus Ventura 1:1. Téměř před stoletím. A stejně tak i nyní, kdy si dvě legendy našeho jezdeckého a dostihového sportu „zopakovaly“ souboj na pardubickém závodišti při výstavě Koně v akci. Srdce jezdce. To byl název vrcholu sobotního programu, jenž vzdal hold dvěma slavným postavám minulosti. Byl vzpomínkou na olympijského vítěze z roku 1928 Františka Venturu a dvojnásobného vítěze Velké pardubické Rudolfa Poplera. Na pardubické dráze je představovali dva velcí muži současnosti – účastník posledních dvou olympijských her ve všestrannosti Jaroslav Hatla a pětinásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Více již Dušan Korel ve svém příspěvku.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 7.9.2009 8:34:01

(Aktualizováno 3.9. - 8.10 hod.) Největší setkání koní a lidí v domově slavné Velké pardubické České pojišťovny. To je mezinárodní výstava Koně v akci, která se letos na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční už pojedenácté. Letošní ročník se bude konat od pátku 4. září do neděle 6. září. Výstava tentokrát nese podtitul Uniformy v sedlech. Návštěvníkům nabídne putování vojenskou jezdeckou historií od antiky přes středověk, renesanci, baroko až po novověk, prezentace koní významných evropských teritorií a koní východních včetně ukázky 1st Cavalry from Highland (Sever proti Jihu). Velmi podrobné informace k programu této akce přináší Dušan Korel. V přílohách pod článkem najdete nově podrobné programy s možností vytištění...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 3.9.2009 8:10:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020