volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>

V sobotu 9. února se konalo slavnostní vyhlášení sezony 2012 ve vytrvalostním ježdění. Tak jak roste úroveň tohoto sportu u nás i ve světě, rozhodli se organizátoři zvednout také úroveň samotného vyhlášení – a laťku postavili skutečně vysoko. Do fotogalerie můžete nahlédnout ZDE.

Autor: redakce Jezdectví, Michaela Litovová
Kategorie: volný čas
/ 12.2.2013 15:00:00

V sobotu 2. února se v pražském Radiopaláci uskutečnil galavečer, v jehož rámci proběhlo udílení Výročních cen České jezdecké federace. Sportovcem roku v rámci všech sedmi oficiálních jezdeckých disciplín byl výkonným výborem České jezdecké federace zvolen voltižní reprezentant Lukáš Klouda, který momentálně vede žebříček Světového poháru ve voltiži. Dalšími oceněnými byli Barbora Kamírová jakožto Vycházející jezdecká hvězda roku 2012, dále jezdec „navzdory všemu“ Lukáš Hnát a také dlouholetý pořadatel mezinárodních závodů spřežení v Nebanicích – Ing. Miloslav Šimáček.

Kategorie: volný čas
/ 3.2.2013 8:00:00

V sobotu 26. ledna se ve Velké Bystřici konal Galavečer pony. Na místě byli vyhodnoceni ti nejlepší z pony kategorií 8-12 a 13-16 let v drezuře i skocích a slovo při hlasování dostala vedle odborné komise také veřejnost. Kdo jsou tedy Jezdci roku 2012 a které jezdkyně se touto událostí rozloučily s pony sportem? To vše se dočtete uvnitř článku. Aktualizace 31. 1. 11 HOD: Fotogalerii z této akce najdete pod tímto odkazem.

Kategorie: volný čas
/ 31.1.2013 11:00:00

Zajímá vás, kdo byl nominován odbornými komisemi na skokové a drezurní jezdce a koně roku 2012? Samozřejmě tento seznam najdete i v lednovém čísle Jezdectví, ovšem tam se nevešly výsledky jednotlivých nominovaných. V článku tak najdete jména i s výčty výsledků. Chcete si zkusit hlasovat o nejlepší? V Jezdectví najdete SMS soutěž a hlasovat můžete i na našem FB. Aktualizace 28. 12. 14:30 HOD: V SMS soutěži hlasujte na číslo 906 15 09!! Aktualizace 17. ledna 16:50 HOD: Pod článek doplněn seznam volitelů dodaných drezurní a skokovou komisí.

 

Kategorie: volný čas
/ 17.1.2013 16:50:00

Již se stalo tradicí, že Zlínská oblast ČJF zahajuje v listopadu sérii vyhodnocení úspěšných jezdců sezony. I letos tomu nebylo jinak. V sobotu 3. 11. byly prostory zámku Holešov plné hovorů o koních. Je to nasnadě, protože se zde sešla početná skupina (cca 600) příznivců jezdeckého sportu.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Fatěnová
Kategorie: volný čas
/ 20.11.2012 11:09:02

Pětičlenný Výkonný výbor České jezdecké federace rozhodl na svém listopadovém zasedání o udílení výročních cen za rok 2012 v rámci všech sedmi jezdeckých disciplín, které zastřešuje. Stane se tak 2. února 2013 v pražském Radiopaláci na galavečeru, jehož součástí je i II. ročník plesu Jezdci v gala. Výročními cenami České jezdecké federace je pět kategorií dle vzoru Mezinárodní jezdecké federace. Z komisemi navržených kandidátů bude vybírat vítěze porota složená z členů Výkonného výboru ČJF a jednoho zástupce z každé disciplíny.

 

Autor: Zdena Motyginová, Tisková informace
Kategorie: volný čas
/ 16.11.2012 12:57:51

Odlehčenou částí galavečera Koně na Žofíně se staly telefonáty Aleše Suchánka blízkým rodinným příslušníkům jezdkyň roku Martiny Opočenské, Barbory Tomanové, Emy Jančářové a Zuzany Zelinkové. Martina by podle maminky uvařila Alešovi palačinky, Báry bratr Šimon velmi vtipným způsobem prozradil, jaký vztah má Bára k domácím pracem, sestra Emy Ida jistě pravdivě popsala Eminu neklidnou povahu a Zuzčin přítel Dušan Sabo odpovídal na otázku, jaká pohodářka Zuza je (ale došlo i na "talianskú domácnosť"). V článku najdete odkaz na záznamy hovorů v mp3.

Kategorie: volný čas
/ 16.3.2012 8:00:00

Právě proběhlo vyhlášení nejlepších skokových a drezurních jezdců a koní roku 2011. Žofínský palác byl svědkem předání cen 13 vítězům z celkem 65 nominovaných. Diváci tleskali ženám, neboť ty získaly všechny tituly Jezdce, tedy lépe řečeno Jezdkyně roku. A které to vlastně byly?

Kategorie: volný čas
/ 10.3.2012 22:00:00

Zítra! Ano, již zítra se budou rozdávat ceny jezdcům a koním roku 2011... A jaké že ceny to budou? Pojďte si prohlédnout upomínkovou cenu s logem galavečera, kterou jsme přivezli včera z Brna! A připomínáme, že se na všechny těšíme od 18 hodin v paláci Žofín!

 

Kategorie: volný čas
/ 9.3.2012 14:00:00
Koně na Žofíně - zbývají 2 dny!

Dnešní svátek všech žen (srdečně gratulujeme!) tak trošku předznamenává i galavečer Koně na Žofíně. Můžeme již nyní prozradit, že velkou část cen převezmou právě zástupkyně něžného pohlaví. Kromě toho, že obří pohár Jezdectví zvednou nad hlavu dvě ženy, Zuzana Zelinková a Ema Jančářová, si pro ceny nejlepším pořadatelům přijdou Libuše Půlpánová st. (JŠ Equus Kinsky) a Pavlína Bůžková (JK Ptýrov) a program zpestří svým zpěvem patronka tomboly Světlana Nálepková. Pro vítěze hlavních 4 kategorií je navíc připravena cena v podobě setu jezdeckých šperků Poukar a večer rozzáří i diamant od společnosti DIC, hlavní cena tomboly. Prezidentka FEI, princezna Haya, by jistě měla radost, neboť právě v těchto dnech podepsala Brightonskou deklaraci Žena a sport...

Kategorie: volný čas
/ 8.3.2012 8:00:00
Koně na Žofíně - zbývají 3 dny!

Do galavečera jezdeckého sportu Koně na Žofíně zbývají pouhé tři dny. A my pro vás máme dvě aktuální zprávy, jednu špatnou a jednu dobrou. Kterou byste chtěli vědět dřív? Tak začneme tou špatnou - dnes se pro velkou zaneprázdněnost omluvil z účasti Bolek Polívka. A ta dobrá? Včera potvrdil svou účast ministr zemědělství ČR Ing. Petr Bendl, který bude předávat ceny nejlepším koním na prostranství před Žofínem, odkud přímý vstup připravuje Prima Family.

Kategorie: volný čas
/ 7.3.2012 15:00:03
Koně na Žofíně - zbývají 4 dny!

Už jste si prostudovali březnové Jezdectví a v něm tipy našich čtenářů na jezdce a koně roku 2011? Najdete je na straně 43 - 4 koně a 9 jezdců. Dnes vám prozradíme, že v pouhém jednom případě se tip čtenářů shodl s anketou odborných porot. Zajímá vás v které? Pak buďte osobně na Žofíně a dozvíte se to přímo z úst průvodce galavečerem Aleše Suchánka. Těchto pět čtenářů bylo za své sms vylosováno, aby získalo zdarma dvě vstupenky na galavečer: I. Lehrmundová /K. Vary), V. Humplíková (Opava), Z. Nezval (Praha 6), E. Orctová (H. Králové) a L. Byrtusová (Brno). Vstupenky na něj čekají 10. 3. na recepci Žofína. 

Kategorie: volný čas
/ 6.3.2012 15:00:31

Galavečer jezdeckého sportu na Žofíně se kvapem blíží. Letošní program přinese několik novinek a jednou z nich je i tombola, jejíž výtěžek je věnován na uspořádání mistrovství republiky paradrezurních jezdců. Tombolu zaštítila svým jménem paní Světlana Nálepková, milovnice a majitelka koní. Ta je téměř pravidelným žofínským hostem, a nebude, stejně jako další VIP hosté, chybět ani tentokrát.  Jaké ceny na Žofíně najdete? Seznam tomboly se nám průběžně doplňuje. Ceny najdete také ve fotogalerii na našem Facebooku zde. Hlavní cenou bude diamant od společnosti Diamonds International Corporation. Všem dárcům velice děkujeme! Aktualizace 5. 3. 21:00 HOD: Aktualizovali jsme seznam tomboly.

Kategorie: volný čas
/ 5.3.2012 21:00:00

Dnes, v pondělí 5. března je to přesně 5 dní do galavečera jezdeckého sportu Koně na Žofíně. A protože hlavním pořadatelem galavečera je časopis Jezdectví, pro předplatitele tohoto šedesátiletého média je připravena speciální akce 1+1 zdarma. Více informací najdete v článku.

Kategorie: volný čas
/ 5.3.2012 8:00:43

Za necelý týden, přesně za šest dní se sejdou stovky hostů v paláci Žofín na galavečeru Koně na Žofíně. Mediálním partnerem akce je pražská rozhlasová stanice Českého rozhlasu Regina. A právě na ní se bude v pondělí 5. března od 11:30 hodin o koních mluvit. Nalaďte se tedy na 92,6 nebo můžete sledovat vysílání on-line. Kde dále se s Koňmi na Žofíně můžete setkat?

Kategorie: volný čas
/ 4.3.2012 15:00:00
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020