sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Všechna evropská jezdecká média už to včera psala - tak se připojujeme i my se svou troškou do mlýna. Flying, letos 11letý valach, jehož ještě vloni sedlal Kamil Papoušek, změnil stáj a od Denise Lynche se přemístil k Martinu Fuchsovi!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.1.2019 15:15:15

Skokový Světový pohár západoevropské ligy pokračoval prvním kolem v novém roce od 10. do 13. ledna v Basileji ve Švýcarsku. Za domácí nastoupila světová jednička Steve Guerdat, dále Martin Fuchs nebo Pius Schwizer. Do Basileje přijeli také Marcus Ehning, Peder Fredricson, Niels Bruynseels, Kevin Staut, Edwina Tops-Alexander a další. Kompletní přehled najdete v článku.

/ 14.1.2019 10:35:00

Young Riders Academy 2019 je projekt pro talentované mladé jezdce, ve kterém je možné získat půlroční stáž v renomované stáji u vybraného trenéra zdarma.

/ 13.1.2019 7:00:00

Po dlouhé a úspěšné kariéře odchází do důchodu šestnáctiletý hřebec All Star 5 (Argentinus x Alme). Svoji mezinárodní kariéru začal v roce 2011 s irským jezdcem Denisem Lynchem v sedle. Během své kariéry vyhrál a umístil se v mnoha pětihvězdových soutěžích po celém světě.

/ 6.1.2019 19:20:00

Do nového roku vstupuje jako skoková světová jednička Steve Guerdat. Na druhé místo tak klesnul Harrie Smolders, který se dlouho držel v čele žebříčku. Třetí místo patří Marcusi Ehningovi. Do první desítky se nově posunula z 11. na 9. místo Elizabeth Madden. O 43 míst se v žebříčku posunula také nejvýše postavená česká jezdkyně Emma Augier de Moussac. Kompletní žebříčky najdete v článku.

/ 2.1.2019 18:10:00

Od 26. do 30. prosince proběhly v belgickém Mechelenu tradiční jezdecké závody, jejichž součástí byly také soutěže Světového poháru ve skocích, spřežení a drezuře. Více uvnitř.

/ 31.12.2018 14:25:00

Ve čtvrtek v Mechelenu naposledy závodil třináctiletý hřebec Bisquet Balou C (Balou du Rouet x Polydor). Bezchybnou jízdou v soutěži Open Sires of the World Zangersheide se s belgickou jezdcem Nicolou Philippaertsem umístil na pátém místě. Nyní se přesouvá do Francie, kde bude působit v chovu. Společně s Philippaertsem zaznamenal hřebec mnoho top umístění v soutěžích Grand Prix a Poháru národů. Účastnil se také soutěží Global Champions, kde například letos v Londýně obsadil v soutěži 150/155 cm sedmé místo.

/ 29.12.2018 18:50:00

Na konci roku oznámil belgický jezdec Niels Bruynseels prodej své úspěšné klisny Cas de Liberté (Cracky Z x Chellano Z). Naopak nově bude jezdit vítěze soutěže Světového poháru v Londýně, 14letého hřebce Utamaro d’Ecaussinnes (Diamant de Semilly x Quidam de Revel).

/ 28.12.2018 16:50:00

Ve dnech 17. - 23. prosince probíhá v londýnské aréně Olympia tradiční předvánoční akce Olympia Horse Show. Na programu jsou další kola Světového poháru ve skocích, drezuře a spřežení. Podrobnosti uvnitř.

/ 22.12.2018 19:30:00

Max Kühner prodal svého talentovaného koně PSG Final (Toulon x Cassini) australské jezdkyni Edwině Tops-Alexander. Osmiletý valach má na svém kontě již mnoho úspěchů. Nedávno se umístil na druhém místě v CSI5* soutěži Světového poháru ve Stuttgartu. Bezchybně v říjnu absolvoval také první kolo CSIO5* finále Poháru národů v Barceloně. "Jsem smutný, že ztrácím takového talentovaného koně, který mi dovol splnit mnoho mých velkých snů. Ale aspoň je v top stáji, kde bude pokračovat ve své slibné kariéře," komentoval pro server WoSJ Kühner.

/ 20.12.2018 20:05:00

Belgický jezdec Jos Verlooy oznámil konec sportovní kariéry svého úspěšného koně Domino (Thunder vd Zuuthoeve x Azur de Paulstra). Patnáctiletý valach si nyní bude užívat života na pastvinách. S Dominem Verlooy proniknul do pětihvězdových soutěží. Společně vyhrál CSI5* Longines Grand Prix v Los Angeles v roce 2014. Účastnili se také mistrovství Evropy v Herningu 2013 a také Cáchách 2015. Byli součástí belgického týmu na Světových jezdeckých hrách v roce 2014. Dvojice také dvakrát závodila ve finále Světového poháru, kde se v roce 2015 v Las Vegas umístila na 5. místě.

/ 18.12.2018 18:00:00

Od 13. do 16. prosince proběhne v O2 aréně historicky první Global Champions Prague PlayOffs 2018. Startovní listiny na čtvrtek a složení týmů najdete uvnitř.  / Ve čtvrtfinále nastoupí za Prague Lions Bruynseels, Kellnerová a Fredricson / Prague Lions do semifinále nepostoupil  / V první páteční soutěži zvítězila Sára Vingrálková, ve druhé Kamil Papoušek / Semifinále vyhráli Madrid in Motion (van der Vleuten, Aznar, Houtzager) / David Will si spravil náladu / Anna Kellnerová pátá / V Super Grand Prix zvítězila Edwina Tops-Alexander / Sára Vingrálková 3. v CSI2* GP / V Super Cupu zvítězil Madrid in Motion

/ 17.12.2018 11:20:00

Poprvé v historii jezdeckého světového parkurového skákání se ve dnech 13. – 16. prosince 2018 v pražské O2 areně uskuteční mimořádná sportovní událost formátu CSI5* Play Offs Global Champions League o 10 mil. eur. Pořadatelem této události je Czech Equestrian Team ve spolupráci s LGCT a GCL. Podrobnosti uvnitř.

/ 12.12.2018 16:00:00

Poté, co Scott Brash se 17letou klisnou Ursula XII dokončil v neděli na šestém místě CSI5* Grand Prix v Ženevě, oznámil konec sportovní kariéry této klisny. "Naše dny se naplnily, byla to krásná cesta. Další top umístění v nejtěžším Grand Prix na konec kariéry. Sport bez tebe již nebude jako dřív, ale nyní je čas užívat si zaslouženého odpočinku. Děkuji ti za nekonečné vzpomínky Ursulo," píše Brash na Instagramu.

/ 11.12.2018 19:15:00

Sedmým kolem bude tento víkend pokračovat ve španělské La Coruni Světový pohár ve skocích západoevropské ligy. Na startovních listinách nechybí domácí jezdci Eduardo Alvarez Aznar a Manuel Fernandez Saro. Mezi hosty se pak představí Edwina Tops-Alexander, Ludger Beerbaum, Michael Whitaker a další. Více uvnitř.