volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456>>>

Vysoké výhry v soutěžích, výběrové řízení na pořadatele, zajištění kvalitních podmínek pro účastníky i diváky… Mistrovství republiky seniorů se letos koná v mnoha ohledech nově. Myslíte si, že byl konečně nalezen jeho vhodný systém? Nebo jak byste si takové mistrovství představovali? Mělo by probíhat na jednom tradičním místě? Chtělo by to třeba více kategorií než pouze dva oblastní týmy, ženy, senioři a mladí jezdci? Či je lepší systém u drezurního MČR, kde jsou všechny kategorie (děti, junioři, mladí jezdci i senioři a družstva) spojeny do jednoho data? Pojďte říci nahlas, co si myslíte.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 17.7.2009 12:00:00

I Mezinárodní jezdecká federace začala být aktivní v boji proti nebezpečným situacím v disciplíně všestrannost. Připadá nebezpečná i vám, nebo záleží hlavně na připravenosti koní a jezdců? Jezdíte všestrannost? Stal se vám osobně nebo vašemu koni na závodech úraz? Proč? Jak se podle vás dá úrazům ve všestrannosti předcházet? Je to otázka stavby trati a překážek nebo bezpečnostních prvků výstroje? A sledujete závody všestrannosti? Baví vás sledovat cross, připadá vám zdolávání terénních překážek atraktivní? Bylo by škoda vyškrtnout tuto disciplínu z programu olympijských her? Podělte se s námi o vaše názory a zážitky.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 10.7.2009 12:00:00

Pohlednice, to je zpravidla krásná fotografie na tvrdém papíře sloužící k potěše oka a zaslání pozdravu nám milým lidem. V dnešní době již rarita. Jejich funkci pomalu, ale jistě přebraly pohlednice elektronické. Přesto se ještě najdou lidé, kteří milují kouzlo starých, nezapomenutelných pohlednic a snaží se jej udržet. Mezi ně patří i paní Marta Mastná, zakladatelka a vedoucí klubu sběratelek pohlednic. Ale ne ledajakých, přesněji takových, které zobrazují koně. A nesmí chybět ani psi a kočky. Přinášíme vám s ní zajímavý rozhovor.

Autor: redakce Jezdectví, Aneta Hnyková
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 10.7.2009 7:38:15

Celkem mladá disciplína vytrvalost (endurance) má tento víkend svoji vrcholnou akci – mezinárodní závody v Pardubicích. Zajímáte se o ni (třeba jen okrajově), čtete výsledky, máte v ní přehled? Co vás na ní baví, jaké má přednosti? Nebo naopak vytrvalosti vůbec nefandíte a nechápete její obdivovatele a ty, co se jí věnují? Pojďte s námi najít společnou řeč.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 3.7.2009 12:00:00

Tento víkend probíhá v Brně veletrh Propet spojený mj. s Národní výstavou hospodářských zvířat a zemědělské techniky (podrobnější informace o této akci jsme přinesli v našem úterním on-line rozhovoru s M. Zachovou). Do Brna se chystá na 70 desítek koní a tak půjde i z hipologického hlediska o velmi zajímavou akci. Pořadatelé očekávají celkovou návštěvnost až 45 tisíc! A co vy – jezdíte rádi na výstavy? Rádi na nich něco nového vidíte, nebo jezdíte jen nakupovat? Nebo se tam pouze setkáváte se známými lidmi? Co byste na takové koňské výstavě rádi viděli? Měla by být třeba spojena i se závody – skokovými, drezurními případně reiningovými? Jak by podle vás měla vypadat taková ideální koňská výstava, která přiláká co nejvíce diváků? Diskutujte s námi a zanechte zde inspiraci třeba pro blížící se zářijové koňské výstavy...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 26.6.2009 12:47:21

V nadcházejícím týdnu se můžeme těšit hned na několik pořadů České televize (ČT4 Sport) z oblasti jezdeckého sportu. Záznam z Velké ceny Opavy zařazené do Českého skokového poháru 2009 uvidíme premiérově v pondělí 22. 6. v 15.45 a dále v reprízách: v úterý 10.35 h., v pátek 12.15 h. a 02.15 h., v neděli 03.45 h. Drezurní Grand Prix Brno uvidíme v premiéře v úterý od 21.00 hodin a v repríze bude odvysílána ve středu 14.50 h. a 03.40 h. a v sobotu v 9.40 h. V reprízách uvidíte i nedělní přímý přenos z Českého derby – ještě dnes v noci v 01.10 h. a v pondělí od 7.30 h. Dostihovému prostředí je věnován také pravidelný magazín Turf 2009 vysílaný v úterý od 17.10 h., v 03.25 h. a dále ve středu od 13.20 h. a v pátek od 19.30 h. Více v programu ČT.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 21.6.2009 4:26:27

Jedno z předešlých Témat pro vás bylo „Koně aneb dovolená bez nich?“ Dnes to zcela otočíme. Zajímalo by nás, kam pojedete trávit svůj volný čas během letních měsíců za koňmi. Chystáte se na nějaký koňský tábor, agroturistický víkend, pracovní brigádu u koní či klasickou dovolenou v sedle organizovanou cestovní kanceláří, resp. agenturou? Máte někdo namířeno ke koním do zahraničí? A co vy – majitelé koní? Vezmete si své čtyřnohé partnery na nějakou dovolenou „po kopytě“? Kam vyrazíte? Kde budete s koňmi nocovat? Plánujete si cestu předem, nebo máte raději dobrodružné putování bez plánů a map? Pochlubte se, dejte nám své tipy, kde to stojí opravdu za to! Uvítáme také následně vaše postřehy a příběhy z dovolených s koňmi. Rádi je na našich stránkách (ve speciální rubrice) uveřejníme a nejlepší z příspěvků odměníme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 19.6.2009 12:31:30

Jistě nebudeme daleko od pravdy, když konstatujeme, že většina majitelů koní je současně majitelem nějakého psího kamaráda. Ne ve všech jezdeckých areálech však přítomnost psů tolerují, ba naopak, někteří provozovatelé se snaží přítomnost psů v okolí svých stájí omezovat, nebo dokonce zcela zakázat. Proto jsme se rozhodli do pátečního Tématu pro vás zařadit právě tuto problematiku. Jak je to ve vaší stáji – smíte si tam brát svého psa? Kam dáváte pejska, když jdete jezdit? Zavíráte jej do sedlovny, šatny či boxu? Nebo je vychovaný a chodí s vámi na jízdárnu a na vyjížďky? Je mezi vámi někdo, kdo např. kvůli zákazu psů v jezdeckém areálu změnil místo ustájení svého koně? Budeme rádi, když se zapojíte do našeho tématu a pokud budete mít chuť, můžete přispět i do některého z předešlých diskusních článků...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 12.6.2009 10:00:00

Máme tady červen a s ním přichází i čas dovolených u moře, nebo jinde v zahraničí. S tím jsou ovšem  spojené starosti, kdo se postará o vašeho koně v období, kdy tu nebudete. Proto bychom se vás rádi optali, jak velké potíže vám dělá sehnat si na koně „záskok“, případně, zda kvůli koni zahraniční dovolené vynecháváte, resp. omezujete na kratší období. Když už se rozhodnete odjet – necháváte se pravidelně informovat o tom, jak se mu daří, nebo dokážete od koní oprostit myšlenky na celé období dovolené? Je pro vás jednodušší dojednat obstarávání koně s někým ze stáje, nebo se raději spolehnete na zodpovědnější osobu odjinud? Platíte za takovouto výpomoc? Pojďte nám prozradit, jak je to s vámi a vaší dovolenou bez koní!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 5.6.2009 12:00:00

Ani tento pátek vás neochudíme o rubriku Téma pro vás, přestože se minulý týden zrovna nesetkala s ohlasem. Pevně však věříme, že se nadále nebudete bát sdělit nám své názory a tato rubrika najde své uplatnění. Dnes bychom rádi věděli, jak mnoho ovlivňuje podrobné internetové zpravodajství vaši případnou osobní účast na jezdeckých závodech či jiných hipologických akcích. Myslíte si, že je on-line zpravodajství podrobně mapující dění během akce spíše na škodu, co se divácké účasti týče? Nebo je tomu podle vás naopak? Pokud máte možnost sledovat on-line video přenos, jako tomu bude např. následující neděli ze skokových závodů CSI* Hradec Králové, zvolíte raději osobní účast, nebo ušetříte čas a peníze za cestu a podíváte se na průběh soutěží přes web? Sledujete on-line zpravodajství z konkrétních akcí, přestože se jich osobně účastníte a viděli jste jejich průběh? Napište nám, jak to vidíte vy!

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 29.5.2009 8:47:36

V rámci úvodního dílu diskusní rubriky „Téma pro vás“ zabrousíme do vlastních řad. Rádi bychom znali váš názor, co si myslíte o novém webu Jezdectví.cz, zda se vám líbí, jestli je pro vás přehledný a zda je ovládání jednotlivých funkcí pro vás příjemné a jednoduché, nebo naopak. Vyskytly se vám při procházení webu nějaké potíže? Jsou pro vás některé funkce nesrozumitelné? Dejte nám o tom vědět! Také bychom se rádi dozvěděli, jaké informace na webu byste preferovali, zda jste spokojeni s novými rubrikami, resp. co byste na nich změnili. Zkrátka – pojďte nám říct, jak byste si tento web představovali. My se budeme snažit udělat maximum pro to, abychom jej dovedli co nejblíže vašim představám...

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 22.5.2009 12:00:00
<<<123456>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019