novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Definitivní povrch olympijského kolbiště

Definitivní složení povrchu olympijského kolbiště bylo v uplynulých dnech schváleno olympijskou komisí. Po listopadovém testování, kdy se v Londýně sešli mezinárodní skokoví jezdci, aby ozkoušeli kvalitu povrchu, došli bohužel k závěru, že je povrch příliš těžký a "pudinkovitý". Proto byl zahraničními experty vylepšen - jeho současné složení zahrnuje nevoskovaný písek, plstěné materiály a vlákna. 21. prosince proběhlo znovutestovaní jezdci Geoffem Billingtonem (skoky) a Richardem Davisonem (drezura) ke spokojenosti všech stran; nový povrch je tedy schválen.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.1.2012 10:09:15
Weinzauber již není mezi námi

Smutná novinka prolétla dnes drezurním světem. Čtrnáctiletý westfálský valach Weinzauber (po Weinberg) byl předešlé noci nalezen mrtvý ve svém boxe. Příčinou smrti pravidelného účastníka a letošního vítěze CDI Brno byla prasklá aorta. Bohužel tak oblíbenou dvojici - Robert Acs a Weinzauber - již neuvidíme. Jezdec Robert Acs, Maďar žijící v Německu, byl právě ve své domovině, když se smutnou zprávu dozvěděl telefonicky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.12.2011 21:52:38

Jaký asi bude nacházející rok 2012? I na to se v lednovém čísle pokusíme odpovědět. Samozřejmě doufáme, že plný koní - a také Jezdectví, které díky vaší přizni vychází již 60 let... A co jsme pro vás v prvním čísle jubilejního ročníku kromě přílohy Koníček, velkého plakátu a kalendáře připravili? Čtěte dále!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.12.2011 9:00:00

Kdo se těšil, že po delší době uvidí drezurní star Totilase naživo, ten bude následující zprávou zklamán. Hřebec totiž před nedávnem utrpěl lehké zranění na přední noze, a po dohodě s veterinářem mu bylo naordinováno vodění na ruce. I když je nyní zpátky v tréninku, bylo o jeho účasti na Frankfurt Festhallen Reitturnier, na kterou se jezdec Alexander Martin Rath dle svých slov moc těšil, v zájmu jeho zdraví rozhodnuto negativně. Snad příště... Ovšem celé závody můžete sledovat on-line na www.clipmyhorse.de, a to od čtvrtka 15. 12. až do čtvrté adventní neděle. Přidán odkaz na výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 16.12.2011 18:30:00

Dnes, tedy 12. 12. 2011 začíná hlasování o jezdce a koně roku na našem Facebooku. Kromě SMS hlasování tak získáváte další možnost, jak projevit svou přízeň vašim oblíbencům. V článku naleznete pravidla hlasování, která doporučujeme bedlivě přečíst.

Tituly jezdců a koní roku, které uděluje odborná porota, se budou vyhlašovat na žofínském galavečeru 10. 3. 2012.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.12.2011 12:00:08
P.S.I. aukce se blíží!

Světoznámá aukce P.S.I. (Performance Sales International) jde do finále. Celkem 51 koní (25 drezurních a 26 skokových) té nejvyšší kvality a oslnivých původů se již tuto neděli představí publiku a movitým kupcům. Dražit se začne ve tři hodiny a pokud se vám do severoněmeckého Ankumu nechce, můžete dražbu sledovat živě po internetu na www.psi-auktion.de.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.12.2011 10:14:42

Rubrice s názvem „Speciál“ jsme tentokrát věnovali celých 8 stran v časopise. Ovšem ani ty nestačily na to, abychom přinesli veškerá hodnocení sezony, která jsme v redakci nasbírali. A tentokrát trochu netradičně – o zážitky z uplynulé sezony jsme poprosili nikoliv známé jezdce, ale jejich blízké – trenéry, rodiče, sourozence...

Kategorie: zajímavosti
/ 26.11.2011 9:30:00

Státní svátek 17. 11. probíhal v obchodním domě Dance and Jump ve znamení vzdělávání nejmenších - slavnostně tu totiž představili vlastní Jezdeckou školičku, jejíž patronkou je Barbora Tomanová. Děti se v tento den nejen seznámily s fungováním školičky, těšící se velkému zájmu, ale mohly se za výhodných podmínek zapsat. K tomu si navíc za příjemné ceny pořídit jezdecké vybavení...

 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.11.2011 11:00:00

V Equiservisu, který téměř dva měsíce sídlí nově v Rudné u Prahy, o státním svátku nelenili a připravili pro své zákazníky skutečně pestré menu. Kromě výborného občerstvení se celý den soutěžilo, nakupovalo a kromě zábavy i díky radám nejrůznějších odborníků také vzdělávalo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.11.2011 11:00:00

V listopadovém čísle si můžete přečíst o známé Dostihové stáji Rabbit Trhový Štěpánov. Zrekonstruovaný areál sídlící v Pičíně na Benešovsku je domovem nejednoho šampiona, v roli plemeníka tady působí Rol´Over Beethoven. Pojďte nyní na malou prohlídku prostřednictvím fotografií...

Kategorie: zajímavosti
/ 19.11.2011 9:00:00

V listopadovém Jezdectví, které je právě na stáncích, jsme do rubriky "Navštívili jsme" zařadili návštěvu Opřetického dvora. V místě oblíbených parkurových závodů mají zázemí dvě velmi nadějné juniorky - Nicola Grünthalová a Adéla Půlpánová. Pojďte se prostřednictvím webu podívat na fotografie, které se nám k článku do časopisu nevešly...

Kategorie: zajímavosti
/ 5.11.2011 8:00:59

Tradiční oslava narozenin obchodu s jezdeckými potřebami Dance and Jump probíhala jako každý rok 28. 10., letos navíc také 29. 10. (sobota). Kromě drobných dárků k nákupu se zákazníci nejvíce radovali z akčního zboží, jímž byla naplněna takřka celá prodejní plocha. Dance and Jump však připravuje velmi zajímavý vzdělávací projekt pro nejmenší milovníky koní, který bude oficiálně představen 17. listopadu. Několik základních informací naleznete již nyní v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 29.10.2011 18:25:37
Edward Gal novým jezdcem Blue Hors Romanova

Drezurní fanoušci jistě zaregistrovali zprávu, že hlavní jezdec dánské stáje Blue Hors, Sune Hansen, byl propuštěn, a na základě této nemilé události se vydal vlastní cestou (nyní si pronajal část areálu a bude se zabývat výcvikem, prodejem a nákupem koní). Do sedla impozantního hřebce Blue Hors Romanova (po Rubin Royal) se místo něj posadí Holanďan Edward Gal, vůbec první jezdec ´nedánského´ původu na koních této slavné stáje. Dán Lars Petersen (žijící na Floridě), pro něhož kontakt se zdejšími koňmi nebude novinkou, dostal k dispozici Gredstedgards Casmira (po Continue). Cíl je pro oba jezdce jasný: OH Lodýn 2012.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 26.10.2011 16:21:29

Poslední letošní ´téčkové´ drezury se na českých obdélnících jely právě dnes v jihočeském Vondrově. V T zvítězila Hana Vášáryová s Luisem Lasalle, ve Sv. Jiří Klára Boháčková se Sirem Tapio. Její hřebec Kodex Royal se při příležitosti zdejších závodů rozloučil se svou sportovní kariérou. Kompletní výsledky naleznete v článku. Nejedná se však o poslední drezurní závody sezony - nižší stupně obtížnosti čekají na závodníky příští týden na Mělníku nebo o týden později ve Svinčicích. Aktualizace 17. 10. 8:53 HOD: Vložen odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 17.10.2011 8:53:02

V říjnovém čísle Jezdectví jste si mohli přečíst (resp. se dočtete, pokud ho ještě nemáte) o stáji manželů Onoprienkových. I když to nebyla jejich první návštěva, druhá je zásadně jiná - především proto, že z pronájmu v Lučkovicích se přestěhovali do vlastního areálu ve Vahlovicích. Přinášíme několik fotek, které se do časopisu nevešly...

Kategorie: zajímavosti
/ 15.10.2011 9:00:29
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020