zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

O víkendu 15. – 16. srpna 2009 se v areálu Stable Victory Želkovice uskutečnila již třetí zkouška letošní Black Horse Show. Na programu byl nácvik dvou čísel a to sice již avizovaného pasování novice Řádu německých rytířů a barokního dvora. Během víkendu panovalo velmi letní počasí a tak se sobotní zkouška rozdělila na čtyři části. V prvním bloku se jezdci seznámili se svěřenými koňmi a choreografií, kterou poctivě odpochodovali několikrát po svých. Druhá část byla ve znamení nácviku choreografie, tentokrát již koňmo. Po obědě si třetí část pánové odjezdili již v kostýmech a zbroji. Poslední zkouška proběhla již v plné parádě i s ohni. Neděle byla ve znamení dalšího čísla a to sice barokního dvora, jak zní jeho pracovní název. Černo bílé pas-de-deux se podařilo secvičit víceméně během jednoho bloku zkoušení. Podrobnosti o připravované Black Horse Show najdete na www.blackhorseshow.eu. Již v září budete moci na našich stránkách soutěžit o 100 vstupenek na tuto akci!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 20.8.2009 8:54:55

11. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci se blíží. Na pardubickém Dostihovém závodišti se bude konat od pátku 4. září do neděle 6. září. Program akce zpestří dva zahraniční hosté, kteří budou zastupovat Španělsko a Slovensko. Zemi z Pyrenejského poloostrova a starošpanělské koně Pura Razza Espaňola bude „zprostředkovaně“ reprezentovat italský hřebčín Excalibur, který sídlí nedaleko Brescie. Ze Slovenska do Pardubic dorazí hřebčín Motěšice. Více již Dušan Korel v dnešním článku....

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 17.8.2009 8:24:36

Již druhý ročník úspěšného divadelně-jezdeckého představení s názvem Black Horse Show bude 9. a 10. října hostit hala na pražském Císařském ostrově. Proč zrovna „Show černých koní“? Prim tu totiž budou hrát uhlově černí fríští koně, vzácné a noblesní plemeno původem z Holandska. Kdo někdy zahlédl jejich ladné křivky, bujnou dlouhou hřívu a okázalé chody, ten ihned pochopil, proč se jim říká černé perly. Společně se svými jezdci nám představí zajímavá historická období, scénická show nabídne ohlédnutí do dob rané gotiky a křížových výprav, navštíví období napoleonských válek, zavede nás na holandský venkov a na mnoho dalších míst. Podrobnosti přinášíme v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 11.8.2009 3:40:45

Mezinárodní výstava Koně v akci (Pardubice, 4. – 6. září) se představí návštěvníkům s hodně napovídajícím názvem Uniformy v sedlech. V programu proto dostane velký prostor vzpomínka na časy, kdy chov koní ve vojenských hřebčínech měl zásadní státní význam a dragouni, husaři a huláni patřily k elitě vojska. Dva nejslavnější jezdce československé historie připomene projekt Ventura kontra Popler. Olympijský vítěz František Ventura a dvojnásobný hrdina Velké pardubické Rudolf Popler prožili profesionální kariéru v sedle jako důstojníci armády. A co dál chystají pardubičtí pořadatelé? To vám již prozradí ve svém příspěvku Jiří Křepelka.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 15.7.2009 12:44:40

Zajímavý program nejen pro milovníky koní nabídl v sobotu Propet. Zemědělská výstava byla tentokrát doprovázena také speciálním koňským programem. Celodenní program na předvadišti i v přilehlém přednáškovém sále se setkal se zájmem diváků, kteří kromě koní mohli ve výstavních halách sledovat další hospodářská zvířata a domácí miláčky. Ovšem vítaná zábava na venkovním předvadišti vykouzlila přítomným divákům úsměv na rtech - mohli si vyzkoušet přirozenou komunikaci s koněm, podívat se na westernové disciplíny, plemenná zvířata nebo shlédnout kolekci plemen. Po oficiálním programu ještě někteří zájemci z řad pořadatelů mohli dostat speciální přednášku o kolumbijském plemeni paso fino od pana Kubeši a mnozí si mohli jeho chody vyzkoušet i v sedle. Premiéru zde měl také automobil pro přepravu různých druhů zvířat včetně koní, který navíc získal speciální ocenění pro vystavovatele. Přepravní prostor je vybaven napáječkami, speciálními ventilátory a řidič může sledovat teplotu v tomto prostoru v kabině na displeji. Více již ve fotogalerii Zdeny Motyginové.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.6.2009 7:30:00

Už pojedenácté se na pardubickém Dostihovém závodišti uskuteční mezinárodní výstava Koně v akci. V tomto roce se bude konat od pátku 4. září do neděle 6. září. Letošní ročník nese název Uniformy v sedle. Návštěvníkům nabídne putování vojenskou jezdeckou historií od antiky přes středověk, renesanci, baroko až po novověk. A další dělení bude podle významných evropských teritorií, k vidění budou i ukázky americké armády generála Custera (Sever proti Jihu) a koní východních. Podrobnosti se dozvíte z článku Dušana Korela.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 17.6.2009 11:12:35

V pátek 15. května 2009 proběhlo slavnostní otevření výstavy věnované koním Převalským v Regionálním muzeu v Chrudimi. Výstava nese název „Poslední divoký kůň“ a je součástí oslav 50. výročí založení plemenné knihy těchto koní. Slavit bylo možné i narození hřebečka v Hipologickém muzeu ve Slatiňanech, které se narodilo právě 15. května. Podrobnosti přináší Lenka Gotthardová.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 27.5.2009 4:00:00

Od 24. do 26. dubna se ve Francouzském městečku Saulieau konal již 4tý ročník výstavy koní s názvem Equibourgogne a Česká republika zde měla své zástupce! Česká Barokní Společnost přijala pozvání rodiny Willms a zároveň nabídku účinkování na noční show společně s hvězdou jezdecké show Appasionata Sylvií Willms. Českou republiku v Burgundech prezentovali Johana Moutelíková s Romeem a Anna Reinbergerová s koňmi West a Corona a psem Rickym.

Autor: Johnny
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 29.4.2009 5:57:00

Během uplynulého víkendu se na pražském Císařském ostrově uskutečnila již 8. výstava koní a všeho, co ke koním patří, kterou doprovázely po celé tři dny také parkurové závody. Z nich vám v nejbližší možné době přineseme aktuální výsledkový servis. Nyní vám však nabízíme fotografický průřez programem uvnitř jezdecké haly, kde probíhaly 2x denně jezdecké ukázky...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 26.4.2009 5:56:11
V pátek a o víkendu na 8. výstavu koní na \"Trojáku\"

Sezóna běží a tak opět tento víkend proběhne celá řada koňských akcí. Pro obyvatele Prahy je nejblíž sportovně-výstavní kombinace tradiční jarní výstavy koní na Císařském ostrově, kterou na venkovních kolbištích doplňuje první kolo nového "Českého šampionátu mladých koní" a parkurové závody. Bližší informace najdete v kalendáři akcí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 23.4.2009 4:45:33
V rámci konání ME v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní ve dnech 28.-29. září 2007 na Klokočově vyhlašuje předsednictvo Svazu chovatelů haflingů rámcovou soutěž NEJSILNĚJŠÍ HAFLING ČR. V článku naleznete podrobnosti.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 30.7.2007 0:00:00
Český svaz chovatelů haflinga (ČSCHH) organizoval víkendový zájezd na výstavu Euro Haflinger 2007, která se konala od 7. do 10. června ve známém italském městečku Meranu. Tato akce se letos uskutečnila poprvé, proto jsme na známé dostihové závodiště v malebném lázeňském městě vstupovali s velkými očekáváními...
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 2.7.2007 1:45:45
Ten, kdo tančí s koňmi... je v galerii

Konečně jsme se dostali k tomu umístit pár desítek zajímavých snímků z vystoupení Jeana-Françoise Pignona do naší fotogalerie. Samozřejmě nechybí ani další účinkující z představení nazvaného Ten, kdo tančí s koňmi. Autorkou snímků je fotoreportérka Jezdectví Magdaléna Straková. Račte se pokochat...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 29.5.2007 4:12:16
Letos již podeváté se sejdou lidé a jejich koně počátkem září, přesně 7.-9.9. na největší výstavě koní v České republice, kdy na pěti předvadištích zároveň máte možnost komfortně sledovat chovatelské ukázky i zajímavý koňský program - specifická vystoupení. Všem, kdo se ještě k návštěvě Pardubic nerozhoupali, doporučujeme právě tuto akci, pořádanou pod záštitou ASCHK ČR, rozhodně letos navštívit. Pořadatel zároveň vyzývá majitele koní východních plemen k účasti! Podrobnosti naleznete v této pozvánce.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.5.2007 2:04:30

A je to za námi! Vystoupení Jean-Francois Pignona, o jehož cvičitelských i jezdeckých kouscích básní snad celý svět, mohlo v neděli 20. 5. zahlédnout v hale na Císařském ostrově i české obecenstvo. Takže jaké to bylo? Splnilo vystoupení zázračného Francouze a jeho pěti klisen všechna očekávání?

Autor: jaja
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 22.5.2007 1:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020