volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Zdalipak jste navštívili srpnové oslavy 200. výročí založení Zemského hřebčince v Písku? Mohli jste se o nich dočíst na stránkách říjnového Jezdectví. V článku Martiny Kůstkové jste se dozvěděli, že na místo dorazili také významní hosté. Pokud jste četli důkladně, bude pro vás velmi snadné odpovědět na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 26. 10. 13:00: Kalendář vyhrává Petra Hrůzová z Humpolce.

Kategorie: volný čas
/ 26.10.2011 13:00:01

Říjnové Jezdectví v sobě skrývá spoustu zpráv ze všemožných odvětví sportu a spřežení není výjimkou. Pravidelná pondělní otázka se bude týkat reportáže z MČR v Lipinách, jejíž autorem je Romana Němcová. Pokud jste se rozhodli s námi soutěžit o kalendář na rok 2012, nahlédněte do článku. Najdete v něm nejen soutěžní otázku, ale také podmínky účasti. Aktualizace 18. 10. 19: 30 HOD: Kalendář vyhrává Petra Smékalová z Olešnice.

Kategorie: volný čas
/ 18.10.2011 19:30:01

Říjnový speciál měsíce patří tentokrát udidlům. Rozhodně není pochyb o tom, že se jedná o velmi důležité téma a než svému koni určitý tip udidla naordinujeme, měli bychom si důkladně danou problematiku nastudovat. A právě aktuálního speciálu o udidlech se bude týkat i dnešní soutěžní otázka. Najdete ji uvnitř článku. Aktualizace 12. 10. 9:00 HOD: Kalendář vyhrává Michala Drahošová (Brandýs nad Labem).

Kategorie: volný čas
/ 12.10.2011 9:00:01

Již tradiční soutěžní otázka při pondělku bude patřit novému, říjnovému Jezdectví. Pokud jste do něj už stihli nahlédnout, máte velkou šanci vyhrát jeden z dalších kalendářů na rok 2012, o něž každý týden hrajeme. Otázka se bude týkat ME v Madridu - více uvnitř článku. Aktualizace 6. 10. 13:00 HOD: Kalendář vyhrává Tereza Procházková z Hradce Králové. V článku najdete odkaz s informacemi o vévodkyni z Alby, která je zachycena na fotografii v reportáži o ME v Madridu.

Kategorie: volný čas
/ 6.10.2011 13:00:39

Třetí otázka týkající se zářijového čísla s irským cobem na titulce se bude týkat dalšího příběhu z Veterinární kliniky v Heřmanově Městci, který popisuje MVDr. Jana Mezerová. Ten pojednává o smutném konci sedmiletého fríského hřebce. Budete vědět, v kolik hodin a kterého dne našla ošetřovatelka tohoto hřebce zavaleného v boxu? Napište nám, bude-li vaše odpověď správná, opět můžete vyhrát zajímavou cenu.  Aktualizace 29. 9. 13:00 HOD: Kalendář vyhrává Pavla Kůrková z Břeclavi.

Kategorie: volný čas
/ 29.9.2011 13:00:47

A máme tu pro vás již podruhé naši novou rubriku, v níž prověříme, jak pozorní jste čtenáři. V článku objevíte soutěžní otázku týkající se zářijového čísla časopisu Jezdectví. Čím dříve odpovíte, tím lépe. Každá správná odpověď, kterou obdržíme do dnešní půlnoci, bude zařazena do losování o ceny. Aktualizce 21. 9. 07:30 HOD: Vítězem se tentokrát stává pan František Krůta, Bohumín.

Kategorie: volný čas
/ 21.9.2011 7:30:44

SoutěžJe tomu již 14 dní, kdy se předplatitelům dostalo do rukou srpnové Jezdectví. Dnes tu máme soutěž nejen pro předplatitele, ale pro všechny pozorné čtenáře. Právě v posledním čísle časopisu Jezdectví jsme vám v rubrice „Já kůň“ odkryli mnoho zajímavostí o současném stavu, nedávném transportu a chovu koně Převalského. Zároveň jsme také představili dvě zástupkyně tohoto předka koně domácího. Jedna z klisen nás nyní provede soutěží měsíce... Aktualizace 13. 9. 20:30 HOD: Vyhlášení výsledků...

Kategorie: volný čas
/ 13.9.2011 20:30:56

Už jste prolistovali zářijové Jezdectví? Nebo dokonce i přečetli? Tak pojďte, vyzkoušíme si, jak pozorní jste byli. Každé pondělí si spolu s námi můžete prověřit v čtenářské soutěži svůj postřeh. V článku najdete otázku, budete-li vědět odpověď, zašlete nám ji ještě dnes e-mailem spolu s adresou. V případě, že se trefíte, zařadíme vás do každotýdenního losování o ceny. Aktualizace 13. 9. 9:30 HOD: Kalendář putuje do Petřvaldu u Karviné.

Kategorie: volný čas
/ 12.9.2011 0:01:00

II. ročník Ankety Nejkrásnější kůň České republiky jde do finále. Z  25 představených zástupců nejpopulárnějších a nejrozšířenějších plemen chovaných v České republice je vybrána finálová desítka. Nejvíc hlasů v dosavadním průběhu dostal fríský kůň (504), nejméně český teplokrevník (150). Teď ovšem všechno začíná znovu a výsledek může být úplně jiný. Rozhodnout může i váš jediný hlas. Na rozhodnutí, kterému z finalistů věnujete svou přízeň, máte 20 dní. Aktualizace 22. 8. 10:30 HOD: Výsledky ankety: Nekrásnější je Baron fan Odingastate.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
/ 22.8.2011 10:30:00

Srpen 2011Jak jste si již zvykli, každé číslo časopisu Jezdectví přináší nějakou soutěž. Srpnové číslo, kterému bude brzy s příchodem zářijového odzvoněno, přináší rovnou čtyři soutěže. Soutěžit jste mohli o sedlo Kentaur Naxos, o Next Level Hoof (péče o kopyta) od Farnamu a ve zbrusu nové fotosoutěži o stolní kalendář Jezdectví včetně jmen koní z dílny fotografky Christiane Slawik. Nelze opomenout ani soutěž o knihy věnované koním Převalským. Jak se do soutěží zapojit? Více...

Kategorie: volný čas
/ 22.8.2011 6:00:00

Hannoverský svaz věnoval do naší soutěže (stejně jako časopisu Reiter Revue) celkem dvacet volných vstupenek na letošní Mezinárodní skokový a drezurní festival ve Verdenu v termínu 3. - 7. srpna, jehož součástí je i Mistrovství světa mladých drezurních koní a Šampionát mladých hannoverských skokových koní. Vstupenky platí na celé 4 dny a díky nim můžete navštívit také expozici v Muzeu koní ve Verdenu. Jedná se skutečně o jedinečnou příležitost zúčastnit se této velkolepé akce, jelikož vstupenky bylo možné zakoupit pouze do konce června!  Aktualizace 1. 8. 11:40 HOD: Vyhlášení vítězů uvnitř článku.

Kategorie: volný čas
/ 1.8.2011 11:40:44

II. ročník Ankety Nejkrásnější kůň České republiky je v plném proudu. Po malých, chladnokrevných, historických,westernových a orientálních plemenech se jako další představují reprezentanti teplokrevných - sportovních plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 29. 7. 14:00 HOD: Upozorňujeme, že 31. července končí hlasování v divizi teplokrevných - sportovních plemen. Aktualizace 1. srpna 10:00 HOD:  Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 399 čtenářů. Nejvíce hlasů (132) získal český teplokrevník 1/429 Kimi.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
/ 1.8.2011 10:00:00

Anketa Nejkrásnější kůň 2011: orientální plemenaII. ročník Ankety Nejkrásnější kůň České republiky je v plném proudu. Po malých, chladnokrevných, historických a westernových plemenech se jako další představují reprezentanti orientálních plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 16. července 12:30 HOD: Damask vyhrál s přehledem.

Kategorie: volný čas
/ 16.7.2011 12:30:00

Díky spolupráci časopisu Jezdectví a společnosti Kentaur, české firmy zabývající se výrobou jezdeckých potřeb pro český i zahraniční trh, se opět můžete zúčastnit soutěže o sedlo z produkce této společnosti. Opět jde o oblíbené skokové sedlo Kentaur Naxos, tentokrát na vlněném polštáři. Ten se ideálně přizpůsobí tvaru hřbetu koně, je tedy vhodný pro koně s citlivým hřbetem, navíc je možné sedlo podle speciálních požadavků dotvarovat. Kdo se tedy bude moci soutěže zúčastnit a kdy? Soutěž je určena pouze pro předplatitele časopisu Jezdectví a její znění najdete v červencovém čísle, které vychází již zítra. Informace o předplatném naleznete zde. Vyplnit on-line formulář lze na tomto odkazu. Aktualizace 29. června 18:00 HOD:  Dnes byla soutěž zahájena a můžeme prozradit, že se v redakci sešlo již několik prvních odpovědí!

Kategorie: volný čas
/ 29.6.2011 18:00:00

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky odstartovala do II. ročníku. Po malých, chladnokrevných a historických plemenech se jako další představují reprezentanti westernových plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 30. 6. 21:00 HOD: Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 559 čtenářů. Nejvíce hlasů (272) získal quarter horse (American Quarter Horse) 1522 Great Little Step.

 

Autor: Lucie Hladová, Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
/ 28.6.2011 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020