sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Poníci míří do Pardubic

Již od pátku probíhá na pardubickém závodišti mistrovství České republiky pony v drezuře a ve skocích. Veškeré informace o tomto šampionátu (rozpis, startky, výsledky, foto) naleznete na internetových stránkách pořadatele http://www.pardubice-racecourse.cz/mcr_pony.html.

Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 9.8.2007 3:49:59
Česká účast na Mistrovství Evropy pony
Aktualizace 22.7. 13:00 - Veronika Příhodová s IBALGIN FAST parkur všestrannosti za 12 a konečné 33. místo ze 48 startujících. Gratulujeme!
Aktualizace 21.7. 19:00 - Michaela Krulichová bohužel nedokončila druhou kvalifikaci, po odmítnutí ztratila nervy a zapomněla kurz parkuru. I k Anetě Pažoudkové se štěstí otočilo zády a nedokončila cross. Lipana vyšetřil veterinář a konstatoval mírně bolavou nohu. Proto se zřejmě Lipan necítil na trati ve své kůži, je to přece jen koník velmi jemné konstituce, i když zkušený militarista. Naštěstí Veronice Příhodové se dařilo dobře, absolvovala cross čistě, dostala jen 6 tr. bodu za čas a posunula se dopředu na 32. místo. Zůstává tak jediným českým želízkem v ohni a v neděli jí držte palce od půl jedenácté při parkuru.
Aktualizace 19.7. 14:50 - Míša čistě první kvalifikaci 130 cm. Veronika v drezúře military 361,00 / 64,10, Aneta 324,00 / 72,90. Lipana bohužel v závěru drezúry vyplašil aplaus od parkurů...
Do Freudenbergu v Německu odjely reprezentovat ve všestrannosti Aneta Pažoudková - LIPAN, Veronika Příhodová - IBALGIN FAST a ve skocích Michaela Krulichová - NIGHTFEVER 2.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 22.7.2007 1:05:06
Aktualizace: 22.7. 13:00 - Veronika Příhodová s IBALGIN FAST parkur všestrannosti za 12 a konečné 33. místo ze 48 startujících. Gratulujeme!
21.7. 19:00 - Michaela Krulichová bohužel nedokončila druhou kvalifikaci, po odmítnutí ztratila nervy a zapomněla kurz parkuru. I k Anetě Pažoudkové se štěstí otočilo zády a nedokončila cross.
/dále v článku/
Do Freudenbergu v Německu odjely reprezentovat ve všestrannosti Aneta Pažoudková - LIPAN, Veronika Příhodová - IBALGIN FAST a ve skocích Michaela Krulichová - NIGHTFEVER 2.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 22.7.2007 1:00:06
POZOR! Změna soutěží (JK Hradec nad Moravicí)
JK Hradec nad Moravicí vzhledem k malému počtu startujících ruší nedělní soutěže a přesouvá soutěže pony na sobotu 14.7. od 15.00 hodin. Pořadatel žádá účastníky pony soutěží o potrvzení jejich startů vzhledem k této změně. Program sobotního dne naleznete zde.
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 12.7.2007 9:17:21
Radovan Šalek on-line již tuto středu!

Jak jsme již koncem května avizovali, jako další v pořadí bude na vaše dotazy v on-line rozhovoru odpovídat ing. Radovan Šalek (známý rozhodčí a komentátor), který nahrazuje ve funkci manažera pony komise ČJF Ivetu Biolkovou. Ptát se na co chcete můžete již nyní v připraveném tématu, na odpovědi se můžete těšit ve středu 13.června 2007 mezi 14. a 15. hodinou. Pevně věříme, že si uděláte čas a budete na odpovědi „živě“ reagovat.

Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 11.6.2007 4:30:59

Úvodní díl mělnického pony festivalu, nejstaršího podniku pro děti na ponících, se odehrál ve dnech 20. - 22. 4. Od prvního, konaného před sedmi lety, zůstalo základní schéma soutěží věrné myšlence uspořádat akci, která nabídne během tří dnů dětem možnost soutěžit v drezuře i skákání v co možná nejužších skupinách vrstevníků, umožňující dobré umístění a vylučující nerovný souboj proti starším a zkušenějším.

Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 1.6.2007 10:09:52
On-line rozhovor s manažerem pony komise ČJF

Kdo čte zápisy z VV ČJF, jistě ví, že novým manažerem pony komise ČJF se stává ing. Radovan Šalek (známý rozhodčí a komentátor). Ve funkci nahradí Ivetu Biolkovou. I přes svoji velkou pracovní vytíženost nám Radovan Šalek přislíbil zúčastnit se dalšího dílu našich on-line rozhovorů s podtitulem Zeptejte se na co chcete... Předběžný termín byl stanoven na středu 13. června v odpoledních hodinách. Přesný čas upřesníme několik dní předem, kdy současně otevřeme téma pro vkládání vašich dotazů. Změna manažera jistě nebude jediným ožehavým tématem, na které přijde „řeč“, takže neváhejte a připravujte si dotazy! :o)

Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 29.5.2007 9:28:46
Máte talentované dítě obdařené láskou ke koním a touhou srovnat svůj um v sedle s jinými dětmi? Věříte, že představitelé jezdeckého sportu ČR skutečně dělají vše proto, aby z našich dětí vyrostla nová a kvalitní jezdecká generace? Rozhlodli jste se proto, že dítě i s jeho poníkem pošlete na pony závody? Abyste se nedivili, s čím se na nich můžete setkat! O tom nám ve svém článku píše Jana Rosická.
Autor: jaja
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 28.5.2007 3:00:00
Pony galavečer v Rychnově

Aktuální zpráva z Rychnova nad Kněžnou, kde proběhl v sobotu Pony galavečer, zní, že pony jezdkyní roku 2006 se stala Lenka Vachutková, poníkem roku 2006 je její Pegas 12 a trenérem roku otec jezdkyně Ladislav Vachutka. Vyhodnocen byl také výkonnostní žebříček pony a spousta dalších rámcových cen. Více informací o této akci najdete na stránkách pony komise ČJF a připravujeme z ní pro vás také reportáž do dubnového Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 25.2.2007 7:40:25
Výkonnostní žebříček pony - konečné pořadí
Na stránkách pony komise najdete konečné pořadí výkonnostního žebříčku pony v sezoně 2006. Slavnostní vyhlášení proběhne 24. února v Rychnově nad Kněžnou.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 30.1.2007 3:00:25
K 1.1.2007 platí různé změny FEI pravidel, mezi nimi i změny týkající se pony a jejich měření na mezinárodních závodech. Pozor - nejedná se o zvýšení KVH pony! Uvádíme podrobný překlad konkrétních článků.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 23.1.2007 3:16:40

V tradičním termínu 27. - 29. prosince se koná v Herouticích skokové soustředění pro pony pod vedením J.Skřivana, které je finančně podpořené pony komisí ČJF - trénink je plně hrazen z rozpočtu ČJF. K dispozici jsou již jen poslední volná místa. Veškeré informace a přihlášky najdete na www.heroutice.cz. Na soustředění navazuje rovněž již tradiční halový předsilvestrovský veřejný trénink - soutěže 70 -100 cm pro pony i velké koně.

Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 2.12.2006 8:36:11
Pony liga 2006 - známe vítěze
Ve finále Pony ligy pro děti 8 – 12 let zvítězila po rozeskakování s Katkou Nedělovou Lucie Krulichová, FÍK, JO La Boheme Zduchovice. V otevřené kategorii Pony extraliga pro jezdce 8 – 12 let byla po tvrdém boji s výměnou koní nejlepší Barbora Žáčková, Horse Academy před Janou Perníčkovou, přičemž musel rozhodovat součet časů ze všech čtyř kol. Nejlepším koněm finále byla AURA 1, SKL Trojanovice s čistým kontem. Překrásnou dekorovací deku obdržela od firmy Šepra Mělník pana Lumíra Šebesty. Podrobnosti hledejte v nejbližší době na www.ponyliga.cz.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 26.11.2006 7:51:32
Přijměte pozvání na atraktivní finálový víkend seriálu Pony liga 2006. Vězte, že finále s výměnou koní není jediným trhákem závodů Podrobnosti v článku...
aktualizace 25.11. 22.05: Nejnovější informace hledejte na www.ponyliga.cz nebo na www.heroutice.cz. V kategorii Teenager je vítězkou domácí Jana Perníčková, v neděli se koná závěrečná exhibice, v níž je první cenou horské kolo v hodnotě 9.000 Kč. Kategorii Pony liga dětí 8-12 let zítra uzavře dvoukolová finálová soutěž handicap SP, v níž nastoupí prvních osm dle konečného pořadí. Do finále Extraligy s výměnou koní  na obtížnosti ST pro pony někteří přední umístění z konečného pořadí nenastoupí pro nemoc či po poradě s trenérem. Uvidíme tyto dívky: vítězku kvalifikace Barboru Žáčkovou (MAXIMO COPILOT, Horse Academy) a dále Lucii Strnadlovou (AURA 1, SKL Trojanovice), Janu Perníčkovou (VIDAR, JK Heroutice) a Andreu Neradovou (TONY, JK Atrej). První soutěží je v deset hodin skákání v maskách a program pokračuje dalšími soutěžemi přes slavnostní zahájení ve 13.00 až po exhibici, finále ligy a očekávanou výměnu koní.
Autor: DasaH
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 24.11.2006 0:43:38
Pony Channel Star má první ročník za sebou
Seriál Pony Channel Star vyvrcholil v pátek 17. listopadu v jezdecké hale na pražském Císařském ostrově. V kategorii do 12 let zvítězila Zdeňka Vávrová s Tajly startující za JO La-Boheme Zduchovice, v kategorii do 16 let si další letošní triumf odvezla Lenka Vachutková s Pegasem 12 z JO při ZD Dubicko Úsovsko. Výsledky obou finálových soutěží najdete na oficiálních stránkách pony komise ČJF, reportáž z těchto závodů pro vás připravujeme do prosincového Jezdectví.
Kategorie: sport
Rubrika: pony
/ 18.11.2006 7:33:21
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020