sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Australskou všestrannost postihla během necelých dvou měsíců další tragédie. Při cross-country Sydney International Horse Trial zemřela 19 letá Caitlyn Fischer po pádu z koně. Podle předsedkyně australské jezdecké federace kůň přepadl přes překážku přímo na jezdkyni. Přivolaným záchranářům se již dívku nepodařilo oživit.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 30.4.2016 19:00:00

Trojnásobný vítěz Burghley, valach Avebury, byl odhlášen z květnových závodů v Badmintonu a jeho majitelé oznámili konec sportovní kariéry této koňské superstar. V sedle s Andrew Nicholsonem nasbíral za svoji kariéru tento 16 letý valach 2113 bodů do žebříčku britské všestrannosti. „Bohužel již se na něm projevuje věk a tak si zaslouží odpočinek,“ říká majitelka Rosemary Barlow.

/ 21.4.2016 19:20:00

Ve dnech 14. – 17. dubna se na pardubických kolbištích uskutečnily hned dvoje závody. Nejprve to byly chovatelské soutěže, poté první ze seriálu kvalifikačních kol Zlaté podkovy, která vyvrcholí na podzim v Humpolci. Do těchto závodů bylo přihlášeno téměř 250 koní. Aktualizace 18.4. 12:30 HOD: V kvalifikaci na Zlatou podkovu jednoznačně kraloval Jaroslav Hatla. Kompletní výsledky najdete uvnitř.

/ 18.4.2016 12:30:44

Březnový světový žebříček všestrannosti se nezměnil. Stále s velkým náskokem vede německý jezdec Michael Jung - víte jak trénuje? Přečíst si můžete v dubnovém Jezdectví - na druhém místě je Australan Christopher Burton a na třetím Tim Price z Nového Zélandu. Jak jsou na tom čeští jezdci? Kompletní žebříčky najdete v článku.

/ 10.4.2016 15:00:00

O víkendu 1. - 3. dubna probíhaly v polské Strzegomi národní všestrannostní závody CNC1*, CNCP, CNCL, CNCLL. Závodů se účastnilo i mnoho českých jezdců, z nichž hned dva zvítězili ve svých soutěžích. CNC1* vyhrál Jaroslav Hatla s Reenmore Alfie, soutěž CNC - P Miloslav Příhoda a Ferreolus Interkonix. Kompletní výsledky najdete uvnitř článku.

/ 4.4.2016 16:10:00

Německá všestrannostní jezdkyně Ingrid Klimke dnes slaví 48. narozeniny. Své narozeniny oslavila stylovým vítězstvím o víkendových závodech CIC2* v Luhmühlenu. Byly to její první závody po vynucené zdravotní pauze. S koněm Horseware Hale Bob OLD vyhrála s celkovým skóre 37,7 trestných bodů. Se svým druhým koněm SAP Escada FRH pak dokončila na třetím místě.

/ 1.4.2016 16:40:00

První závody nové sezony 2016 Poháru národů ve všestrannosti probíhají od 23. do 25. března ve francouzském Fontainebleau. Závodů se účastní světová špička včetně olympijského a evropského šampiona Michaela Junga (těšte se na jeho tréninkové rady v dubnovém Jezdectví!) a světové šampionky Sandry Auffarth. Aktualizace 28. 3. 10:00 HOD: Kdo vyhrál první kolo Poháru národů? Více uvnitř.

/ 28.3.2016 10:00:00

Novozélandský všestrannostní jezdec Andrew Nicholson slavil o víkendu vítězný návrat po srpnovém vážném zranění. Během CIC3* v Gatcombe si minulý rok poranil krk při pádu na poslední překážce a téměř ochrnul. V neděli zvítězil se svým koněm Perfect Stranger na závodech Aldon Horse Trials v Somerset v soutěži Open Intermediate před druhou Pippou Funnnel s koněm Second Supreme a třetím Paulem Tapnerem s Counterparty. Svůj návrat na závody ohlásil také William Fox-Pitt, jenž se plně zotavil po pádu v cross country na mistrovství světa mladých koní. Fox-Pitt plánuje startovat se svými čtyřmi koňmi začátkem dubna v Burnham Market Horse Trials.

/ 22.3.2016 18:20:00

Jezdci z celého světa sdílí na sociálních sítích své oblíbené fotografie se svými koňmi a hashtagem #RideForOlivia k uctění památky mladé talentované jezdkyně Olivie Inglis, která zemřela v neděli při cross-country v australském Hunter Valley. Co se přesně stalo? Aktualizace 15. 3. 19:15 HOD: V pondělí se konalo poslední rozloučení s Olívií, kde byla rodině předána mozaika z fotek, které lidé sdíleli na sociálních sítích. Více uvnitř včetně videa.

/ 27.2.2016 9:09:09

Ingrid Klimke je po operaci a musí přesunout sympozium. Místo 5. 3. se bude konat 12. 11. 2016. Olympijská vítězka a mistryně světa a Evropy prodělala akutní zánět konečníku. Nyní bude mít několik týdnů pauzu a poté se vrátí do sedla.

/ 25.2.2016 13:00:00

V sobotu 20. února se od 20 hodin proběhl v Humpolci tradiční Galavečer všestrannosti a spřežení, který pořádali Komise všestrannosti a spřežení a Soutěže podkovy o.p.s. V rámci večera byli vyhodnoceni nejúspěšnější sportovci a chovatelé za rok 2015. Zároveň byla předána ocenění udělená správní radou o.p.s. Slavnostní vyhlášení jsme vysílali v přímém přenosu. Záznam najdete uvnitř článku.

/ 21.2.2016 13:10:00

Od 1. dubna 2016 vstoupí v platnost změny pravidel všestrannosti, které budou obsahovat mimo jiné i nová pravidla kategorizace jezdců a kvalifikační podmínky pro účast v soutěžích. Aby jste se na tuto novou skutečnost mohli připravit dříve, než budou kompletní pravidla zveřejněna, přinášíme Vám dále NAVRHOVANÉ znění článků pravidel všestrannosti. Tyto návrhy byly již projednány v legislativní komisi i ve Výkonném výboru ČJF. - Článek 519 - Článek 520. Více uvnitř článku.

/ 20.2.2016 16:00:00

Manželka třetího muže všestrannosti Tima Price, Jonelle, zažívá smutný začátek tohoto roku, když přišla o svého čtyřhvězdového koně The Deputy. Čtrnáctiletý Irský sportovní kůň po Cult Hero závodil s Jonelle Price od roku 2009 v závodech všestrannosti. Neměl rád barevné překážky na parkuru, ale i tak spolu slavili mnoho úspěchů. Mezi roky 2013 a 2015 se valach účastnil šesti čtyřhvězdových soutěží a z toho pět dokončil.

/ 13.1.2016 17:30:00

Minulý čtvrtek tragicky zemřela při autonehodě na švýcarské dálnici talentovaná klisna Gazelle de la Brasserie, s kterou soutěžila v závodech všestrannosti Karin Donckers. „Gazelle pro mě a moji rodinu znamenala mnoho,“ napsala Karin na svém webu. „Její majitel, Michel Pellaux, mě vždy ve všem podporoval a za to jsem mu vděčná.“

/ 12.1.2016 19:00:00

Dřívější čtyřhvězdový kůň Williama Fox-Pitta, s kterým vyhrál Burghley v roce 2002, zemřel ve věku 22 let. Highland Lad se narodil v roce 1993 v Irsku a na Goresbridge Sales ho v září 1997 zakoupili Carole a David Hudsonovi. Než se dostal k Williamovi v roce 2001, trénoval a závodil valach s Owen Moorem.