chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>

arabO víkendu 3. - 4. září se v Praze na Císařském ostrově uskuteční jubilejní X. národní šampionát arabských koní a II. ročník mezinárodního šampionátu Prague Intercup. Začátek bude v 10:00 hodin, předpokládaný konec mezi 17 – 18 hodinou po oba dny.  Do Národního šampionátu je přihlášena třicítka koní, kteří budou rozděleni do devíti věkových kategorií... Aktualizace 3. září: Akci můžete sledovat také online a to v sobotu i neděli. Internetová televize HorseTV.cz nabízí online přenos ZDE. Aktualizace 7. září: Přidána fotogalerie Renáty Kolářové.

Autor: Tisková informace, Renáta Kolářová
Kategorie: chov
/ 7.9.2011 11:00:09

haflingMoravský spolek chovatelů haflingů ve spolupráci s TJ JK Trojanovice pořádá zítra 20. srpna již 3. ročník Moravské výstavy haflingů. V 9 hodin se v areálu TJ JK Trojanovice uskuteční svod klisen a zápis do plemenných knih, v 10 hodin zahájí výstava, která bude spojena s jezdeckým dnem a přehlídkou pony. V rámci chovatelského dne proběhne hned několik soutěží dokazujících všestrannost haflingů. Připraven je bohatý program...

Kategorie: chov
/ 19.8.2011 14:00:00

ZH PísekJak jsme již informovali spolu s pozvánkou do písecké knihovny, Zemský hřebčinec písek letos slaví 200 let. U příležitosti tohoto významného výročí hřebčinec pořádá zítra 20. srpna Chovatelský den. V 8 hodin zahájí celé dění přehlídka tříletých klisen plemene český teplokrevník, v 10 hodin se bude na nádvoří pokračovat přehlídkou plemenných hřebců ZH Písek. Ve 13 hodin vypukne hlavní program. Výstavu fotografií, chovatelských dokumentů a nejrůznějších předmětů k této významné příležitosti můžete vidět do konce srpna v písecké knihovně. O historii chovu koní si můžete přečíst na stránkách ZH zde.

Kategorie: chov
/ 19.8.2011 11:55:09

Shagya-arabi v Pardubicích na XIX. Národní přehlídce plemenePardubické závodiště každoročně navštěvují koně plemene Shagya-arab. Stává se tak v rámci velkého koňského svátku, mezinárodní výstavy Koně v akci. V letošním roce se Shagya-arabové v Pardubicích představí rovnou dvakrát. Jeden mítink mají již za sebou. V sobotu 13. srpna se zde uskutečnila XIX. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab v ČR. Do Pardubic se sjelo 46 koní...

Autor: redakce Jezdectví, Irena Sládková
Kategorie: chov
/ 17.8.2011 16:40:41

vystava Svaz chovatelů Českého sportovního pony, ASCHK ČR o. s. a Pony klub Olešnice pořádá v sobotu 13. srpna národní výstavu přístupnou všem koním plemene Český sportovní pony sekce pony a malý kůň. Chybět nebude ani otevřená kategorie pro ostatní pony. Posuzování se uskuteční dle pravidel českého řádu PK. Přihlášky je možné zasílat do 11. srpna. Po ukončení výstavy v odpoledních hodinách proběhne sportovní odpoledne. Více...

Kategorie: chov
/ 19.7.2011 10:05:03

Zahájení

ZH Tlumačov s. p., ASCHK ČR a SCHK Moravy a Slezska pořádaly 2. - 3. července již tradiční „Výstavu koní chovatelů Moravy a Slezka“. Letošní 6. ročník byl ve znamení dešťových kapek. Tato výstava historicky navazuje na slavné Jezdecké a chovatelské dny v Tlumačově, pořádané ZH Tlumačov v areálu hřebčince a na závodišti „Bahňák" od roku 1928 do roku 1996...

Autor: Tisková informace, Jana Fatěnová
Kategorie: chov
/ 12.7.2011 10:23:08

Velký jezdecký denZhruba čtyřhodinový odpolední program s ukázkami různých typů zápřeží, barokního ježdění, čtverylek, ukázky výcviku policejních koní (policie Praha, Ostrava a Pardubice), ukázky dobové zemědělské techniky a mnohem více nabídne Velký jezdecký den ve Slatiňanech, který se uskuteční 25. června v Zámeckém parku Slatiňany. Celý program bude komentovaný a účinkující uvidíme v kostýmech za doprovodu dobové hudby. V rámci programu proběhne také dražba 2 starokladrubských hříbat ryzé barvy. O jaká hříbata jde? Více...

Kategorie: chov
/ 15.6.2011 16:30:42
O víkendu na Den koní v NH Kladruby nad Labem

Den koníNárodní hřebčín Kladruby nad Labem zve na tradiční Den koní, který se uskuteční tuto sobotu 28. května. V rámci programu si návštěvníci budou moci samostatně prohlédnout vybrané stáje Národního hřebčína bez výkladu průvodce. Rámcový program  nabízí v 10 a 11 hodin možnost prohlídky zámku a výstavy obrazů. V poledne se uskuteční v kostele sv. Václava a sv. Leopolda slavnostní mše. O hodinu později zahájí zhruba dvouhodinový program na nádvoří hřebčína, který nabídne například ukázku plemenných hřebců, křest hříbat, sedlový i kočárový program, push ball, vlotiž či oblíbené zahánění stáda. Součástí programu bude také vystoupení Národního hřebčína Topolčianky ze Slovenska. Vstupné je dobrovolné.

Kategorie: chov
/ 24.5.2011 21:47:59

Nadcházející víkend přinese hned pět oblastních kvalifikací soutěže skoku ve volnosti čtyřletých klisen plemene český teplokrevník. A aby chovatelských akcí nebylo málo, těšit se můžete také na jednu přehlídku plemenných hřebců doplněnou zajímavým doprovodným programem. Více se dozvíte v článku.

Kategorie: chov
/ 11.3.2011 10:36:24

Úvodní akci letošního roku má za sebou úspěšně státní podnik Zemský hřebčinec Písek. V sobotu 5. března se zde konala už XII. Jihočeská přehlídka plemenných koní. Programem provázel ing. Jan Pellar, který představil celkem třicet koní. Diváci mohli vidět plemenné hřebce při předvádění na ruce, ve skoku ve volnosti, pod sedlem a v zápřeži. Více najdete v článku a ještě dnes přineseme bohatou fotogalerii.

Autor: redakce Jezdectví, Martina Kůstková
Kategorie: chov
/ 6.3.2011 14:18:36
Předváděcí den hřebců v ERC Mnětice již tuto sobotu

Rozhodli jste se do letošní připouštěcí sezony své klisně vybrat opravdu kvalitního hřebce? Pokud ano, připomeňme si, že již tuto sobotu 19. 2. od 12 hodin proběhne v Equinním reprodukčním centru v Mněticích u Pardubic první předváděcí den plemenných hřebců. Čekají zde na vás hřebci Gin Fizz, Quirado, Carpalo, C-Indoctro II, Con Me, Sagitta, Mineral, Rubicon, Comero, Ojoetsjni's Grevenrit, 1202 Sacramoso Espada XI, Artist-L, Cyril, Nacho Salazar-ZV a prohlédnout si je můžete ZDE.

Kategorie: chov
/ 16.2.2011 8:39:33
Pojeďte se podívat na plemenné hřebce hřebčína Sprehe!

Německý hřebčín Sprehe nabízí v sezoně 2011 připouštění 41 plemennými hřebci, přičemž 6 z nich bude nabízeno také chovatelům v ČR. Tyto hřebce by hřebčín rád předvedl českým chovatelům, a proto budou na náklady hřebčína vypraveny autobusy z Čech až do Vechty (cesta + vstupné zdarma). Předváděcí den se koná 6. března od 14 hod. v hale Oldenburského koňského centra ve Vechtě. Zájemci se mohou hlásit na tel. +420 728 436 100 nebo e-mailu k.lacina@sprehe.de (česky).

Kategorie: chov
/ 15.2.2011 8:24:38

Připouštěcí sezona se nezadržitelně blíží, a tak již příští víkend odstartují první předváděcí dny plemenných hřebců. Poprvé budete moct navštívit Stáj Mustang v Lučině (Frýdek-Místek), den nato pak Hřebčín HF v Životicích (Nový Jičín) a nebude chybět ani pozvánka do ERC Mnětice u Pardubic.

Kategorie: chov
/ 22.1.2011 12:00:00

V září se uskuteční v ČR vůbec první „Den fjordských koní“, spojený s prvním svodem tohoto plemene posouzený holandskými inspektory. Akce proběhne v sobotu 18. 9. v areálu nově budovaného Hřebčína ve Staré Pace a veřejnosti se představí ojedinělé stádo fjordských koní v kategoriích hříbat, mladých koní, chovných klisen až po hlavního představitele – plemenného hřebce Balonyho I-88.

Autor: redakce Jezdectví, Žaneta Pfefrová
Kategorie: chov
/ 13.9.2010 9:47:51

Zveme všechny milovníky koní na zcela ojedinělou akci, která se již tento víkend uskuteční v Praze na Císařském ostrově. Jedná se o mezinárodní výstavu plnokrevných arabských koní s názvem Prague Intercup. Tato jedinečná událost se bude konat v termínu 4. – 5. 9. a naváže na tradici národních výstav plnokrevných arabských koní, jejíž IX. ročník proběhne před zahájením části mezinárodní.

Autor: redakce Jezdectví, Radka Vacířová
Kategorie: chov
/ 31.8.2010 19:00:00
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020