novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Christoph Koschel bez Donnperignona

Německý jezdec Christoph Koschel oznámil na svých stránkách, že jeho stájová jednička, dvanáctiletý finský teplokrevník Donnperignon, se přestěhoval do Dánska. Jeho novou majitelkou se stala Anna Kasprzak, dcera ředitelky botového magnáta Ecco. "Kromě sportovní budoucnosti jsem také mladým otcem rodiny, a i tuto stránku je třeba brát v úvahu," uvedl Christoph jeden z důvodů (...a zase ty peníze...) prodeje svého Donnperignona přezdívaného Pepe. Nová kombinace se prý jeví nadějně, koneckonců se Anna učila od nejlepších (trenér A. Helgstrand). Připomeňme, že Christoph a Pepe se účastnili například SJH v Kentucky či CDIO v Cáchách.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 9.10.2011 17:21:24

Kdo má říjnové číslo Jezdectví doma, ten jistě neopomenul na rubriku Přátelé člověka, tentokrát ovšem trochu netradičně pojatou. I když na návštěvě v Pavlině dvoře byli přítomni pejsci, hlavní soužití, které nás zaujalo, se týkalo koní a krav. Žijí tu ve vzájemné symbióze a nezdá se, že by jim chybělo něco ke štěstí. Fotky, které se do časopisu nevešly, přinášíme v následujícím článku.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.10.2011 10:00:36

Jedenadvacetiletá jezdkyně všestrannosti Barbora Žáčková patří mezi naše největší naděje. S kobylkou Frey slaví jeden úspěch za druhým, lásce k všestrannosti ji však přivedl poník Maximo Copilot. Její motto "Přes překážky ke hvězdám" je více než výstižné. Více o jezdkyni milující koprovou omáčku v profilu!

Kategorie: sport
/ 5.10.2011 9:01:42

Skutečnost, že se Ing. Stanislav Hakr rozhodl přemístit obchod s jezdeckými potřebami Equiservis do Rudné u Prahy, nebude jistě pro nikoho novinkou. Většina z vás tuto zprávu nevzala na lehkou váhu a přijela se na včerejší slavnostní otevření svého oblíbeného obchodu podívat osobně. A že vás bylo požehnaně!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vybavení
/ 29.9.2011 14:30:30
Česká drezurní výprava na CDI*** Fót

Tři naše drezurní jezdkyně, Ema Jančářová, její sestra Ida a Alena Zeusová se vypravily na tříhvězdové CDI do maďarského Fótu. Ema (Athos 7) s Alenou (Corrado AZ) jsou přihlášeny do velké rundy, zatímco Ida s Lancelotem bojují v malé rundě. Jakmile se výsledky objeví na stránkách pořadatele (ZDE), budeme vás o tom, jak se našim reprezentantkám daří, informovat. Aktualizace 25. 9. 12:00 HOD: Páteční soutěž se nejvíce vydařila Aleně Zeusové s Corradem (3. místo), za ní čtvrtá E. Jančářová. Ida s Lancelotem na pěkné páté příčce. V sobotu Ema skončila druhá, Alena do finálového küru bohužel nepostoupila a Ida si udržela pátou pozici. Aktualizace 26. 9. 20:00 HOD: V nedělní Grand Prix Special byla Ema jedinou účastnicí, Ida v IM1 küru dosáhla na 7. místo.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2011 13:03:24

Lucii Polákovou znáte z českých kolbišť jistě dobře, neboť se svými koňmi oslavila nejeden úspěch. Možná ale nevíte, že začínala pony dostihy, že má ráda českou kuchyni a že vždy stojí nohama pevně na zemi (pokud se tedy právě nevznáší nad skokem:o)). Více o této talentované jezdkyni prozradí dnešní profil.

Kategorie: sport
/ 21.9.2011 15:02:11

Již zítra a pozítří se rozhodne o vítězích drezurního seriálu "Český drezurní pohár 2011". Do finále, které proběhne v Praze na Trojském ostrově, se kvalifikovalo deset nejlepších dvojic v kategorii Novice Cup a deset nejlepších v kategorii Top Ten Cup. Seznam kvalifikovaných naleznete v článku. Aktualizace 11. 9.: Vítězkou Novice Cupu Zdenka Skripová a Sacramoso Xantosa, v Top Ten Cupu bodovala dvojice Karolína Žižková - Darwin. Přidán odkaz na fotogalerii. Aktualizace 13. 9.: Přidány kompletní výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 13.9.2011 12:00:14

Možná, že jim nevěříte, zatracujete je a možná vám dokonce připadají úsměvné. Spíše bychom si ale vsadili na to, že jste je minimálně jednou v životě použili. Tak či tak, všichni je dobře znáte. Jde o lidová rčení, pranostiky či slangové výrazy, ve kterých (až překvapivě mnohokrát!) najdeme naše oblíbené čtyřnožce... A jak jsou na tom naši jezdci – spoléhají plně na pilnou přípravu a nebo se své výkony snaží doplnit nějakým talismanem pro štěstí?

Kategorie: zajímavosti
/ 10.9.2011 9:00:42

Letošní mistryně republiky ve skákání žen, Nikola Bielíková, působila až donedávna ve stáji Ing. Kutěje (Ždár nad Sázavou). Po mistrovství, kde zazářila s Calerim, se však přesunula na sever, do Veltěží u Loun. Návštěvu jejího nového působiště jsme si nemohli nechat ujít, nyní přinášíme několik snímků, které se do časopisu nevešly.

Kategorie: zajímavosti
/ 3.9.2011 9:00:29

Finále KMK ve fotogaleriiJiž o víkendu 26. - 27. srpna se budete moci přijít podívat na koně, kteří o víkendu budou bojovat o tituly vítězů KMK v drezuře pro tento rok. Oba ročníky, zejména pětiletý, jsou letos velmi silné, takže jistě bude na co koukat. Kam? Do Hradištka u Sadské. Kdy? Již zítra na rámcové soutěže a trénink KMK koní, v sobotu na první kolo KMK a rámcové soutěže, v neděli se můžete těšit na velké finále. Žádný fanoušek drezury by na závodech s podtitulem "Hledá se další Totilas" neměl chybět! Aktualizace 28.8. 23:30 HOD: Hana Vášáryová dvojnásobnou vítězkou KMK! Aktualizace 30. 8. 10:00 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.8.2011 10:00:00

V srpnovém Jezdectví jsme v rubrice Představujeme nepředstavili nikoho jiného než Josefa Váňu a jeho stáj v Bohuslavi. Tedy, vlastně dvě stáje... Z malé vesničky nedaleko Chyše vzešel nejeden šampion, ať už rovinový či překážkový. Několik fotografií, které se do časopisu nevešly, si můžete prohlédnou v článku, celý text pak hledejte v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.8.2011 6:00:50

Již zítra vstupuje do svého dalšího ročníku drezurní a skokový festival v německém Verdenu, jehož součástí je Mistrovství světa mladých drezurních koní 2011. Přihlášeny byly dvě Česky (H. Vášáryová a D. Krčmářová, obě v kategorii pětiletých koní), avšak na startu se nakonec objeví pouze Dita Krčmářová. Aktualizace 7. 8. 17:00 HOD.: Vítězem šestiletých se stal holandský hřebec Astrix v sedle s Emmelie Scholtens a to s hodnocením 8,7 bodu. Aktualizace 8. 8. 23:30 HOD.: Přidán odkaz na fotogalerie z MS.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.8.2011 23:30:00
ME juniorů a ml. jezdců s českou účastí!

Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře se letos koná v dánském Broholmu. Severním směrem vyrazily také dvě naše jezdkyně. Letošní mistryně ČR Kamila Kotyzová a Sofie Brodová. Obě juniorky prošly úspěšně veterinární kontrolou a postaví se na start. Kamila zítra v 10:58, Sofie již dnes ve 14:50. AKTUALIZACE 21. 7. 15:00 HOD: Výsledky úvodního kola - Kamila za 64,946%, Sofie 60,946% (vedoucí Pia-Katharina Voitgländer (GER) byla ohodnocena 73,622%). AKTUALIZACE 23. 7. 22:30 HOD: V druhém kole získala Kamila 63,737%, Sofie 60,447%. Vítězka Vivien Niemann (GER) byla ohodnocena 75,158%. Všechny výsledky naleznete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 23.7.2011 22:30:06

V červencovém čísle si můžete v rubrice Navštívili jsme přečíst o poměrně nedávno vybudované stáji nedaleko Brna, která nese název Podskalní mlýn. Domov zde mají vlastní koně Lucie Soustružníkové, letošní vicemistryně mladých jezdců, a několik nájemních. O stáji si přečtete v Jezdectví, nyní se ale podívejte na několik fotek, které se nám do časopisu nevešly...

Kategorie: zajímavosti
/ 16.7.2011 9:00:49
Drezurní MČR v televizi již dnes!

Záznam z drezurního mistrovství republiky, které proběhlo o uplynulém víkendu, budete moci sledovat na televizních obrazovkách již dnes, a to na ČT4 Sport od 19:00 do 19:35 hodin. Kdo se v této době k televizi nedostane, může si atmosféru mistrovství připomenout později - v rámci internetového vysílání.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 11.7.2011 13:42:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020