novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Napůl radostně a napůl smutně dnes hlásil výsledky z dětského mistrovství Evropy vedoucí týmu Ing. Radovan Šalek. Skvělá zpráva je, že dnes se po skončení prvního kola hrála česká hymna. Čí zásluhou a jaké jsou další zprávy z belgického Moorsele?

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 24.7.2009 6:29:25
Poprvé na ME dětské družstvo

Do místa mistrovství Evropy, belgického Moorsele, v těchto dnech míří česká skoková reprezentace v kategorii děti. Poprvé v české novodobé historii nastoupí i české družstvo, a to ve složení: Lucie Krulichová (Nikola 10), Lucie Přikrylová (Leona), Adéla Půlpánová (Concord) a Tina Šalková (Gold Win). Do soutěží CSI nastoupí i Michaela Krulichová s Loretou. Zprávy, které budou přicházet od vedoucího výpravy Ing. Radovana Šalka, najdete na našich stránkách.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 21.7.2009 9:46:33

Vysoké výhry v soutěžích, výběrové řízení na pořadatele, zajištění kvalitních podmínek pro účastníky i diváky… Mistrovství republiky seniorů se letos koná v mnoha ohledech nově. Myslíte si, že byl konečně nalezen jeho vhodný systém? Nebo jak byste si takové mistrovství představovali? Mělo by probíhat na jednom tradičním místě? Chtělo by to třeba více kategorií než pouze dva oblastní týmy, ženy, senioři a mladí jezdci? Či je lepší systém u drezurního MČR, kde jsou všechny kategorie (děti, junioři, mladí jezdci i senioři a družstva) spojeny do jednoho data? Pojďte říci nahlas, co si myslíte.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 17.7.2009 12:00:00

I Mezinárodní jezdecká federace začala být aktivní v boji proti nebezpečným situacím v disciplíně všestrannost. Připadá nebezpečná i vám, nebo záleží hlavně na připravenosti koní a jezdců? Jezdíte všestrannost? Stal se vám osobně nebo vašemu koni na závodech úraz? Proč? Jak se podle vás dá úrazům ve všestrannosti předcházet? Je to otázka stavby trati a překážek nebo bezpečnostních prvků výstroje? A sledujete závody všestrannosti? Baví vás sledovat cross, připadá vám zdolávání terénních překážek atraktivní? Bylo by škoda vyškrtnout tuto disciplínu z programu olympijských her? Podělte se s námi o vaše názory a zážitky.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 10.7.2009 12:00:00

Snad potěšíme také dříve narozené čtenáře, jimž jsme věnovali celé téma měsíce červencového Jezdectví. Jezdíte na koni a je vám víc než -sát? Nebo je vám více než -sát a
chcete začít jezdit na koni?
Co vás čeká a nemine? Vlastní zkušenosti velmi čtivým způsobem popsala naše externí spolupracovnice Irena Šatavová a doplnila je odborným vyjádřením trenéra a lékaře. Pojďte ochutnat alespoň kousíček červencového tématu měsíce, věříme, že pak u samotné ochutnávky nezůstane. 

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2009 10:00:00

Celkem mladá disciplína vytrvalost (endurance) má tento víkend svoji vrcholnou akci – mezinárodní závody v Pardubicích. Zajímáte se o ni (třeba jen okrajově), čtete výsledky, máte v ní přehled? Co vás na ní baví, jaké má přednosti? Nebo naopak vytrvalosti vůbec nefandíte a nechápete její obdivovatele a ty, co se jí věnují? Pojďte s námi najít společnou řeč.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 3.7.2009 12:00:00
Do Frenštátu na Memoriál Zdeňka Fialky

O víkendu se ve Frenštátě pod Radhoštěm koná další kolo Českého skokového poháru. Závody budou vrcholit stupněm T**, memoriálem letos zesnulého frenštátského rodáka Zdeňka Fialky. Nyní by do něj mělo být přihlášeno asi 15 koní z celkového počtu 160. Ovšem i ostatní mají během tří dnů na výběr z mnoha soutěží - součástí závodů je Světový seriál mládeže FEI SIEC, samozřejmě český juniorský seriál společnosti Dance and Jump a také už 39. ročník Ceny Radegasta. Do dějiště loňského finále ČSP také míří poslední jezdci, kteří by si chtěli splnit kvalifikaci na MČR.   

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.7.2009 11:23:18

V současné době pátý jezdec ČSOB Poháru Jezdectví Jiří Papoušek je samá novinka: po velké události v osobním životě nyní prožívá změnu také v tom profesním. Naposledy jsme čtenáře časopisu Jezdectví informovali o tom, že se v Kamenici u Prahy stěhuje z jednoho areálu do druhého, nyní opouští i s přibližně 13 koňmi, které jezdí, Kamenici úplně. Kam se stěhuje?

 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.7.2009 11:19:42

(Aktualizováno ve 23.10 hodin) Ve výsledkové listině první kvalifikace (135 cm) juniorského mistrovství Evropy bohužel naši jezdci obsadili zadní pozice. Nejlepšího výsledku dnes dosáhl Filip Doležal, když s Laramisem třikrát chyboval a je na 80. místě z 99 startujících. Jak se dařilo ostatním a vše o hrůzostrašném pádu Bronislava Chudyby se dozvíte dále.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.7.2009 1:48:32
Na ME bez Emy

Celá česká ekipa, která dorazila do dějiště juniorského skokového mistrovství Evropy, je v pořádku a má za sebou veterinární prohlídku. Všichni koně jí prošli bez problémů. Dvojice absolvovaly také warm-up, koně skákali výborně. Bohužel se omluvila Emma Augier de Moussac, takže v kategorii mladých jezdců nebudeme mít zastoupení.
 

Kategorie: sport
/ 30.6.2009 12:13:29

Mistrovství republiky na Ptýrově (17. – 19. 7.) letos poprvé čeká nápor v soutěži družstev. Většina z oblastí totiž vyšle do bojů o medaile maximálně možný počet družstev, a to dvě. Otazníky nad účastí alespoň jediného družstva visí pouze v oblasti jihomoravské, Vysočiny a zlínské. Po loňských čtyřech (!) družstvech máme tedy letos naději minimálně na čtyřnásobný počet týmů! Uzávěrka přihlášek je však až 7. července a počty se mohou ještě změnit. Takže – startujete úspěšně ve skokových soutěžích S** a výše a chtěl/a byste na mistrovství? Pak čtěte dále.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 30.6.2009 10:28:21

Tentokrát jsme připravili dvě verze jedné stránky s článkem zaměřeným na vytrvalost nazvaný „Kdo se chystá na mistrovství světa?“ a dáváme našim čtenářům k posouzení, kterou by raději viděli v časopisu. Výsledná verze totiž často bývá kompromisem mezi přáním autora, šéfredaktorky a grafičky. A jak to vidíte vy? Poraďte nám – třeba v diskuzi pod článkem!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2009 10:00:00

Asi každý sleduje kritickou situaci na Moravě, kam dorazily povodně v plné síle. Bohužel se nevyhnuly ani moravským stájím - naše zprávy hovoří o domovu úřadujícího mistra republiky Stanislava Hošáka mladšího, Životicích, Školním zemědělském podniku Žilina v Novém Jičíně a Jana Kubrického v Kuníně. Jak tam situace vypadá?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 27.6.2009 9:43:08
Vyjeli jsme na mistrovství Evropy

V pátek večer vyrazila česko-slovenská ekipa na skokové mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců (N. Crnková - Congo King Agramm, B. Chudyba - Fernet, F. Doležal - Laramis, M. Hažmuková - Harlekin, V. Krátká - Janpe Speedy MM, J. Zwinger - Cartouche). To sice začíná až 1. července, ale vzhledem ke vzdálenosti vyrazili naši reprezentanti již dnes s tím, že jednu noc budou nocovat s koňmi v Německu. V ekipě máme našeho zpravodaje a budeme vás aktuálně o veškerém dění v Hoofddorpu informovat.  

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.6.2009 10:09:15

Červencové číslo, podle titulní fotografie Christiane Slawik interně nazvané „letní“, je na trhu od čtvrtka 25. června. Snad jste si již zvykli, že každý milovník koní si v něm najde ten svůj článek. Nevěříte? Začněme laiky z řad dříve narozených – v tématu měsíce se je bude snažit Irena Šatavová přemluvit, ať začnou jezdit na koni. Westernoví příznivci si sice stále stěžují, že se jim málo věnujeme, ale i oni u nás mají své stálé místo – tentokrát na šesti stranách zabrousíme do teorie i praxe. Chovatele snad potěšíme nejenom návštěvou výstavy velšů a rozborem původů vítěze VC Ostravy Radka a úspěšné skokové klisny Františka Zábrodského Cornady-K, ale hlavně etookénkem Jitky Bartošové o odstavu hříběte. V zajímavostech navštívíme nejenom kladrubskou oslavu 430. výročí existence hřebčína, ale také zcela unikátní stáj v České republice. Koně v ní mají toaletu, ložnici, kuchyň – možná používáme trochu nadsázku, ale uvidíte sami, že by se tak jednotlivé její části daly nazvat. A co dál? Klikněte, nebo rovnou běžte pro nové Jezdectví!

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.6.2009 8:06:40
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020