volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Nejkrásnější kůň 2011Anketa Nejkrásnější kůň České republiky odstartovala do II. ročníku. Po malých a chladnokrevných plemenech se jako další představují reprezentanti historických plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 16. června 9:45 HOD:  Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 893 čtenářů. Nejvíce hlasů (429) získal fríský kůň Baron fan Odingastate.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
/ 16.6.2011 9:45:00

ilustrační foto: Lucie HladováAnketa Nejkrásnější kůň České republiky odstartovala do II. ročníku. Po malých plemenech se jako další se představují reprezentanti chladnokrevných plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech. Aktualizace 31. 5. 21:00 HOD: Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 461 čtenářů. Nejvíce hlasů (202) získal irský cob Meadows Selwyn.

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka
Kategorie: volný čas
/ 31.5.2011 21:00:00

logo soutěžeDostihový spolek a.s. Pardubice vyhlašuje třetí ročník dětské výtvarné soutěže „Namaluj si koně“. Stejně jako v minulých dvou letech je určena pro žáky základních škol z Pardubic. Letos nově ve spolupráci s hlavním partnerem soutěže, kterým se stala společnost Elektrárny Opatovice, a.s., se mohou zúčastnit i děti z dětských domovů v Pardubicích a v Chrudimi.

Kategorie: volný čas
/ 6.5.2011 13:40:28

Jako každým rokem i letos se bude redakce Jezdectví aktivně účastnit koňských výstav v Pardubicích (Koně v akci) a v Lysé nad Labem (Kůň). Kromě redakčních týmů budeme mít na obou místech svůj prezentační stánek, kde vám nabídneme aktuální i starší čísla nejen našeho časopisu, ale i dalších titulů Pražské vydavatelské společnosti. Budete mít též možnost si na něm koupit zcela nový stolní kalendář Jezdectví 2011 s fotografiemi Christiane Slawik. Někteří z vás si jej (event. nějaký jiný dárek) odnesou zcela zdarma. Každý, kdo přinese na náš stánek obrázek koně, příp. ho nakreslí přímo na místě, dostane se do slosování o ceny. Více ve článku…

Kategorie: volný čas
/ 30.8.2010 12:13:06

V sobotu 4. září bude v Pardubicích vyhlášen výsledek ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2010. Stane se tak během programu XII. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci, která má tentokrát podtitul Království tradic. V anketě soutěží kandidáti dvanácti nejvíce zastoupených, tradičních a populárních plemen, jejichž plemenné knihy jsou vedeny v České republice. Své reprezentanty nominovaly jednotlivé chovatelské organizace a v prvním ročníku soutěže se utká deset hřebců a dvě klisny. Více uvnitř článku...

Kategorie: volný čas
/ 3.8.2010 0:00:00

Do čtvrtka 29. července 10.00 hodin jste měli možnost zapojit se do hlasování o vítězný obrázek v červencové Koňské fotopřehlídce. Ač této příležitosti využilo jen několik z vás, názory uvedené pod galerií jsou opravdu velmi zajímavé – děkujeme za ně! Jelikož výherce nevzešel z vašich komentářů zcela jednoznačně (favority byly obrázky E a I), museli jsme to nakonec „rozseknout“ sami. Výhru jsme po dlouhém váhání přisoudili obrázku I – „Pospolu letíme životem“ od Bc. Tomáše Jiráska z Plzně (29 let). Ten od nás obdrží třičko NikonClubu. Gratulujeme! Chcete se také zapojit do dalšího dílu Koňské fotopřehlídky? Pošlete nám své fotky do pondělí 2. srpna na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku...

Kategorie: volný čas
/ 30.7.2010 12:06:51

Už jste hlasovali v červencové Koňské fotopřehlídce? Pokud ne, tak máte ještě možnost do čtvrtka 29. července 10.00 hodin. Jeden z třinácti krásných snímků vyhraje možná právě díky vám tričko od NikonClubu! Přesně týden (tj. do pondělí 2. srpna) pak máte čas na to, zaslat na redakční e-mail: redakce@jezdectvi.cz své snímky do srpnového vydání této soutěžní rubriky! Jistě jste za první polovinu prázdnin nafotili spoustu obrázků, tak se s nimi neváhejte pochlubit (nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku). Zároveň můžete vyhrát zajímavou cenu!

Kategorie: volný čas
/ 26.7.2010 8:43:42

Výběr nejlepších fotografií v červnové Koňské fotopřehlídce nebyl vůbec jednoduchý. I hlasů tentokrát dorazilo o něco méně. Možná jste se trochu zalekli nové formy hlasování i výběru vítězů. Věříme, že počáteční nejistota rychle opadne a budete se opět mnohem více zapojovat – a to nejen do hlasování, ale i zasílání snímků. Do červencového dílu je můžete odeslat nejpozději následující pondělí – 28. června. Tak neváhejte a zalovte ve svých foto archivech! Zatím se příliš početná konkurence nesešla a tak šance na úspěch bude velká! Za uplynulý měsíc získal nejvíce hlasů zaslouženě snímek F, jako druhého výherce jsme vybrali ten s písmenem M. Martinu Kozákovi z Prahy 5 a Haně Hůlkové z Hradištka pod Medníkem gratulujeme! Jak bylo slíbeno, získávají tričko od našeho partnera – Nikon Clubu. Všechny snímky si můžete připomenout (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: volný čas
/ 24.6.2010 14:55:00

Téměř to vypadá, že jste se trochu zalekli upravených pravidel Koňské fotopřehlídky a přestali jste téměř hlasovat. Nově totiž můžete do diskuze pod článkem zasílat své tipy na vítěze, ale hlavní rozhodující hlas má redakční komise. Ta rozhodne na základě vašich návrhů i vlastního uvážení. Každopádně vás můžeme ubezpečit, že zpravidla dáme na vaše návrhy. Tak neváhejte a hlasujte i pište své komentáře! Zasílat je můžete do čtvrtka 24. června 10.00 hodin. Více než kvantita hlasů může konečné rozhodnutí nyní ovlivnit právě vaše zdůvodnění, proč právě danému snímku zasíláte své „doporučení“. A pozor! Fotky od teď nemají číslice, nýbrž písmenka!!! Uzávěrka červencového dílu je již 28. června. Fotky zasílejte na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku či velikost trička pro případ výhry!

Kategorie: volný čas
/ 10.6.2010 10:00:00

Květnová Koňská fotopřehlídka by se dala označit téměř za zmatečnou! Více než jednotlivé hlasy si bylo možné přečíst rozsáhlou diskuzi nad tím, zda někteří účastníci soutěže neposílají hlasy sami sobě, resp. zda to za ně nedělají (opakovaně) někteří kamarádi. Bohužel, skutečně se stalo, že někdo (navzdory pravidlům) hlasoval vícekrát z jedné IP adresy, což ovšem při každém sčítání hlasů kontrolujeme. Jelikož to však není účinné opatření proti určitému „lobování“ za konkrétní snímky, rozhodli jsme se napříště změnit pravidla. Do diskuze pod článkem budete moci zasílat své tipy na vítěze, ale hlavní rozhodující hlas bude mít redakční komise. Ta rozhodne na základě vašich návrhů i vlastního uvážení. No, a jelikož minulý měsíc dopadlo hlasování remízou dvou snímků, tak je posíláme do dalšího kola, v němž vyhlásíme hned dva vítěze! Soutěžní fotky můžete zasílat ještě do 31. května!

Kategorie: volný čas
/ 27.5.2010 9:00:00
SMS soutěž se společností Alltech

Časopis Jezdectví ve spolupráci se společností Alltech, která je mj. generálním partnerem Světových jezdeckých her v Kentucky 2010 (FEI WEG), pro vás připravil v dubnovém čísle soutěž o zajímavé ceny. Mohli jste vyhrát: 1. Alltech batoh, 2. vestu Alltech FEI WEG, 3. – 4. FEI WEG tričko, 5. – 6. FEI WEG čepici, 7. – 9. Alltech nůž nebo 10. – 12. Alltech tričko. Z uvedených cen se nakonec mohou těšit (dle pořadí): Kateřina Aichlerová z Jablonce nad Nisou, Marie Mikulínová z Jičína, Oldřiška Kociánová z Brna, Yveta Lorenzová z Otnice, Tereza Ticháčková z Liberce, Pavel Hartman ze Semanína, Šárka Poppová z Manětína, Sarah Ennie Krusinová z Bratronic, Kateřina Nepilá z Prahy 4 – Kamíku, Zdenka Hradecká z Teplic, Karolína Šimáčková ze Žiliny u Kladna a Gabriela Haladová z Domažlic. Gratulujeme!

Kategorie: volný čas
/ 23.4.2010 14:09:01

Celé dva týdny jste mohli hlasovat do naší upravené fotografické rubriky nazvané Koňská fotopřehlídka. Jak to dopadlo? Po napínavém souboji mezi čtvrtým a pátým snímkem zvítězila v dubnovém vydání fotografie s číslem 5! Nazvaná byla „Západ“ a její autorkou je Radka Hanzlíková z Olomouce Slavonína (21 let). Gratulujeme a zasíláme slíbené ceny! Chcete-li mít fotografii svého koně již v příštím dílu fotografické rubriky, tak nám ji zašlete do 3. května na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku!

Kategorie: volný čas
/ 22.4.2010 17:16:59

Zapojili jste se v časopisu Jezdectví do dubnové SMS soutěže o DVD Výcvik parkurového jezdce a koně s Jaroslavem Jindrou? Pak možná budete mezi následující pěticí výherců: Petra Švarcová z Dubné, Ivana Kolmanová z Rokycan, Zdeněk Klíč z Brodku u Konice, Barbora Kocandrlová z Halze a Radka Křikavová z Uhlířských Janovic. Všem gratulujeme! No a jestli jste se nenašli, pak nezoufejte. Uvedené DVD si můžete koupit za pouhou stovku a to přece stojí za to!

Kategorie: volný čas
/ 22.4.2010 13:50:11

Již týden můžete hlasovat pro nejkrásnější obrázek z dubnové Koňské fotopřehlídky, které se účastní devět koní a ještě celý další týden můžete pokračovat (do čtvrtka 22. dubna 10.00 hodin) – tedy pokud jste již někomu svůj hlas nevěnovali. V rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má totiž každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Soutěží se o koňskou čabraku a kalendář 2010! Chcete-li mít fotografii svého koně v příštím dílu fotografické rubriky, tak nám ji zašlete do 3. května na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku!

Kategorie: volný čas
/ 15.4.2010 10:00:00

Do dnešního dopoledne jste měli možnost hlasovat v posledním Koňském fotopátku. Jako nejhezčí snímek jste zvolili ten s názvem „Zvědavec“, jehož autorkou je Martina Oršulová z Banské Bystrice – Slovensko (18 let). Gratulujeme a po Velikonocích zasíláme čabraku s kalendářem. Od příštího týdne se budete s touto fotografickou rubrikou setkávat pod názvem Koňská fotopřehlídka a to jednou do měsíce vždy ve čtvrtek, kdy se mezi sebou bude střídat hned několik rubrik (Psali jsme před XX lety, Audio Jezdectví, Koňská fotopřehlídka a Právě vycházíme). Dosavadní čtvrteční pozvánky budou vycházet v průběhu celého týdne dle aktuálnosti. Ale zpět ke Koňské fotopřehlídce. Chcete-li mít fotografii svého koně již v příštím dílu, tak nám jej zašlete do 6. dubna na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku. Těšíme se na vaše fotografické příspěvky!

Kategorie: volný čas
/ 2.4.2010 17:06:09
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020