sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Již tuto sobotu 7. 1. proběhne v jezdecké hale TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm první kolo Moravského halového vozatajského poháru. Rozpis 3. ročníku této hobby soutěže se dvěma koly a závěrečným finále najdete uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 2.1.2012 11:00:12

Do žebříčku FEI Top Driver Awards roku 2011 zasáhli také čeští vozatajci - nejvýrazněji však Jan Exnar, jelikož v kategorii jednospřeží získal skvělé třetí místo! Ve dvojspřeží se vyhoupl nejvýše a to na 19. místo Radek Nesvačil a 17. příčka připadla v žebříčku čtyřspřeží Jiřímu Nesvačilovi. Kompletní žebříčky najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 26.12.2011 20:30:00

Na webu České jezdecké federace pro disciplínu spřežení byly zveřejněny celkové výsledky Českého poháru pro aktuální rok. Kategorii jednospřeží vede Alena Brixová, dvojspřeží náleží Tomáši Bartákovi, dvojspřeží pony ovládla Mgr. Monika Pospíšilová a v kategorii čtyřspřeží sesbíral nejvíce bodů Petr Vozáb. Kompletní výsledky najdete na www.sprezeni-cjf.cz nebo přímo zde v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 24.10.2011 12:30:54

Ve dnech 23.-25. září probíhají v Národním hřebčině Topolčianky jednohvězdové mezinárodní závody spřežení pro jedno-, dvoj- a čtyřspřeží včetně mistrovství Slovenska dvojspřeží. Závodů se účastní i čeští vozatajci, kteří ještě minulý týden soutěžili o české republikové tituly v Bolehošti-Lipinách (a taky je získali...). V článku najdete seznam startujících, výsledky po drezurách a odkaz na stránky pořadatele. Aktualizace 26. 9. 8:35 HOD: Přidány výsledky.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 26.9.2011 8:35:08

Na mistrovství ČR do Bolehoště-Lipin přijelo celkem 45 spřežení, čímž byl pokořen místní rekord v účasti. Startující se zde setkali už ve čtvrtek a den nato od 8:30 vjel první účastník z kategorie dvojspřeží pony do drezurního obdélníku. V sobotu probíhal divácky nejoblíbenější maraton. Jak vypadají výsledky po dvou dnech, najdete v příloze pod článkem. Aktualizace 18. 9. 17:18 HOD: Po nedělním parkuru známe vítěze! Aktualizace 20. 9. 14:45 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii Romany Němcové.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 20.9.2011 14:45:51

O víkendu 16. - 17. září se v Bolehošti - Lipinách uskuteční mistrovství České repupliky v jízdě spřežení resp. MČR jednospřeží, dvojspřeží, dvojspřeží pony a čtyřspřeží. Uzávěrka přihlášek je zítra 4. září. Rozpis závodů najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 3.9.2011 8:00:00

MS dvojspřežíVe dnech 24. – 28. srpna hostí francouzské město Conty MS dvojspřeží. Na místo se sjelo 70 nejlepších spřežení z celého světa. České barvy hájí, Ladislav Jirgala, Radek Nesvačil, Jiří Nesvačil ml. a Martin Gössl. Aktualizace 28. 8. 12:55 HOD: Z Conty se nám opět ozvala naše zpravodajka Romana Němcová a přináší zprávy z maratonu. Odkaz na fotogalerii maratonu najdete pod článkem nebo samotnou fotogalerii najdete v sekci FOTOGALERIE v postranním menu. Aktualizace 29. 8. 16:30 HOD: Odkaz na fotogalerii z nedělního parkuru a dekorování. 

Autor: redakce Jezdectví, Romana Němcová
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 29.8.2011 16:30:49

spřeženíV sobotu 10. září se Areál Selské jízdy Čakovičky resp. Statek Veselý (Praha-východ) otevře pro všechny příznivce spřežení. Uskuteční se zde závody pro všechny kategorie koní a jezdců bez licence. Na programu je zkrácená kompletní soutěž ( A,B,C) pro jednospřeží, dvojspřeží i vícespřeží, které mohou startovat zdarma. Předpokládaný začátek je v 8 hodin resp. v 10:30, kdy se soutěžící představí nejprve v drezuře. Občerstvení po celou dobu zajištěno na závodišti a místní restauraci. Kompletní rozpis najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 12.8.2011 13:33:26

Na pardubické závodiště se po roce vrátí spřežení, od pátku se tady koná kvalifikace Zlaté podkovyNa Dostihové závodiště v Pardubicích se po roce znovu vrátilo spřežení. Po loňské premiéře se další soutěž v této jezdecké disciplíně v areálu u Taxisova příkopu se koná od pátku 15. července do neděle 17. července. Tentokrát se jedná o závěrečné kvalifikační kolo Zlaté podkovy, která za měsíc vyvrcholí finálovým kláním v Humpolci. Aktualizace 18. července 10:13 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii z nedělního parkuru.

Autor: Tisková informace, Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 18.7.2011 10:13:00

Monika Pospíšilová

Jméno Nesvačil bude během nadcházejících mezinárodních závodů spřežení v Nebanicích u Chebu pořádaných od 30. června do 3. července skloňované ve všech pádech. Chystá se tam totiž nejen Jiří Nesvačil starší, který se svým čtyřspřežím bude bojovat o body do Světového poháru, ale také jeho dva synové Jiří a Radek. Těm pro změnu půjde o účast na mistrovství světa dvojspřeží pořádané 24. – 28. srpna ve francouzském městě Conty. Právě po CAI-A Nebanice se rozhodne o definitivním složení českého týmu...Aktualizace 4. 7. 14.30 HOD: Přidán odkaz na nedělní fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 3.7.2011 17:30:00
Závody spřežení se v Pardubicích budou konat

Závody spřežení se v Pardubicích budou konatV uplynulých dnech se objevila řada diskusí na téma, zda se na Dostihovém závodišti v Pardubicích budou i letos konat závody spřežení. Vedení Dostihového spolku a.s. rozhodlo, že se kvalifikace Zlaté podkovy v soutěžích spřežení v naplánovaném termínu 15. až 17. července uskuteční.

Autor: Tisková informace, -dk-
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 6.6.2011 12:53:10

O víkendu na kočáry - Memoriál Jiřího ŠkodnéhoHeřmanův Městec ožil v sobotu 4. června kočárovým sportem. Ve čtyřech soutěžích startovaly necelé tři desítky spřežení. V kategorii jednospřeží se nejlépe umístil MVDr. Pavel Jadrníček (NH Kladruby nad Labem). Mezi dvojspřeží pony si nejlépe vedla Mgr. Monika Pospíšilová (JK Boharyně). V soutěži dvojspřeží kraloval Marek Jirgala (JS Hřebčín Siglavy). Zlatým hřebem celého dne byla soutěž čtyřspřeží, ve které si nejlépe vedl Petr Vozáb (HN Kladruby n. Labem). AKTUALIZACE 5. 6. 17:00 HOD: Kompletní výsledkové listiny najdete v příloze pod článkem. Kdo to byl Jiří Škodný? Letos 29. října to bude šest let, kdy Jiří Škodný odešel. Pojďme si ho připomenout nekrologem Lenky Gotthardové.

Autor: Lucie Hladová, Lenka Gotthardová
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 5.6.2011 17:00:00

Ve středočeských Semicích probíhají od pátku 6. května závody spřežení. Po sobotním maratonu jsou ve vedení Mgr. M. Pospíšilová (pony), J. Exnar (jedničky), R. Nesvačil (dvojky) a Z. Jirásek (čtyřky). V článku najdete výsledky po dvou dnech. Aktualizace 8. 5. 21.40 HOD: Vedoucí vozatajové si své vedení udrželi.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 8.5.2011 21:40:33

Mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem - Rudolfův pohár - jsou úspěšně za námi. Přestože jsme se zde hojně setkali se zahraniční konkurencí, vedli si čeští vozatajové velmi dobře. Výsledky najdete v příloze pod článkem. Snímky najdete v sekci Fotogalerie.

Autor: redakce Jezdectví, Šárka Bělohlavová
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 18.4.2011 13:28:55

Ve čtvrtek 14. dubna odstartují první spřežení na mezinárodních závodech Rudolfův pohár v Kladrubech nad Labem - celé sportovní dění potrvá až do neděle. Pokud se i vy rozhodnete česká spřežení podpořit v mezinárodní konkurenci, čeká vás na místě veškeré zázemí a nevšední podívaná. Rozpis a seznam účastníků najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
/ 12.4.2011 14:02:15
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020