dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

K začátku nové sezony připravil spolek Turf&Sport, který volně sdružuje česká dostihová závodiště, nové webové stránky, jejichž adresa je www.dostihy.net. „Stránky svým pojetím a strukturou navazují na webové stránky, které jsme připravili a udržovali v minulosti pro Jockey Club. Jejich cílem je poskytnout dostihovým návštěvníkům, včetně těch svátečních i úplných nováčků, co nejvíce informací o našem sportu,“ říká Jiří Zlámaný, který se na obsahu a návrhu struktury stránek nejvíce podílel.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2015 11:41:13

Pardubice, 12. března 2015 – Majitelské prémie jsou velkým tématem nejen pro chovatele, ale také pro pořadatele dostihů. Dostihový spolek a.s. vítá, že je touto formou podporován český chov. Jenže výplata majitelských prémií není v kompetenci pořadatelů. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 13.3.2015 10:00:00

Dostihový kalendář pardubického závodiště tradičně nabídne deset dostihových mítinků s vrcholem v podobě 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. K životu se probouzí celý areál Agrofert Parku. Pracuje se na dráze, uklízí na tribunách a v kancelářích se uzavírají smlouvy s partnery.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.3.2015 10:30:00

Na závodišti v Prestbury Parku v úterý odstartoval nejprestižnější světový překážkový mítink - slavný cheltenhamský Festival, který má aktuálně podobu čtyřdenního mítinku sestávajícího z 28 dostihů během nichž se na dotacích rozdělí 3 900 000 Ł, což z nějž zároveň činí i nejlépe dotovaný překážkový mítink na světě.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2015 18:30:00

Jak informuje dostihovy-sver.cz, úřadující šampion překážkových jezdců v Itálii Josef Bartoš prozatím v letošní sezóně nenechává nikoho na pochybách, že by se s titulem rád setkal i v roce letošním. Italské překážkové dostihy se přesunuly do Trevisa, kde se dnes konal první mítink letošního roku i s početnou českou účastí, jenže vítězství ve všech třech testech na skocích tam dnes opanovali domácí koně.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2015 11:40:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, smutná zpráva zaskočila dostihové Německo. Jeden z tamních nejpopulárnějších trenérů Norbert Sauer zemřel ve čtvrtek v Dortmundu dva dny před svými 76. narozeninami. Jeden z jeho koní ho ve stáji přitiskl na stěnu tak nešťastně, že trenér nepřežil. Sauer patři k „inventáři“ německého dostihového sportu a na jeho kontě bylo 1525 vítězných dostihů, mimo jiné byl v Německu také 13násobným šampionem překážkových trenérů.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.3.2015 11:10:00

Valná hromada akciové společnosti Dostihový spolek (DS) dnes rozhodla o výměně členů ve statutárních orgánech. Z představenstva DS valná hromada odvolala bývalou primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou, náměstka primátora Jiřího Rozinka a ředitele Dopravního podniku města Pardubic Tomáše Pelikána.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2015 16:20:00

Trojnásobní vítězové Velké pardubické Tiumen a Peruán, bílá královna Sixteen a bojovník Chalco… Co mají společného? V březnu slaví narozeniny. A taky se v životě většiny z nich objevilo jméno Josef Váňa starší… a kde nebyl Josef Váňa, tam byla trenérka Lenka Horáková.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.3.2015 13:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá jezdec Ondřej Velek:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2015 11:10:00

Dostihové závodiště se v polovině září letošního roku stane centrem dění v rámci Evropského dne koní. Akce se bude konat hned v několika evropských městech, které jsou členem sítě Euro Equus. V ní se sdružují města s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2015 17:30:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá žokej Thomas Boyer:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2015 13:20:00

V neděli 22. února by třiatřicáté narozeniny oslavila vítězka jubilejního stého ročníku Velké pardubické – klisna Libentína. Je to ona, kdo nabídl společně s klisnou Frází dramatický souboj v cílové rovině ostře sledovaného dostihu a ta, jejíž jméno v listině vítězů přerušuje šňůru vítězství legendárního Železníka.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2015 13:40:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá žokej Pavel Kašný:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2015 19:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, hned první dostih letošního roku na území Německa přinesl skandál. Třetího ledna v Dortmundu vyhrál Preis der Neujahrwünsche svěřenec J.D. Hillise Air Attack, který byl podle dopingových vzorků A i B pozitivní. Triumf tak po rozhodnutí německého Direktoria patří Silke Brüggemannové a jejímu Sauber.  

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2015 16:30:00

Praha, 19. února 2015 - Organizace pořádající dostihové dny na závodišti v Pardubicích (Dostihový spolek, a. s.) a v Praze-Velké Chuchli (TMM, s r. o.) zaslaly Jockey Clubu České republiky (JCČR) návrh smlouvy o postoupení práv k TV signálu z jimi pořádaných dostihových dní, s využitím pro zahraniční sázkové kanceláře a sázkové TV okruhy.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2015 14:16:54
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020