dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dostihový kalendář pardubického závodiště tradičně nabídne deset dostihových mítinků s vrcholem v podobě 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. K životu se probouzí celý areál Agrofert Parku. Pracuje se na dráze, uklízí na tribunách a v kancelářích se uzavírají smlouvy s partnery.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.3.2015 10:30:00

Na závodišti v Prestbury Parku v úterý odstartoval nejprestižnější světový překážkový mítink - slavný cheltenhamský Festival, který má aktuálně podobu čtyřdenního mítinku sestávajícího z 28 dostihů během nichž se na dotacích rozdělí 3 900 000 Ł, což z nějž zároveň činí i nejlépe dotovaný překážkový mítink na světě.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2015 18:30:00

Jak informuje dostihovy-sver.cz, úřadující šampion překážkových jezdců v Itálii Josef Bartoš prozatím v letošní sezóně nenechává nikoho na pochybách, že by se s titulem rád setkal i v roce letošním. Italské překážkové dostihy se přesunuly do Trevisa, kde se dnes konal první mítink letošního roku i s početnou českou účastí, jenže vítězství ve všech třech testech na skocích tam dnes opanovali domácí koně.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2015 11:40:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, smutná zpráva zaskočila dostihové Německo. Jeden z tamních nejpopulárnějších trenérů Norbert Sauer zemřel ve čtvrtek v Dortmundu dva dny před svými 76. narozeninami. Jeden z jeho koní ho ve stáji přitiskl na stěnu tak nešťastně, že trenér nepřežil. Sauer patři k „inventáři“ německého dostihového sportu a na jeho kontě bylo 1525 vítězných dostihů, mimo jiné byl v Německu také 13násobným šampionem překážkových trenérů.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 9.3.2015 11:10:00

Valná hromada akciové společnosti Dostihový spolek (DS) dnes rozhodla o výměně členů ve statutárních orgánech. Z představenstva DS valná hromada odvolala bývalou primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou, náměstka primátora Jiřího Rozinka a ředitele Dopravního podniku města Pardubic Tomáše Pelikána.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2015 16:20:00

Trojnásobní vítězové Velké pardubické Tiumen a Peruán, bílá královna Sixteen a bojovník Chalco… Co mají společného? V březnu slaví narozeniny. A taky se v životě většiny z nich objevilo jméno Josef Váňa starší… a kde nebyl Josef Váňa, tam byla trenérka Lenka Horáková.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.3.2015 13:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá jezdec Ondřej Velek:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2015 11:10:00

Dostihové závodiště se v polovině září letošního roku stane centrem dění v rámci Evropského dne koní. Akce se bude konat hned v několika evropských městech, které jsou členem sítě Euro Equus. V ní se sdružují města s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2015 17:30:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá žokej Thomas Boyer:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2015 13:20:00

V neděli 22. února by třiatřicáté narozeniny oslavila vítězka jubilejního stého ročníku Velké pardubické – klisna Libentína. Je to ona, kdo nabídl společně s klisnou Frází dramatický souboj v cílové rovině ostře sledovaného dostihu a ta, jejíž jméno v listině vítězů přerušuje šňůru vítězství legendárního Železníka.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2015 13:40:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… odpovídá žokej Pavel Kašný:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2015 19:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, hned první dostih letošního roku na území Německa přinesl skandál. Třetího ledna v Dortmundu vyhrál Preis der Neujahrwünsche svěřenec J.D. Hillise Air Attack, který byl podle dopingových vzorků A i B pozitivní. Triumf tak po rozhodnutí německého Direktoria patří Silke Brüggemannové a jejímu Sauber.  

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2015 16:30:00

Praha, 19. února 2015 - Organizace pořádající dostihové dny na závodišti v Pardubicích (Dostihový spolek, a. s.) a v Praze-Velké Chuchli (TMM, s r. o.) zaslaly Jockey Clubu České republiky (JCČR) návrh smlouvy o postoupení práv k TV signálu z jimi pořádaných dostihových dní, s využitím pro zahraniční sázkové kanceláře a sázkové TV okruhy.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2015 14:16:54

Jak informuje dostihovy-svet.cz, nedělní start v sedle Sang Jang při „World Snow Hurdle“ byl posledním životním dostihovým startem žokeje Jana Korpase. Podle německého serveru galopponline.de se dvaačtyřicetiletý český rodák už nehodlá vrátit při dostizích do sedla za žádnou cenu a chystá se na pokračování kariéry jako asistent trenéra. Několikanásobný německý překážkový šampion má na kontě i šampionský titul na Slovensku a v Německu si nejlépe vedl jako svěřenec trenéra von der Reckeho. Na Slovensku v sedle Saitensohna dokonce vyhrál v roce 2001 tamní derby, což považuje za vrcholný úspěch své dostihové kariéry.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2015 10:30:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Bartoš:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2015 15:10:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020