zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jezdecký klub Hapax znáte ze skokových soutěží hlavně pro mladé koně – jejich zajímaví čtyřnozí reprezentanti většinou importovaní ze zahraničí mají zvučné původy a byli ve spoluvlastnictví Hapaxu a známého nizozemského hřebčína Nijhof. To se však na podzim změnilo a stáj přichází také s mnoha dalšími novinkami... Více v únorovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.2.2018 6:00:00

Poslední lednový den vychází únorové číslo Jezdectví - tradičně s nabídkou plemenných hřebců, s atraktivní návštěvou pro veřejnost zatím neznámého jezdeckého centra, s nominacemi na galavečer Koně na Žofíně, s odbornými radami docentky Mezerové, jak poznat u koně kulhání, s exkluzivním textem z mistrného pera Dr. Norberta Záliše... A s těmi nejlepšími jezdci Pavo Poháru Jezdectví 2017! (PS: Nezapomeňte si vyvěsit velký plánovací kalendář se všemi závody středočeské oblasti ČJF!)    

Kategorie: zajímavosti
/ 30.1.2018 22:22:22

Již jen pouhé dva dny máte na zakoupení lednového Jezdectví - ve středu 31. ledna dojde k výměně za čerstvé, únorové! Zajímavé články prvního čísla ročníku 66 jsme částečně představili na webu v zajímavostech/ochutnávkách, ovšem těch článků je v něm o hodně více - nahlédněte do obsahu!  

Kategorie: zajímavosti
/ 29.1.2018 15:58:25

Každá země, v níž se běhají dostihy, má mezi velkým množstvím koní své hrdiny. Koně, kteří uchvacují diváky svými výkony, vzhledem, spolehlivostí nebo jen specifickým chováním. I Česká republika má taková jména a jedním z nich byl v posledních letech Roches Cross.... Více se o něm můžete dočíst v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.1.2018 6:00:00

Proč kůň začal odepírat poslušnost, je pro mnoho jezdců záhadou. Jezdci vám následně vyjmenují řadu důvodů, proč jejich kůň začal odepírat – dřív to nikdy neudělal, už se na něj nemůžu spolehnout, stojí vždy u té a té překážky, neskáče vodu, není si jistý v kombinacích, není si jistý na tvrdém/měkkém povrchu... a mohli bychom pokračovat. Přitom můžeme pozorovat, jak mnozí jezdci své koně k zastavení přímo vychovávají. Nevědí totiž, co udělali špatně... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.1.2018 7:00:00

Do posledního místa zaplněné haly v Jezdeckém centru Reitanlage Münchenhofe na kraji Berlína vstupuje charismatický muž v modré košili s červeným šátkem a zlatou sponou, kterého koňácké veřejnosti není třeba představovat. Ten, který naslouchá koním... Více v lednovém Jezdectví! 

Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2018 6:00:00

Zranění či jiná onemocnění pohybového aparátu jsou běžnými příčinami předčasného vyřazení koňských atletů z aktivní činnosti, omezení jejich využití či snížené výkonnosti. Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.1.2018 7:00:00

Dvě sestry se tak zamilovaly do koní, že začaly nejenom samy jezdit, ale založily také jezdecký klub, kde přenášejí lásku ke koním na další nadšence, a před pěti lety mu našly samostatný domov na statku v Doudlebech. Vítejte v Jezdeckém klubu Falea u Hanky a Miki Civišových... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.1.2018 7:00:00

Dvaadvacet koní, temně modré desetitisícovky a dlouhé hodiny zábavy. Populární desková hra Ladislava Mareše Dostihy a sázky je tu pro nás už od roku 1984. Některá jména koní se zdála být povědomá, jiná legrační a pár jich zůstávalo záhadou i pro znalce. Taky jste si lámali hlavu, jestli Fantome, Gavora, Lady Anne, Pasek, Koran, Neklan, Portlancl, Japan, Kostrava, Lukava, Melák, Grifel, Mohyla, Metál, Tara, Furioso, Genius, Shagga, Dahoman, Gira, Narcius a Napoli skutečně existovali a čím si svou herní slávu zasloužili? Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.1.2018 6:00:00

Dánská jezdecká federace přichystala pro své sportovní koně novoroční dárek. Na základě cílených výzkumů prohlásila, že nehodlá akceptovat jezdeckou výstroj, která způsobuje léze v koňských hubách. Od 1. ledna 2018 vyžaduje při sportovních akcích mezi nánosníkem a nosní kostí vzdálenost alespoň 1,5 cm. Proč? Pojďme si po čase téma nepřiměřeně utahovaných nánosníků osvěžit... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.1.2018 18:00:00

Známe to všichni, nízko na nebi se objeví šedé husté mraky – a pak začne pršet. Neprší moc, člověk si toho venku skoro ani nevšimne, ale prší vytrvale. Studená země a litry vody vytvoří ze světa jednu velkou blátivou louži. Když přidáte ještě kopyta koní, změní se louže v nekonečný blátivý oceán! Pár tipů, jak zařídit, aby zimní bláto bylo alespoň trochu snesitelné najdete v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2018 6:00:00

Zvyšující se počty koní, zvyšující se počty členů všech organizací, budování areálů – to vše hovoří pro pozitivní náhled na rok 2018 a jasnou budoucnost chovu koní a jezdeckého sportu, i když samozřejmě vše není zcela ideální a problémy třeba vznikají u menších pořadatelů závodů nebo v náhledu na fungování různých spolků a organizací... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.1.2018 7:00:00

V minulém čísle se náš článek mapující situaci v SCHČT nazýval „Čekání na dotace a na zapsání předsedy“, a zatímco to druhé se opravdu stalo, pohroma pro chovatele přišla v podobě nepřiznání dotací na rok 2017. Jedná se přibližně o částku 10 milionů, za KMK, za zkoušky atd... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 31.12.2017 7:00:00

Od ledna začíná registrační období České jezdecké federace pro rok 2018. A to znamená, že většina členů zasedne k počítači a začne pracovat s Jezdeckým informačním systémem na adrese www.jezdectvi.org. Pojďme si o tomto programu popovídat s Martinem Blažkem, který je spolu s Martinem Hladíkem jeho duchovním otcem... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.12.2017 7:00:00

Zima v našich podmínkách není vždycky jako z kreseb pana Josefa Lady, místo mrazu a sněhu si užíváme deště a bláta, a to není pro trénink ani vyjížďky nic příjemného. Pevný podklad s měkkým sněhem často bývá jen vysněnou kombinací... Koně však potřebují naši péči v každých podmínkách a krmení v zimě, tedy v době podstatně snížené pracovní zátěže, má svá pravidla... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.12.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2019