chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>

Společnost ERC Mnětice pořádá i letos předváděcí dny plemenných hřebců umístěných na této stanici. Někdo měl možnost pokochat se již v polovině února (viz odkaz), ostatní mají druhou šanci 14. 3. od 12.00 hodin v areálu ERC Mnětice (Pardubice). Více na www.muller-equine.cz.

Kategorie: chov
/ 12.3.2010 8:48:39
Přehlídka plemenných koní v Zemském hřebčinci Písek

V sobotu 6. března od 11.00 hodin se koná v kryté hale Zemského hřebčince Písek pravidelná přehlídka plemenných koní. Předvedeni budou hřebci všech plemen, kteří se zúčastní i celé řady sportovních ukázek. Součástí programu bude oblastní kvalifikace skákání ve volnosti čtyřletých klisen. (Text a foto Martina Kůstková)

Kategorie: chov
/ 3.3.2010 12:04:39

Equinní reprodukční centrum pořádá pro všechny chovatele předváděcí dny plemenných hřebců, které se konají 14. února a 14. března vždy od 12.00 hodin v areálu Inseminační stanice hřebců v Mněticích. Zájemci o účast najdou více informací na stránkách ERC: www.muller-equine.cz.

Kategorie: chov
/ 11.2.2010 10:07:57

Od té doby, co jsou koně Kinští uznáni samostatným teplokrevným plemenem, což je od roku 2005, pořádá Svaz chovatelů koní Kinských pravidelné národní přehlídky. Ta letošní se konala v sobotu 24. října v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. Akce se zúčastnilo 70 koní z České republiky a také z Německa, takže poprvé měla přehlídka i mezinárodní rozměr. O této akci nám dorazily do redakce hned dva články. Jeden, který napsal Alexandr Pokrovskij, najdete v prosincovém Jezdectví, a ten druhý – z pera Ing. Lenky Gotthardové – uveřejňujeme nyní...

Kategorie: chov
/ 2.12.2009 6:25:40

V rámci pozvánkového dne již jen připomeneme, že v sobotu 24. října od 10 hodin se v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské uskuteční Národní přehlídka koní Kinských a prezentace plemenných hřebců. Na programu bude posouzení jednotlivých věkových a zootechnikých kategorií koní. Podrobné informace jsme vám přinesli již minulý týden – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: chov
/ 22.10.2009 4:09:44

V sobotu 24. října 2009 od 10 hodin se v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské uskuteční Národní přehlídka koní Kinských a prezentace plemenných hřebců. Na programu bude posouzení jednotlivých věkových a zootechnikých kategorií koní. Denní chovatelský program bude doplněn řadou jezdeckých ukázek. Podrobnosti k akci i další zajímavosti o koních Kinských přináší Ing. Lenka Gotthardová.

Kategorie: chov
/ 16.10.2009 11:41:12

CSFHO - organizace chovatelů fríských koní v ČR a SR pořádala v sobotu 3. 10. svod fríských koní v Chomutově. A protože je Chomutov moc vzdálen od Moravy a Slovenska, letos to nebyl jediný svod fríských koní. Druhý svod byl uspořádán hned v neděli 4. 10. v Čeladné. Reportáže z obou svodů si přečtete v příštím čísle Jezdectví. Naše fotografka Věra Marková se svým fotoaparátem navštívila ten chomutovský a již dnes se s vámi podělí o poznatky diváka a fotografa v jedné osobě...

Autor: redakce Jezdectví, Věra Marková
Kategorie: chov
/ 6.10.2009 1:30:50

Všichni příznivci fríských koní by si neměli nechat ujít dva svody, které se konají ve dnech 3. - 4. 10. V sobotu 3. 10. můžete navštívit svod v Jezdecké hale Zooparku Chomutov a v neděli 4. 10. v hale Prosper Horse Ranche v Čeladné (okr. Frýdek-Místek). Letos na nich uvidíte rekordních 80 koní, což svědčí o narůstající popularitě fríských koní v České i Slovenské republice. Na obou místech máte možnost vidět to nejlepší z českého chovu - do Chomutova dorazí jediný plemenný hřebec s licencí pro ČR a SR - Baron fan Odingastate. V Čeladné se představí nejlepší chovná klisna nejen v ČR a SR, ale pravděpodobně i v sousedních zemích. Chcete-li se tedy podívat na téměř dokonalého fríského koně, navštivte některý ze svodů. V Chomutově máte navíc možnost podívat se na výkonnostní zkoušky v drezuře a spřežení. Orientační časový rozpis koní a jejich kategorie naleznete na stránkách CSFHO v sekci Svody - Výsledky svodů (viz odkaz).

Kategorie: chov
/ 1.10.2009 12:37:25

V sobotu 15. srpna od 10.00 hodin pořádají JK PZOO Chomutov a JK Dominika v areálu jezdeckého klubu Podkrušnohorského zooparku Chomutov I. shetland pony show. Na dopoledne si pořadatelé připravili výstavu shetlanských pony, odpoledne jsou naplánovány jezdecké a vozatajské soutěže pro pony všech kategorií. Podrobnější pozvánku najdete uvnitř článku...

Kategorie: chov
/ 13.8.2009 3:48:31
Třídění a trhy na Klokočově

Ve čtvrtek 30. července 2009 od 10 hodin se v hřebčíně Františkův Dvůr u Vítkova uskuteční tradiční třídění v chovu slezského norika, které bude nově spojené s trhy koní a koňařských potřeb. Samotné třídění bude komentovat nestor chovu slezského norika pan Jan Petrtýl. Zájemci o účast na trhu se svými koňmi a potřebami se mohou přihlásit přímo u pořadatele. Vítkovská zemědělská s.r.o. a nájemce hřebčína pan Karel Brendl tímto zvou všechny milovníky koní od 10.00 hodin na Klokočov. Podrobnosti získáte na tel.: 725 815 982.

Kategorie: chov
/ 23.7.2009 9:00:00
XVII. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab

Svaz chovatelů Shagya-araba pořádá dne 1. srpna 2009 již XVII. národní přehlídku chovných koní plemene Shagya-arab. Místem konání je pro letošní rok Zemský hřebčinec Tlumačov. Přehlídka začíná v 10.00 hodin předvedením mladých koní, ve 12.00 hod. je naplánovaný předvýběr hřebců Shagya-arab a o hodinu později se představí kolekce koní Moravského teplokrevníka. Od 13.30 hod. bude přehlídka pokračovat předvedením plemenných hřebců a klisen.

Kategorie: chov
/ 22.7.2009 10:30:00

V sobotu 4. července se konala na Velké louce v Plasích nedaleko Plzně tradiční již XIII. národní výstava velšských plemen pony a kob a regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 cm KVH. Tuto výstavu pořádá společnost pro chov Pony a Cob, a hlavně hřebčín Trawel Štichovice ve spolupráci s městem Plasy, svazem chovatelů shetlandů a za organizační pomoci rodiny Blažkových a členů ponycentra Jany Weinmanové z Pelhřimova u Chebu. Díky nim jsme mohli shlédnout 2 výborně připravené výstavy, z nichž vám nyní přinášíme fotogalerii Věry Markové. Podrobnější článek Dity Frieslové pro vás připravujeme do srpnového Jezdectví.

Kategorie: chov
/ 16.7.2009 12:00:00

Milovníci koňské krásy se již jistě nemohou dočkat VIII. národního šampionátu plnokrevných arabských koní, který se bude konat 18. července od 10 hodin v Liberci, v areálu Jezdeckého klubu Junior v Pavlovicích. Plnokrevný arabský kůň je považován za nejstarší a nejčistší plemeno koní na světě. Prvopočátek chovu tohoto plemene sahá až do roku 2500 př.n.l. a je opředen mnoha bájemi a mýty. Díky fanatické víře Beduinských kmenů v čistotu tohoto plemene koní, zůstal arabský plnokrevník uchován v jeho původní podobě a s jeho unikátními schopnostmi, mezi které patří vytrvalost, nenáročnost  a životnost, až do dnešní doby. Stal se dokonce i zakladatelem chovu anglického plnokrevníka, který dnes dominuje na dostihových dráhách. Více již ve článku Jaroslava Laciny.

Autor: redakce Jezdectví, Jaroslav Lacina
Kategorie: chov
/ 16.7.2009 8:00:00
Sobotní chovatelská přehlídka v Jetřichově

Spolek přátel koní Jetřichov o. s. za podpory obce Jetřichov a pod záštitou Svazu chovatelů českomoravského belgického koně zve všechny malé i velké příznivce těchto krásných zvířat na Chovatelskou přehlídku plemenných koní. Ta se uskuteční 11. 7. od 9 hodin na hasičském hřišti v Jetřichově. Na programu je slavnostní nástup, předvedení plemenných hřebců, hodnocení ročních, dvouletých a tříletých klisen a další. Vstupné je dobrovolné a po celý den bude zajištěno občerstvení.

Kategorie: chov
/ 9.7.2009 2:52:32

V neděli 7. června uspořádal Náchodský svaz chovatelů koní (NSCHK) již jubilejní XX. ročník přehlídky plemenných koní. V 10 hodin vjelo na předváděcí obdélník na louce za hypermarketem v Bělovsi u Náchoda několik slavnostně nazdobených spřežení, v čele s kočárem taženým fríským hřebcem, který vezl vlajku NSCHK. Jejím vztyčením byla přehlídka slavnostně zahájena. Reportáž nám zaslala Rita Tučková.

Autor: redakce Jezdectví, Rita Tučková
Kategorie: chov
/ 19.6.2009 8:00:00
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67