chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>

V září se uskuteční v ČR vůbec první „Den fjordských koní“, spojený s prvním svodem tohoto plemene posouzený holandskými inspektory. Akce proběhne v sobotu 18. 9. v areálu nově budovaného Hřebčína ve Staré Pace a veřejnosti se představí ojedinělé stádo fjordských koní v kategoriích hříbat, mladých koní, chovných klisen až po hlavního představitele – plemenného hřebce Balonyho I-88.

Autor: redakce Jezdectví, Žaneta Pfefrová
Kategorie: chov
/ 13.9.2010 9:47:51

Zveme všechny milovníky koní na zcela ojedinělou akci, která se již tento víkend uskuteční v Praze na Císařském ostrově. Jedná se o mezinárodní výstavu plnokrevných arabských koní s názvem Prague Intercup. Tato jedinečná událost se bude konat v termínu 4. – 5. 9. a naváže na tradici národních výstav plnokrevných arabských koní, jejíž IX. ročník proběhne před zahájením části mezinárodní.

Autor: redakce Jezdectví, Radka Vacířová
Kategorie: chov
/ 31.8.2010 19:00:00

Ve dnech 4. – 5. září 2010 proběhne na Císařském ostrově v Praze IX.Národní a I. Mezinárodní přehlídka plnokrevných arabských koní – Prague Intercup. Účastníci přijedou nejen z Evropy, ale také ze Saudské Arábie, Dubaje a Maroka. Speciálním hostem bude opět Princezna Alia Al Hussein z Jordánska a také Princ Khaled Al Saud ze Saudské Arábie. Nenechte si ujít tuto ojedinělou akci. Více informací naleznete na www.achpak.cz. Průběh loňského národního šampionátu si můžete připomenout ve článku Jaroslava Laciny (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: chov
/ 13.8.2010 9:59:36

Společnost ERC Mnětice pořádá i letos předváděcí dny plemenných hřebců umístěných na této stanici. Někdo měl možnost pokochat se již v polovině února (viz odkaz), ostatní mají druhou šanci 14. 3. od 12.00 hodin v areálu ERC Mnětice (Pardubice). Více na www.muller-equine.cz.

Kategorie: chov
/ 12.3.2010 8:48:39
Přehlídka plemenných koní v Zemském hřebčinci Písek

V sobotu 6. března od 11.00 hodin se koná v kryté hale Zemského hřebčince Písek pravidelná přehlídka plemenných koní. Předvedeni budou hřebci všech plemen, kteří se zúčastní i celé řady sportovních ukázek. Součástí programu bude oblastní kvalifikace skákání ve volnosti čtyřletých klisen. (Text a foto Martina Kůstková)

Kategorie: chov
/ 3.3.2010 12:04:39

Equinní reprodukční centrum pořádá pro všechny chovatele předváděcí dny plemenných hřebců, které se konají 14. února a 14. března vždy od 12.00 hodin v areálu Inseminační stanice hřebců v Mněticích. Zájemci o účast najdou více informací na stránkách ERC: www.muller-equine.cz.

Kategorie: chov
/ 11.2.2010 10:07:57

Od té doby, co jsou koně Kinští uznáni samostatným teplokrevným plemenem, což je od roku 2005, pořádá Svaz chovatelů koní Kinských pravidelné národní přehlídky. Ta letošní se konala v sobotu 24. října v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. Akce se zúčastnilo 70 koní z České republiky a také z Německa, takže poprvé měla přehlídka i mezinárodní rozměr. O této akci nám dorazily do redakce hned dva články. Jeden, který napsal Alexandr Pokrovskij, najdete v prosincovém Jezdectví, a ten druhý – z pera Ing. Lenky Gotthardové – uveřejňujeme nyní...

Kategorie: chov
/ 2.12.2009 6:25:40

V rámci pozvánkového dne již jen připomeneme, že v sobotu 24. října od 10 hodin se v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské uskuteční Národní přehlídka koní Kinských a prezentace plemenných hřebců. Na programu bude posouzení jednotlivých věkových a zootechnikých kategorií koní. Podrobné informace jsme vám přinesli již minulý týden – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: chov
/ 22.10.2009 4:09:44

V sobotu 24. října 2009 od 10 hodin se v Jezdecké škole Equus Kinsky v Hradištku u Sadské uskuteční Národní přehlídka koní Kinských a prezentace plemenných hřebců. Na programu bude posouzení jednotlivých věkových a zootechnikých kategorií koní. Denní chovatelský program bude doplněn řadou jezdeckých ukázek. Podrobnosti k akci i další zajímavosti o koních Kinských přináší Ing. Lenka Gotthardová.

Kategorie: chov
/ 16.10.2009 11:41:12

CSFHO - organizace chovatelů fríských koní v ČR a SR pořádala v sobotu 3. 10. svod fríských koní v Chomutově. A protože je Chomutov moc vzdálen od Moravy a Slovenska, letos to nebyl jediný svod fríských koní. Druhý svod byl uspořádán hned v neděli 4. 10. v Čeladné. Reportáže z obou svodů si přečtete v příštím čísle Jezdectví. Naše fotografka Věra Marková se svým fotoaparátem navštívila ten chomutovský a již dnes se s vámi podělí o poznatky diváka a fotografa v jedné osobě...

Autor: redakce Jezdectví, Věra Marková
Kategorie: chov
/ 6.10.2009 1:30:50

Všichni příznivci fríských koní by si neměli nechat ujít dva svody, které se konají ve dnech 3. - 4. 10. V sobotu 3. 10. můžete navštívit svod v Jezdecké hale Zooparku Chomutov a v neděli 4. 10. v hale Prosper Horse Ranche v Čeladné (okr. Frýdek-Místek). Letos na nich uvidíte rekordních 80 koní, což svědčí o narůstající popularitě fríských koní v České i Slovenské republice. Na obou místech máte možnost vidět to nejlepší z českého chovu - do Chomutova dorazí jediný plemenný hřebec s licencí pro ČR a SR - Baron fan Odingastate. V Čeladné se představí nejlepší chovná klisna nejen v ČR a SR, ale pravděpodobně i v sousedních zemích. Chcete-li se tedy podívat na téměř dokonalého fríského koně, navštivte některý ze svodů. V Chomutově máte navíc možnost podívat se na výkonnostní zkoušky v drezuře a spřežení. Orientační časový rozpis koní a jejich kategorie naleznete na stránkách CSFHO v sekci Svody - Výsledky svodů (viz odkaz).

Kategorie: chov
/ 1.10.2009 12:37:25

V sobotu 15. srpna od 10.00 hodin pořádají JK PZOO Chomutov a JK Dominika v areálu jezdeckého klubu Podkrušnohorského zooparku Chomutov I. shetland pony show. Na dopoledne si pořadatelé připravili výstavu shetlanských pony, odpoledne jsou naplánovány jezdecké a vozatajské soutěže pro pony všech kategorií. Podrobnější pozvánku najdete uvnitř článku...

Kategorie: chov
/ 13.8.2009 3:48:31
Třídění a trhy na Klokočově

Ve čtvrtek 30. července 2009 od 10 hodin se v hřebčíně Františkův Dvůr u Vítkova uskuteční tradiční třídění v chovu slezského norika, které bude nově spojené s trhy koní a koňařských potřeb. Samotné třídění bude komentovat nestor chovu slezského norika pan Jan Petrtýl. Zájemci o účast na trhu se svými koňmi a potřebami se mohou přihlásit přímo u pořadatele. Vítkovská zemědělská s.r.o. a nájemce hřebčína pan Karel Brendl tímto zvou všechny milovníky koní od 10.00 hodin na Klokočov. Podrobnosti získáte na tel.: 725 815 982.

Kategorie: chov
/ 23.7.2009 9:00:00
XVII. Národní přehlídka koní plemene Shagya-arab

Svaz chovatelů Shagya-araba pořádá dne 1. srpna 2009 již XVII. národní přehlídku chovných koní plemene Shagya-arab. Místem konání je pro letošní rok Zemský hřebčinec Tlumačov. Přehlídka začíná v 10.00 hodin předvedením mladých koní, ve 12.00 hod. je naplánovaný předvýběr hřebců Shagya-arab a o hodinu později se představí kolekce koní Moravského teplokrevníka. Od 13.30 hod. bude přehlídka pokračovat předvedením plemenných hřebců a klisen.

Kategorie: chov
/ 22.7.2009 10:30:00

V sobotu 4. července se konala na Velké louce v Plasích nedaleko Plzně tradiční již XIII. národní výstava velšských plemen pony a kob a regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 cm KVH. Tuto výstavu pořádá společnost pro chov Pony a Cob, a hlavně hřebčín Trawel Štichovice ve spolupráci s městem Plasy, svazem chovatelů shetlandů a za organizační pomoci rodiny Blažkových a členů ponycentra Jany Weinmanové z Pelhřimova u Chebu. Díky nim jsme mohli shlédnout 2 výborně připravené výstavy, z nichž vám nyní přinášíme fotogalerii Věry Markové. Podrobnější článek Dity Frieslové pro vás připravujeme do srpnového Jezdectví.

Kategorie: chov
/ 16.7.2009 12:00:00
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020