novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Už jste se díky rozhovoru měsíce seznámili s belgickou trenérkou Céline Willms? Čeští jezdci pravidelně využívají jejích rad a nejinak tomu bylo na nedávném soustředění ve Spomyšli. Pojďte si s námi prostřednictvím několika snímků, které se do Jezdectví nevešly, připomenout přátelskou atmosféru lekcí vedených Céline.

Kategorie: zajímavosti
/ 18.6.2011 10:00:11
Totilas v Mnichově

Drezurní nadšenci si jistě nenechají ujít oblíbené závody Pferd International 2011, konané v Mnichově (probíhají do neděle). Vloni byl hlavním lákadlem Totilas, a ani letos tomu nebude jinak, zejména když jde o jeho první vystoupení s novým jezdcem Matthiasem Alexanderem Rathem. Kdo se nemůže zúčastnit osobně, má příležitost shlédnout přímý přenos na internetové televizi Clipmyhorse.de. Totilasův start je dnes naplánován na 14:12 hodin!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 2.6.2011 12:55:19
Ema Jančářová úspěšná na CDI3* Lipica

Ema Jančářová s Athosem zaznamenala o víkendu velký úspěch ve slovinské Lipici, kde na tříhvězdičkovém CDI obsadila s pěkným výsledkem dvakrát desáté místo (jednou v GP a jednou v GP Special) v silné konkurenci. Závodů se zúčastnila také Alena Zeusová s Corradem AZ (GP), která se však do GP Kür neprobojvala. Výsledky včetně protokolů naleznete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 31.5.2011 11:22:29

ilustrační fotoV sobotu 21. května proběhlo další kvalifikační kolo Českého drezurního poháru, tentokrát v Komořanech. V kvalifikacích do Novice Cupu bodovala hned dvakrát Hana Vášáryová, která si na konto přidala i vítězství ve Sv. Jiří. V IM1 se dařilo Michaele Habáskové se Sapiensem-K. Kompletní výsledkové listiny najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 23.5.2011 13:00:00

Samozřejmě to není tak, že by se nám návštěva jednoho z nejkrásnějších areálů do květnového čísla nevešla - z reportáže se o ní můžete dozvědět veškeré podrobnosti. Připravili jsme pro vás několik fotografií, které se do časopisu nevešly, abyste se alespoň okrajově s touto skvěle řešenou stájí seznámili. Koho blíže zajímá, jak se žije koním V. Krajníkové, ten nechť nahlédne do květnového Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 21.5.2011 11:00:19

O víkendu 14. - 15. 5. vyrazilo hned několik našich jezdců do sousedního Slovenska na "Slovenský pohár klubů v drezuře Pezinok 2011". Nejvíce se dařilo Haně Vášáryové, která si odnesla hned sedm prvenství. Kompletní výsledky nalezenete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 19.5.2011 19:44:12
Známá jména na Vondrově

Drezurní příznivci by si rozhodně neměli nechat ujít víkendové závody na Vondrově. Přihlášeno je na devadesát dvojic a rozhodně se bude na co koukat, navíc v překrásném prostředí Hluboké nad Vltavou. Předběžné startovní listiny a seznam přihlášených dvojic naleznete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 13.5.2011 9:08:07
Čeští jezdci v Bartlgutu

Již dnes se na bartlgutském drezurním obdélníku objeví první zástupce z naší republiky - Michal Košťál. Na čtyřhvězdičkovém CDI Bartlgut (Rakousko) budou dále startovat Ema Jančářová a Julianne Weinberg-Lessing. Sledujte společně s námi, jak se jim daří na http://eventcontent.hippoonline.de/577/577zeitplanDEU.htm (zde naleznete jak startovní listiny, tak výsledky).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.5.2011 9:49:05
Pozvánka na soustředění s Céline Willms

Dlouholetá belgická reprezentantka Céline Willms se drezuře věnuje řadu let. Zabývá se také prací nad zemí a veškerými cviky vysoké školy. Již zítra, pozítří a v pátek dostanete možnost spatřit ženu, která koním skutečně rozumí, při výcviku jezdců ve Spomyšli (okres Mělník). Poplatek pro diváky je 200,-/den. Přihlásit se můžete telefonicky nebo e-mailem: Mgr. Romana Hájková (722 919 903, romana.horses@seznam.cz).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 3.5.2011 10:22:39
Klinika s Michaelem Jungem v Polsku

Světový šampion ve všestrannosti Michael Jung se podělí o své profesionální zkušenosti s jezdci i diváky v jezdeckém areálu 'Gostar' (Jelenia Góra, POL). Na parkur a cross zaměřená klinika se koná v termínu 8. – 9. července. Vstupenky pro diváky lze zakoupit přes www.horsesport.pl od 10. května, zájemci o účast s koněm musí na uvedených stránkách vyplnit příslušný formulář.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 2.5.2011 10:36:14
Drezuristé úspěšní v Polsku

Do polského Radzionkowa vyrazilo o víkendu hned pět českých dvojic, a tak jsme měli zastoupení v kategoriích pony (K.Rosická - Emil R), juniorech (K. Kotyzová - Alice a Little Joe), mladých jezdcích (L. Soustružníková - Lalique) a v Grand Prix (A. Zeusová - Corrado AZ a E. Jančářová - Athos 7). Za zmínku stojí především dvě třetí místa Kamily Kotyzové a výsledek Emy Jančářové v závěrečném küru (64,625 %). Kompletní výsledky hledejte na: http://www.ham.com.pl/cdi/en/strona,6,results-cdi.html

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 2.5.2011 9:38:00

O velikonočním víkendu se v Nemochovicích odehrálo druhé kvalifikační kolo Českého drezurního poháru. Závody proběhly za dobrého počasí i atmosféry, kvalitní organizace. Snad si jen přát větší počet účastníků v nejvyšších soutěžích - zvlášť, když se jezdí o foťáky, MP4 přehravače či tiskárny. V úlohách JU, JD dominoval oba dny Roman Bravenec, v SG rovněž oba dny zvítězila Lucie Soustružníková, v sobotním IM1 Ida Jančářová a nedělním Michal Knoflíček. Výsledky a foto hledejte v článku.

Autor: KatkaBartuskova, Ema Jančářová
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.4.2011 14:15:49
Drezurní sobota na Císařském ostrově

Žádný příznivec drezury by si neměl nechat ujít zahájení Českého drezurního poháru 2011, který vstoupí do dalšího ročníku v sobotu na Císařském ostrově. Naplánovány jsou úlohy pro děti, kvalifikace do Novice Cupu a Top Ten Cupu. Zejména Novice Cup je tetokrát hojně obsazen - zatím se počítá s 29 startujícími. Kdo se na obdélníků objeví, zjistíte na http://www.tjzizka.wz.cz/startlist160411.htm.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.4.2011 8:01:07

Talentovaná parkurová jezdkyně Alžběta Vojtková je sestrou neméně známé Barbory, kterou jsme představili v předchozích profilech. Betka má ráda práci s koňmi a nebrání se žádným výzvám. Chcete-li jí udělat radost, zavděčíte se palačinkami. :o) Poznejte Alžbětu v dnešním profilu!

Kategorie: sport
/ 2.3.2011 14:00:03

Drezurní jezdkyně Sofie Brodová se s koňmi seznámila ve třech letech při krmení noriků. S drezurou začala až ve dvanácti, mezitím se věnovala závodně voltiži. Jejími životními koňmi jsou v současnosti Avalon Z-T a Lissandro. Jakým mottem se řídí? Prozradí Sofiin profil.

Kategorie: sport
/ 23.2.2011 10:00:24
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020